Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנית קומפוננטים לאחר שטוויטר נהרס

שימו לב! השרשור הזה בן 2498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקרוס של הקומפוננט הנ"ל יש אפשרת לכיוון הטוויטר, יש 5 מצבים של עוצמות, כרגע המגשר נמצא על מצב 2 מתוך 5.

הכיוונים נעשו על ווליום 27/40 כאשר פותה"ש שומע לרוב בין 20-27 לפי מה שהוא אמר לי.

כתוצאה ממה שהוא אמר לי ביצעתי את הכיוונים על הווליום הזה שיתאימו כמה שיותר לאוזניו.

מכיוון והוא עובד פסיבי הקומפוננט מנגן עד 125hz והסאב מנגן מ150hz במגברים הכל נמצא על מצב fullrange וכל החיתוכים והכיוונים נעשו מהHU.

זה לפי מה שזכור לי הכיוונים, איתמר אתה יכול לתקן במידה ואתה זוכר אחרת.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לעשות חיתוך נוסף דרך המגברים.

כי לפעמים החיתוך של המגבר נשמע יותר טוב.

ולגבי טוויטר .

תוריד עומס ממנו.

אולי הכיוונים שלך לא טובים. (איזה רדיו דיסק)

והאורות ברכב מהבהבים כאשר הטוויטר עושה את ההפלצות?

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכיוונים נעשו על ווליום 27/40 כאשר פותה"ש שומע לרוב בין 20-27 לפי מה שהוא אמר לי.

כתוצאה ממה שהוא אמר לי ביצעתי את הכיוונים על הווליום הזה שיתאימו כמה שיותר לאוזניו.

למה? יציאות טרום מגבר (RCA) של מכשירים מודרניים מתחילים לעוות מעל לרמת ה-90% ווליום (אפשר למצוא סרטונים ביוטיוב למכישירם מקבילים ובדיקות כאלו שבוצעו). מדוע לא לנצל את כל הטווח היעיל הזה ולעבוד עם גיין נמוך יותר במגבר? אז פותה"ש יצטרך להגביר קצת יותר את הווליום ועדין הוא יגיע לאותה עוצמה. ביג דיל.

מכיוון והוא עובד פסיבי הקומפוננט מנגן עד 125hz והסאב מנגן מ150hz במגברים הכל נמצא על מצב fullrange וכל החיתוכים והכיוונים נעשו מהHU.

האם לא ניתן לרדת נמוך יותר עם הקומפוננט? ובהתאם, נמוך יותר עם הסאבוופר? אמור להיות אפשרי בהתחשב שבוצע גם איטום/בידוד.

מה קורה עם כל שאר הכיוונים כמו ה-level של הרמקולים והאיקוולייזר במערכת?

בכחול.

אם תצורת החיבור לא אקטיבית, זה אומר שיש 2 ערוצים פנויים במגבר או שהקומפוננטים מחוברים בגישור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכחול.

אם תצורת החיבור לא אקטיבית, זה אומר שיש 2 ערוצים פנויים במגבר או שהקומפוננטים מחוברים בגישור?

הקומפוננט לא מחובר בגישור, יש שני ערוצים פנויים.

בקרוסים של הקומפוננטים האלה יש אפשרות להוריד אותם ל2 אום ע"י גישור בקרוס עצמו.

מצרף תמונה להמחשה מצטער מראש על האיכות, נעשתה הגדלה רצינית של התמונה כדי להגיע לקרוס.20170227_125416~2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות הזו בקרוס נקראת בי-אמפ.

אפשרות שמאפשרת להעניק ערוצי הגברה נפרדים עבור המידבאס ועבור הטוויטר, כאשר הקרוס עדין מהווה את ההגנה ומייצר את נקודות החיתוך עבור האלמנטים.

למיטב ידיעתי והבנתי (ואם אני טועה, אשמח לתיקון ע"י יודעי דבר. אנסה קצת להתעמק מאוחר יותר),

היא לא נועדה על מנת לגשר בין האלמנטים ולהוריד את ההתנגדות ל-2 אוהם.

הסט ככולו עם הקרוסאובר מוצהר ב-4 אוהם, וגם חיבור נפרד בתצורת בי-אמפ, אמורה לשמר פחות או יותר את ההתנגדות האינדיבידואלית שגם היא 4 אוהם כמדומני לכל אלמנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם מה שאני מכיר ויודע זה נקרא קרוס חצי אקטיבי(בי-אמפ)

אך כאשר לא היה גישור הרמקולים עבדו כאילו הם חולים.

ניסיתי לחבר אותם בתצורת בי-אמפ והם לא ניגנו כלל.

רק לאחר שחפרתי באינטרנט וראיתי שהקרוס הזה בא במקור עם גישור וכנאה בעל הסט הראשון הוציא אותו, חיברתי אותו והכל ניגן כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נתקלתי במקרה בשרשור, עברתי על הכל ולי באופן אישי נראה שיש פה פשוט בעיה של כיוונים.

לא ממש משנה בשלב זה מי אשם, אבל כמה דברים מאוד נכונים בנאמרו פה והם:

1 - אין סיבה לעבוד עם גיין גבוה, להפך כמה שפחות יותר טוב, אצלי במערכת האחרונה הגיין היה פתוח אולי על 30%.

וזה ממש לא מעיד על עוצמה נמוכה.

2 - הסאב שלו על 120 ? באיזה עולם אתה חי ? לא מבין בכלל איך מגיעים למצב שסאב מכוון ליותר מ 80.

ועד עכשיו אביאל לא ענה על כמה חתוכים הטוויטרים עצמם (2 מתוך 5 בקרוס ? זה הנחתה או כיוון?).

באופן כללי מפשוט מרגיש לי שהבחור השקיע הרבה כסף ומפספס בעיקר בגלל כיוון נכון, אולי הדרך פה היא להוסיף פרוססור במידה וחסר "בשר" אם כי אני בטוח שניתן להוציא תוצאה מספיק טובה גם בלי זה.

גילוי נאות - אני חבר הפורום שמכר לו את הסט.

ומי שמכיר אותי וזוכר אותי מתקופת המפגשים יודע עד כמה המערכות שלי היו מושקעות ומוצלחות.

נ.ב לא יודע אם נכון להאשים פה את המתקין, כי זה לא תפקידו לכוון לפחות לא ברמה שפותש כנראה מצפה לה.

תפקידו הוא להתקין חומרה בצורה הטובה והנקיה ביותר ושם יש אנשי מקצוע אחרים...

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על השרשור - לא במאה אחוז

אבל ממה שאני קורא אני מבין שעדיין, חברי פורום לא ממש מבינים מה המשמעות של גיין.

זה לא באחוזים, זה לא קשור לפתוח עד הסוף או סגור עד הסוף - זה לא ווליום!

הגיין צריך להיות מכוון בהתאם לעוצמת האות הנכנסת אליו מיחידת הראש.

אם בווליום (הנחתה מינימלית) מקסימלית של הHU ללא קליפינג (עיוותים שמיעים) - עוצמת האות נמדדת במתח של 4V למשל

הגיין של המגבר צריך להיות מכוון בכדי לאפשר רגישות סף הנמדדת על 4V

המגבר בצורה כזו רואה גל אות כניסה ברזולוציה מלאה, לא חותך אותה ואז האות הזו מוגברת בX וואט שהמגבר הזה מסוגל להפיק בצורה יעילה!

ואני אומר בצורה יעילה - וזה תלוי במערכת החשמל ותשתית החשמל בראש ובראשונה.

זה תלוי באיכות ספק הכוח ורכיבי ההגבר של המגבר עצמו.

לרוב היעילות של המגבר תהיה איפשהו באזור ה75 אחוז למגברי קלאס AB ויותר לאזור ה80 אחוז למגברי קלאס D FULLRANGE

בהנחה והמגבר לא נכנס לרוויה.

בהנחה והHU לא מעוות.

בהנחה ומערכת החשמל חזקה מספיק ויציבה מספיק ומהירה מספיק.

מתוך ידיעה שהקרוס הפסיבי מבצע כאן חיתוך בתצורת BI-AMP שזה אומר חיתוך פסיבי על בסיס הגברה אקטיבית!

מתוך ידיעה שהטוויטר מונחת ע"י הקרוס.

החשד שלי הוא לאיכות ההקלטה של קבצי השמע אותם בעל הרכב ניגן ברכבו.

בנוסף לכך אולי כדאי להוריד את הגיין בכל זאת - לערוצי הטוויטרים בלבד, בכדי להגן עליהם.

ואם אין בידוד אקוסטי לדלתות הקידמיות - כל השרשור הזה די מיותר בעיניי.

אם הטוויטר "הפליץ" יתכן וכבר יש בו נזק מכאני בלתי הפיך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...