Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

H&R OE SPORT SPRINGS, K&N 33-3006 Air Filter - לרכב חדש...

שימו לב! השרשור הזה בן 2533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

108 1.2 ידנית חדשה...מעוניין לדעת אם השיפורים הבסיסיים הללו ייחשבו כלא חוקיים ו/או יפגעו באחריות היצרן?

הפילטר אמור לפתור את בעיית הגמגום ברווים נמוכים שלה, ובכללי לעזור לה לנשום יותר טוב...כמו כן היא גבוהה מדי ואנמית יחסית בהיגוי ובפניות במהירות מעל הממוצע. אני אוהב את יחס המשקל/כוח שלה ורק רוצה לחדד אותה קלות.

מחליף את הצמיגים לפני הכל...

בנוסף מעוניין לדעת ,האם צ'יפ לרכב הזה יתרום???

בתודה מראש

.​Another fine day ruined by responsibility...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרכב בעל מנוע 3 צלינדרים ולכן יש גמגומים או רעידות וכל מה שמסביב. הכל תלוי בעד כמה אותו יצרן השקיע בבידוד או איזון המנוע.

פילטר אוויר לא יעזור לך כאן היות והמקורי עושה את העבודה בהתאם למפרט המקורי. אם כבר, כביכול, הפילטר יעזור לך בסל"ד גבוה מאוד, אולי.

2. מנוע אטמוספרי קטן נפח והספק אנמי - צ'יפ או עדכון תוכנה לא יסייעו בדבר מלבד מספר כ"ס בודדים בהחלט אם בכלל, בעלות של כמה אלפי שקלים, שווה? רק אתה תחליט.

צ'יפ או קופסא חיצונית (להבדיל משינוי תוכנה ממשי) בסה"כ "עובד" על המערכת והחיישנים וגורם למחשב הרכב להתנהג אחרת - מיותר לחלוטין במנועים מהסוג שלך - סביר להניח שתסבול מבזבוז דלק בצורה ניכרת.

3. צמיגים זה תמיד טוב, אך אם היא חדשה לגמריי, היא תגיע עם צמיגים סבירים טובים מהיצרן, נצל אותם, למד את הרכב והמגבלות ולאחר מכן, תשדרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נוסעת סבבה ביחס למה שהיא. זריזה ונוחה אבל בהחלט לא ה106 של פעם! אני מעוניין לשנות לה את מידת הצמיג ל 185/55/15 עם עדיפות לצמיגים בעלי אחיזה משופרת(מגיעה עם 165/60/15 מידה בעייתית מבחינת היצע והקונטי אקו לא הכי מלהיבים). בחו״ל ניתן לבחור גם 16 אינצ והמידות שציינתי. בארץ לצערי מאושרת רק המידה ״הבעייתית״ והמוגבלת...אז כרגע אני די מתלבט לגבי ההשלכות של שינוי מידת הצמיג מבלי לשנות ברישיון. כמו כן חשבתי על הנמכה קלה. מה דעתך על השינוי בצמיגים ובקפיצים? זה ישפיע על טסט או ביטוח?? טסט פיזי יקרה רק בעוד שנתיים...הצ׳יפים שראיתי מדברים על 10 כ״ס וזה יותר ממספיק אם העלויות שפויות. הרכב קל וחביב סה״כ ועדיין מוקדם לקבוע כמה זמן ישאר איתי. אם אצליח להפוך אותה למעט יותר זריזה וחדה -די השגתי את המטרה מבחינתי.

תודה על התגובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נוסעת סבבה ביחס למה שהיא. זריזה ונוחה אבל בהחלט לא ה106 של פעם! אני מעוניין לשנות לה את מידת הצמיג ל 185/55/15 עם עדיפות לצמיגים בעלי אחיזה משופרת(מגיעה עם 165/60/15 מידה בעייתית מבחינת היצע והקונטי אקו לא הכי מלהיבים). בחו״ל ניתן לבחור גם 16 אינצ והמידות שציינתי. בארץ לצערי מאושרת רק המידה ״הבעייתית״ והמוגבלת...אז כרגע אני די מתלבט לגבי ההשלכות של שינוי מידת הצמיג מבלי לשנות ברישיון. כמו כן חשבתי על הנמכה קלה. מה דעתך על השינוי בצמיגים ובקפיצים? זה ישפיע על טסט או ביטוח?? טסט פיזי יקרה רק בעוד שנתיים...הצ׳יפים שראיתי מדברים על 10 כ״ס וזה יותר ממספיק אם העלויות שפויות. הרכב קל וחביב סה״כ ועדיין מוקדם לקבוע כמה זמן ישאר איתי. אם אצליח להפוך אותה למעט יותר זריזה וחדה -די השגתי את המטרה מבחינתי.

תודה על התגובה

תקרא שוב לגבי מה זה צ'יפ ומה זאת תוכנה.

10 כ"ס זה כל כך אופטימי והזוי למנוע כזה שמן הסתם זה לא רציני.

אלה אם כן מדובר על צריבת תוכנה של ממש. אם זה סתם צ'יפ חיצוני שעובד על החיישנים, חרטא.

אישור מידת צמיגים מותרת לפי מה שמותר בארץ. בכל מכון טסטים תיגש יוציאו לך אילו מידות מותר (או שתחפש באינטרנט במשרד הרישוי) וזה הכל, יראו שזה מה שמורכב ויאשרו.

הליך מאוד פשוט וקל.

אין קשר בין שינוי מידת צמיגים לבין הביטוח לבין הטסט כל עוד המידת צמיגים מאושרת ומותרת ונמצאת ברשימה המותרת לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי 10 כוח נשמע מופרך? אני ממש לא מבין בתוכנות וציפים. כן היתה לי מוסטנג 2007 ו VR6 2003 משופרות בלוס אנג׳לס...אבל העלויות שם הו שונות בתכלית (מה גם שהיום יש לי ארבעה ילדים חח). אתה לא מתייחס לקפיצים מחוסר ידע? ישנם פרוייקטים נחמדים על רכבים דומים בחו״ל אבל אגיע לרמה הזאת רק בעתיד ואם אחליט להשאיר את הרכב ברשותי. אני יודע איך משנים מידת צמיג עשיתי זאת בשש שנים האחרונות על שלושה רכבים. פולו,סיאט ועל הסקודה 1.4 2015 שלי...חחח מי שגר בלוס אנגלס הרבה שנים יבין. שוב הייתה לי 106 בשנות התשעים המוקדמות וגם לפני 8 שנים כשחזרתי לארץ .חשבתי לנסות לעשות פרוייקט קטן ולראות לאן זה זורם...ה 108 זולה יחסית (גם לאחזקה-דלק,ביטוח) ומתאימה לפקקים בארץ כמו כפפה.

אה שוב תודה אל תכעס חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפיצים בלבד לא יעשו הרבה

אתה חייב גם בולמים או ללכת על קילוברים

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך הרבה כרגע איתה...אתה חושב שרכב במשקל הזה (900), חידוד קפיצים 20-25 ממ לא ישפיע? קויל אוברס עדיף כמובן אבל אני רואה אותו כשידרוג מתקדם בסטייג" יותר קרבי. חשבתי על צמיגים וקפיצים כדי לשפר מעט אחיזה והתנהגות ביומיום וגם בטיחות . אני כרגע מנסה להישאר מתחת לרדאר (גם של אשתי) חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים יעשו את ההבדל הכי גדול

אצלי לפני הקוילוברים סבלתי מזוויות גלגול של המרכב

והייתי עם קפיצים ובולמים

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של תאונה קשה עם הרוגים מקווים לטוב שהביטוח לא ישלח איזה בחור שיבדוק מה יש חריג על האוטו, סתם דוגמא.

איך תדע הכי טוב? יוצר קשר עם הביטוח או מבקש להכניס סעיף כזה בפוליסה (הרמיזה ברורה).

כן, לא הגבתי על הקפיצים כיוון שמעולם לא התעסקתי עם זה, לא היה לי בזה צורך בסגמנת הרכבים שבהם נהגתי או היו לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני אני איתך...אבל ממחקר קצר שעשיתי על הרכב בצרפת ובאנגליה ה VTi 1.2 מגיע עם - 165/65/14 או 165/60/15 או 185/55/15 או195/45/16!!! זה ישירות משם סוכנויות פיג'ו ו Wheel-size.com. אמממה בארצנו המונופוליסטית קיימת ורשומה רק המידה שהיבואן מביא! מידה בעייתית ללא מבחר בכלל ברוב המקומות היא לא בסטוק !! תבדוק אותי חחח - עצוב. אז אני מקטין ראש למצב למלם נשאר 15 (כבר הבאתי לה ג'אנט מושחר תואם סטוק ולא בולט מדי רוחב 6) יכול לעבוד עם הצמיג המעפן הקיים ועם 185/55/15 וזה בדוק מכל כיוון אפשרי. אז רוב הסיכויים שבגלל טמטום לא אוכל לרשום אותו אבל הוא כשר והמידה מתאימה לרכב. הרכב קל ויש לה זריזות חביבה עם צמיגים משודרגים היא תהיה יותר מהנה ויותר בטוחה!

נ.ב בנוגע לפילטר - בפורומים בחו"ל של פיג'ו סיטרואן, אנשים טוענים שחשו בשיפןר ניכר .בעיקר בזמן תגובה ופעולת מנוע חלקה יותר...בכללי בינתיים הרכב מאוד מאוד מפתיע לטובה

עריכה אחרונה על ידי SpeedemoN76

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לאשר מידה שאיננה נמצאת בהוראת הרישום של משה"ת או בתוכנת אוטודאטה, תצטרך להפיק אישור מהמחלקה הטכנית של יבואן הרכב.

נסה מזלך, אולי יש עם מי לדבר שם בנידון.

הייתי ממתין עם שינויי מתלה עד שענין מידת הצמיגים ייסגר.

לגבי הפילטר, כבר ראינו כאן ששיפור יכול להיות מוחשי. אבל, ההבדל בין סוג ונפח המנועים גם הוא מוחשי (1.2 אטמוספרי מול 1.6 טורבו).

אם יש עדויות מדוייקות בנושא מחו"ל על אותו הרכב, לא מן הנמנע שתרגיש בשיפור המתואר.

מאחר ומדובר בפילטר אינבוקס, אז לא מדובר גם בשינוי ויזואלי שעלול להסב תשומת לב לא רצויה.

דאג רק לבצע תחזוקה מתאימה לפילטר על מנת לשמור על המנוע לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה. דיברתי עם הליצנים בפיג׳ו ולא רק שהם לא מכירים במידות אחרות הם גם ממליצים להחליף צמיגים רק שם! רם אני אגיד לך את השם של הצמיג מיקי מאוס שהם מייבאים אתה תבכה. הכל למען הסדר,השירות והבטיחות! קולט את הקומבינה על הרכב הזעלולי הזה?! פחח

הקפיצים תואמי oe ואני רוצה רק נגיעונת כרגע משהו ממש לייט. הם גם חלק מסט סטריט פרפורמנס - סט עם קויל אוברס שמיועד לשימוש יומיומי נוח אך מחדד משמעותית .

הפילטר הזה הוא היחידי שקיי אן מייצרים לרכב, מהסיבות הרגילות - מנוע אטמוספרי קטן וכו׳...אבל הוא מקבל שם ביקורות טובות מכל מי שהתקין אותו על 1.2 vti (ללא הטורבו) . מההיכרות שלי עם המוצרים שלהם הם באחריות לאיזה מיליון מייל ,אם התחזוקה שלו נכונה, נקיון כל 50 אלף בתנאי דרך/אקלים רגילים.

וכן המטרה כרגע להישאר מתחת לרדאר. לא לבלוט חחח למרות ש 108 לא חשודה בכלל לאחר הצמיגים,ספרינגים והפילטר...קצת קוסמטיקה נוספת ו- יש לה סט אגזוז עם יציאה מפוצלת באיטליה אבל זה כבר בהמשך

שישי מבורך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...