Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב ספורטיבי באוקריינה

bedok
שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הדברים נכונים...אבל זו העיר "שלי", העיר בה גדלתי עד גיל 15, לכן אני רואה את הכל באור קצת שונה.

מצב התשתיות באמת על הפנים, רוב התשתיות נבנו בתקופה בה היו איזה 3-4 מכוניות לכל 100 תושבים. אחרי זה כולם קנו מכוניות אבל תשתיות לא שופרו בהתאם ולכן המצב הנ"ל.

בפעם הלפני אחרונה שהייתי שם לקחתי לסיבוב את האוטו הזה, אפשר לנסוע בו בכייף ולא צריך לזגזג בין הבורות [emoji1]

82a22f8fdc33d77ab32d026b42fa407e.jpg

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה מרשים כמה מכוניות יש בקייב, במיוחד כשמבינים שיש באוקראינה מיסים גבוהים יחסית על כלי רכב (קורולה בסיסית עולה כ-70000 שקלים, גולף 1.4TSI בסיסית עולה כ-90000 שקלים) ושהשכר הממוצע בקייב הוא כ-1000 שקלים בחודש.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה בזמנו יבוא מאסיבי של מכוניות משומשות מאירופה.

אבל הם כל הזמן מגבילים אותו והיום יש משמעותית פחות. היום מותר לייבא רק מכוניות עם תקן יורו 5 ומעלה שזה בערך 6-7 שנים אחורה.

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל גם כשמייבאים מכונית משומשת משלמים מיסים. בדיוק היום בארוחת הערב סיפרו לי על מישהו שהביא פעם מרצדס ML350 שנת 2011 ב-30000 יורו מגרמניה ושילם עוד 15000 מיסים.

סיפרו גם על אנשים שעושים עסקה עם חברות במדינות אירופאיות שיאפשרו להם לקנות מכוניות משומשות זולות יחסית, להביא אותן לאוקראינה על תקן רכב "חוץ" שלא משלם מיסים, ודורש מהם להוציא את הרכב מהמדינה אחת לשלושה חדשים. כמובן שהם משלמים לאותן חברות, אחרת הן יכולות להצהיר שהרכב נגנב...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהביקור שלי באוקריינה והדבר היחיד שאני ממש לא אעז לעשות שם זה לשכור רכב בעצמי ולא בגלל איכות הכבישים אלא בגלל השחיטות של המשטרה.

אני ראיתי פעם אחרי פעם איך שוטר תופס מישהו על מהירות ואחרי זה משתמש באותה הקריאה לעצור עשרות רכבים בכדי לקחת מהם שוחד.

אני לא יודע אם זה ככה גם היום אבל אני מתאר לעצמי ששום דבר באמת לא השתנה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כן נעשה משהו בנושא.

בקייב, סגרו לגמרי את המשטרה הישנה והקימו חדשה מ 0. מי ששירת בישנה לא יכל להתקבל לחדשה.

זה היה לפני שנתיים או שלוש. בנתיים הם לא לוקחים שוחד, עד כמה שידוע לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עכשיו בשדה, יש שלטים גדולים של Stop Corruption שמתריעים על המאמץ של אוקראינה להפסיק את השחיתות בשירות הציבורי. מעניין אם באמת נעשה משהו בכיוון או שאלו רק הצהרות.

בכל מקרה, וגם מכיוון שנהג המונית כמובן ניסה לעבוד עלי בדרך לשדה, אני מעדיף לא לחזור בקרוב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אם אתה דובר את השפה זה הרבה יותר קל. הוא כמובן לא דיבר מילה באנגלית (או עשה כאילו הוא לא מדבר מילה באנגלית).

העלות הייתה 250 גריבנה מהמרכז לשדה ונתתי לו שטר של 500. הוא העמיד פנים שאין לו מספיק שטרות להחזיר לי, ובסוף ספר בדיוק 200 גריבנה בשטרות של 20, 10, 5 ו-1 (הרבה יותר 1 מאשר 20) ונתן לי סטפה ענקית. מכיוון שהעבודה משלמת על הנסיעה זה לא ממש הזיז לי (מה גם שה-50 גריבנה האלה זה גרוש וחצי).

נהג מונית אחר בפעם קודמת התעקש שאין לו עודף ונתן לי כל מיני מטבעות בשביל לרצות אותי. רק אח"כ אמרו לי שהמטבעות, כולם ביחד, שווים איזה חצי שקל (גריבנה אחד שווה 14 אגורות).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתיות בכבישים הראשיים בסדר (מתקנים באביב). בדרכים הכפריות לרוב זוועה אמיתית. יותר בורות מכביש. לא כל מקום מזוהה ע"י ווייז וגוגל.

משטרה פחות עוצרים כל רכב זר בדרישה לתשלום.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהביקור שלי באוקריינה והדבר היחיד שאני ממש לא אעז לעשות שם זה לשכור רכב בעצמי ולא בגלל איכות הכבישים אלא בגלל השחיטות של המשטרה.

אני ראיתי פעם אחרי פעם איך שוטר תופס מישהו על מהירות ואחרי זה משתמש באותה הקריאה לעצור עשרות רכבים בכדי לקחת מהם שוחד.

אותי עצרו לפני שלש שנים, הוא ביקש שוחד של 150$, שיחקתי אותה טמבל וביקשתי שיכתוב לי דו"ח בסוף הוא התייאש ולקח 100 גריבנה. בפעם הבאה ששוטר סימן לי לעצור פשוט נתתי גז והמשכתי הלאה (וראיתי בראי שככה עשו רכבים נוספים).

לעומת זאת, בשנה האחרונה - לא נתקלתי בזה, כנראה שבאמת מנסים למגר את הנגע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 2015 הייתי שם ונהגתי ברכב שכור, לא נתקלתי בתופעה.

הייתי גם ב 2016 ו 2017, לא שכרתי רכב אבל הסתובבתי ברכב עם תושב מקומי, לא נתקלתי בתופעה.

בשנים קודמות - בהחלט היה. מניח שעדיין יש, אבל כנראה בממידים פחותים.

אם כבר, זה פורום רכב: יש בקייב "שוק חלקי חילוף למכוניות". זה מקום בגודל של שוק הכרמל או יותר גדול ממנו שמוכרים בו חלקי חילוף לרכב, אביזרים וכלי עבודה.

הייתי בשוק הזה באחד הביקורים, לא קניתי שום דבר אבל המבחר והכמות מרשימים מאוד.

ורוני, אתה צודק לגמרי. עיר לא ידיותית לתיירים. למרות שהעיר העתיקה והעיר התחתית שופצו בחלקים גדולים ויש איזורים שנראים מצויין. אבל יש גם שכונות ענקיות אפורות ולא מטופחות.

אבל כמו שאמרתי, אני לא כ"כ אובייקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי עצרו לפני שלש שנים, הוא ביקש שוחד של 150$, שיחקתי אותה טמבל וביקשתי שיכתוב לי דו"ח בסוף הוא התייאש ולקח 100 גריבנה. בפעם הבאה ששוטר סימן לי לעצור פשוט נתתי גז והמשכתי הלאה (וראיתי בראי שככה עשו רכבים נוספים).

לעומת זאת, בשנה האחרונה - לא נתקלתי בזה, כנראה שבאמת מנסים למגר את הנגע הזה.

אכן, כשאתה מדבר רק עברית ומשחק אותה טיפש הם עוזבים אותך. אל תעז לברוח, אתה מפתח מרדף חם עם אקדחים שלופים.....

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, זה פורום רכב: יש בקייב "שוק חלקי חילוף למכוניות". זה מקום בגודל של שוק הכרמל או יותר גדול ממנו שמוכרים בו חלקי חילוף לרכב, אביזרים וכלי עבודה.

כן, אני זוכר את זה כשהייתי קטן, אבא שלי ודוד שלי לקחו אותי איתם יום אחד לשם כדי לקנות רפידות בלם (אגב בסלנג המקומי קוראים לזה "נעליים", אני לא הבנתי למה, כי זה לא דומה לנעליים בשום צורה) למוסקוויץ' 1978 המשותפת שהייתה לשניהם אז.

את הרפידות הם החליפו כמובן בגראז' לבד עם בירה, וזה ממש לא התיקון הכי מסובך שעשו לאוטו הזה בתנאים ביתיים. פעם אחת הוא עבר שיפוץ מקיף כולל צבע ונסיעה במצב חצי מפורק במשך חודשיים (ממש MAD MAX).

כשהקורולה שלי תגיע למצב שנדרש לה שיפוץ מקיף, זה יהיה היום שבו היא תישלח לגריטה. פעם מכונית הייתה נכס, והחזיקו אותה במשפחה לדורות, היום לא עושים את זה, וטוב שכך.

לא מצאתי את התמונה של האוטו, מצאתי משהו מאותו דגם (2140 צורה ישנה עם פס כרום מסביב לגריל ופס שחור מאחורה) וצבע זהה.

imag116720381371490724.jpg

האוטו היה נבלה סרוחה, כצפוי מאוטו סובייטי ישן, וכל בקשה שמערבת אוטו, הייתה מתחילה במשפט "האוטו במצב נסיעה?" (כי זה לא היה מובן מאליו). בשנות ה90 עבר הסבה לדלק אוקטן 76 (היה 93 במקור), כי היה משמעותית יותר זול, והיה יותר קל להשיג (בתחילת שנות ה90 באוקראינה היה מחסור בדלק, תחנות דלק עם שלט "אין דלק" היו מראה שכיח, ואיפה שכן היה, היו תורי ענק, וכל נהג שמכבד את עצמו הסתובב עם ג'ריקן 20 ליטר בבגאז').

האם אני מתגעגע לזה? חד משמעית לא, אבל זה גורם לי להעריך יותר את מה שיש לי עכשיו. וכמובן לאהוב קפיטליזם ודמוקרטיה, שבזכותם יש לנו מכוניות אמינות, חזקות, מעוצבות, מאובזרות, ובעיקר נגישות בערך לכל מי שיש לו שכר קבוע של מינימום ומעלה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בארץ רפידות בלם תוף נקראות :נעליים".

גם באנגלית יש מושג brake shoes שמתאר את אותו הדבר.

חוץ מזה, הכל שם השתנה. אתה עדיין מתייחס למה שאתה זוכר מלפני 25 שנה, אין היום זכר לזה. מדינה אחרת עם כלכלה אחרת, עם המון קשיים ובעיות, משברים כלכליים שמשפיים הרבה יותר חזק ממה שאנחנו רגילים ועוד. אבל זה שונה לגמרי ממה שאתה זוכר.

שלטים "אין דלק" שמוצבים בתחנות זה משהו ששייך לתקופה ההיא.

למשל, 90% מצי הרכב מורכב היום ממכוניות מערביות, בגלל ניתוק קשרים עם רוסיה גם אין כ"כ יבוא של לאדות ולכן הרוב מערבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...