Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי מערכת קירור במלואה

alonzik13
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים,מצטער מראש אם נפתח שרשור דומה בעבר.

אני מחפש דרך לנקות את מערכת הקירור ברכב במלואה כולל ניקוי בלוק מנוע משאריות של חלודה במעברי מים(אם יש,לא בטוח)בבית כלומר מבלי לפנות למוסך או למכון רדיאטור.

אשמח אם מישהו יוכל להמליץ על חומר כימי טוב מפני שהרכב המדובר הוא בן 22(חטיאר כבר :wink:)ולמיטב ידיעתי לא נעשה לו ניקוי כזה אף פעם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המהירה והמעולה!

עכשיו עוד שאלה,האם שימוש בחומר כימי לא יפגע ברדיאטור או במערכת הקירור עצמה

בכל זאת רכב ישן ולמיטב ידיעתי הרדיאטור מקורי.

ד"א ביקרתי באבי פרטס וראיתי פלאש של פרסטון כמו בתמונה,איך הוא,עושה את העבודה?

51OVAh9KqpL.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לא לעשות פלאש. תעשה רק עם מים כמו בסרטון עד שיש מים נקיים ואז ריקון ומילוי של נוזל קירור בתקן היצרן.

כל פלאש בגיל כזה עלול לגרום לתקלות לא צפויוית.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ינקה משקעים קיימים אם זה מה שאתה שוקל, זה יעביר שטיפה על כל המערכת אולי יוציא קצת לכלוך [תלוי מה מצב מערכת הקירור שלך כרגע] אבל אם קיימים משקעים כאלה ואחרים הם סביר להניח ישארו.

מצד שני - להוציא את כל כך המשקעים עלול לעשות נזק שיעלה לך במערכת קירור חדשה. [רדיאטור, צנרת ותרמוסטט]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע,הרכב נקנה לפני חודשיים בערך מזקן(יד ראשונה)ואני באמצע תהליך של יישור קו,האיש החליף את כל צינורות המים(נראה גם שהם חדשים יחסית)טרמוסטט אני מתכוון גם ככה להחליף,רדיאטור כנראה מקורי ומשאבת מים שעשתה משהו כמו 60K.

ככה שאני חושב שאפילו אם כן זה יפגע במשהו זה כבר ברדיאטור.

אני מתכוון לשמור את הרכב אצלי בשנים הקרובות ולטייל איתו(הרבה)בארצנו היפה ככה שלדעתי הסיכון משתלם אלא אם יכול להיווצר מצב של נזק לבלוק עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא רואה מצב שבו המנוע יכול להינזק כתוצאה ישירה מהפלאש, אבל חכה לתשובות של אחרים.

מה מצב המערכת רגע? איך המים נראים? איך מיכל העיבוי נראה? בכלל יהיה נחמד אם תשתף על איזה רכב מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק,אתחיל מההתחלה.

הרכב הוא סיוויק 95 מנוע 1.6 ידנית עם 230K על השעון,מנוע מקורי.נקנתה מאדם מבוגר ששמר על הרכב כמו על עצמו.

בסופ"ש האחרון ביצעתי נסיעה לאיזור ים המלח כאשר הלוך הרכב נסע מעולה אך בדרך חזרה בעליות של ירושלים חום המנוע עלה,ישר עצרתי בצד ישר וראיתי שחסר מים ברדיאטור(כאשר בבוקר היה מלא לגמרי)מיליתי מהמים שהיו לי ברכב והגעתי הביתה,הרכב לא התחמם יותר.לפי מה שראיתי אין מעבר של מים לשמן והפוך(נבדק כמה פעמים)אבל מה שכן כשהכנסתי את האצבע לרדיאטור אפשר היה להרגיש בנקודות שאחר כך התבררו כחתיכות קטנטנות מהאטם שעל הפקק של הרדיאטור,שכמובן הוחלף למחרת.

אז אתה מבין אני רוצה לעשות את הפעולה הזאת נטו כמנע לעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכרגע יש איבוד של נוזל קירור?

אישית הייתי מחליף את כל מערכת הקירור אם זה רכב שקנית בשביל להישאר איתו לתקופה ארוכה, העלות לא אמורה להיות גבוהה אם אתה מבצע את העבודה בעצמך.

נקה את המערכת - שים רדיאטור צנרת ותרמוסטט חדשים איכותיים, נוזל קירור איכותי וסע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חבל לעשות שטיפה עם חומרים

שמין הסתם יאכלו את כל החלודה והאבנית

ויתחילו חגיגות

החלפת מערכת קירור מלאה יכולה לעלות חצי ממחיר האוטו הזה

תסתפק בניקוי בסיסי עם מים.

זאת דעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יאני,השאלה אם הניקוי בעזרת מים מזוקקים בלבד תעזור לי לנקות את המערכת או שסתם זה יהיה בזבוז של זמן.

לא בזבוז זמן. אל תעשה פלאש. זה לחפש הרפתקאות. תעשה כמו שרשמתי. כל פלא עלול להכניס אותך להוצאות מיותרות סתם. מה שיושב חזק עדיף שיישאר ככה. עדיף לשטוף עם מי ברז מסוננים מאשר מים מזוקקים שמוכרים בחנות. אם יש לך פילטר בריטה בבית אז זה מים טובים לפעולה הזו.

הייתי מחליף תרמוסטט באופן יזום כולל פלאנג' ואטם. אם החלפת פקק אז זה מצוין. לבדוק צנרת וזהו.

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...