Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלוקת משקל 50/50

שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לך זנב קל אז אתה רוצה להוסיף משקל? ומה המשקל הזה יעשה לדעתך בסיבוב במהירות גבוהה?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להבין למה בדיוק אתה מתכוון ב "זנב קליל בסיבובים מהירים".

יכול להיות שהזנב קשיח מידי ושאפשר לשפר את המצב ע"י שינויים בכיוונון הקויילאוברים.

מה הקויילאובר שמותקן אצלך ומה דרגות החופש האפשריות?

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגשה של זנב יחסית קליל, במיוחד בסיבובים במהירות של מעל 100 קמש.

אגב אני לא מתכוון לשים משקולות שיטיילו בתא המטען אלא לקבע אותם היטב בבור של הגלגל ספייר.

הייתי מתחיל עם הדברים הבסיסים כגון ריכוך כיוון קשיחות המתלים קימדה+אחורה, כיוון מותות פיטול, כיווני צירים.

גם הבדלי לחצי אוויר בים קדימה ולאחורה ישפיעו במידה מסויימת.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי עם t1r יש משחק עם הזנב

חבר עם רכב דומה עם ad08 הזנב אצלו בקושי יוצא לטייל

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל עם הדברים הבסיסים כגון ריכוך כיוון קשיחות המתלים קימדה+אחורה, כיוון מותות פיטול, כיווני צירים.

מי שההבנה שלו את התנהגות הרכב כזו שמובילה אותו לשקול לשים משקולות בתא המטען - מוטב לא שלא ייגע במוטות נגד-גלגול ובבולמים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שההבנה שלו את התנהגות הרכב כזו שמובילה אותו לשקול לשים משקולות בתא המטען - מוטב לא שלא ייגע במוטות נגד-גלגול ובבולמים.

זה בדיוק העניין , אין לי באמת הבנה מקצועית ולכן באתי והעליתי בפני כולם את התהיות שלי.

לא סתם גם סיכמתי וכתבתי "הזוי או הגיוני"

בכל אופן בואו נשים קוילאוברים בצד , מוטות פיתול בצד, ועוד כל מיני אביזרים משפרי יציבות.

ניקח רכב משפחתי נפוץ , לדוגמא: רנו פלואנס דיזל.

ברכב הראשון שיהיה סטוק לגמרי יסע נהג מקצועי שיבדוק את גבולות האחיזה ברכב ,

ברכב השני נמקם תוספת משקל מדודה (נניח שני גברים במושב האחורי או שני שקי מלט שקנינו או משקולות,סוג האביזר שיכביד על הסרן האחורי לא ממש חשוב) שתביא אותנו למצב של חלוקת משקל 50/50 וגם שם ניתן לנהג המקצועי לבדוק את גבולות האחיזה ברכב.

מה לדעתכם יהיה הסיכום של אותו נהג מקצועי?

נ"ב: אני שוב מזכיר כאן את הפרשי האחיזה בין הפלואנס המסורתית לבין הפלואנס החשמלית שזכתה לתוספת משקל הסוללה על הסרן האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ"ב:הרנו פלואנס החשמלית נהנתה מחלוקת משקל מצויינת הודות לסוללה הכבדה ששכנה לה בירכתי הרכב.

מניסיון אישי עם הפלואנס החשמלית היא הייתה ממש לא נוחה, הסוללה הכבדה העלתה את מרכז הכובד של הרכב (בגובה תא המטען בערך) ולדעתי השפיעה ממש לרעה על יציבות הרכב. בנוסף כל בלימה חזקה גרמה לאפקט נדנדה כשהסוללה מנסה "לעבור" קדימה ואז חזרה אחורה ושוב קדימה (אולי בולמים וקפיצים ספורטיביים היו מתקנים את זה). גם בסיבובים הזנב הכבד מפריע, קשה לזרוק את הזנב ואם זה קורה קשה מאד לתקן כשיש משקל כבד שמנסה לברוח הצידה.

הנ"ל מדובר על נסיעה אגרסיבית, במנהלתית היא עשתה את העבודה, אפילו רציתי לנסות אותה במסלול בכוכב יאיר אבל בסוף החלטתי לא לבזבז יום מסלול.

עריכה אחרונה על ידי Ray71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי עם הפלואנס החשמלית היא הייתה ממש לא נוחה, הסוללה הכבדה העלתה את מרכז הכובד של הרכב (בגובה תא המטען בערך) ולדעתי השפיעה ממש לרעה על יציבות הרכב. בנוסף כל בלימה חזקה גרמה לאפקט נדנדה כשהסוללה מנסה "לעבור" קדימה ואז חזרה אחורה ושוב קדימה (אולי בולמים וקפיצים ספורטיביים היו מתקנים את זה). גם בסיבובים הזנב הכבד מפריע, קשה לזרוק את הזנב ואם זה קורה קשה מאד לתקן כשיש משקל כבד שמנסה לברוח הצידה.

הנ"ל מדובר על נסיעה אגרסיבית, במנהלתית היא עשתה את העבודה, אפילו רציתי לנסות אותה במסלול בכוכב יאיר אבל בסוף החלטתי לא לבזבז יום מסלול.

שים לב שמיקום של משקל נוסף בבור הגלגל החלופי דוקא מנמיך את את מרכז הכובד של הרכב.

זה משקל שממוקם הכי נמוך שיכול להיות מתחת לתא המטען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה עדיין עוד משקל, ומשקל הוא האויב. זה הרבה יותר משמעותי מאשר להנמיך את מרכז הכובד בסנטימטר. בוודאי אם שהמשקל נמצא בסרח העורף האחורי.

ככלל, סרן כבד אוחז פחות! נכון שאתה מגדיל את הכוח שלוחץ את הצמיג לתוך הכביש, אבל אתה מגדיל את המשקל שהסרן צריך להזיז הצדה.

שתי ההשפעות שקולות. מה שמטה את הכף הוא שבהוספת המשקל חלק מהלחץ האנכי מתבזבז על דחיסת הגומי של הצמיג, כך שהעליה באחיזת הצמיג אינה ליניארית למשקל ולכן יש הפסד קל בסך הכל.

כמו כן, דחיסת הגומי מקהה את קשיחות הפניה של הצמיג: הוא צריך להיות מופנה בזווית גדולה יותר עבור אותה פניה, וחלק גדול יותר מאחיזתו מתבזבז על חיכוך שמאט את הרכב במהלך הפניה.

שלא לדבר על זה שאתה מוסיף משקל לרכב קיים וללא שינוי המתלים (שלא לדבר על חלוקת עוצמת הבלימה) ולכן אתה גם דוחס את המתלה ומשפיע על כיוון הגלגלים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמיקום של משקל נוסף בבור הגלגל החלופי דוקא מנמיך את את מרכז הכובד של הרכב.

זה משקל שממוקם הכי נמוך שיכול להיות מתחת לתא המטען

תמונה אחת שווה אלף מילים, מרכז הכובד משמעותית יותר גבוה, לא בבור הגלגל החלופי אלא במקום מזוודה גדולה מאד בתוך תא המטען, גרם לאפקט נדנדה וחוסר יציבות.

cutaway-of-renault-fluence-ze-electric-car-used-by-better-place-with-battery-pack-behind-rear-se.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם משקולת של 120 קילו מאחורה הזנב אולי לא ירקוד בקלות, אבל כשהוא יתחיל לרקוד, יהיה יותר קשה להחזיר אותו בלי לקבל אפקט מטוטלת.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תמורה בתוספת משקל. כיוון נכון של הקוילאוברים ייתן כנראה את ההתנהגות המתבקשת.

אם אתה בכ"ז רוצה לשנות יחסי משקל- תתחיל מלהעביר את המצבר לאחור.

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...