Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלוקת משקל 50/50

שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה דעתכם ?

חשבתי לגשת למקום שבו יש משקל למשאיות לשקול את המשקל של שני הגלגלים הקדמיים בלבד.

לשקול את המשקל של הגלגלים האחוריים .

וכעת כשאני יודע מה ההפרש בין הסרן הקדמי לאחורי ,לפנות את הגלגל החלופי ממקומו ולהוסיף במקומו משקולות עד למצב שחלוקת המשקל ברכב תהיה האופטימלית ביותר (50/50)

הזוי או הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכעת כשאני יודע מה ההפרש בין הסרן הקדמי לאחורי ,לפנות את הגלגל החלופי ממקומו ולהוסיף במקומו משקולות עד למצב שחלוקת המשקל ברכב תהיה האופטימלית ביותר (50/50)

הזוי או הגיוני?

הזוי.

אם אתה רוצה לשפר את ביצועי הרכב, אתה צריך להוריד את המשקל של הסרן הכבד כך שישתווה לזה של הסרן הקל. לא להכביד על הסרן הקל כדי שישתווה לכבד.

ובכל מקרה, אתה תצטרך לשנות את ההתנגדות של המתלה לגלגול כדי להתאים למשקל החדש. ואת חלוקת עוצמת הבלימה. ואת לחץ האוויר בצמיגים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין - אתה רוצה לנסוע עם משקולות בבגאז' בעצם? :shock:

ממש כך, ההפרש בין הסרן הקדמי לאחורי הוא בסביבות 120 קילו.

מה אכפת לי להוסיף משקל כאילו יושבים לי במושב האחורי שני נערים שמביאים אותי לחלוקת משקל מושלמת?

זה לא רכב לנסיעות יומיומיות כך שהוא באופן קבוע נוסע רק עם נהג בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.אני לא מחפש לשפר את הרכב.

2.אני מנסה לשפר יציבות זאת לאחר שהותקנו בו קוילאוברים להקשחה ויציבות.

3.אני לא מכיר שום דרך שתצליח להפחית משקל מהסרן הקדמי כדי שיהיה זהה לסרן האחורי אלא אולי להחליף את המנוע למנוע מטיטניום.

4.אין מה לשנות התנגדות של המתלה הוא בנוי להחזיק משקל של 120 קילו בקירוב נוספים על הסרן האחורי בין אם ממטען שנמצא בבגאז ובין אם מנוסעים שיושבים במושב האחורי.

5.לגבי שינוי לחץ האויר אני אשנה ללחץ אויר מתאים יותר.

מה בעצם הבעיה ברעיון שאני מציע ?

נ"ב:הרנו פלואנס החשמלית נהנתה מחלוקת משקל מצויינת הודות לסוללה הכבדה ששכנה לה בירכתי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ"ב:הרנו פלואנס החשמלית נהנתה מחלוקת משקל מצויינת הודות לסוללה הכבדה ששכנה לה בירכתי הרכב.

סוף סוף התגלה במה הרכב הזה היה טוב :lol:

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה ברעיון שאתה מציע היא שבמקום להחסיר משקל מהאוטו אתה מוסיף לו משקל. קח בחשבון יחס כ"ס לקילו.

איזה רכב זה ומה מטרתו בעצם?

טויוטה יאריס טי אס .

ננהג בסופי שבוע מונמך עם קוילאוברים שמכוילים קשה יחסית.

שוב , הלוואי והיה ניתן להפחית משקל מהסרן הקדמי כדי שיתקרב לסרן האחורי אבל אין שום דרך נורמלית זולה לעשות זאת.

ובחישוב גס אמנם הרכב יאיץ פחות טוב כי בכל זאת הוספנו לו 120 קילו אבל בסעיף היציבות בסיבובים הוא יהיה שד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הוא לא.

משקל הוא האויב. לא רק להאצה (אורכית) אלא גם להאצה צדית. בטח כשמדובר במשקל ש:

א. יוצב לפחות בחלקו בסרח העודף.

ב. המתלים והצמיגים לא תוכננו לשאתו ועדיין לספק את שיא כוח הפניה.

ג. לא מקובע למקום אלא עשוי לנוע ולנוד בחלל הרכב.

מעבר לכך, הסרן הכבד - ללא התאמה המתלים ובצמיגים - אוחז פחות!

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, דינמיקת רכב זה לא לערבב פסטה עם רוטב בקופסא ולצערי, זה בדיוק מה שאתה מנסה לעשות.

נתחיל מזה - הרעיון שלך לא רעיון טוב והוא נובע מזה שקראת עשירית מהחומר אבל אתה חושב שהבנת את כולו. מדובר על אחד הנושאים המורכבים בעולם הנדסת הרכב ומעטים בארץ מבינים משהו בנושא.

הוספת משקל לסרן האחורי ברכב שלא תוכנן מראש ל50:50 (ו50:50 זה לא טוב, במכונית מירוץ אתה לרוב תרצה סטייה קלה לאחור כי בחלוקה מדוייקת אתה עלול ליצור עצבנות של הרכב).

לגבי מנוע מטיטניום, בוא לא ננפיץ - גם בפורמולה 1 המנוע הוא לא מטיטניום.

מצד שני, להחליף למכסה מנוע קל, ולהחליף חלקים במנוע לחקלים מאלומיניום וטיטניום זה כן אופציה, רק שזה יעלה הרבה יותר מלזרוק משקולות חד"כ בבגאז'.

בקיצור, תחפור באינטרנט, תמצא סט אפ טוב לזוויות הגלגלים (קאמבר, טואו), לחצי אוויר, וכיוונון ריבאונד וקשיחות של הבולמים, תכוון את זה ותגיע לתוצאה הרבה יותר טובה. במיוחד אם מהות הבעיה היא חוסר יציבות בסרן האחורי, זה פתיר מאד.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעביר מצבר אחורה להוריד מדחס מזגן רדיאטור וכל הצנרת שלו ולהוריד כמה קילו מקדימה

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מאפיין התנהגות שאותו אתה מנסה לתקן / לשנות?

אולי הבעיה בכיול הקוויאוברים?

הרגשה של זנב יחסית קליל, במיוחד בסיבובים במהירות של מעל 100 קמש.

אגב אני לא מתכוון לשים משקולות שיטיילו בתא המטען אלא לקבע אותם היטב בבור של הגלגל ספייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...