Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת רוורס - התקנה עצמית

mebios
שימו לב! השרשור הזה בן 1265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני עומד לרכוש רכב משומש בימים הקרובים, הרכב מגיע עם איזושהי מערכת מולטימידיה, כרגע אני לא זוכר בדיוק על איזה דגם מדובר.

בכל אופן, גיששתי קצת בגוגל ונראה שהתקנת מצלמת רוורס זה עסק די פשוט, המחירים באיביי נמוכים להפליא, ורציתי להתייעץ בנושא.

זה מה שהבנתי עד כה, אשמח אם תתקנו אותי אם אני טועה ותוסיפו מידע נוסף שכדאי לי לדעת:

1. המצלמה עובדת על מתח 12V שאותו אני אספק ממנורת הרוורס - כלומר רק כשאשלב להילוך אחורי המצלמה תקבל מתח.

למישהו יש הערכה מה זמן העליה של המצלמה מרגע שהיא קיבלה מתח ועד שרואים תמונה?

2. החיבור מהמצלמה למערכת מולטימידיה מתבצעת בכבל RCA שמתחבר לכניסת AV IN (האם זו כניסה שנמצאת בפאנל הקדמי ו/או גם בחיבורים האחוריים?

3. לא לגמרי הבנתי איך המערכת מזהה שהמצלמה נכנסה לפעולה כך שכל המערכת תושבת ואראה וידאו שמשודר מהמצלמה.

במקום אחד ראיתי שאמור להיות במערכת מולטימדיה פין שכאשר הוא מקבל "1" לוגי מהחיבור של מנורת הרוורס הוא מבצע את האמור, במקום אחר ראיתי שהמערכת מזהה לבד סיגנל בערוץ ה-AV IN ועושה את האמור?

האם ידוע למישהו פה מה נכון או שניהם או שיש איזשהו סטנדרט?

כאמור זו נראית משימה די פשוטה, ואני די מיומן במשימות DIY במגוון תחומים, אבל מכיוון שזו פעם ראשונה שאני עושה משהו DIY ברכב, אני אשמח לכל מידע שיעזור לי.

מצלמות מומלצות, פיצ'רים שנחמד/חשוב שיהיו במצלמה ועוד.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מנסיון - לפעמים המתח בחוט של תאורת הרוורס לא מספיק. אם המצלמה לא עובדת - בדוק אספקת מתח חלופית. אם זה עוזר - יש להוסיף ממסר (ריליי) קטן לפתרון הבעייה. זמן העלייה הוא מיידי עד חצי שנייה. יש לי נסיון משני רכבים שונים.

2. כניסות AV נמצאות בחיבורים מאחור בלבד ב 99% מה- Head unit (הרדיו דיסק).

3. לאינפורמציה הזו חפש הוראות הרכבה של מצלמות ומערכות מולטימדיה או התקשר למתקין שיהיה מוכן לענות.

מצלמות מומלצות: להזמין מחול כמה שיותר פשוט. עדיף מצלמות 45 מעלות שנכנסות מעל למספר הרישוי. בצורה כזו המצלמה שקועה ביחס לרכב ומוגנת. מצלמות קדיחה בטמבון למשל, נשברות מכל מכה קטנה. גם מצלמה בתוך מסגרת המספר זה סבבה אבל רק מחו"ל כי בארץ המחיר שחיטה. פיצ'רים נוספים באים במצלמות יקרות או מקוריות (מאד מאד יקרות) כמו קווי התייחסות במסך שמתעקלים עם סיבוב ההגה ומראים לך לאן תגיע (בערך) עם זווית ההגה.

בהצלחה!

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המערכות ישנה כניסה לאות ממנורת הרוורס. מחברים אותו יחד עם הפלוס למצלמת הרוורס. נהוג שנותנים את מצלמת הרוורס עם כבל av שמשולב בו עוד חוט אדום, החוט הנוסף יחסוך השחלה של חוט נוסף למטרה זו. החוט חופשי לחלוטין ולא מחובר לכלום בכבל av עצמו. צד אחד שלו מתחבר לכניסת רוורס במערכת וצד שני למנורת הרוורס.

הדרך היחידה שאני מכיר מבלי לחבר את הכבל הזה, זה אם יש מפענח can bus שכבר מוציא אות לרוורס במערכת.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, זו בדיוק התשובה שחיפשתי. הנחתי שזה משהו פשוט, מסתבר שזה פשוט משחשבתי :)

למקרה שמישהו יחפש בעתיד, זה משהו כמו בתמונה להלן:

http://www.ebay.com/itm/6M-Car-Reversing-Camera-Video-Cable-RCA-With-Spcial-Backup-Detecting-Wire-/332016058487?hash=item4d4db30077:g:WggAAOSwo4pYEu4~

aaaaaa.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

לפני כמה חודשים התייעצתי אתכם לגבי התקנה עצמאית של מצלמת רוורס, אז בסוף קניתי מצלמה ב-7$ בעלי-אקספרס, ובעזרת ההסברים פה ובגוגל התקנתי ומאז עבר הרבה זמן והמצלמה כבר מזמן עובדת יפה.

אז למקרה שמישהו יתקל בבעיות או שיש לו שאלות בנושא, אשמח לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

image.thumb.png.90cf229897a0363e8d35d3ad0c50830a.pngטוב אז עכשיו אני מנסה להתקין אצלי ברכב, אבל משום מה משהו לא עובד. איך אדע לאן בדיוק מתחבר הכבל ARC למערכת מולטימדיה (מצרף תמונה שלה). כמו כן, איך אוכל לדעת אם באמת חסר מתח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 29.9.2020 בשעה 00:18, הר ירוק כתב:

image.thumb.png.90cf229897a0363e8d35d3ad0c50830a.pngטוב אז עכשיו אני מנסה להתקין אצלי ברכב, אבל משום מה משהו לא עובד. איך אדע לאן בדיוק מתחבר הכבל ARC למערכת מולטימדיה (מצרף תמונה שלה). כמו כן, איך אוכל לדעת אם באמת חסר מתח?

לא לגמרי ברור לי מה אתה שואל.

מה זה כבל ARC? אין כבל כזה בסיפור.

לגבי מתח, למה שלא יהיה? אם חיברת את הקצה האחורי של כבל החשמל לאורות הרוורס ואת הכבל הקדמי לחוט הסגול אתה בסדר. אם אתה ממש רוצה לבדוק את המתח, תחבר לצד הקדמי של חוט החשמל מנורת רכב, פלוס לחוט שלך ומינוס לגוף הרכב, ותכניס לרוורס. או אפילו יותר פשוט, תחבר לחוט הסגול ותכניס לרוורס, המערכת אמורה לעבור ממצב רדיו למצב וידאו.

תעדכן אם הסתדרת.

עריכה אחרונה על ידי mebios
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...