Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פיקנטו 1.25 EX , שברולט ספארק 1.4 או סיאט איביזה 1.0

senpani
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

התקציב עומד על 75k-70עבור רכב חדש.

הרכב הינו רכב משני שאמור לשמש בעיקר לנסיעות לעבודה (בינעירוני/הררי) ונסיעות לסידורים בעיר (12,000 ק"מ בשנה בממוצע). אמור לשמש בעיקרון נהג יחיד אך עם אופציה גם לכיסא בטיחות לילד לעיתים רחוקות.

צריך לקחת בחשבון שהרכב כנראה יוחזק בבעלות סדר גודל של 5-7 שנים - אולי יותר כתלות באמינות שיפגין.

כרגע על הפרק יש את הקיה פיקנטו החדשה שבמבצע של חודש מאי בחבר אפשר לקבל אותה ב 75,900 (חריגה קלה מהתקציב).

גם הספארק נראת אטרקטיבית במחיר דומה מאוד לדגם LT+.

היום נתקלתי במודעה של סיאט איביזה 1.0 טורבו דגם style ב 79,900 - חריגה לא קטנה מהתקציב אבל הביצועים הטובים משמעותיים מאוד מפתים...

אשמח לחוות דעת על המכוניות ואם כדאי/ניתן להחזיק איביזה למשך 7-5 שנים (בהתחשב בהיסטוריה של הגיר DSG)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרכב האיביזה טובה הרבה יותר.

בין הספארק לפיקנטו הייתי הולך על הספרק בעקב נוחות נסיעה עדיפה לטעמי ומנוע חזק יותר.

אולם לפיקנטו יתרון מבחינת אחריות, המנוע וגם הגיר יהיו תחת אחריות ל7 שנים.

לכן לך אולי כניראה דווקא כדאי ללכת על הפיקנטו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו היה 5 שנים אחריות על ה-DSG, לא יודע איך זה עכשיו

עם המנועים העדכניים לא אמורות להיות בעיות.

האם פעם יצא לך לנסוע על מנועי הטורבו וה-DSG? הגיר לא הכי נעים במהירויות נמוכות(לא זוועה אבל גם לא כמו אוטומט רגיל) אבל השילוב מרגיש פי מיליון טוב יותר מאשר בפיקנטו או בספארק. אי אפשר לשים אותם בכלל באותה משוואה. כך גם האיביזה רכב טוב יותר בלי קשר. שקט, יציב יותר, וגדול יותר.

בהנחה ובאמת יש לגיר אחריות של 5 שנים, לטעמי אין מה לדבר בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים וצריכת דלק וגם מרווח פנים, ידה של האיביזה על העליונה ללא ספק.

מצד שני היא המיושנת בחבורה ועומדת להיות מוחלפת לקראת סוף השנה.

בעיניי היתרון העיקרי של הפיקנטו הוא בנושא הבטיחות - מערכת אקטיבית מקורית שנדירה מאוד בקטגוריה, לצד אבזור מכובד בסך הכול ו-7 שניות אחריות. לרעתה מנוע וגיר מיושנים עם ביצועים גרועים מאלו של האיביזה או הספארק וגם צריכת הדלק לא מדהימה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי מסכים עם זה שהפיקנטו בולטת באבזור בטיחות ואחריות.

לספארק מנוע חזק יותר שבטח יהיה שימושי בעליות אבל הגיר הרציף פחות נעים בנסיעות הרריות תכופות.

האיביזה חזקה משמעותית וגם תהיה חסכונית יותר, בנוסף יש לה תא מטען ומושב אחורי מרווחים יותר מהספארק/פיקנטו. יש לי אחת כזאת בבית כבר שנה וחצי -20 אלף קילומטרים ואנחנו מאוד מרוצים ממנה. במחיר הנוכחי זאת עיסקה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה עולה הרבה יותר בביטוח..

ולא בטוח שתהיה חסכונית יותר מהגיר הרציף של הספארק בנסיעה בין עירונית וכו'...

הייתי הולך על האיביזה לאחר חישוב שקלול ירידת ערך/ביטוח וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

מרווחת, לא - ליושבים מאחור היא קטסטרופלית בדיוק כמו מתחרותיה הקוריאניות וגם עבור היושבים מקדימה היא לא כזה להיט. יצא לי לשבת בפיקנטו החדשה והיא bounds and leaps מעל האיביזה מבחינת מרחב לנהג ולנוסע שלצידו. מה שקורה מאחור, כאמור, קטסטרופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח אם מותר לשתף כאן (במידה ולא - תודיעו ואמחק), אבל ממליץ לך לקרוא את הכתבה שפורסמה במגזין אוטו ושופכת קצת אור על מה שקורה היום בקטגוריה - http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-34750-%D7%A8%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%9F-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%9F-2017-%D7%91%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

מרווחת, לא - ליושבים מאחור היא קטסטרופלית בדיוק כמו מתחרותיה הקוריאניות וגם עבור היושבים מקדימה היא לא כזה להיט. יצא לי לשבת בפיקנטו החדשה והיא bounds and leaps מעל האיביזה מבחינת מרחב לנהג ולנוסע שלצידו. מה שקורה מאחור, כאמור, קטסטרופה.

דווקא הקוראיניות מרווחות ממנה כמו היונדאי i20 או הריו.

לא מסכים איתך לגבי מרחב לנהג, לדעתי לא חסר בכלל שם מקום. לי בכול אופן,לאישתי,לאבא שלי לא היה חסר מקום וזה עוד בתקופה שהייתי שוקל כ 100 קילו.

מאחור נכון, היא לא מרווחת עם מושב לא נוח,פה דווקא המושב של הפיקנטו הרגי נוח יותר.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המכוניות האלה מאוד טובות. יותר הגיוני לפרט את המגרעות:

איביזה - עיצוב מיושן (מודל 2010). ביטוח יקר יותר. אמינות מפוקפקת בעניין הגיר.

ספארק - מותג שלא שומר על ערכו בצורה קיצונית. נמכר בעיקר לציי רכב.

פיקנטו - שילוב מנוע וגיר מיושן ביותר, לא חסכוני בדלק.

עכשיו תחליט מה יותר חשוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המכוניות האלה מאוד טובות. יותר הגיוני לפרט את המגרעות:

איביזה - עיצוב מיושן (מודל 2010). ביטוח יקר יותר. אמינות מפוקפקת בעניין הגיר.

ספארק - מותג שלא שומר על ערכו בצורה קיצונית. נמכר בעיקר לציי רכב.

פיקנטו - שילוב מנוע וגיר מיושן ביותר, לא חסכוני בדלק.

עכשיו תחליט מה יותר חשוב לך.

סיכמת יפה את המגרעות !!

השכל הישר אומר לקנות פקינטו שתהיה אמינה לאורך זמן ככל הנראה אבל הלב אומר לקנות איביזה שתספק חווית נהיגה משמעותית יותר טובה (לפחות בהיבט כוח זמין).

ישבתי באיביזה שחבר מהעבודה קנה לפני חצי שנה, האבזור הפתיע אותי לטובה ובאופן כללי הרכב נראה מעולה כאשר חוץ ממסך המולטימדיה קטן והאי תמיכה באנדרואיד לא היה חסר לי כלום.

השאלה אם לחכות חצי שנה להשקת האיביזה החדשה , לא דחוף לי לקנות עכשיו ואני יכול להמתין אבל מצד שני יכול להיות שהמחיר יתייקר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת השאלה שאף אחד לא יודע, יש פה סיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...