Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת שרשרת קלה - מספר שאלות

שימו לב! השרשור הזה בן 2507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אתמול הייתי מעורב בתאונת שרשרת עם 2 כלי רכב אחרים.

אני הייתי הרכב הראשון, בי נכנסה פורד פוקוס עם שני חברה צעירים ובהם נכנסה נהגת (שגם גרמה לתאונה) והיא בעצם היחידה שהרכב שלה נפגע מספיק כדי לא להיות קשיר לנסיעה (היה לה ביטוח צד ג' בתוקף).

לכאורה, המצב דיי פשוט. מחליפים פרטי ביטוח, מצלמים וממשיכים הלאה. העניין שלחברה בפורד (הרכב האמצעי בתאונה) לא היה ביטוח. הם הציגו לי ביטוח פג תוקף לנהג מעל גיל 50, כאשר הנהג בפועל לפי רשיון הנהיגה נולד ב1997.

בנתיים, הנהגת שגרמה לתאונה התקשרה לבעלה שהגיע והתחיל לעשות בלאגן.

הבחור בעיקר צרח עליי ועל החברה בפורד שאנחנו אשמים כי "בלמנו חזק מדי" ושאשתו נהגת טובה והיא לא יכולה להיות אשמה (למרות שהיא זאת שנכנסה בכולם מאחור, כן?) קלטתי את הטיפוס והחלטתי לא להתעסק בזה והזמנתי משטרה. הוא כמובן התעצבן וצרח עליי שלאוטו שלי אין נזק ולמה צריך משטרה.

כעבור כרבע שעה הגיע שוטר, הכריח את כולם להחליף פרטים, לבחור בלי הביטוח אמר שיבדוק בבית אם יש לו ביטוח וזהו...

לגבי הנזק שנגרם לרכז שלי. מדובר בקיה ריו, שנת 2015, כלומר הרכב פחות משנתיים על הכביש.

חיצונית אני לא רואה נזק מלבד שפשוף על הפגוש (בחלק השחור) כאשר אני לוחץ קלות על הפגוש, אני מרגיש שהברזל שמאחוריו לא אחיד, כלומר יש נזק.

חישני הרוורס עובדים ואין נזק נראה לעין בתא המטען או בתא של הגלגל הרזרבי.

IMG_20170512_154140.jpgIMG_20170512_182304.jpgIMG_20170512_153749.jpgIMG_20170512_182309.jpgIMG_20170512_151405.jpgIMG_20170512_153917.jpg

מה עליי לעשות הלאה? לפנות למוסך או קודם לסוכן הביטוח שלי?

במידה ויש נזק, מדובר ברכב חדש יחסית, מי מתקן אותו? מוסך מורשה?

את מי אני תובע? הרי לנהג שנכנס בי אין ביטוח...

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שאתה הראשון בתאונת שרשרת מי שאמור לשלם הוא מי שפגע בך (או הביטוח שלו, שכנראה אין לו). אם הוא "נדחף" על ידי הרכב שאחריו הוא יכול לתבוע את מי שפגעה בו.

המלצתי - פנה לסוכן הביטוח שלך. הוא ינחה אותך.

את המוסך בחר בעצמך. עקרונית ממילא התיקון ישולם על ידי הפוגע (או הביטוח שלו).

לגבי הפעלת הפוליסה שלך - אם אתה חושש שמי שפגע בך לא ישלם ושהנזק גדול אתה יכול להפעיל את הביטוח שלך. יש לכך שני חסרונות: האחד הוא שתשלם השתתפות עצמית ותאבד הה"ת ל-3 שנים (שסה"כ היא 45% מפרמיה שנתית אחת). השני הוא ש"תזהם" את העבר הביטוחי שלך, ואם תהיה לך תביעה נוספת במהלך 3 השנים הבאות עלול להיות לך קושי ברכישת ביטוח בהמשך.

אופציה שניה היא לתקן על חשבונך ולתבוע את הפוגעים מאחור. התחושה שלי מהתאור הוא שבמצבך זו האופציה העדיפה, שכן מחיר התיקון יהיה פחות ממחיר הפעלת הפוליסה, ובכל מקרה לא הרבה יותר, כך שעדיף לך להוציא את הכסף ואז לתבוע את הפוגעים. תאורטית אם תפעיל את הפוליסה חברת הביטוח תוכל לתבוע את ההשתתפות העצמית מהפוגעים ואז לזכות אותך ולמחוק את רישום התביעה שלך, לא הייתי מסתמך על זה. צריך להוסיף שלפי התאור שלך הסיכוי לרות כסף מהנהג בסנדביץ' די נמוך. אולי כן מהנהגת החולמנית מבעלה הרועש, אבל גם זה לא מבטח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיה לי יותר ברור למה בעלה של הנהגת התנהג כמו שהתנהג.

הפוליסה שהיא הציגה לא בתוקף גם כן, יש סיכוי סביר שגם לה אין כל ביטוח.

כלומר, אני במצב ששני הרכבים שפגעו בי (ואחד בשני) הם ללא ביטוח וככל הנראה יש לי נזק משמעותי מאחורי הפגוש (הצלחתי לצלם מלטה ורואים ברזל מכופף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפשוט ביותר

אתה דורש את הנזק משני בעלי הרכב שפגעו בך

ישלמו טוב,

לא ישלמו, אתה תובע את שניהם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון.

אחרי בדיקה במוסך הנזק המוערך לרכב שלי הוא באזור ה-5K ש"ח.

פגוש אחורי + קורת רוחב מאחורי הפגוש שהתעוותה וצריך לישר אותה. ויזואלית הנזק הוא לא משמעותי, יש שריטות על הפגוש ומבחינתי אפשר להשאיר אותו. את קורת הרוחב אני רוצה ליישר ולכן הנזק הוא כ-2500 ש"ח לטענת המוסך.

לבחורה שאשמה בתאונה יש ביטוח צד ג' אך הביטוח שלה מתנער מאחריות בטענה שהיא לא גרמה לתאונה אלא נכנסה בפורד רק אחרי שהוא נכנס בי ולכן הביטוח שלה לא מוכן לפצות אותי. לגבי הנהג של הפורד, מדובר בנהג חדש, ילד בן 19, מאחד הכפרים בגליל, אין לו ביטוח וגם אין עם מי לדבר.

סוכן הביטוח שלי ממליץ ללכת לבית משפט (לא לתביעות קטנות). לשלם 600 ש"ח על שמאי + 400 ש"ח הוצאות משפט + 350 ש"ח יצוג משפטי מטעם סוכן הביטוח (סה"כ 1350 ש"ח) בתקווה שבית המשפט יכריח אותם לשלם.

אני דווקא חשבתי על לתבוע את שני הנהגים בבית משפט לתביעות קטנות, 50 ש"ח אגרה ופשוט לראות מה יוצא מזה.

אין אפשרות להגיע להסדר עם מישהו מהנהגים ללא משפט, אין עם מי לדבר.

מה היא דרך הפעולה המומלצת לדעתם?

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הסנדוויץ' בתאונה מאוד דומה לשלך. הרכב האמצעי בו נסעתי היה רכב הדגמה, כלומר לא שלי (כולל הפוליסה). בדומה למצב אצלך, הנזק ירד בחומרתו בהדרגה - כלומר הכי חמור לרכב האחורי, ממוצע לרכב "שלי" (אם כי בעלות גבוהה בגלל שהיה מדובר ברכב חדש לחלוטין ובפגיעה בשני הצדדים) וקל מאוד לרכב מלפנים.

חברת הביטוח של הרכב הפוגע מאחור החליטה שפגעתי ברכב הראשון לפני שנפגעתי מאחור (למרות שהנהג שלה לא טען את זה במקור).

העניין הגיע לביהמ"ש - פעם אחת תביעה של הנהג ברכב הראשון (אתה לצורך העניין) נגד חב' הביטוח שלי ושל הנהג האחרון. לא יודע באיזה בית משפט זה התנהל.

פעם שנייה תביעה של חב' הביטוח "שלי" נגד הנהג האחרון, כדי לכפות על חב' הביטוח שלו לשלם את הנזק לרכב האמצעי והקדמי. תביעה זו התנהלה בבית משפט השלום בת"א, ונפסק בה (אחרי עדות שלושת הנהגים, כלומר כולל אותי) כי הרכב השלישי צריך לשלם את כל הנזקים + הוצאות.

בעקבות החלטת בית המשפט בתביעה של חב' הביטוח "שלי", נסגרה התביעה של הנהג ברכב הראשון.

לסיכום - בהנחה שלאחר הגשת תביעה לחב' הביטוח של הנהגת הפוגעת לא תקבל פיצוי, ממליץ לך להתנהל בבית משפט השלום בליווי עו"ד לפי עצת סוכן הביטוח. אציין עם זאת כי ההליך במקרה שלי לא עלה לי כלום, והייתי מעורב בו רק כעד.

עריכה אחרונה על ידי רועי צוקרמן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי עם עורך הדין שלי. הוא ממליץ ללכת במסלול "עוקף" חברות ביטוח.

להוציא אישור תאונה בתחנת המשטרה ולהגיש תביעה אזרחית נגד 2 הנהגים המעורבים על הנזקים שנגרמו לי + הוצאות משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובן. עורך הדין "שלך" יהיה זה שירויח בכל מקרה, ולא משנה מה תהה תוצאת המשפט..

הבעיה היא שהסיכוי לראות משהו מאותו ילד מהגליל קלוש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על זה שוב ואתה צודק, אני לא בטוח שיש לי כח להליך משפטי ואני לא יודע אם יצא לי משהו מזה.

אני רק רוצה להבין, במידה ובית המשפט פוסק שהוא חייב לפצות אותי על הנזק שגרם לי, מה קורה הלאה? זה פשוט נשכח? הרי יש דרך לגבות ממנו (או במקרה הזה מאבא שלו כי הרכב רשום על שמו) את הכסף. לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הרכב הראשון

בעיקרון אתה אמור לזכור

האם קיבלת מכה פעמיים הווה אומר הפורד פגעה בך ואז הרכב האחרון נכנס בפורד ואתה מקבל מכה שניה ואז הפורד אשם

או אם קיבלת מכה אחת בלבד כלומר הרכב האחרון מעיף את הפורד אליך ואז הרכב האחרון אשם.

ההליך המהיר הוא בבית משפט לתביעות קטנות ואתה תובע את בעלי הרכב שהם לא בהכרח הנהגים את הנהגים ואת חברות הביטוח שלהם ככל שיש כאלה.

תנסה להבין למה ההמלצה היא לבית משפט השלום. היתרון הוא שהצדדים יכולים להיות מיוצגים.

ולגבי התיקון

אני הייתי מתקן את כל מה שנפגע לרבות החלפת פגוש בפגוש חדש

רכב מתחת לשנתיים זכאי לחלפים מקוריים חדשים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מכה אחת, בוודאות. גם ראיתי במראה שהרכב שמאחורי עצר עצירה מלאה, רק לאחר כמה שניות הוא נדחף עליי.

זאת מילה שלי נגד מילה של הנהגת שגרמה לתאונה, היא טוענת שהיא התנגשה בנו אחרי שהפורד התנגשה בי כבר.

שוב, אני פוחד שלא אראה שקל אחד מהכסף שמגיע לי גם אם אתבע. הילד הדביל שנהג בלי ביטוח עושה עליי רושם של מישהו שלא מתכנן לשלם בכל מקרה.

לגבי הנהגת, אם המצלמה שלי לא הייתה מחליטה שדווקא ביום ההוא היא מפסיקה לפעול, היה ניתן להוכיח שהיא גרמה לתאונה והייתי תובע את הביטוח שלה ישירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך יתרון על הנהגת

היא יכולה לטעון כי הפוקוס פגעה בך קודם אבל אין לה הוכחה לכך

ואילו אתה יכול להעיד כי הפוקוס נעצרה ונדחפה על ידי הרכב האחרון

קח שמאי מטעמך לך למוסך שלך ודרוש את התשלום מהנהגת.

לא ישלמו , תתבע

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ישה, עוד שאלה קטנה ברשותך.

האם אני חייב לתקן את הנזק לפני שאני מגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות או שמספיקה הערכת שמאי והתיקון בפועל הוא לא חובה? (לא רוצה שיקרה מצב שאני אשקיע 5K על פגוש חדש ובסוף לא אקבל כלום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאות מספיקה

ואתה יכול לקבל את הכסף ולא חייב לתקן

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...