Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול בטויטה קורולה 2014 במורשה. אימות סוג שמן.

subaru_loyale
שימו לב! השרשור הזה בן 2532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

הכנסתי את הרכב לטיפול 60 אלף במורשה טויוטה.

לצורך העניין חוייבתי ב 650 שקלים עבורו.

טיפול+עדכון תוכנה(העדכון בחינם).

באתי הבייתה בחשבונית כתוב סוג שמן 10w30.

התקשרתי לשאול אמרו שזה שמן חצי סינטטי.

אמרתי למה שמו חצי סינטטי. ביקשתי סינטטי מלא. הביא את הבחור שעבד לי על הרכב והוא טען ששם סינטטי מלא. מסתבר שמדובר בטעות בהקלדה.

שאלתי: בשביל השקט הנפשי שלי. אם המוסך טוען ששם סינטטי מלא ובחשבונית כתוב ומחוייב על חצי סינטטי, האם באמת יש מצב לטעות כזאת "בהקלדה".

האם לסמוך על מה שאמרו, על ה "מילה" שלהם כיוויכול כי בתכלס אין לי איך לבדוק/לדעת את זה.

אשמח לכל תגובה עניינית ורצוי ממישהו שעובד בטויוטה .

תודה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שפה זה לא טיוטה.

זו טעות רישום דיי נפוצה כי את החשבונית מייצרים שעות אחרי הטיפול ולרוב ללא סימון התקן הספציפי של השמן ובלי לדבר כמעט עם המוסכניק בפועל.

זה הולך בערך ככה:

"אז מה היה לנו שם? היה לנו ריגולז' ברקס, פלגים, פלטינות, שטנגה, פילטר שמן, שמן ברקס, החלפנו לך גם את האלמנט... "

השאלה האם אתה סומך על המוסכניק?

לפחות לא חייבו אותך על האלמנט.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לדעת איזה שמן מלאו לרכב שלך. יש במוסכי טויוטה את שני הסוגים, שניהם מחברת "פז". שני השמנים עומדים בתקן.

אתה יכול לעבור לטפל ברכב שלך בכל מוסך פרטי מומלץ - שם תדע בדיוק באיזה שמן משתמשים ואולי גם לבחור חברת שמנים/לקנות לבד. עכשיו לא הייתי נוגע בשמן עד לטיפול הבא.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל - גם אם השמן חצי סינטטי ואתם נוסעים עד 15.000 ק"מ בשנה.

אפשר להשאיר עד הטיפול הבא.

גרוע מאוד שלא רושמים נכון, ומודיעים מראש על סוגי החלפים אשר בהם הרכב מטופל.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבאה תעמוד ליד המכונאי ותהיה רגוע.

הדברים האלה פחות קורים במוסכים קטנים וכללים כי בד"כ הלקוחות ליד המכונאים ושואלים שאלות, מנסיון.

אגב,למיטב ידיעתי טויוטה יצאה בהצהרה מזמן שצריך 5W30 לרכבים שלה, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך מורשה יבואן אין אפשרות לעמוד ליד הרכב ולפקח על העובד.

הציעו לי במוסך מורשה טויוטה להוזיל את עלות הטיפול הראשון לטויוטה ורסו 2016 ע"י שימוש בשמן חצי סינטטי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב שמנים, אצלנו בחנות יש שמן מנוע מקורי של טויוטה 10W30 וקיבלנו גם 5W30, אותו שמן מקורי באריזה שחורה שהוא חצי סינטטי. מעניין הדבר. האם מישהו נתקל בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שנאמר לי בקורולות החדשות שמים סינטטי מלא אלה אם כן הלקוח מעוניין לחסוך בעלויות(הפרש של 100 שקלים סה"כ).

משאיר טעם רע העניין המטריד הזה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסר דאגה מליבך. הרכב יתפקד היטב גם עם 10W-30 סינטטי מלא או "חצי סינטטי" בכל מקרה, לכאן או לכאן כאשר מחירי השמנים היום הם שווים לכל כיס אני לא רואה שום סיבה למשוך 15 אלף ק"מ. בקורולה שלנו שנת 2006 ו 2012 אנחנו משתמשים בסינטטי מלא מחברה מוכרת ואיכותית ולמרות זאת אנחנו לא "מושכים" עד 15 אלף אלא עד 12 מקסימום. בדרך כלל מחליפים כל שנה לפני הטסט השנתי.

ורק כדרך אגב, למה בכלל הם שמים 10W-30 זה משהו אחר. בספר של הקורולה 2012 היצרן מבקש 5W-20.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סוג השמן רוב המוסכים המורשים מחזיקים 10W30 , וזה מאוד תלוי במוסך,

לגבי ההמלצות אכן יש המלצה של 5W30 או 5W20.

בכל אופן כולם יעבדו..

בדוק את המחיר לפני זה יהיה אפשר לזהות, למרות שלצערי מחייבים בערך פי 5 על שמן חצי סינטטי במוסך מורשה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני בטויוטה אני מוציא מהמחשב הוראת עבודה, עובר עליה וחותם. אז עם טעויות בחשבונית אני לא צריך להתמודד.

טעויות בטיפול, או מה/כמה שמו באמת, זה כבר סיפור אחר :?

אני חושב שהחלפה אחת לשנה או 15 אלף ק''מ זה סביר מאוד, לא צריך לקצר את זה, כאשר משתמשים במסנן מקורי ושמן סינטטי מלא.

לגבי השמן, אני ממלא במוסך 'שמן לקסוס' שזה בעברית שמן סינטטי מלא תוצרת חוץ (בלגיה נראה לי) שמגיע בחביות של טויוטה. לא יודע מי מייצר אותו עבורם, אבל הוא נמכר במחיר גבוה.

בטיפול האחרון הציעו לי גם למלא סינטטי מלא של פז. המחיר דומה לשמן תוצרת חוץ.

השמן בצמיגות 5w30 ומתאים היטב לתנאי הארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא כשהגעתי בכלל לא שאלו איזה שמן לשים, שאלתי וביקשתי רק סינטטי מלא הכי יקר שיש וענה הבחור ברור סינטטי מלא. בסוף בא הבייתה רואה בחשבונית ח10W30 שאגב חייבו אותי 160 שקלים עבור 4.2 ליטר.

התקשרתי לשאול קודם : סליחה מה זה שמן 10W30 טויוטה, אמרו חצי סינטטי, אח"כ אמרתי שהייתי לפני חצי שעה בטיפול ונאמר לי רק סינטטי מלא אז למה בחשבונית מופיע חצי , אחרי בירור הוא אמר שהמכונאי שם סינטטי מלא בוודאות, שאלתי 3 פעמים האם הוא בטוח, הוא טען נחרצות ש כן. עכשיו לך תסמוך. כולם חאפרים במדינה הזאת מוציא את החשק לעשות כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב רובם של שמני ה 10W-30 הם "חצי סינטטיים".

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...