Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זוועת שירות ב"מכון שטיפה ידנית"

שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיימתי היום שירות מילואים והרכב חנה שבוע בחניית עפר בבסיס והרכב תמלא בחול ואבק אז אמרתי שהיום אתפנק ואלך למכון שטיפה.

נסעתי למקום שנמצא בראשון לציון בחניון של קניון הבאר במערב.

תחילה למראית עין נראה שיש הרבה לקוחות, ראיתי שמשתמשים בגרניק ובמקציף אז בכלל התלהבתי וזה נתן רושם של מקום איכותי.

כשהגעתי ושאלתי על החומרים שהם משתמשים הוא הסתלבט עליי שעם פנטסטיק ואקונומיקה אחרי שהוא ראה שאני אפילו לא מחייך אז הוא זרק שם של חברה אנונימית בכזו גאווה כאילו הוא שוטף לי את הרכב עם blackfire או איזה חברת פרימיום אחרת ומלטף לי את האוטו עם פרווה ארנב.

אמרתי טוב נו מה כבר יקרה לפחות זה לא סבון כלים. השטיפה עולה 35 ש"ח ופה קצת חשדתי, אבל אמרתי בכל זאת יאללה אני עייף, ניתן צ'אנס.

השארתי כבר את המפתח אבל ממש לפני שהשארתי את הרכב ובחצי מבט ראיתי שהפועל עובד עם מטאטא אז באתי בנימוס לשאול אם הוא מוכן לעבוד עם כפפה שאתן לו במקום המטאטא, עוד לפני שסיימתי את המשפט הוא צחק לי בפנים ואמר "זה שיערות סוס זה עולה יותר מהבגדים שאתה לובש עכשיו" וחזר על זה כמה פעמים, לא התייחסתי ופשוט הלכתי לקחת את המפתחות מבעל המקום והסברתי לו שאני לא מוכן שישטפו לי עם מטאטא, אז הוא התחיל להסתלבט לי על הרכב ועקץ שהוא לא שווה 5000 שקל מה המחירון שלו ודיבר בזלזול מול לקוחות אחרים במקום וצחק עליי שמה אני כבר מבין בשטיפת רכבים ושהוא שוטף רכבים כבר 30 שנה.

יש לציין שעל הרכב אין אפילו סווירל אחד והוא שמור ומטופח ברמה הגבוהה ביותר עם החומרים הטובים ביותר וואני מתחזק אותו באופן יום יומי וזה שהוא לא שווה יותר מ20 אלף לא אומר שהוא לא צריך להיראות יפה.

פה כבר התעצבנתי ועניתי לו שזה ממש לא מתאים הצורת דיבור הזו ושזה ממש לא משנה כמה הרכב עולה ושאין קשר לדרך שטיפה של רכב אם הוא עולה 100 אלף או 20 אלף.

אמרתי לו שזו בושה שהוא ככה מדבר ללקוח ועוד לקוח חדש שמתעניין ואז גם הבחור השני הצטרף וביחד התחילו לצעוק עליי ובמקום להגיד לי "תודה ולהתראות אתה לא חייב" הם ממשיכים לצעוק עליי, לקלל אותי ולבלבל את השכל שזה שיער סוס ושזה שווה יותר מהרכב שלי ותוך כדי שאני נכנס לרכב הוא דחף לי את המטאטא לתוך הרכב וכמעט לפנים שלי בשביל שארגיש "כמה שזה רך ונעים".

הרגשתי כאילו עוד שניה הם יתחילו להרביץ לי מרוב עצבים כאילו מה כבר אמרתי להם.

בשורה תחתונה, יחס מזעזע אפילו לא התחלתי את השטיפה ונתקלתי בהתנהגות מזעזעת של עבריינים ובריונים.

תעשו חושבים, אני לא צריך להגיד לכם אם ללכת או לא זו "חווית" השטיפה שלי.

אני עדיין בשוק מההתנהגות ומקווה מאוד שהם יראו את הפוסט ואולי (אין סיכוי) שזה יעורר בהם איזה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

משתתף בכאב שלך .

כתוב לנו מיקום מדויק של המקום ככה שאני ידאג לא ללכת וגם לא לשלוח את החברים שלי לשם .

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רשום,זה בחניה של קניון הבאר בראשון.

על הפנים, טוב ששיתפת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוועה של בני אדם.

אני עובד ביפו והאזור כולו מלא בשטיפות "ידניות", אבל לפחות כשנכנסתי לשאול ענו לי שמשתמשים במטאטא בצורה מכובדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אני לא נכנס לשרשורים כאלה, בטח שלא בענייני שטיפה, אבל הכותרת שלך תפסה לי את העין אז אחרי שקראתי בעיון אני חייב להגיד:

תגיד, איך אתה היית מתנהג כשלקוחות היו באים אליך לעבודה ואומרים לך איך לעבוד?

אתה חושב שהדיג'יי נהנה כשאתה אומר לו "אחי, שים אייל גולן"?

אתה חושב שהטבח יראה בעין יפה אם תגיד לו "אחי, למה אתה מתקמץ לי על המלח?"

אז למה אתה מגיע לשטיפה של 35 שקל עם ציפיות של ניקיון ליל סדר במשפחה חרדית?

ולמה נראה לך הגיוני שהפועל יסכים להשתמש בכפפה שלך במקום במטאטא שבעל המקום הדריך אותו להשתמש בו?

ולמה אתה חושב ש-35 שקל נותנים לך את הזכות להגיד לאנשים איך לעשות את העבודה שלהם? כשתשלם להם 3500 אתה יכול לבקש מהם לנגב את האוטו עם צמר של כבשה קנטונזית. בינתיים, אם לא טוב לך, שטוף בעצמך ותפסיק להתבכיין.

אוקיי, סיימתי. מוזמנים להמשיך את הברומאנס (או לחילופין, להתלונן כמה אני חסר רגישות כלפי הג'ילדת עור ברווז שלכם)

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sronis - נניח שאני מסכים עם מה שאתה אומר. עדיין אפשר לענות ללקוח בצורה יותר מכובדת.

חוץ מזה, בבאר שבע רוב השטיפות לוקחות 40₪ ומסכימות להשתמש בכפפה אם מבקשים מהם, לא נראה שהם מחבבים את זה במיוחד כי זה יותר קשה מאשר לשרוט את הרכב עם המטאטא, אבל הם עושים את זה. (והם כמובן טוענים שהמטאטא שלהם טוב ולא שורט וכו').

נכון ש-35₪ לא אמורים להכתיב איך לעובד לעבוד אבל יש לבחור פה את הזכות המלאה לבקש (בהנחה שעשה זאת בצורה מכובדת) שלא ישטפו את הרכב שלו עם מטאטא, בקשה מאוד לגיטימית בעיניי, בתור אחד ששוטף רק לבד ולא נותן לשום מטאטא או חומר ניקוי עלום שם להתקרב לרכב שלו.

היה הרבה יותר מכובד להגיד לו שהם לא מוכנים לנקות עם כפפה או משהו בסגנון הזה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת זכותו לשאול שאלה, והם לא חייבים להענות לה.

בעל המקום יכול היה להגיד לו שהם משתמשים במטאטא ושאם לא טוב לו שיחפש מקום אחר, אבל לצעוק עליו ולדחוף לו מטאטא לתוך האוטו זאת ממש לא הדרך.

Sent from my X9076 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע. לא מזמן יצא לי להיות בבאר, והרכב שלי היה גם ממש מלוכלך.

חשבתי לעצמי שזאת הזדמנות לשטוף את הרכב בזמן שאני עושה סידור בקניון.

ראיתי מה הולך שם. אפילו בצחוק לא חשבתי להכניס את הרכב לשטיפה שם.

לגבי עניין - "זה עולה יותר מאוטו שלך".

פעם אמר לי איזה שוטף בשטיפה אחרת - שביקשתי שלא יעשה לי עם המטאטא על הגאנטים. כנראה שזאת התשובה הקבועה.

אולי כדאי שנתחיל למכור מטאטא משיער סוס.

אני לא יודע אם השערות של המטאטא הזה שורטות את הרכב או לא.

אבל מה שכן על הדרך הוא דופק את הבסיס של המטאטא אליו מחוברות השיערות סוס האלו ברכב כל הזמן.

מספיק שתשב באוטו ותשמע את כל הדפיקות.

SRONIS - אם בעל המקום/השוטף היו אומרים לו - תשמע, אנחנו שוטפים ככה, עם מטאטא מיוחד משיער סוס. זה לא שורט. ככה אנחנו עובדים. זה מה יש - רוצה, בסדר, לא רוצה - לא נורא.

אבל להתחיל להעליב את הבן אדם וממש לגרום לו לתחושה שהוא מותקף - זאת לא דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אני לא נכנס לשרשורים כאלה, בטח שלא בענייני שטיפה, אבל הכותרת שלך תפסה לי את העין אז אחרי שקראתי בעיון אני חייב להגיד:

ולמה נראה לך הגיוני שהפועל יסכים להשתמש בכפפה שלך במקום במטאטא שבעל המקום הדריך אותו להשתמש בו?

ולמה אתה חושב ש-35 שקל נותנים לך את הזכות להגיד לאנשים איך לעשות את העבודה שלהם? כשתשלם להם 3500 אתה יכול לבקש מהם לנגב את האוטו עם צמר של כבשה קנטונזית. בינתיים, אם לא טוב לך, שטוף בעצמך ותפסיק להתבכיין.

אוקיי, סיימתי. מוזמנים להמשיך את הברומאנס (או לחילופין, להתלונן כמה אני חסר רגישות כלפי הג'ילדת עור ברווז שלכם)

מסכים איתך לגבי הציפיות של אנשים, אף אחד לא יעשה לך דיטייל ב35 וגם לא ב50 ש"ח. זאת גם הסיבה שהפסקתי להכנס למכוני שטיפה בערך לפני 10 שנים.

קצת נשמע שפותח הפוסט בא לחנך את העובדים במקום איך לשטוף רכב וזה באמת לא מתאים, אבל בשורה התחתונה יש דרך וצורה לדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגבי הציפיות של אנשים, אף אחד לא יעשה לך דיטייל ב35 וגם לא ב50 ש"ח. זאת גם הסיבה שהפסקתי להכנס למכוני שטיפה בערך לפני 10 שנים.

קצת נשמע שפותח הפוסט בא לחנך את העובדים במקום איך לשטוף רכב וזה באמת לא מתאים, אבל בשורה התחתונה יש דרך וצורה לדבר.

אני לא מצליח להבין ממה שרשמתי איפה אתם קיבלתם את הרושם שאני בא ללמד אותם איך לשטוף את הרכב.

אני גם רשמתי שהמחיר של 35 היה נראה לי לא סביר אבל בכל זאת אמרתי שאתן צ'אנס כי אני גמור מהמילואים.

אני מספיק חכם בשביל לא להיכנס למצבים כאלה ואני הכי מכבד אנשים במקום עבודתם, לא פוגע ואפילו מוכן לסבול גם דרכים לא הכי מקצועיות כל עוד הם מכבדים אותי. אני יודע שזה לא קל לעבוד עם אנשים ולרצות את כולם אבל גבירותיי ורבותיי יש דרך ויש גבול להתנהגות. אתה לא יכול להתנהג איך שאתה רוצה.

אני שוטף את הרכב שלי לבד כבר שנים ואתמול זו הפעם הראשונה שחשבתי בכלל להכניס את הרכב למכון שטיפה ואני ראיתי בחוץ שלט עם הכיתוב 100 שקל לשטיפה פנימית וחיצונית אז כן חשבתי שאני אקבל את המינימום של שטיפה טובה.

בשום מצב במהלך השיחה לא אמרתי להם שהם עובדים לא נכון או שהם צריכים לשנות משהו בדרך עבודה שלהם, ממש לא אמרתי תעברו לכפפות או תשתמשו בחומר כזה או אחר, כולה שאלתי אם הוא מוכן להשתמש בכפפה שלי ובמקום להגיד "לא" הוא ענה לי זה שווה יותר מהבגדים שלך. אז מה? מה זה קשור? אפילו לא עניתי לשאלות עם הטון המזלזל שלו עם איזה חומרים אתה משתמש כי זה ממש לא מעניין. אמרתי לו שאני לא פשוט לא רוצה שישטפו לי את הרכב עם מטאטא, זה הכל, אמרתי תודה והסתובתתי לכיוון המנהל לקחת את המפתחות. אבל לאחר איסוף המפתח ותוך כדי שאני הולך לכיוון הרכב בכלל לא חשבתי לענות להם אבל הם המשיכו להסתלבט ולקלל אותי

אני רציתי להגיד לעובד שאני מוכן לשלם יותר בשביל שישתמש בכפפה שלי אבל הוא ישר התחיל להסתלבט עליי ולעשות עליי שרירים מי אומר דבר כזה ללקוח? זה עולה יותר מהבגדים שלך? הרכב שלך לא שווה 5000 שקל? נראה לכם הגיוני?

הדרך שלו להסביר לי שזה נעים ולא שורט זה שהוא שם את הפנים שלו בתוך המטאטא וגם זה עם פרצוף של אני עוד רגע נוגח בך, זה נראה לך הגיוני?

מהרגע שאמרתי שאני רוצה את המפתח ועוד לפני שבכלל עניתי למישהו שם הבעלים התחיל לרדת לי על הרכב (בכלל אין על מה, הוא מדהים זה היה נטו בשביל העקיצה ולצאת גבר מול הלקוחות שלו).

שום מקום שנותן שירות בעולם מעבר לזה שהוא לא צריך, אסור לו לדבר ככה ללקוח.

עריכה אחרונה על ידי omer1728
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נכון שזה לא מקובל להגיד לאנשים איך לעבוד אבל היחס שהוא קיבל בכלל לא במקום. הוא בסך הכל ביקש, לא חילק פקודות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע רווחת פה הדעה שניקיון בכפפה יהיה יעיל יותר מאשר מטאטא עם סיבים רכים כמו סיבי סוס.

Sent from my A0001 using Tapatalk

תוצאות בשטח?

תסתכל על כל רכב כהה בארץ (גם על בהירים אפשר לראות את זה אבל יותר קשה) ורוב הישראלים שוטפים במכונות או עם מטאטא ותראה בקלות את השריטות, אפילו ברכבים חדשים יחסית. (יותר עצוב שאנשים מקבלים ככה רכב חדש)

ותשווה את זה למצב אצלי ברכב שנשטף מאז שיצא מהסוכנות רק עם כפפה וחומרים איכותיים ומצב הצבע הרבה יותר טוב. לא שאין סווירלס בכלל, יש מחיר לזה שאני נאלץ לעיתים לשטוף לפעמים פעם בחודשיים שלושה, אבל המצב עדיין הרבה יותר טוב מזה של רכב המקביל לגיל של הרכב שלי שנשטף במטאטא או במכונה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים זה שמדובר 35 שקלים לא נותן לאף אחד זכות לעשות מה שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה ועוד לזלזל בלקוח ! זה הכי גרוע שיש -ייראה ברגל , וכן לקוח יש בעוד איך את הזכות לבקש מה שהוא רוצה מקסימום אומרים לו מצטער אין לי / כמה פה עובדים . לדבר בצורה מכובדת ולהסביר .

חברים כסף לא בא לנו מהעצים אני הייתי שותף רכבים בשטיפה ידנית ב50 שקלים אפילו שזה קשה ולא אומר מילה כי אני יודע שאני צריך את הלקוח . היום פחות אני שותף .

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...