Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונה רכב, רושם על שם אבי, פוליסת ביטוח על שם אבי, בפועל רק אני נוהג - הונאת ביטוח?

שימו לב! השרשור הזה בן 2283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקיצור - כותרת

בהרחבה : נניח ורכשתי רכב, העברתי בעלות על שם אבי, את הפוליסה עשיתי על שם אבי (נהג עיקרי) והוספתי את עצמי בתור נהג צעיר (על מנת להוזיל עלויות ביטוח) - האם זו הונאה? האם התבצע כאן פשע? משהו לא חוקי? מסריח?

פשוט ירדו עלי כשהצעתי את זה לבן אדם בפורום רכב כללי שחיפש ביטוח זול ללאון החדשה שלו.

אני אישית עשיתי ככה עם כל רכב פרטי שהיה לי (כרגע אין וחולק עם ההורים, ולכן נשמע לי לגיטימי וחוקי לחלוטין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא, זה כשר לחלוטין. הונאת ביטוח תהיה למשל לנהוג ברכב אם אביך מוגדר כנהג יחיד, או לנהוג בו בגיל 21 אם מוגדר שהנהג הצעיר ביותר בן 30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה כשר לחלוטין. הונאת ביטוח תהיה למשל לנהוג ברכב אם אביך מוגדר כנהג יחיד, או לנהוג בו בגיל 21 אם מוגדר שהנהג הצעיר ביותר בן 30.

ברור, הכוונה היא להוסיף את עצמי כנהג נוסף ברכב כשבפועל אני הנהג היחידי והעיקרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון כתבות בנושא. הניסוח של המונח הזה די מעורפל.

מה שלא מעורפל זה הגיון סביר של שופט. אם חברת הביטוח תראה במהלך המשפט שהרכב רשום על אדם X שבכלל לא נוהג ברכב ומי שנוהג ברכב הוא אדם Y , ושהפרשי המחיר של הצעות הביטוח לשני הנהגים הם עם הפרש משמעותי מאוד נראה לי שההגיון הסביר של השופט עלול לפעול לרעת הלקוח, ובצדק.

המקרים שקראתי בכתבות שונות שחיפוש פשוט בגוגל הניב שהסתיימו בהכרעת דין לטובת המבוטח היו רק במקרים מעורפלים/שיטת מצליח ולא בכאלה שברור באופן חד משמעי שהאדם שעל שמו הביטוח לא נוהג כלל ברכב כלל או בתדירות נמוכה מאוד.

היה מקרה גם שהוזכר בכמה כתבות של ילד שנהג/שהה עם הרכב רוב הזמן, חברת הביטוח הוכיחה זאת והשופט פסק נגד המבוטח, ובמקרה הזה היה רק רכב אחד לאבא ולילד לא 2 והאב נהג ברכב לעיתים.

הייתי נזהר מאוד בעניין הזה כי גם בלי תירוץ טוב חברות הביטוח לעתים מסרבות לשלם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אם מנצחים במשפט, הזמן שהוא לוקח הוא בהחלט שיקול משמעותי. אני מעדיף לשלם פרמיה גבוהה יותר כדי לקבל פיצוי מיידי במקרה הצורך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אם מנצחים במשפט, הזמן שהוא לוקח הוא בהחלט שיקול משמעותי. אני מעדיף לשלם פרמיה גבוהה יותר כדי לקבל פיצוי מיידי במקרה הצורך.

נוסיף גם את העניין שאתה כנראה לא צובר עבר ביטוחי לצורך הנחות בעתיד. יש חברות שמאפשרות בשלב רכישת הביטוח לסמן שנהגת במשך כמה שנים על רכב של מישהו אחר ולהנות מהעבר הביטוחי שלו. עדיין אני לא יודע אם זה מקנה הנחה על היעדר תביעות כמו היסטוריה אישית שלך.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של תביעה על שם מי נרשמת? בעל הרכב (שהוא בעל הפוליסה) או הנהג? האם בעל הרכב, שייתכן שיש לו כמה רכבים, יסבול מעליית פרמיה?

בוודאות התביעה נרשמת על שם בעל הפרמיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה מכוסה אם הפוליסה תכלול את שמך (כנהג נקוב, כמובן תוך ציון המאפיינים שלך) או אם תכסה כל נהג בעל מאפיינים כשלך (גיל, ותק רשיון, מין, שלילות קודמות וכו').

ותק ביטוחי ייצבר לזכות או לחובת בעל(י) הפוליסה.

אישית צירפתי את בני הבכור לפוליסת הרכב שבו הוא נוהג, בתקווה שיצבור ותק ביטוחי חיובי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שלי היא פשוטה

אני לא נכנס לסמנטיקה עם חברות הביטוח

לצורך גביית הפרמיה הכל כשר

כאשר צריך לשלם , פעולה שחברת הביטוח לא ששה אליה גם כאשר הכל פיקס , היא מתחילה לחפש למה לא לשלם.

ואז לך תתבע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, הכוונה היא להוסיף את עצמי כנהג נוסף ברכב כשבפועל אני הנהג היחידי והעיקרי.

נראה לי שמתוך הניסוח ברור - גם לך - שמדובר בשקר לחברת הביטוח ברמה כלשהי. אתה מדווח לה דבר אחד (אתה נהג נוסף) כשבפועל מתקיים דבר אחר (אתה הנהג היחיד). מה שמשאיר פתח לחברת הביטוח לבוא אליך בטענות במקרה שתרצה להפעיל את הפוליסה.

במקרים כאלה אני מסכים לגמרי עם ישה - שכח רגע מהאלמנט המוסרי, האם אתה באמת רוצה לקחת את הסיכון שחברת הביטוח תתנער ממך בעת הצורך בגלל ששיקרת לה? אני אישית לא הייתי לוקח את הסיכון הזה, לדעתי הוא גדול מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמתוך הניסוח ברור - גם לך - שמדובר בשקר לחברת הביטוח ברמה כלשהי. אתה מדווח לה דבר אחד (אתה נהג נוסף) כשבפועל מתקיים דבר אחר (אתה הנהג היחיד). מה שמשאיר פתח לחברת הביטוח לבוא אליך בטענות במקרה שתרצה להפעיל את הפוליסה.

במקרים כאלה אני מסכים לגמרי עם ישה - שכח רגע מהאלמנט המוסרי, האם אתה באמת רוצה לקחת את הסיכון שחברת הביטוח תתנער ממך בעת הצורך בגלל ששיקרת לה? אני אישית לא הייתי לוקח את הסיכון הזה, לדעתי הוא גדול מדי.

ולדעתי הוא לא קיים, איך יוכיחו מי נהג עיקרי ומי נהג יותר? חוץ ממצלמה בתוך הרכב שמתעדת כל נסיעה שלי אני לא מכיר שום דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שלי היא פשוטה

אני לא נכנס לסמנטיקה עם חברות הביטוח

לצורך גביית הפרמיה הכל כשר

כאשר צריך לשלם , פעולה שחברת הביטוח לא ששה אליה גם כאשר הכל פיקס , היא מתחילה לחפש למה לא לשלם.

ואז לך תתבע.

ולדעתי הוא לא קיים, איך יוכיחו מי נהג עיקרי ומי נהג יותר? חוץ ממצלמה בתוך הרכב שמתעדת כל נסיעה שלי אני לא מכיר שום דרך.

אתה הוא זה שצריך להוכיח את תביעתך.

ואם תזכה בעוד 3 שנים מה עשית

הרי את כספי הביטוח אתה צריך היום לרכוש משהו במקום

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אם זו דעתך, והצד המוסרי לא מעניין אותך, אז למה אתה בעצם מתלבט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...