Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעת רכב כתוצאה מרשלנות

שימו לב! השרשור הזה בן 2548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הייתי בעבודה ואז נהגתי במלגזה ושכחתי להרים אמברקס והייתה ירידה וזה הדרדר לאוטו שלי,רכב שברולט ספארק 2017.

נשבר הפנס השמאלי והפגוש התעקם ואי אפשר לפתוח את הדלת מהצד של הפגיעה,גם המכסה מנוע התעקם קצת.

יש לי ביטוח מקיף.

מה עלות הנזק?מה עושים מכאן לאן פונים? זה כאב ראש כל הסיפור הזה?

תהיה ירידת ערך לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונים לחברת הביטוח שלך,הם שולחים שמאי או שאתה יכול לקחת שמאי מטעמך.

הוא מעריך את עלות הנזק והרכב נכנס למוסך לתיקון כאשר אתה נותן צק דחוי ל90 יום.

זה די פשוט הסיפור במיוחד כשיודעים מי הפוגע.

בלי תמונות קשה לתת הערכה.

כך בחשבון הפרמיה שלך תעלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הפוגע הוא גם בעל הרכב, כך שאין את מי לתבוע על הנזק

2. מאוד מומלץ לקחת שמאי פרטי שדואג לך ולא שמאי של חברת הביטוח שדואג בעיקר לחברת הביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח?

הרי מדובר במלגזה ששייכת למעביד וננהגה ע"י עובדה במסגרת עבודתו.

הרי אם היה פוגע ברכב של מישהו אחר, הנפגע היה פונה למעסיק לחברה המבטחת אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, לא הייתי הכי ברור, אז אחדד את כוונתי :

במידה ויש ביטוח צד ג' - ניתן להגיש תביעה כנגד הביטוח של המלגזה.

לגבי סכום ההשתתפות העצמית או אם למלגזה אין ביטוח צד ג' - אין את מי לתבוע.

יתבע את המעסיק ? המעסיק יטען (ובצדק) כי התובע נהג ברשלנות (לא הרים ידית בלם יד), ולכן האחריות על הנזק היא שלו בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למלגזה,זה אני אשם,אין מה לעשות עם זה ואני לא מתכוון לתבוע את הביטוח של המלגזה.

אם יש לי ביטוח מקיף אני אצטרך לשלם רק השתתפות עצמית או גבוהה מזה?

מגיע לי רכב חלופי בעת התיקון? כמה תיקון של דבר כזה לוקח מבחינת זמן ומבחינת כסף?

תהיה ירידת ערך לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח מכסה אותך גם נגד הטעויות שאתה עושה, אם כי המקרה שלך אינו התאונה העצמית הקלסית.

רכב חלופי - בדוק בפוליסה (בד"כ מדובר בנסקח).

מעבר להשתתפות העצמית תשלם בשנים הבאות גם עלית פרמיה. והגרוע ביותר - תביעה נוספת בתוך 3 שנים עלולה להכניס אותך למצב בעייתי מבחינת חידוש הביטוח.

עלות התיקון, זמן התיקון וירידת הערך - הערכה על ידי בעלי מקצוע שיבדקו את הרכב, כלומר שמאי ופחח. קיבלת כבר עצות לגבי בחירת שמאי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעסיק יטען (ובצדק) כי התובע נהג ברשלנות (לא הרים ידית בלם יד), ולכן האחריות על הנזק היא שלו בלבד.

זו מטרתו של ביטוח. רוב התאונות הן תוצאה של רשלנות ברמה כזו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירו - אבל זו את ממטרות הביטוח. להגן על אדם מפני נזקים- גם כאלה הנגרמים באשמתו (או, במקרה של מעסיק, על ידי עובדיו).

כלל לא מופרך כי המעסיק ידרש להפעיל ביטוח בגלל נזק שנגרם באשמת עובד (ולא משנה מי הנפגע) - השאלה הבאה היא איזה צעדים הוא רשאי לנקוט כלפי העובד. דומני שיש לנו כאן מישהו שמתמצא היטב בחוקי העבודה, אולי הוא יאיר את עינינו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו מטרתו של ביטוח. רוב התאונות הן תוצאה של רשלנות ברמה כזו או אחרת.

זה מה שנקרא - להוציא דברים מהקשרם.

המשפט אותו ציטטת והגבת אליו מתייחס לנושא תשלום ההשתתפות העצמית. לא לנושא הפעלת ביטוח צד ג' של המלגזה (בהנחה שיש בכלל ביטוח כזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהמלגזה מבוטחת בצד ג', היא אמורה לשאת בתיקון. לא משנה מי נהג ברכב והאם זה נגרם ברשלנות או לא, כל עוד התאונה לא קרתה במזיד, היא חייבת לשלם.

מה עוד, בשעה שתתקבע את המקיף שלך, הביטוח שלך יתבע את חברת הביטוח או בעל המלגזה כך שבסופו של יום מי שישא בעלות התיקון זה בעל המלגזה או המבטחת שלו.

לגבי דיני עבודה - אני לא כל כך בקיא בהם אלא בכלליות בלבד, ועד כמה שידוע לי, למעביד אסור לדרוש מהעובד בין הנזקים שהוא גרם לו (באם מדובר בייחסי עובד - מעביד).

לא רואה שום סיבה להפעיל את ביטוח המקיף שלך.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החנתי את הרכב במקום שאני לא אמור לחנות בו,אני לא רוצה להתעסק עם המקום עבודה כי אני אשם שהחנתי את הרכב במקום הזה,גם אני חדש במקום אז מעדיף שלא לערבב את זה.

בקשר לשמאי רכב,אם העלות של ההשתתפות עצמית יותר פחותה מהנזק של הרכב אז בשביל מה ללכת לשבור את הראש להביא שמאי פרטי?

כמה יהיה ירידת ערך לרכב?

כמה זמן הסיפור הזה משהשמאי רכב בודק את הרכב עד לרגע הזה שאני משוחרר לבית? ועד לרגע הזה שהרכב מוחזר לי?

מבחינת מוסכי הסדר אפשר לסמוך עליהם?

״גלאון מוטורס״ באשקלון איך הם? הם מתעסקים עם שברולט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שנקרא - להוציא דברים מהקשרם.

המשפט אותו ציטטת והגבת אליו מתייחס לנושא תשלום ההשתתפות העצמית. לא לנושא הפעלת ביטוח צד ג' של המלגזה (בהנחה שיש בכלל ביטוח כזה).

התגובה היתה על חיבור של כל הודעותך, כאשר הנושא הוא תביעתך הביטוח של המעסיק, לא המעסיק עצמו.

בראשונה כתבת שאין את מי לתבוע על הנזק. אחרי זה כתבת שניתן לתבוע את הביטוח של המעסיק, אבל הערת בסוף שיטענו לרשלנות של העובד.

בסך הכל הכוונה היתה להבהיר שניתן לתבוע את הביטוח של המעסיק, ורשלנות העובד לא מונעת זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לשמאי רכב,אם העלות של ההשתתפות עצמית יותר פחותה מהנזק של הרכב אז בשביל מה ללכת לשבור את הראש להביא שמאי פרטי? לא צירפת תמונה, אז אי אפשר להעריך, אבל ממה שאתה מתאר, יש לך נזק שעולה על ההשתתפות העצמית בהרבה. ואז אין לך אלא לתבוע את הפוליסה.

במקרה הזה, רצוי שמאי פרטי, שפועל לטובתך, ולא אחד שפועל לחסוך כסף לחב' הביטוח. אני ממליץ על אלי אמרן. (חפש את השם פה בפורום). גם אם תיקח שמאי "של הביטוח", ולא תתבע את הפוליסה לבסוף תצטרך לשלם לו מכיסך. אז מה זה כבר משנה?

כמה יהיה ירידת ערך לרכב? רק שמאי יקבע. בטח שלא ניתן לדעת בלי תמונות. אם יוחלפו חלקי מרכב, יש ירידה של כמה אחוזים בודדים

כמה זמן הסיפור הזה משהשמאי רכב בודק את הרכב עד לרגע הזה שאני משוחרר לבית? ועד לרגע הזה שהרכב מוחזר לי? השמאי בודק את הרכב רק כאשר אתה מחליט לתקן אותו. הוא מגיע למוסך בו בחרת לתקן, ולרוב גם דורש מהם לפרק דברים (כדי שיראה אם נפגע משהו מתחת). משם לא "הולכים הביתה". כלומר, לא עם הרכב, ולא באותו היום. לרוב, במוסכי הסדר תקבל רכב חליפי (צריך להיות כתוב לך בפוליסת הביטוח). עקרונית, ברגע שחתמת למוסך, אתה יכול ללכת הביתה. (עם הרכב החליפי). אם יש לך שמאי שאתה סומך עליו, אתה יכול להתנהל מכאן במיילים/טלפון, עד הרגע שהרכב יהיה מוכן עבורך. יענו- 0 טרטור מבחינתך. כמו לשים את הרכב לטיפול שגרתי...

מבחינת מוסכי הסדר אפשר לסמוך עליהם? תלוי מאד במוסך הספציפי. יש טובים יותר וטובים פחות. בכל מקרה, קח בחשבון, שה"הסדר" שלהם עם חברות הביטוח הופך אותם ל"חברים" שלהם, קצת יותר משהם "חברים" שלך.

״גלאון מוטורס״ באשקלון איך הם? הם מתעסקים עם שברולט לא מכיר. סורי.

תשובות באדום.

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...