Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת הקיץ - סדנת חינוך קצרה והמלצה על משקפי שמש לנהגים המשקיעים.

papikian
שימו לב! השרשור הזה בן 2447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני במשך שנים קונה משקפי שמש של רודי פרוג'קט, בסביבות ה 1000 (פלוס מינוס), ניתן לבחור סוגים שונים של עדשות,

והיתרון שאפשר להחליף רק את העדשות במחיר מוזל יחסית כשמחזירים את הישנות בלי לרכוש משקף חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עברתי דיי הרבה משקפי שמש עד שננעלתי על סרנגטי - כרגע עם דגם DANTE 7115 . בהחלט משקף מומלץ ביותר.

אכן המחיר בארץ מאוד יקר 1500-2000 ש"ח .

אבל ניתן להזמין מאיי ביי וזה יעלה כ- 180 דולר כולל משלוח ומע"מ.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה הרגשתי שיש שינוי במספר שלי, והלכתי לרשת האופטיקה שממנה רכשתי את המשקפיים שלי.

החלפתי את העדשות של משקפי הראיה שלי (מולטיפוקל), וכן גם את המולטיפוקל של משקפי השמש.

ניסו לשכנע אותי לקחת עדשות פולורואיד, כמעט התעקשו, לא מבין למה. בכל מקרה, לא אהבתי את שיבוש הצבעים שזה עשה לי, הדברים קיבלו צבעוניות לא טבעית עם העדשות האלה.

הזמנתי עדשות רגילות, מוכהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין של מקוטבים לא מתאימים לכל אחד. לי אישית זה גורם ממש לאי נוחות עד כדי לחץ בעיניים ולפעמים בחילות. רכשתי ארמני ב 900 שקלים אבל לא בגלל אופנתיות אלא כי הם נוחות לי ומאד מרוצה מהם בנהיגה. לא יודע עד כמה סרנגטח יהיו טובים יותר אם בכלל.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז גדול מהאנשים שם משקפי שמש בשניה שהוא יוצא החוצה ומתייחס לשמש כאילו שהיא סוג של רעל מסוכן או מדוזה מהמיתולוגיה היוונית (שמי שצופה בה הופך לאבן).

השמש היתה פה משחר האבולוציה. היא לא זזה לשום מקום והיא לא פולטת היום יותר אור וקרינה ממה שהיא פלטה לפי כחצי מיליארד שנה, מתי שהמאובנים רומזים שעיניים הופיעו לראשונה.

כפועל יוצא, הגוף האנושי והעיניים האנושיות התפתחו בנוכחות השמש הזו והם צריכים את השמש הזו לצורך תפקוד תקין. זה נכון בהתייחס לייצור של ויטמין D, לשמירה על מצב רוח תקין, לסנכרון של השעון הביולוגי, וזה נכון גם בכל מה שקשור למערכת השרירים בעין (זו ששולטת על המיקוד, הקשתית והאישונים) וכל המערכת העצבית שמתפעלת אותה ואת מערכת הראיה בכלל.

אז אם אתם נמצאים כל היום בשמש, תדאגו להגנות מתאימות במשקפיים, לבוש, קרמים ושות כי אתם ממילא תקבלו את כל מה שאתם צריכים אבל אם כל היציאה שלכם החוצה היא מהאוטו למשרד ובטח אם אתם נוהגים חצי שעה מהבית למשרד בבוקר ובחזרה בערב, תעשו לעצמכם טובה ותניחו את משקפי השמש בצד. הקרינה האולטרא-סגולה המזיקה גם ככה מסוננת באגרסיביות על ידי השמשות ואחרי תקופה לא ארוכה של הסתגלות אתם תגלו שהשמש הרבה פחות מפריעה ומסנוורת ממה שהיא היתה בזמן שעשיתם לה דמוניזציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין של מקוטבים לא מתאימים לכל אחד. לי אישית זה גורם ממש לאי נוחות עד כדי לחץ בעיניים ולפעמים בחילות.

לי יש קטע איתם שאם אני לובש אותם במקום לא מאוד מואר זה גורם לי לכאב ראש, אבל בחוץ בשמש אין שום תופעות לוואי.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז גדול מהאנשים שם משקפי שמש בשניה שהוא יוצא החוצה ומתייחס לשמש כאילו שהיא סוג של רעל מסוכן או מדוזה מהמיתולוגיה היוונית (שמי שצופה בה הופך לאבן).

השמש היתה פה משחר האבולוציה. היא לא זזה לשום מקום והיא לא פולטת היום יותר אור וקרינה ממה שהיא פלטה לפי כחצי מיליארד שנה, מתי שהמאובנים רומזים שעיניים הופיעו לראשונה.

כפועל יוצא, הגוף האנושי והעיניים האנושיות התפתחו בנוכחות השמש הזו והם צריכים את השמש הזו לצורך תפקוד תקין. זה נכון בהתייחס לייצור של ויטמין D, לשמירה על מצב רוח תקין, לסנכרון של השעון הביולוגי, וזה נכון גם בכל מה שקשור למערכת השרירים בעין (זו ששולטת על המיקוד, הקשתית והאישונים) וכל המערכת העצבית שמתפעלת אותה ואת מערכת הראיה בכלל.

אז אם אתם נמצאים כל היום בשמש, תדאגו להגנות מתאימות במשקפיים, לבוש, קרמים ושות כי אתם ממילא תקבלו את כל מה שאתם צריכים אבל אם כל היציאה שלכם החוצה היא מהאוטו למשרד ובטח אם אתם נוהגים חצי שעה מהבית למשרד בבוקר ובחזרה בערב, תעשו לעצמכם טובה ותניחו את משקפי השמש בצד. הקרינה האולטרא-סגולה המזיקה גם ככה מסוננת באגרסיביות על ידי השמשות ואחרי תקופה לא ארוכה של הסתגלות אתם תגלו שהשמש הרבה פחות מפריעה ומסנוורת ממה שהיא היתה בזמן שעשיתם לה דמוניזציה.

כמה נקודות:

משחר האבולוציה גם תוחלת החיים הייתה בערך 20 שנה.

כיום תוחלת החיים מאוד ארוכה, במיוחד בישראל וזאת תודות לטכנולוגיה המאפשרת לנו לקבל תזונה בטוחה, רפואה מודרנית, תנאי עבודה ומחייה סלחניים לגוף (לרוב).

בין ההמצאות החשובות כמובן גם משקפי השמש אשר מגינים על העיניים במיוחד לאור עצמת הקרינה הקיימת בארץ.

משקפי שמש שומרים על בריאות העיניים מפני נזקים ארוכי טווח , לכן אם יש ספק- אין ספק.

עדיף משקפי שמש- איכותיים כמובן !

משקפי שמש זולים יעשו יותר נזק מאשר תועלת.

עריכה אחרונה על ידי papikian

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדור שלי היה מקובל להוציא ילדים ל"אמבטיית שמש". היום אנחנו יודעים שבטווח הארוך זה גורם נזקים לעור, וגם לעיניים.

מבחינת ויטמין D מסיקה חשיפה של כמה דקות ביום, מבחינת השעון הביולוגי מסך המחשב מזיק הרבה יותר ממשקפי שמש.

וכמובן שבנהיגה יש עניין של מניעת סנוור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוחלת החיים היתה נמוכה אבל הוריאנס היה גבוה. גם בשנים ההן היו אנשים שמתו בשיבה טובה וזקנה מופלגת אבל תמותת התינוקות היתה היסטרית.

אמבטיית שמש ומשקפי שמש בכל מצב הם דוגמאות של קיצוניות אחת ואחרת. אמבטיות השמש המזיקות של פעם לא הופכות את השימוש האובססיבי במשקפי שמש היום ליותר חכם או מוצדק ולהמנע מהשמש משום שגם ככה אנחנו יושבים כל היום מול מסכים בוהקים כחול שמשבשים לנו את השעון הביולוגי, זה בגדר להוסיף חטא על פשע.

אם לא שותים מספיק מים מתים מיובש. אם שותים יותר מדי מים מתים ממחסור באלקטרוליטים. יש פה שאלה של מינון וגם החשיפה של הגוף והעין לשמש צריכה להעשות במינון סביר. לבלות ימים שלמים בשמש זה לא מינון סביר וגם לשים משקפיים בכל יציאה של שניה וחצי לשמש היא לא מינון סביר אבל נהיגה ללא משקפי שמש היא כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז ומעולם נהתי תמיד עם משקפי שמש מקטבות.

מאחר שאני זקוק גם למשקפי ראייה עם מספר נמוך, תמיד היו לי עדשות שהם גם מקטבות וגם עם תיקון אופטי, שהזמתי אצל אופטומטריסט והותקנו עבורי בתוך מסגרת.

לכן הרגשתי שאין לי טעם לקנות משקפי שמש ממותג יקר, כי אני תמיד צריך להוציא את העדשות המקוריות. אני מרגיש שאני לא יכול להיהנות מהעדשות הטובות ביותר שקיימות בשוק מכיוון שאני זקוק לתיקון האופטי.

משתמש מזה כמה שנים במסגרת משקפיים של BMW.

תהיה נוספת, לאחרונה קראתי את הספר "how to drive" מאת נהג הפעלולים בן קולינס ונהניתי מאוד ולמדתי הרבה.

אבל הוא מדגיש - תמיד לנהוג עם משקפי שמש, ובשום אופן לא להשתמש בעדשות מקטבות. הוא לא מנמק.

מאחר שכל שאר הספר כל כך טוב, הוא מעלה בי ספקות.

מעבר לעניין הקושי בקריאת מסכים (כבר נתקלתי במכוניות שכמעט בלתי אפשרי לקרוא את הספידומטר) לא מוצא סיבה לא להשתמש במשקפיים מקטבות.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא מדגיש - תמיד לנהוג עם משקפי שמש, ובשום אופן לא להשתמש בעדשות מקטבות. הוא לא מנמק.

חיפוש בגוגל הראה שהסיבה לכך היא ההשפעה כביכול על תפיסת עומק. אני אומר כביכול כי אין ראיות חד-משמעיות לגבי ההשפעה הזו לכאן או לכאן.

אני נהגתי כמה שנים עם משקפי שמש רגילות, וכרגע אני עם מקוטבות. לא הרגשתי שינוי בתפיסת העומק שלי (למרות שהיא לא הייתה משהו מלכתחילה, אז מי יודע).

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים הישנים היה כמו פסים של קיטוב על שמשת הרכב כדי להוריד השתקפות,בעיקר בגרמניות של פעם - כחובב רכבי אספנות ומרכיב משקפי שמש מקטבות אני נהנה לראות את הפסים האילו עוד היום,יכול להיות שזו הסיבה שבספר לא ממליץ על מקטבות נהג הפעלולים,וגם יתכן שמישהו בעבר שלימד אותו את תורת הנהיגה בשלבים הראשונים שהתחיל לנהוג אמר לו את זה וזה מושרש אצלו חזק מאוד ונאמר כי נאמר לו בעבר,לא רואה סיבה אחרת.

כאיש מקצוע שהתאים מאות ואולי אלפי עדשות מקטבות לאנשים בפעם ראשונה בחייהם וכאילו שבאו להחליף עדשה מקטבת בזוג חדש כמשקפיים אופטיים וכמשקפי שמש ,נדיר ביותר אחוז החוסר סיפוק מהעדשה והתלונות על קושי וחוסר הסתגלות ושביעות רצון .

מאוד פשוט לבדוק את זה - תרכיב משקפיים מקטביים - תדליק את הטלפון ותחזיק אותו ישר ב 90 מעלות , ואז תסובב אותו שיהיה ב 180 מעלות, במידה ולא מפריע לך ואתה לא מרגיש את ההבדל בכמות האור ועיוות בתמונה - אז מומלץ ויתכן שזו העדשה המומלצת.

נתקלתי בנהג אוטובוס לאחרונה שהתלונן שמכונת הכרטיסים שלו נעלמת לגמרי בפולארויד - ומפעיל בתחנת דלק שהרכיב את המשקפיים וגם אצלו היה חסימה מלאה של אור .

משקפי סרנגאטי שמקבלות פה המלצות חמות {בצדק, רק המחיר בהתאם ויש חלופות זולות יותר ובאיכות שלא נופלת } מקטבות ברובם.

יש חשיבות גם לצבע העדשה ,אפור חום או ירוק שאנשים מרגישים הבדל בתחושה בשמש.

כהה לגמרי או כהה הדרגתי שמאוד אופנתי היום.

דרגת הכהות חשובה מאוד.

השפעות ונזקי קרינת ה UV על הקרנית {פתיריגיום } העדשה התוך עינית {קטרקט }הרשתית והפוביאה ידוע כבר המון שנים,אומנם הנזק מצטבר ולא מורגש בחשיפה מידית ,אבל ההשפעות ארוכות הטווח ידועות וזה חוסר אחריות לכתוב שאפשר להתעלם מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, לא ראיתי שמישהו בשרשור כתב שצריך להתעלם מההשפעות המזיקות של השמש. איפה ראית דבר כזה?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפועל יוצא, הגוף האנושי והעיניים האנושיות התפתחו בנוכחות השמש הזו והם צריכים את השמש הזו לצורך תפקוד תקין, אתם תגלו שהשמש הרבה פחות מפריעה ומסנוורת ממה שהיא היתה בזמן שעשיתם לה דמוניזציה.

יש לשמש בהחלט השפעות חיוביות, יש גם נזקים שצריך לקחת בחשבון - ובטח למערכת העינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...