Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראפיד 2016 האם להחליף לסופרב?

matanmu
שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

להבנתי כל הטריגר להחלפה הוא מבצע חבר + צריך אשראי. כך שיש לו בעיה לרכוש משומש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא סופרב בת שנה,שנה וקצת ? האם לקרוע את הניילונים שווה לך כל כך הרבה?

להבנתי כל הטריגר להחלפה הוא מבצע חבר + צריך אשראי. כך שיש לו בעיה לרכוש משומש.

פחות נושא הלקרוע ניילונים, וגם לא נושא האשראי.

יותר הנושא של אמון, קניתי 2 רכבים יד 2 והיה לי איתם אין ספור בעיות שלא קשורות לבעל הרכב.

אני מנסה להשאר תמיד בגבול האחריות ואז למכור לרכוש חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות נושא הלקרוע ניילונים, וגם לא נושא האשראי.

יותר הנושא של אמון, קניתי 2 רכבים יד 2 והיה לי איתם אין ספור בעיות שלא קשורות לבעל הרכב.

אני מנסה להשאר תמיד בגבול האחריות ואז למכור לרכוש חדש.

ואוו, זה חתיכת שיקול גרוע..

למכור ברגע שנגמרת האחריות ולקנות סקודה עם שנתיים אחריות זה סוג של מזוכיזם כלכלי.

אם כך הדבר, צריך להיות טיפש להעדיף את הסופרב על פני הסונטה (עם 5 שנות אחריות).

אגב, אם לשפוט על פי האוקטביה מהעבודה (שנת 2015, עם 30,000 ק״מ, דגם מאובזר) איכות זה לא הצד החזק שלהם.

כל ציפויי הניקל בתא הנוסעים התקלפו וזה נראה פשוט נורא.

כל כך חבל כי סה״כ הרכב נחמד ונוסע סבבה (חוץ מהגיר שעובד זוועה).

לדעתי לך על הסונטה.

בנוסף, תשקול שוב רכישת משומש בן שנתיים.

יש רכבים מאוד אמינים שם ״ההימור״ זניח והסיכוי לתקלה אפסי (ובחלק מן המקרים אפילו תהיה לך אחריות לעוד 3 שנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה 1.8 המתוחה ברמת גימור אקסלוסיב בחבר היא 145 אלף,זה הרבה כסף לרכב כזה אבל האוקטביה רכב חביב,בוודאי לא כמו הראפיד שלא מעט תלונות בזמן האחרון עולות לגבי האיכויות שלו.

אז להוסיף עוד 40K עבור הסופרב? זה לא הרבה כסף עבור הסופרב עצמה? מניח שההגיון ברור.

הבחור סביר להניח שיכול להכנס לבור כלכלי עם כל הצעדים האלו בסופו של יום. מה זה עוד 90K שהוא צריך להוסיף מעל המחירון של הראפיד שלו אם יקבל בכלל מחיר סביר עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר בתור בעלים של ראפיד לשעבר אם היא הרגישה לך צפופה אתה כנראה זקוק לאוטובוס

עם בסיס גלגלים של 260 ס"מ ורוחב של 170 ס"מ, כאשר לטוסון יש 267 לדוגמא, אפשר להבין אותו מדוע זה צפוף.

בסיס גלגלים של 260 זה צפוף ולהזכיר, מדובר לא על רכב משפחתי אלה משפחתית קומפקטית קטנה.

לא אשקר ואגיד כי גם עם בסיס גלגלים של 285... תלוי איך היצרן בחר לנצל את השטח, אתהמ תרגל וגם זה כבר "די סבבה ויחסית מרווח".

לא הייתי מתנגד ל 290 ומעלה. אבל הכל פרופורציה.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם בסיס גלגלים של 260 ס"מ ורוחב של 170 ס"מ, כאשר לטוסון יש 267 לדוגמא, אפשר להבין אותו מדוע זה צפוף.

בסיס גלגלים של 260 זה צפוף ולהזכיר, מדובר לא על רכב משפחתי אלה משפחתית קומפקטית קטנה.

לא אשקר ואגיד כי גם עם בסיס גלגלים של 285... תלוי איך היצרן בחר לנצל את השטח, אתהמ תרגל וגם זה כבר "די סבבה ויחסית מרווח".

לא הייתי מתנגד ל 290 ומעלה. אבל הכל פרופורציה.

הרכב צפוף אך ורק אם יושבים שלושה מבוגרים מאחורה, מרווח הברכיים גדול גם ממשפחתיות ולא רק משאר ה"תת משפחתיות"

אם מדובר לרוחב אז כן, הרכב צר, אבל ארבעה מבוגרים ממוצעים וקצת יותר (בגובה ובמשקל) יהנו ממרווח די גדול, וזה אני יכול להגיד מניסיון של כמעט 4 שנים עם הרכב, מה חסר בו? פתחי אורור ומשענת יד לנוסעים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עניין של פרופורציות. אם עבורך בסיס גלגלים של 260 ס"מ ומבוגרים יושבים בנוחות מאחורה כולל הנוסע הקדמי ואתה אז... זה דיון על טעם ועל ריח שכמובן, אין מה להתווכח.

מהנסיון שלי ברכב שלי בסיס גלגלים של 285 הוא "אחלה ודי מרווח" אבל אם אצלך זה מרווח אז אני משער איפה הפאק בתכנון אצלי :lol: (ציניות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - אתה אמיתי, או שוב אחד הליצנים כמו מייק ליטוריס ואיציקספנסיב?

יש כאן שתי בעיות:

1. אתה פועל לפי הרגש.

2. אתה מתמנף לדעת (או בלי דעת).

השאלה המרכזית היא מה מצבך הכלכלי העכשוי ובעקר התחזית שלך.

התחושה שלי היא שאתה בונה על הלואות על גבי הלואות, שכלל לא ברור איך אתה מתכוון להחזיר. אם שוכבים בחשבון הבנק של 3 מיליון ש"ח ללא שימוש - ניחא. במצב כזה גם אין לך צורך במימון. אבל אם אתה מתקיים ממשכורת והחסכונות שלך מצומצמים, חשוב על העתיד, על התינוק שיש ועל הבאים שיהיו, על כל אלפי השקלים שאתה מוציא כל חודש על מחיה, ואז תבין שההתפנקות ברכב מפואר היא עניין לאנשים יותר מבוססים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גולש בפורום הזה כמעט 15 שנים, מתוכן כמה שנים טובות כמנהל פורום ייעוץ.

הרוב המכריע של האנשים מחליפים רכב בגלל גחמה רגשית כזאת או אחרת.

בשורה התחתונה לרוב המכריע של המשתמשים תספיק מאזדה 3 ב-20K.

החלפת רכב בשל תום אחריות, זה אחד הדברים הכי לא כלכליים שיש, ולמרות הכל יש רבים שעושים בשביל תחושת הבטחון שלא תהיינה להם הוצאות לא צפויות.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות להסתכל על בסיס גלגלים נטו כדי לקבוע עד כמה רכב מרווח או צפוף.

כן, כשזה 260 או 265.

בוא לא נגזים ונשווה בין 260 ל 285 ומעלה, כן?

זה ברור שרוחב ובסיס גלגלים זאת לא אינדיקציה בדיוק כמו שסופרב הוכיחה שעם הבסיס גלגלים שלה היא מאוד מרווחת, אבל עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת רכב בשל תום אחריות, זה אחד הדברים הכי לא כלכליים שיש, ולמרות הכל יש רבים שעושים בשביל תחושת הבטחון שלא תהיינה להם הוצאות לא צפויות.

זה שיש אנשים שלא רוצים להחזיק ברכב מעבר לתקופת האחריות אני עוד יכול להבין (לא להסכים אבל להבין).

אבל זה שאותם אנשים, שלא מוכנים להחזיק רכב מחוץ לתקופת האחריות, בוחרים לרכוש שוב ושוב מיבואן שמספק את תקופת האחריות הקצרה ביותר במשק, זו כבר טיפשות לדעתי.

אותם אנשים צריכים לרכוש קיה, סובארו או טויוטה (יש סוכנויות שנותנות אחריות של 5 שנים) עם אחריות הרבה יותר רצינית משנתיים מצ׳וקמקות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חדשות בשבילך - יש אנשים (כמוני למשל) שהאחריות ממש לא נמצאת גבוה בסדר העדיפויות שלהם. אני רוכש רכב לפי צרכיי רוב כלי הרכב החדשים שרכשתי היו עם אחריות בין שנתיים לשלוש, את הפעמים בהן הייתי צריך לממש את האחריות אני יכול לספור על יד אחת. ו-כן אני מקפיד לטפל במוסכי יבואן בכמה שנים הראשונות, ואז גם כשיש תקלות הן מכוסות ברוב המקרים במסגרת אחריות של רצון טוב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...