Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראפיד 2016 האם להחליף לסופרב?

matanmu
שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

ברשותי היום סקודה ראפיד, מנוע 1.4 דגם סטייל, עלייה לכביש 20.1.2016, את הרכב הוצאתי מהחברה.

אני מאד מאוכזב מהרכב, ממש שונא אותו, הוא צפוף לי, הוא לא מפנק כמו שחשבתי, הוא לא נוח בנסיעות ארוכות, אני פשוט מאוכזב ממנו מהיום הראשון, ומהיום הראשון רציתי להלחליף אותו.

יש כרגע מבצע ח.ב.ר, על הסופרב, כ-11 אלף ש״ח כולל מתקן לנייד ומערכת איתורן בשווי 3,500 ש״ח מתנה.

אני מעוניין לרכוש את הדגם 1.4 סטייל (מחיר 181,000), או 1.8 סטייל (מחיר 189,000).

את הרפיד שלי רכשתי ב-122,000 אלף היו הוא שווה כ-96-97 אלף לאחר שקלול לפי לוי יצחק, אני מועניין לקבל עליה כ-100,000 אם וכאשר אמכור.

לקחתי מהבנק מימון של 100,000 ש״ח עם בלון 60 אלף משלם עכשיו, אחרי 5 שנים בלון של 40.

לשאלתי,

1. עד כמה מטומטם הצעד הזה להחליף רכב אחרי פחות משנה וחצי?

כפי שאני רואה את זה ״הפסדתי רק 22,000 ש״ח וזה לא כזה נורא, מצד שני אולי אני טועה ובאמת שוקל מה לעשות, ואני נמהר בנושא.

2. עד כמה בשנה הבאה המחיר של הראפיד ירד עוד?

3. האם ב2018 יצא צורה חדשה לסופרב?

אשמח לקבל עצת מומחים בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע על מה בנית שקנית הראפייד. הוא בטח לא בר השוואה לספורב. דרך אגב בדרך יש את האוקטביה. בקשר לחשק שלך ולרצון זה תלוי בך בלבד בדיוק כמו המצב הפיננסי שלך. גם אני החלפתי רכב אחרי שנתיים וזה בהחלט ביזבוז כסף וצעד לא כלכלי. אבל גם אני לא סבלתי הרכב הקודם ולכן ההחלטה היא שלך ואת התשובת כניראה אתה כבר יודע בעצמך.

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מבחינה כלכלית, זה לא צעד חכם במיוחד (הרכב איבד חלק ניכר מערכו בזמן קצר), אבל אם אתה שונא את הרכב ויש לך את היכולת הכלכלית להחזיק רכב גדול כמו הסופרב- לך על זה.

2. אני לא נביא.

3. מניח שלא, אחרי הכל מחזור חיים ממוצע של דגם בתעשיית הרכב הוא 6 שנים, ומתיחת פנים מגיעה לרוב אחרי 4 שנים (משמע באמצע-סוף 2019)

ועוד עניין- אני לא חושב שתקבל 100K (מעל מחירון) על רכב בינוני כמו הראפיד. נכון, הרכב בגרסת הסטייל המאובזרת, אבל מצד שני זה הוא מאוד נפוץ בליסינג, ולאלו דברים שאין לך- אחריות קצרה, יכולת השבחה של הרכב לפני והמכירה ובעיקר תנאי תשלום ומימון נוחים שהעם מחפש, שאני מניח שאתה לא יכול להציע לקונה.

שקלת עוד רכבים מלבדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה כאן היא לא מעשית או פרקטית, אלא רגשית(קנית רכב שאתה לא אוהב - ורוצה להחליף).

מה שכן, תבדוק את הסופרב ב7 עיניים לפני שאתה מחליט - תנסה לבקש נסיעת מבחן ארוכה, תבדוק שכל הנקודות שהפריעו לך בראפיד לא קיימות בסופרב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרפיד שלי רכשתי ב-122,000 אלף היו הוא שווה כ-96-97 אלף לאחר שקלול לפי לוי יצחק, אני מועניין לקבל עליה כ-100,000 אם וכאשר אמכור.

לא הבנתי. למה אתה מסתפק רק ב 100.0 אש"ח אם המחירון 96.0 - 97.0 אש"ח? למה לא 110.0 אש"ח? למה לא 120.0 אש"ח? למה לא ראש בראש עם סופרב חדשה?

מציע לך להתחבר למציאות, זה חיוני על מנת להגיע לעסקה יותר נכונה עבורך, וכדי שלא יהיו לך הפתעות נוספות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא סופרב?

בגלל שיש מבצע של חבר?

לא שזה רכב לא טוב, אבל האם אתה באמת צריך את כל הגודל הזה?

גם אחרי הנחה של חבר המחיר שלו די "מכובד". אלא אם כסף זו לא בעיה.

לדעתי - תרשום מה הדרישות שלך מהרכב, מה הצרכים, תקבל המלצות בהתאם, לרכב שמתאים לך.

וגם לדעתי אתה משלה את עצמך שתקבל 100 אלף ש"ח על הראפיד. יותר בכיוון 90.קח בחשבון שאם המחירון היום הוא 95-96 אלף, עוד יומיים מתחלף החודש והמחירון יירד כנראה בעוד כאלף ש"ח. ככה זה עם רכבים חדשים, בשנה-שנתיים הראשונות.

עריכה אחרונה על ידי rolling_stony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין: את הראפיד לקחת בבלון של 100K ואותה אתה מעוניין לשדרג בעוד בלון? או שההלוואה היא עבור השדרוג לסופרב ואין חוב על הראפיד?

בכל מקרה כבר שווה קודם לבדוק את האוקטביה 1.8 לפני שקופצים לסופרב. כמו כן לטעמי מנהיגה על שתיהן הסופרב 1.4 סוחבת לכל היותר "בסדר" ורק ה 1.8 מרגישה בבית עם המנוע. ואילו האוקטביה 1.8 זה כבר לבל של מכונית מאןד תזזיתית עם ADHD משהו (;-

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה 1.8 המתוחה ברמת גימור אקסלוסיב בחבר היא 145 אלף,זה הרבה כסף לרכב כזה אבל האוקטביה רכב חביב,בוודאי לא כמו הראפיד שלא מעט תלונות בזמן האחרון עולות לגבי האיכויות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מבחינה כלכלית, זה לא צעד חכם במיוחד (הרכב איבד חלק ניכר מערכו בזמן קצר), אבל אם אתה שונא את הרכב ויש לך את היכולת הכלכלית להחזיק רכב גדול כמו הסופרב- לך על זה.

2. אני לא נביא.

3. מניח שלא, אחרי הכל מחזור חיים ממוצע של דגם בתעשיית הרכב הוא 6 שנים, ומתיחת פנים מגיעה לרוב אחרי 4 שנים (משמע באמצע-סוף 2019)

ועוד עניין- אני לא חושב שתקבל 100K (מעל מחירון) על רכב בינוני כמו הראפיד. נכון, הרכב בגרסת הסטייל המאובזרת, אבל מצד שני זה הוא מאוד נפוץ בליסינג, ולאלו דברים שאין לך- אחריות קצרה, יכולת השבחה של הרכב לפני והמכירה ובעיקר תנאי תשלום ומימון נוחים שהעם מחפש, שאני מניח שאתה לא יכול להציע לקונה.

שקלת עוד רכבים מלבדה?

תראה, לדרוש תמיד אפשר :)

בגדול, לא סתם אני מעוניין לדרוש כך, הרכב כמובן עוד באחריות, הרכב עבר טיפול במוסך מורשה לפני שבוע, טיפול 15 אלף, כפי שאתה מבין שזה חדש בקנה מידה של ק״מ.

בגדול, שקלתי כמה רכבים בהתאם לתקציב שאני מעוניין להעמיד להחלפה, כל רכב שונה כמעט בתחליטו מהשני:

1. יונדאי טוסון

2. פיגו 3008 new

3. אוקטביה

4. סופרב

לא סתם הגעתי למסקנה שאני מעוניין דווקא בסופרב, ברכב שיש לי עכשיו ״התפשרתי״ עליו, וכרגע אני ממש מאוכזב, אז לא בא לא ממש שוב פעם ״להתפשר״ על מה שאני לא רוצה.

מה שאני מחפש זה:

רכב עם מנוע 1.4 ומעלה.

טורבו (לא כי אני טס בכביש, כי אם כבר מנוע קטן לפחות שאוכל לצאת לעקיפה כמו בנאדם)

תא נהג עם מסך גדול ונוח, מרווח ונוח, ואם אפשר אז הנעה ללא מפתח, ושלא יהיה ידית הנדברקס (נראה כבר מיותר בשנת 2017)

שיהיה מרווח מאוחר לכסא תינוק (כרגע רק 1)

וכל האבזור והגאג׳טים שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צעד חכם לפי דעתי: תבדוק את האוקטביה החדשה, הרבה פחות כסף מבחינה כלכלית.

מעניין לשמוע, תוכל בבקשה לציין מדוע זה כן רעיון טוב?

(כמעט כולם לא חושבים כמוך אז.. 8))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...