Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב קטן - בין ליסינג (מהעבודה) או קניית פרטי

Elnatanz
שימו לב! השרשור הזה בן 2546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שוב ,

אז כיוון שהחלטנו ללכת על כיוון של רכב קטן לאישתי (לפי 24,000 ק"מ שהיא נוהגת בשנה),

עשיתי חישוב קטן, ואני מקווה די מדוייק.

אני מקווה שלא השמטתי שום מרכיב חשוב - ולכן אני מפרסם את זה פה, כדי לתת לעיניים מקצועיות לעיין בזה..

**החישוב**

רכב פרטי - 3 שנים

לפי מספר ק"מ לחודש: 2000 ק"מ (24,000 ק"מ בשנה)

הלוואה 50,000 ש"ח לרכב. (למשל: קיה פיקנטו, יד 2)

הוצאה חודשית -

החזר הלוואה: 1413 (ל 5 שנים : 857 ש"ח)

טיפולים שוטפים: 116 ש"ח (לפי 2 טיפולים בשנה בלבד. כל טיפול 700 ש"ח).

דלק (לפי צריכה של 1 ל 15): 820 ש"ח

ביטוח (חובה+מקיף): 250 ש"ח

טסט: 85 ש"ח

ירידת ערך:

סה"כ לחודש (3 שנים): 2684 ש"ח (לא כולל ירידת ערך ולא כולל טיפולים לא שוטפים..!!)

סה"כ לחודש (5 שנים): 2128 ש"ח (לא כולל ירידת ערך ולא כולל טיפולים לא שוטפים..!!)

==========================

רכב ליסינג - 3 שנים

לפי מספר ק"מ לחודש: 2000 ק"מ (24,000 ק"מ בשנה)

הוצאה חודשית -

תשלום מהנטו: 2100 ש"ח

הפרשים: 155 ש"ח

סה"כ לחודש: 2255 ש"ח

מסקנה:

בהחלט עדיף לנו רכב ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכיב הכי משמעותי - ירידת ערך לא חישבתם, ואפילו בלעדיה יוצא שהליסינג יותר זול במקרה שהבאתם.

מצד שני לקחתם את כל החזר ההלוואה כעלות, בעוד שהייתם צריכים לקחת רק את הריבית כעלות.

כשלוקחים את כל מחיר הרכב כעלות, כפועל יוצא לקחת ירידת ערך של 100% וזה לא נכון.

כשאתם תמכרו את הרכב עוד 3 שנים או 5 שנים, תישארו עם כסף ביד. זה יכול להיות 5000 ש"ח או 25000 ש"ח.

החישוב הנכון לדעתי צריך להיות הריבית על ההלוואה + ירידת הערך שאותה לא תדעו עד רגע המכירה.

אני הייתי עושה חישוב שמרני שאומר שמכירה עוד 3 שנים ערך הרכב יהיה בין 20.0 ל 25.0 אש"ח, ועוד 5 שנים בין 10.0 ל 15.0 אש"ח.

ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה הוא ירידת הערך.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד 3 שנים הרכב יהיה שווה נניח 25000 ש"ח, שזה כמעט 700 ש"ח בחודש, בכל מקרה כנראה בגלל העלות בזולה של הקיה זה יהיה שווה אבל עדיין בקניה תהיה זולה בקצת, והכמה מאות שקלים הפרש שווים ללכת על ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לוודא שהגדרת נכון את התשלום מהשכר ל-ליסינג.

ישנם שני תשלומים שונים -

1. שווי שימוש או זקיפה למס, הנובעים ממחיר המחירון של הרכב שבחרת (2.48% מערכו לחודש) ולפי מדרגת המס השולי הגבוה שלה.

2. ירידת השכר מהברוטו ואובדן ההפרשות והתנאים הסוציאלים על החלק שירד. כמובן שבמקרה ואינה לוקחת רכב ליסינג, היא זכאית לאיזשהו החזר נסיעות שצרריך לקחת גם אותו בחשבון...

אלי

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, חישבתי נכון, יש לנו בעבודה סימולציית שכר מדוייקת עם רכב ובלי רכב

וראיתי את ההפרש בנטו, וכן את הפער בהפרשות.

תודה רבה - מאד עזר לי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק..

אחרי מה ש disco כתב, ערכתי חישוב חדש, עם הריבית של ההלוואה + הירידת ערך (ל 3 שנים)

והגעתי לסכום של 2050 ש"ח לרכב פרטי,

לעומת סכום של 2250 ש"ח לליסינג.

וזה פער זניח, של 200 שקלים בחודש, שארצה לקחת, כיון שאישתי 'טוחנת' את הרכב, ויש מצב טוב להיתקל בתקלות לא צפויות מעבר לטיפולים השוטפים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר חשוב שתבצע סימולציית שכר במקום העבודה של אישתך,

לפי החישובים שלך לדעתי לא חישבתי את כל העלות של רכב הליסינג(כמעט בטוח שאתה מפספס את כל מה שקשור למס על שווי שימוש רציף).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר חשוב שתבצע סימולציית שכר במקום העבודה של אישתך,

לפי החישובים שלך לדעתי לא חישבתי את כל העלות של רכב הליסינג(כמעט בטוח שאתה מפספס את כל מה שקשור למס על שווי שימוש רציף).

כי שכחתי לציין שאנחנו גרים בישוב עם זכאות לפטור מלא במס, לכן המס הכנסה הוא אפס, זה הפרמטר שהיה חסר לך בחישוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואתה באמת פטור באופן מלא ממס על שווי שימוש זה יכול לתת לליסינג את היכולת להיות משתלם או כמעט שווה כמו שכתבת.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התחשיב הזה הייתי מעדיף את הליסינג.

גם לשקט הנפשי-שריטה על רכב חדש זה משהו נורא מבאס ואם תתקן(800 שקל נניח) אז הלך לך החיסכון וההרגשה הטובה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי שכחתי לציין שאנחנו גרים בישוב עם זכאות לפטור מלא במס, לכן המס הכנסה הוא אפס, זה הפרמטר שהיה חסר לך בחישוב

יישוב עם פטור מלא ממס הכנסה? :shock: אתה אמיתי? אם היה יישוב כזה, כולם היו עוברים לגור בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישוב עם פטור מלא ממס הכנסה? :shock: אתה אמיתי? אם היה יישוב כזה, כולם היו עוברים לגור בו

תלוי איפה הוא ממוקם, בכל מקרה בדרך כלל לאישה עובדת יש יותר נקודות פטור, ואכן עבור 200 שקלים בחודש (ואפילו גם עבור יותר) הייתי הולך על ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש כאלה. עד תקרה מסויימת.

http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%96%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%99_%D7%9E%D7%9E%D7%A1_%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94_%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...