Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממיר קטליטי לא תקין - מאזדה לאנטיס 2003

boli19
שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

לפני 3 חודשים הלך לי הממיר הקטליטי, נדלקה נורת מנוע, בדקתי קוד תקלה - 0421

זה קרה בעקבות חוטי הצתה דפוקים שעשו לי missfire, החלפתי אותם, מאז אין יותר מיספיירים

שבוע לאחר מכן הופיע התקלה הנ"ל 0421 - ממיר קטליטי לא פועל תקין.

הלכתי לאגזוזן, אמר לי שבדרך כלל בלאנטיסים קודם הולך הממיר שמתחת לסעפת, ולא הממיר המרכזי

שמורכב על אמצע צינור הפליטה.

רצה לשים לי ממיר כזה חליפים שקרוב לסעפת ב-1000 שקל כולל עבודה, אבל לא היה לי תקציב אז.

אז המשכתי לנסוע, בינתיים הכל בסדר, רק שהנורת מנוע נדלקת לעיתים יותר תכופות.

עד עכשיו זה היה כל 300 ק"מ נסיעה, נדלקת נורה - קוד תקלה 0421 יעילות ממיר נמוכה.

בשבוע האחרון, נדלקת כל 100 ק"מ.

השאלה שלי היא:

1. כמה זמן אוכל לנסוע ככה, והאם בכלל אפשר לנסוע במצב כזה או שזה גורם נזק בלתי הפיך?

2. האם יש קשר לכך שבחודשיים האחרונים השמן מנוע נהיה שחור מהרגיל, והמפלס שלו קצת ירד, אבל ממש קצת.

3. צריכת הדלק שלי דווקא ירדה, עכשיו הרכב עושה 1 ל-11 משולב, קודם עשה בקושי 1 ל-10, שזה מפתיע.

האם זה קשור?

4. האם ייתכן נזק למנוע או לחלק אחר ברכב כתוצאה מנסיעה עם ממיר פגום ?

אגב, הרכב עבר טסט לפני חודש, כאשר התקלה כבר היתה קיימת, אבל עבר על הקשקש, ממש בסוף הסקאלה

המותרת בזיהום אוויר.

מה דעתככם?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי ממיר(ההוא שיוצא מהסעפת) באותו הרכב ב900 שקל, בגלל סלילי הצתה שנדפקו.

השוואתי נתוני זיהום אוויר לפני ואחרי, הלפני כמו אצלך עבר על הקסקס.

ממליץ להחליף את הממיר, הוא גם יכול להתפרק לך ולהרעיש.

רוני אגזוזים ברחובות עושים עבודה טובה ויעילה עם מחירים טובים בלי לשקר אותך, הייתי אצלם 3 פעמים.

המנוע אכל שמן עם שמן 10w40, עברתי ל5w40 של יורול וגרם אחד לא יורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אדם.

אגב, התקלה 0421 נעלמה אחרי ההחלפה? כי אצלי הנורת מנוע נדלקת עכשיו כל 100 ק"מ ואני מאפס שוב ושוב, גם אצלך הנורת מנוע היתה נדלקת כל 100 ק"מ בערך?

המנוע אף פעם לא אכל לי שמן, אז מעניין אם גם אצלך זה היה קשור לממיר? או שאין קשר?

גם שמעתי שממיר תקול כזה יכול לגרום לפיח במנוע, זה הגיוני?

יש מצב שזה לא רק הממיר שקרוב לסעפת אלא גם הממיר הקטליטי השני?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתה לי נורת תקלה, ידעתי שהממיר גמור כי היה לי רעש באגזוז כי הממיר התפרק.

ממיר גמור לא בריא למנוע בכלל, ממליץ לך לגשת לבעל מקצוע.

תתחיל בהחלפת ממיר עליון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו המחלה של כל הלאנטיסים, גם לי הלך (לפי הרבה זמן) בעיקבות סליל שנדפק ושמתי חליפי שהלך לי לאחר חצי שנה (בדיוק איך שנגמרה האחריות),

ממליץ להשקיע במקורי שמיוחד אם אתה מתכוון להשאר עם הרכב זמן רב.

אני מזמן עברתי לשמן 5w30 של קסטרול והצריכת דלק השתפרה מאוד- אני עושה כמעט 1/13 ואני עם רגל כבדה מאוד על הגז, הבונוס זה הביצועים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ מנוע 1.6? איזה תחליפי שמת?

איזה שמן של קסטרול בדיוק?

סליל מקורי עולה 700 שקל לא זוכר אם ליחיד או לזוג, שמתי מקוריים משומשים שמחזיקים כבר שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איזה ממיר הרכיבו לי בפעם הראשונה, אמרו לי שהוא חדש חלופי (מוסך יבואן).

זה השמן שאני משתמש בו: Castrol magnetec 5w30 A5

סליל מקורי עולה 700 לאחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לעבור לשמן 5W30 ללאנטיס שלי? היא כל חייה עם 10W40, בדקתי בטיפולים הקודמים ושאלתי את מי שמכר לי.

זה לא יכול לגרום לנזילות שמן?

המנוע עגול, נוסעת מצויין.

אגב, לפני כמה ימים שהוספתי שמן, נשפך לי קצת שמן (רבע כוס בערך על כל איזור ארבעת הפלגים, הכל היה מוצף שם

אני מתכוון לא על הפלגים עצמם, אלא מסביב לגומיות שבתוכם יש את חוטי ההצתה ששנכנסים לצילינדרים ונוגעים בפלאגים.

אז ספגתי במשך כמה דקות עם מטליות את כל השמן שנזל שם, השאלה היא אם זה יכול לעשות איזה נזק לגומי

או גרוע מכך, מה קורה אם השמן מטפטף לתוך הצילינדר עצמו? - מה שקשה לי להאמין שהספיק לקרות, אבל בכל זאת, מה דעתכם?

אגב - זה שהצבע של השמן ממש נהיה שחור לאחרונה (החלפתי לפני 10K)

קשור לבעיה שיש לי בתפקוד של הממיר הקטליטי? זה יוצר יותר פיח במנוע?

עריכה אחרונה על ידי boli19
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...