Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קיה נירו או סוזוקי קרוסאובר טורבו החדשה

Gluty
שימו לב! השרשור הזה בן 2544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההורים שלי עומדים בפניי החלפת הרכב, אז שתי המכוניות האלו עומדות על הפרק. (בנוסף ליונדאי איוניק)

אני יכול להגיד לך שביצענו (אני ואבא שלי) נסיעת מבחן על הקרוסאובר, למען האמת - לא קיבלתי רושם מיוחד. הרכב סוחב לא רע, נוחות הנסיעה טובה מאחור ומלפנים, אבל התבאסתי מהרבה דברים:

1. יש לא מעט אבזור לא מקורי בהתקנה מקומית (מערכת לא מקורית, חיישני רוורס והכי מעצבן בעיניי - מובילאיי).

2. היחס של הנציג בסוכנות.

3. חוסר באבזור שיש לנו עכשיו ברכב של המשפחה, כמו חיישני גשם ואורות למשל.

4. בעיניי, הרכב די מכוער, לא שזה דיל ברייקר אבל זאת נקודה שהיא חלק מהנקודות השליליות של הרכב.

5. עושה רושם שהגיר מושך הרבה פעמים את ההילוך השלישי, גם כשהעליות לא משמעותיות וכשלא לוחצים.

6. מנוע הטורבו של סוזוקי הרגיש פחות 'מעודן' ממנוע טורבו בנזין של יצרן אירופאי.

אני חושב שהנירו נראית טוב יותר, האבזור מקורי ויש שם כל מה שצריך כולל מערכות בטיחות, צריכת הדלק שלה צפויה להיות טובה יותר. מעבר לכך מה שמעניין בנירו זה האמינות של הגיר הרובוטי. אמנם הוא היה קיים ביונדאי ולוסטר אבל אני לא יודע מה רמת האמינות שלו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות בטיחות מתקדמות מאוד חשובות , מעבר לכך, יצרנים יפניים רבים שעברו למנועי טורבו,סובלים מאמינות לא גבוהה,(הונדה סיוויק),לדעתי,הסוזוקי מרגיש כמו אוטו מלפני 10 שנים מבחינת ההגשה, הנירו מודרנית הרבה​יותר,קיה עדיפה לדעתי,

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ לפותח השרשור ללכת על הקיה ספורטאג'. כעמית חבר הרכב מגיע ב-131K שזו לדעתי תוספת שווה להפרש בין הקרוסאובר אליו והוא לדעתי הרבה יותר טוב ומבוקש בשוק. נכון, צריכת הדלק שלו תהיה מעט גבוהה יותר מהקרוסאובר, אך הוא בעל ישיבת גבוהה יותר ועם אבזור עשיר, לרבות בפאן הבטיחותי - בדיוק כמו שחיפשת.

עקב הק"מ שציינת שאתה נוסע בשנה - לא מתשלם לדעתי לרכוש במיוחד רכב היברידי. לרוב החיסכון מגיע במצבים שנוסעים הרבה יותר ק"מ בשנה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי מדוע אתה מתייחס לנירו כרכב נוח במיוחד, הוא לא. הקרוסאובר רכב נוח יותר!

אתה יודע שמדובר בחוויה שהיא ברובה סובייקטיבית כן?

כאחד שעשה ממש עכשיו נסיעות מבחן גם בקרוסאובר וגם בנירו, הנירו היה הרבה יותר נוח לנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ לפותח השרשור ללכת על הקיה ספורטאג'. כעמית חבר הרכב מגיע ב-131K שזו לדעתי תוספת שווה להפרש בין הקרוסאובר אליו והוא לדעתי הרבה יותר טוב ומבוקש בשוק. נכון, צריכת הדלק שלו תהיה מעט גבוהה יותר מהקרוסאובר, אך הוא בעל ישיבת גבוהה יותר ועם אבזור עשיר, לרבות בפאן הבטיחותי - בדיוק כמו שחיפשת.

עקב הק"מ שציינת שאתה נוסע בשנה - לא מתשלם לדעתי לרכוש במיוחד רכב היברידי. לרוב החיסכון מגיע במצבים שנוסעים הרבה יותר ק"מ בשנה..

הספורטאז עם מנוע 1600 סוחב בכלל? נראה לי עגלה ביחס למשקל שלו. מה גם שהאבזור ברמת הבסיס לא הכי טוב ובאותו מחיר יש את הנירו אז אני מנסה לקבל תמונה כוללת של כל הרכיבים. דיי ירדתי מהסוזוקי ועכשיו השאלה אם באמת כדאי להשקיע בנירו או למצוא חלפוה טובה יותר (מה שעדיין לא מצאתי באותה רמת מחיר)..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את השרשור ודעתי היא שהספורטאז' אולי באמת יכול להיות פיתרון, אבל פותח הדיון רוצה רכב שחסכוני בדלק ולכן הנירו לדעתי יותר אטקרטיבית כי היא היברידי. בקשר לירידת ערך הרכב - אני לא חושב שניתן לדעת כרגע מה יהיה ערך הרכב בעוד שנים קדימה כי פשוט אי אפשר לצפות את השוק, וזה נכון לכל רכב שתרכוש. דווקא לרכבים היברדים יכול להיות ביקוש לא רע אבל בעניין הסוללה צריך לבדוק, אני מאמין שיתנו לך כמה שנים טובות אחריות עליה בכל מקרה. סוזוקי מעולם לא משך אותי אם לדבר בכנות, אבל קיה בשנים האחרונות נראים מאוד אטקרטיביים ועם ההנחה שלך של חבר (שנותנת לך גם עוד שנה אחריות עד כמה שידוע לי) אולי שווה לך לשקול לרכוש את הנירו, למרות שבחינת אבזור הספורטאז' לא פחות טוב. הייתי הולך על קיה בעיקר בגלל הבטיחות. בטח עם מדובר עם רכב משפחתי. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאהבתי בספורטאז בהתחלה כי הוא באמת עונה על לא מעט קריטריונים בשבילי אבל ממה שאני מבין ושומע הוא לא סוחב כל כך עם מנוע 1600 רגיל וצריכת הדלק שלו לא טובה. אחרת, מדובר בחבילה מצוינת ללא ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם ה-2008? יש עכשיו מבצע מאוד אטרקטיבי שלה והגרסה המחודשת אחרי מתיחת הפנים זוכה לשבחים רבים.

מה גם שעכשיו מוכרים את גרסת הפריומיום במבצע של 114K בלבד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שיש פה נביאים שקובעים ירידות ערך. אני חושב שקשה להעריך מה תהיינה ירידות הערך, ונראה שהעלות של סוללה לנירו תשתנה דרמטית (כלפי מטה) עד שנירו יתחיל לצאת מאחריות.

לפחות בגזרה שלי - שכן שהחליף קרוסאובר 2014 בקרוסאובר טורבו חדש, אומר שצריכת הדלק מאד מאכזבת ועומדת על פחות מ-1/12 בתוואי שרובו בינעירוני.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בגזרה שלי - שכן שהחליף קרוסאובר 2014 בקרוסאובר טורבו חדש, אומר שצריכת הדלק מאד מאכזבת ועומדת על פחות מ-1/12 בתוואי שרובו בינעירוני.

לדעתי השכן שלך לא יודע לחשב צריכת דלק...

תדלקתי היום מיכל מלא 43 ליטר שעליהם נסעתי 580 ק"מ. התוצאה היא 13.5 ק"מ/ל כאשר רוב הנסיעות שלי הן קריות-חיפה עיר תחתית. כמחצית הנסיעה היא על כביש מהיר והחצי השני היא פקקים לאורך כל העיר התחתית.

הצריכה לאורך 2200 הקילומטרים שהרכב אצלי נשארת אותו הדבר. נתון נוסף ששכחתי לציין הוא שיש לי רגל כבדה על הדוושה.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק תלויה בהרבה פרמטרים ומשתנה מהותית, לכן השוואה בין צריכת דלק של אנשים שונים חסרת משמעות.

הנתונים הרלבנטיים ביותר ולמעשה הרע במיעוטו הם נתוני היצרן ואולם מאחר ויש קשר רחוק בינם לבין המציאות, אז ההבדלים בין נתוני היצרן של הדגמים השונים לבין דגמים אחרים הם הנתונים הרלבנטיים. גם נתונים לגבי ההבדלים הנ״ל במבחנים השוואתיים שעורכת עיתונות הרכב יכולים להיות רלבנטיים במקרה שנדגמו בהם כל הפרמטרים הרלבנטיים (הבעיה היא שבדרך כלל זה לא קורה והעיתונאים מתחרעים ברכבים כאילו המדובר ברכבי מירוץ, ממעטים לנסוע בעיר ובפקקים, דבר שלא מדמה נסיעה רגילה).

נתוני היצרן של הנירו טובים משמעותית מאלו של הקרוסאובר.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של נירו, אני יכול להעיד שצריכת הדלק הממוצעת שלי היא בין 20 ל-22 ק"מ לליטר (ואני גר באזור הררי), אני מודה שזה קשור גם לסגנון הנהיגה שלי (עם רגל מאוד קלה על הגז). נוחות הנסיעה מעולה (בהשוואה לסקודה יטי שהייתה לי), כוח לי באופן אישי לא חסר, ולגבי מסך המולטימדיה זה לא היה דיל-ברייקר מבחינתי היות ואני בין כה וכה לא מרבה להשתמש במערכת מולטימדיה. שאר אביזרי הבטיחות הכריעו את הכף מבחינתי לטובת הנירו, ועד היום אני מבסוט מאוד מהרכב.

עריכה אחרונה על ידי The Who

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדדתי צריכת דלק בנסיעה לי-ם הלוך ושוב,עם המשפחה, מעט מטען ומזגן בד''כ פועל,

כביש 6 עם קצת עירוני בתוך י-ם 1 ליטר 13.9 ק''מ,

שכן שמחזיק את אותו רכב דגם 2016 דווח לי קדם על צריכת דלק כמעט זהה.

אינני יכול לייעץ כי אני לא מכיר את הקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...