Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת צלחות ורפידות בלם אחרי 30K, יונדאי טוסון 2016

memilavi
שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכנסתי היום את הרכב, יונדאי טוסון 2016, לטיפול 30K במוסך מורשה.

אחרי 6 שעות, ועם חוויית שירות מזעזעת (סיפור ארוך...), קיבלתי טלפון שיש צורך להחליף רפידות וצלחות בלם, והתענוג יעלה 1900.

עכשיו, להחליף רפידות אחרי 30K נשמע לי הגיוני, אבל לא נראה לי סביר שגם צלחות ילכו אחרי נסועה כזאת, ובטח שלא במחיר הזה... ביקשתי מהבחור שדיבר אתי שיבדוק מה מצב הצלחות. הוא דיבר עם המוסכניק שהיה ליד הרכב, והוא אמר לו שהעובי בסדר, אבל יש "גלים". ביקשתי שיחרטו, הוא אמר שהם לא חורטים, רק מחליפים.

אמרתי לו "בסדר, הבנתי, אני מבקש להחליף רק את הרפידות, על הצלחות נסתכל בטיפול הבא". העלות: 673.

חשוב להדגיש שהרכב נוסע בצורה רגועה, רק בכביש, ובלי לעשות שום דבר שיכול להתעלל בבלמים.

מה דעתכם? מחשבות / תובנות?

איך המחיר (ביחס למורשה, כמובן)? האם באמת לא הייתי צריך להחליף צלחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית טעות.

רוצה פירוט? קרא שרשורים מהעבר שעוסקים בבלמים.

בלי צילום איכותי של הצלחת ומדידה במיקרומטר, את כל הגלים אפשר לחפש רק בים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה טעות?

הוא כותב במפורש שהמכונאי ליד הרכב אמר לו שהעובי של הצלחת בסדר , וכל הבעיה זה שהמכונאי ראה גלים...

אולי הטעות היא שהוא לא שאל מה עובי הרפידה?

מה שכן צריך לשים לב לרעידות בהגה בזמן בלימה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פריג'י - תוכל לפרט מה הטעות? שלא החלפתי צלחות? שכן החלפתי רפידות? שהלכתי למוסך מורשה? שקניתי טוסון?

מהשרשורים בפורום ראיתי תמונה מורכבת - יש כאלה שאומרים שחייבים תמיד להחליף את שניהם, ויש שאומרים שכל עוד הצלחת בעובי מעל המינימום אין צורך להחליף.

הוצאתי את הרכב מהמוסך לפני כשעתיים, ואני מרגיש שהבלימה קצת חזקה יותר. מעבר לזה - לא היו רעידות קודם, וגם אין עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעות היא שצריך להצטייד בידע, וצריך לשאול מה הערכים שנמדדו.

מה עובי הרפידות שפורקו? מה עובי הצלחות המינימלי שנמדד? מה העובי המקסימלי שנמדד? מה העובי של הצלחת כחדשה ומה המינימלי שמותר? האם הבלימה לפני הייתה חלקה ושקטה או עם רעידות או חריקות?

להגיד לך להחליף בלמים כל מוסך יכול. להסביר אם בכלל, ולמה, צריך - לא.

מבחינת הנחיות היצרן אני לא מאמין שלא חורטים. צריך לבקש לראות את זה כתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיעור לחיים!

תעשה לעצמך טובה גדולה ותחסוך הרבה כאבי ראש - אל תשאיר את הרכב לבדו בטח שלא במורשה. תבקש לראות תמיד מה מוחלף ועשה השוואה מול החדש בטח בברקסים. אני בספק גדול אם יש צורך לגעת בצלחות! המחיר ששילמת זה המחיר של מורשה והוא יקר מאוד. ברקסים זה תיקון שלא מתוקף האחריות כך שפעם הבאה שנחוץ תיקון מהסוג שלא כלול באחריות אתה יכול להיעזר פה בלא מעט אנשים ולצורך הדוגמא של הרפידות היית חוסך יותר מחצי ממה ששילמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מאור30 - בעולם אידיאלי אתה כמובן צודק. בעולם שלנו, לצערי, אני צריך לעשות את השיקול הקר והמנוכר - האם להשאיר את האוטו לבד (בחושך...) במורשה, ולהסתכן ב"השחלה", או להפסיד חצי יום עבודה, שגם לזה יש משמעות כלכלית. (צרות של עצמאים...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...