Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חובה להגיע לאירוע מחוץ למקום העבודה?

d30DK
שימו לב! השרשור הזה בן 2552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או שלא הייתי ברור מספיק, או שאתה רק ממחיש לי את הבעיה יותר.

לא הצדקתי להעלם בלי להודיע, או לפחות לנסות לברר שאי הגעה לא תחשב כקטסטרופה . גם התירוץ לאי ההגעה, למרות שבתור תל אביבי עם רכב קצת ארוך אני די מזדהה איתו, לא מחזיק מים.

ובכל זאת, לו אני המנהל של פות"ש, הייתי מנסה להבין לליבו, ובהנחה שאין בעיית נוכחות כללית והתועלת לעובד הספציפי מהארוע לא מהותית (ועל פניו זה נשמע כך), לא נראה לי שיש בעיה שלא יגיע. הרוב המכריע של העובדים יעדיף לרוב להגיע ולנמנם ע"פ ממש לבצע עבודה מועילה, ככה שקהל לרוב לא חסר. מקס' הייתי מעיר לו שלא הודיע מראש, לא יותר (בהנחה שהוא עובד טוב ואני מעוניין שישאר, כמובן).

הגישה הכוחנית ("למה מה קרה?") וחוסר הניסיון להתחשב לא עושים לי את זה, האמת. גם חוסר היכולת להפריד בין עיקר (עבודה) לתפל (להיות קהל לכמה מנהלים עם בעיות אגו). אבל כל אחד והסגנון הניהולי שלו כנראה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התועלת שהופקה מהמפגשים האלו שואפת חזק מאוד לאפס

טוב, את זה אפשר להגיד על בערך חצי מהישיבות בהן השתתפתי אבל עדיין הייתי צריך להגיע.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס, בן אדם מגיע לעבודה בשש בבוקר, עובד 10 שעות, וכל התענוג הזה במקום לישון כמה שעות באיזה ארוע חסר משמעות לחלוטין, ואז להבריז הביתה.

סתם שאלה, אתה עובד עם פות"ש? מאיפה אתה יודע שזה ארוע חסר משמעות לחלוטין?

איך הגעת למסקנה הזאת מבלי לדעת שום עובדה על הארוע, על מהותו ועל מקום העבודה? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפעילות, זו פחות פעילות ויותר הרצאות כאלה של מנהלים על השנה האחרונה או משהו כזה + מצטיינים בסוף האירוע.

זה באולם תיאטרון.

לא נשמע לי שזה ארוע בעל משמעות לעובד מהשורה (כלומר, כזה שהוא מפיק ממנו מסקנות אופרטיביות כלשהן), בהנחה שמדובר בחברה בסד"ג של מאות עובדים, הנחה שניתן להניח עקב קיום הארוע בתאטרון (תקציב נדרש + מקומות ישיבה). לא צריך להיות שרלוק הולמס בשביל זה.

לא, אני לא עובד שם. לפחות לא סיפרו לי על ארוע כזה איפה שאני עובד.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע??

"הרצאות של מנהלים על השנה האחרונה" -

אולי זה הרצאות על מהלכי שיווק גאוניים שהצליחו או כאלה שלא והוא בתור סוכן מכירות צריך לדעת מזה.

יש אלף ואחד הרצאות מנהלים שיכולות להיות נחוצות ורלוונטיות לעובד מן השורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני, ברוב המקרים מידע שחשוב לעבודתו היה מועבר בפורום מצומצם יותר. פורומים כאלו נוטים להיות לא רלוונטיים לאף אחד.

אבל כן, אני לא יודע. ועדיין, גם כשהברזתי מפגישות בפורומים כאלו השמיים לא נפלו על ראשי והעבודה שלי לא נעשתה מועילה או רלוונטית פחות. במקרה הכי גרוע היו מתמצתים לו את האינפורמציה החשובה בכמה דקות.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני לא מנהל, ובחור צעיר חסר ניסיון חיים (אולי יש, אבל בקטנה): החיים לימדו אותי שלכל דבר יש פתרון.

אני לא נכנס לסוגיה אם האירוע היה חשוב או לא, כי אני לא מכיר את הארגון שבו פות"ש. אבל בהחלט לדעתי היה אפשר לסדר את ההגעה או אי ההגעה לפני האירוע, ולא ליצור מצב לא נעים עם המנהל בזמן האירוע.

לגבי הטענות של פות"ש: לדעתי הן מוצדקות בענין הפרטי, והיה אפשרות לסדר את זה עוד לפני האירוע. אם אין חניה, אולי אחד מהקולגות יוכל לקחת אותך מנקודה מסוימת?

בנוסף, זה נראה צעד קצת שחצני להגיד "אני עובד טוב, אני יודע מה קורה בארגון, אני לא צריך את טקסים המיותרים האלה. אני מספיק יעיל לחברה". סליחה, אתה לא בעל הבית, אתה לא מחליט איך הארגון יראה מא' עד ת'. אתה בסך הכל עוד חלק מארגון גדול או קטן, שבאותו רגע רוצה להציג לעובדים את המצב שלו. לדעתי זה אפילו ראוי לארגון לעשות טקס כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי לא היית מקבל מכתב פיטורין אבל באותה השיחה של המנהל שלך הייתי אומר לך ללכת הביתה באותו היום ושמבחינתי לא התייצבת בכלל לעבודה היום. אני נתתי לך הוראה מפורשת איפה העבודה שלך היום ואתה לא מחליט על דעת עצמך ללכת לאתר אחר.

אתה לא סמכות להחליט מה חשוב וכמה. אם אתה רוצה שחרור תבקש אותו ורד אם יאשרו לך תהיה משוחרר. אם לא אז או שתגיע או שתתחלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה מדובר בי, בסוף הפגישה המיועדת היית מקבל מכתב פיטורין.

ומפסיד מהנדס שנחוץ לפרוייקט שאמור להכניס עשרות/מאות מיליונים לחברה.

בנוסף, איך תסביר את זה לממונים עליך/HR? "הייתי צריך לשדר מסר של אני נדיב, אני אדיב, אבל דונט פאק וויט מי!"?

סביר להניח שבמקרה כזה, הבא שימצא את עצמו מחוץ לדלת עם סימן של נעל על התחת זה תהיה אתה, והעובד עוד יקבל את המשרה שלך (אם הוא ירצה בה בכלל).

דווקא נהדר לשדר על ההתחלה מסר של "אני נדיב, אני אדיב אבל דונט פאק וויט מי!"

ועניינית, אני לא הייתי מפטר אותו בגלל ש"העז לא להגיע" אלא בגלל סוג הסיבות לאי ההגעה שמשדר "אתה, המנהלים שלך וכל מקום העבודה הזה על הקצה של הז שלי!"

כן, עובד שנמצא בחברה שלוש וחצי שנים, משקיע ונותן מעצמו, משדר "אתה, כל המנהלים וכל המקום הזה על הז' שלי", בגלל אי הבנה קטנה שאפילו לא משפיעה על הפרודוקטיביות שלו.

הטעות העיקרית פה היא שלא הודעת מראש, לדעתי. אם היית מודיע מראש או שהיו מנסים לעזור לך להגיע, או שהיו מוותרים לך, או שהיו מסבירים לך למה זה חשוב, ואז היית בוחר מה לעשות. כרגע, תתנצל, תגיד שלא הבנת את החשיבות ושלא יקרה שוב, ושים את זה מאחוריך.

בדיוק.

צריך מראש לשאול אם הנוכחות חובה או לא.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומפסיד מהנדס שנחוץ לפרוייקט שאמור להכניס עשרות/מאות מיליונים לחברה.

בנוסף, איך תסביר את זה לממונים עליך/HR? "הייתי צריך לשדר מסר של אני נדיב, אני אדיב, אבל דונט פאק וויט מי!"?

סביר להניח שבמקרה כזה, הבא שימצא את עצמו מחוץ לדלת עם סימן של נעל על התחת זה תהיה אתה, והעובד עוד יקבל את המשרה שלך (אם הוא ירצה בה בכלל).

כן, עובד שנמצא בחברה שלוש וחצי שנים, משקיע ונותן מעצמו, משדר "אתה, כל המנהלים וכל המקום הזה על הז' שלי", בגלל אי הבנה קטנה שאפילו לא משפיעה על הפרודוקטיביות שלו.

מסכים איתך לגמרי. כל מי שנמצא בתעשיה יודע שבעידן הנוכחי, קשה הרבה יותר למצוא עובד מקצועי ברמה גבוהה מאשר מנהל בינוני מינוס שחושב שהשמש זורחת לו מהת*ת (כאלה יש המון). לכן סביר להניח שמי שהיה מפטר עובד טוב מסיבה כזו היה חוטף וואחד שטיפה, אם לא מוצא את עצמו נטול משרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסחפתם לגמרי. אף עובד הייטק לא יפוטר בגלל דבר כזה.

מצד שני, ההתנהלות של פות"ש לא חכמה בעייני. עדיף היה שיקח יום חופשה ("מסיבות אישיות"), או שיברר את אופציית אי ההגעה עם המנהל הישיר מראש.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה לא נח לך? זה בדיחה?

אני אחדד. לא נוח, לא מתאים, בעיות חניה, בעיות עם צפון קוריאה, כל דבר שבגללו לא תגיע. לא משנה מה הסיבה, תודיע ותבקש רשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני לתומי חשבתי שעידן הלהראות למי יש יותר גדול, נגמר בצה"ל.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה הכוחנית ("למה מה קרה?") וחוסר הניסיון להתחשב לא עושים לי את זה, האמת. גם חוסר היכולת להפריד בין עיקר (עבודה) לתפל (להיות קהל לכמה מנהלים עם בעיות אגו). אבל כל אחד והסגנון הניהולי שלו כנראה.

האם יש לך נסיון ניהולי מעשי?

הבעיה הדברים האלה שבכל תפקיד אתה מתחיל הכי סחבק ודמוקרט ותוך זמן קצר מנסים להתיישב לך על הראש ואתה צריך להפוך עור ולהראות שיניים כדי להכניס את האנשים חזרה לפרופורציות. לכן עדיף מראש לקבוע גבולות ולשמור עליהן. זה הרבה יותר פרודוקטיבי וענייני. אני אהפוך עולמות בשביל עובדים שלי ואוותר על השכר ובונוסים כדי לתת להם, אבל לא אסבול זלזול וחוסר כבוד למה שאני מבקש מהם.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כל דור ה Y מתבקש להפסיק לבלבל את המח!!!

אף אחד לא מפטר אף אחד בגלל שלא הגיע לעבודה ללא התראה בין אם זה ליפו או להרצליה!

אבל, עובד ש:

לא הגיע לעבודה (וזה שהגיע להרצליה לא מעניין כלל).

ללא הודעה (לא מוקדמת ולא ביום הארוע).

וכשנשאל למה לא הגיע מתחיל לזבל (כן, לזבל) את המח ב:

אני לא נכנס לגוש דן עם האוטו שלי,

תשלם לי את השקל עשרים של הרב קו

הארועים האלה לא מעניינים אותי, במילא זה אגו בוסט לך ולשאר המנהלים...

מקומו לא בתרבות הארגונית שאני מנהל אותה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...