Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרחבה קהילתית בקיבוץ אלמוג - למתעניינים

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 2508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן שלב א' של ההרחבה הקהילתית אוכלס בקיבוץ ועתה הם מתכוננים לתחילת בניה של שלב ב'. הקיבוץ שנמצא בצפון ים המלח מסיים את החתימות האחרונות עם הקבלן (בר אמנה) ובקרוב הם מתחילים עם הבנייה של 18 יחידות דיור. אנחנו ביקרנו שם עוד בשלב א' (לפני שנתיים בערך) של ההרחבה כשעוד לא היה מספיק הון בשביל לרכוש את הבתים שעלו 1,080,000 לבית הזול (לא זכור לי מה המחירים המדויקים לדגמים היותר גדולים). החלטנו שהמקום אינו מתאים לנו עקב האקלים החם ביותר בתקופות הקיץ וחשבנו גם שהמחירים יישארו 'שפויים' כשנגיע להון העצמי שרצינו, שזה לקח כמעט שנתיים מאז.

זה היה הרקע, עכשיו לתכל'ס.

איכשהו עוד לפני הפרסומים על שלב ב' הצלחנו להבין שהקיבוץ ממשיך עם ההרחבה. אמרנו לעצמנו יאללה, מה כבר יכול להיות, קצת חם? אז נעבור את זה, העיקר שיהיה לנו בית קרוב לעבודה. יצרנו קשר עם רכזת הקליטה וקבענו לאתמול פגישה אתמול. הרכזת מתחילה להסביר על אופי הקיבוץ ומה השינויים שהקיבוץ ביצע לאחר סיום ההרחבה של שלב א'.

תושבי הרחבה א' שכבר אוכלסו אינם חברי קיבוץ ובזמנו ניתנה להם הבחירה להיות חברי קיבוץ אם הם יעמדו בקריטריונים מסוימים או שפשוט יהיו חברי אגודה על כל המשתמע מזה, אך תושבי הרחבה בשלב ב' אינם יכולים 'להניח' את רגליהם בקיבוץ אם הם לא יהיו חברי קיבוץ מן המניין. כדי להיות חברי קיבוץ צריך לרכוש מניית קיבוץ שעלותה כ-50,000 ש"ח. לא תשלמו את ה-50,000 ש"ח? לא תוכלו להיכנס בכלל לישוב. זאת אומרת, גם אם תושב שרכש בית בהרחבה של שלב א' ימכור וירצה לצאת מהקיבוץ ובמקומו יכנס מישהו חדש, הוא לא יוכל להיכנס עד שהוא לא משלם את המניה ועובר את כל תהליך הקליטה. נראה לי שהבנתם.

זה הסכום הראשון ששמענו מתוך הרשימה. 50,000 ש"ח ללא זכות דיבידנדים כשהקיבוץ מרוויח (הקיבוץ דרך אגב מופרט). ואז מתווספים עלויות נוספות. דמי חבר חודשיים בקיבוץ הינם כ-600 ש"ח. מיסי ישוב לא כולל שמירה הינם 750 ש"ח. שמירה לזוג (כולל הילדים) הוא עלות של 65 לנפש. ואז שמענו את סכום הארנונה שהוא דיי נמוך הייתי אומר, כ-150 ש"ח לחודש. אינטרנט כ-145 ש"ח (לא חובה לעשות דרך הקיבוץ ועל פניו נראה שגם לא משתלם). מעון לילדה (אם נרצה לגור בשכירות שם) הוא כ-2700 ש"ח (שעות מ-7 עד 4).

עד כה הייתה לנו הוצאה של :

• 50,000 ש"ח הוצאה ראשונית וחד פעמית
  • 600 ש"ח דמי חבר (חודשית)
  • 750 ש"ח מיסי ישוב (חודשית)
  • 130 ש"ח מיסי שמירה (לזוג, חודשית)
  • 150 ש"ח ארנונה (חודשית)

סה"כ הוצאה של 1630 ש"ח חודשי רק לקיבוץ (מבלי האינטרנט והמעון, חשמל, מים וגז).

הדבר הנוסף שככל הנראה הוא מקובל בקיבוצים אך פחות מקובל עליי, הוא שהפקדת המשכורת שלי הולכת ישירות לחשבון של הקיבוץ והם מנכים את ההוראות קבע ואז משחררים לי את הכסף. לא ברור לי למה הקיבוץ נוקט בשיטה הזו אם הוא מופרט.

ועכשיו למחיר הדירה ודמי פיתוח תשתיות. הרכזת מן הסתם לא יודעת מה יהיה המחיר שהקבלן ידרוש אבל היא כן יודעת שהמחירים הולכים לעלות באזור ה-100,000 ש"ח או 150,000 לכל בית. כששאלתי אם דמי פיתוח התשתיות כבר מגולמים בסכום היא עדיין לא ידעה לענות לי ורק בחודש הבא כשיתפרסמו המחירים נדע.

הדברים החיוביים שיש במהלך הזה (אם נחליט שכן) :

• חינוך לילדה וחיי קהילה טובים
  • הגשמת חלום של בית צמוד קרקע מדהים (עשינו סיבוב בהרחבה א' והבתים שם לא פחות ממדהימים).
  • קרוב לירושלים (העבודות שלנו שם)
  • קרוב למשפחה
  • הטבת מס כ-7 אחוז (עם סיכון כלשהו שיבוטל או שישתנה לרעה)
  • במקרה של אובדן כושר עבודה הקיבוץ משלם משכורת מינימלית לתושב

הדברים השליליים

• אקלים מאוד חם
  • חדירה לפרטיות בהכנסות
  • עלויות חודשיות גבוהות
  • עלויות חשמל גבוהות (מניח שרוב הזמן המיזוג בבית יפעל)
  • תהליך קליטה מסורבל ולא קל (ועדת קליטה מקדימה של שמונה אנשים, מבחנים במכון אדם-מילא, בדיקת התכנות כלכלית בחברה אחרת, ועדה נוספת ואחרונה).

והדבר האחרון הוא שבהסכמי שלום כלשהם הם מתפנים מרצון (על פי אמנת הקיבוץ) אם יחליטו להחזיר שטחים.

ועכשיו להרגשה שלנו בעניין.

אין ספק שהמקום הולך להתפתח בקרוב. אפילו יש תוכניות לפתח את הצומת שממנה מגיעים לקיבוץ. כל האזור של צפון ים המלח כבר עובר שינויים חיוביים. מאוד מרגיז שקיימת חדירה לפרטיות שלנו בנושא ההכנסות. אם הקיבוץ מופרט לא ברור לי למה אני צריך להעביר את המשכורת שלי ואז לקבל את היתרה שנשארה לאחר הניכויים. לא כמו ברוב הקיבוצים, אין חלוקת רווחים לבעלי המניות. העלויות החודשיות דיי גבוהות. אם אני לוקח את העלות החודשית ומוסיף לה את המעון, אז משכורת שלמה של אשתי הולכת להוצאות האלה. מה שנשאר לשלם זה את תשלום המשכנתא והוצאות הבית השוטפות + הורדות באשראי ועוד הוצאות בלתי צפויות.

נכון לעכשיו, אני לא יודע אם אנחנו מסוגלים לעמוד בזה. גם ההטבה במס של 7 אחוז אולי תקזז סכום מסוים מההוצאות החודשיות אך שינויים בלתי צפויים במשכנתא או עלויות משתנות יכולות לערער לנו את האיזון החודשי ואנחנו יכולים להגיע למצב שיביא אותנו למכירה וזה כבר סיפור מסובך יותר (לא נצליח למכור עד שמישהו אחר ייקלט וזה לוקח זמן).

מקווה שזה עניין אתכם.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, נשמע כמו הונאה\סחיטה\ביזבוז כסף לחלוטין, תלוי איך תסתכל על זה. ועוד בשביל לחיות באחד המקומות הכי חמים בארץ? פחחח.

בקיבוץ אצלי (משמר דוד) עוד מעט מתחילים את ההרחבה השניה ואולי כבר יש מכרזים. זה כבר לא קיבוץ אלא ישוב קהילתי אך עם קהילה לא רעה בכלל ובלי דמי חבר חודשיים (WTF...).

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הארה קטנה בנושא המעון - אני גר בישוב קהילתי שהמחיר למעון הוא גם 2,700 שח בחודש אך זהו המחיר הגהוהה ביותר, יש הנחות של משרד התמ"ת לאמא עובדת.

לנו יוצא לדוגמה לשלם 1080 ש"ח בחודש כאשר אשתי עובדת במשרה של85%.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיני חינם! כולל המעון.

2 נקודות שאמנם הזכרת אבל לדעתי אתה קצת מדחיק ושווה לפתוח אותן ולהבין טוב טוב:

1) החום. זה חום שאולי אפשר להתרגל אליו (אולי) וזה משתנה מאדם לאדם אבל יש לך כמה חודשים טובים בשנה שזה פשוט בלתי נסבל להיות בחוץ גם בלילה.

2) המרחק מירושלים - זאת נסיעה לא קצרה ואני אומר את זה כמי שגר הרבה שנים במעלה אדומים שזה פי 3 יותר קרוב.

כששני ההורים עובדים רחוק זה בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מדהים.

הקודקודים שם רואים את פריחתם של הרחבות וישובים קהילתיים והחליטו לרכב על הגל, אבל הכי יצירתי שיש.

אני משלם מיסי ישוב (אי שם פה בצפון) שכוללים הכל (שמירה, פעילות ילדים מחוץ לשעות המסגרות, ניקיון - הכל) 280 ש"ח.

המעון שהוא היקר מבין הגנים עולה 2500 למיטב זכרוני.

50 אלף ש"ח כדי להיות חבר קיבוץ אבל אתה לא חלק מרווחי הקיבוץ?? ובהפסדים ובהעלות המחיר במעון כי אין תושבים - מי יישא בזה? גם הקיבוץ?

והקטע עם המשכורת הזוי. לא פחות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הזה שקיבוץ מופרט מקבל את המשכורת שלך ורק אז משחרר לך אותה הוא מוזר ביותר ומהווה חדירה לפרטיות לכל הפחות. לטעמי זה Show Stopper אלא אם כן מדובר במציאה מטורפת, רושם אותו לא קיבלתי בהתאם לתאור שלך. אני הייתי מוותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק על פניו נראה שאתם מתקבלים לחברות מלאה על כל המשתמע מכך ,כולל זכות הצבעה אני עדין לא נתקלתי בקיבוץ מופרט שמחלק דיבידנדים לחברים בד"כ הון חוזר להשקעות או החזר חובות.

לכן יש פדיון של 50K.

אני לדוגמא משלם לקיבוץ 1900 שח לפני כל מה שאמרת (חשמל שגב הוא אינו התעריף של חח"י מים ארננוה מסי שקר וכו') אומנם חלק מן הדברים מסובסדים.

לנושא השכר כפי שאמרתי אתם מתקבל לחברות מלאה אזי המשכורת נכנסת לקיבוץ ואתה מקבל אותה בחזרה בניכוי מיסים.

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה המהותית בהרחבות של הקיבוצים, היא שחברי הקיבוץ מתייחסים בהתנשאות לתושבים בהרחבות ורואים אותם בסך הכל בתור פרת מזומנים שצריך לחלוב אותה ותופסים עליהם תחת ומתנהגים אליהם בצורה מגעילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מוסיף את השנקל שלי, כשהילדים היו קטנים יותר, שלחנו אותם לגן בקיבוץ.

התחושה שלי היא שכולם בת*ת של כולם. הם מרשים לעצמם להתערב בעניינים לא להם, מתוך איזה תחושת קהילה מזוייפת (בעיניי). דבר שני, יש מעמדות. דור א' מרגיש שהוא מעל דור ב', דור ב' בטוח שהוא יותר טוב מדור ג', דור ג' בטוח שהוא טוב מההרחבה, וכולם ביחד בטוחים שהם טובים פי כמה מכל מי שגר בעיר. יכול להיות שזה רלוונטי יותר לקיבוצים הותיקים בצפון, לא יודע. עוד דבר שראיתי בקיבוץ, אנשים בלי שום ידע בנושא רלוונטי מתמנים לתפקידים בקיבוץ רק בגלל שהם ותיקים ולכן הקיבוץ מתנהל רע.

עד כאן הדברים הרעים, הדברים הטובים הם שיש לך בית פרטי, במקום שקט, הילדים מסתובבים לבד, יש פינת חי, יש בריכה וכו.

הסכומים שציינת נראים לי די יקרים לקיבוץ שממוקם די רע לדעתי. בזמנו היתה תוכנית כזו גם בקיבוץ שבו הילדים הלכו לגן. הלכתי לשמוע את המחירים מתוך סקרנות, כי בדיוק חיפשנו לקנות אז. לדעתי, בנוסף לזה שהם מנסים להביא צעירים לקיבוץ, הם עוד יותר מנסים להגדיל את המזומנים בקופת הקיבוץ על חשבון החלום של אנשים רבים "לחיות בקיבוץ".

לי הכי מפריעה החדירה לפרטיות - משכורות דרך חשבון הקיבוץ, ועדת קבלה, כשתרצה למכור הקונה גם יצטרך לעבור ועדת קבלה, מה שהופך אותך לבן ערובה של הועדה ולכן טיב היחסים שלך עם האנשים בועדה ישפיע מאוד.

בקיצור, אם תלכו על זה אתם קושרים את גורלכם עם אנשים שאתם בעצם לא מכירים.

בין השורות אני גם מבין שיש כרגע רק ילדה אחת. אם תרצו עוד אחד ההוצאות למעון יעלו מאוד (דרך אגב זה מה שאני משלם לגן פרטי בעיר ועוד מקבל החזר של 700 ש"ח ממשרד החינוך), אז קח את זה בחשבון.

מה שלא תבחרו, שיהיה בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק על פניו נראה שאתם מתקבלים לחברות מלאה על כל המשתמע מכך ,כולל זכות הצבעה אני עדין לא נתקלתי בקיבוץ מופרט שמחלק דיבידנדים לחברים בד"כ הון חוזר להשקעות או החזר חובות.

לכן יש פדיון של 50K.

אני לדוגמא משלם לקיבוץ 1900 שח לפני כל מה שאמרת (חשמל שגב הוא אינו התעריף של חח"י מים ארננוה מסי שקר וכו') אומנם חלק מן הדברים מסובסדים.

לנושא השכר כפי שאמרתי אתם מתקבל לחברות מלאה אזי המשכורת נכנסת לקיבוץ ואתה מקבל אותה בחזרה בניכוי מיסים.

קיבוץ קליה למשל כן נותן רווחים. בכל מקרה, כנראה נרד מהסיפור הזה. עצם זה שחודרים לי לפרטיות שלי (שוב, רק בעניין המשכורת, שאר הדברים כמו חיי קהילה ועוד מובנים לי והם לגיטימיים) דיי מהווה הפרת עקרון מבחינתנו. זה ושאר הדברים שרשמתי דיי מורידים אותנו מזה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הזוי, עוד מהשלב שבו הקיבוץ קורא לעצמו אלמוג , אבל ממוקם בסמוך לים המלח... :)

וברצינות, יותר מידי דרישות ליישוב במיקום הכי לא אטרקטיבי.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הזוי, עוד מהשלב שבו הקיבוץ קורא לעצמו אלמוג , אבל ממוקם בסמוך לים המלח... :)

וברצינות, יותר מידי דרישות ליישוב במיקום הכי לא אטרקטיבי.

ובגלל זה הם פתחו עוד פרויקט, קטעים איתם שם הקיבוצניקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל מה שכתבת ברור שלא מתאים לכם להיות חברי קיבוץ, אני לא נכנס להסבר מדוע חבר חייב להעביר את המשכורות שלו דרך הקיבוץ כי זה פרט שולי.

ואת זה כותב מי שעבר מהעיר לקיבוץ בגולן.

נראה שיותר מתאים לכם מושב או יישוב קהילתי.

אל תעשו עוגמת נפש לכם ולקהילה ותתעקשו להיכנס למקום שלא מתאים לכם.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובגלל זה הם פתחו עוד פרויקט, קטעים איתם שם הקיבוצניקים.

נכתב בהומור, אבל אם לקחת את זה ברצינות, דע לך שפראיירים לא מתים...

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...