Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל מוקה- רשמים מ-12 יום במחיצתה

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במהלך חג הפסח הגעתי עם משפחתי לחופשת מולדת בארץ הקודש, לטובת ההתניידות הופקדה בידי אופל מוקה 2016 שגמעה במחיצתי כ-2000 קילומטרים.

3 פעמים עצרו אותי אנשים ברחוב כדי לשאול איך הרכב אז למען דיירי הפורום היקרים שהרכב רלוונטי עבורם, אלה רשמיי.

איבזור

הרכב שקיבלתי הגיע ברמת אבזור ENJOY ולמעט משענת היד שהיבואן מציע בתוספת תשלום (לא סמלית בעליל) היה ברכב את כל האבזור האופציונלי שיחד עם האבזור המקורי יצרו רשימת אבזור סבירה בהחלט- חלונות חשמליים קדמיים ואחוריים, כוונון חשמלי למראות הצד, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע, מערכת ניווט WAZE, קישורית BT, כניסת USB, יציאת AUX ורמקולים באיכות סבירה, חיישני חנייה קדמיים ואחוריים בגיבוי מצלמת רברס יעילה.

בפן הבטיחותי- 6 כריות אויר, ABS ובקרת אחיזה כמקובל, הגה מתכוונן לגובה ולעומק, מושב מתכוונן לגובה.

איזה אבזור הורגש בחסרונו?

*חיישני תאורה

*קיפול מראות צד חשמלי- קצת תמוה שברכב מודרני בן חצי שנה קיפול המראות נותר זהה לזה שמוכר מסובארו שנת 83....

*כניסה והנעה ללא מפתח- כן, זה לא MUST, אבל היה ראוי להכלל לפחות כאופציה...

הנדסת אנוש

באופן כללי הנדסת אנוש סבירה, רוב המתגים והפקדים ממוקמים סביר וניתן להבין את תפקודם בקלות.

יש 2 יוצאי דופן עיקריים.

*מסך המגע של מערכת המולטימדיה- יש מצב שאת עניין קביעת מיקום המסך הטילו על כמה אורנגאוטנים, אחרת קשה לי להבין מה עבר להם בראש כשהם מיקמו את המסך הרחק בקדמת הדשבורד, מיקום שלמעשה הופך אותו לבלתי אפשרי לתפעול באמצעות היד אלא אם אתה חושחש הבלש.

אני 1.82 ובתנוחת נהיגה תקנית היה חסר לי "רק" איזה 20-25 ס"מ כדי להגיע למסך, מה שאילץ את אישתי לקחת פיקוד על תפעולו, וגם עבורה זה לא היה באמת נוח.

*בורר חום\קור במיזוג האויר- ככל הנראה תוכנן על ידי סטודנט שעובד משמרות לילה, זה ההסבר היחיד לכך שבשעות היום הכפתור חסר כל חיווי הרומז על ייעודו ורק בלילה כשמדליקים אורות אז פתאום "אה, הנה הפסים כחול\אדום, זה הבורר טמפ'!".

נסיעה- ביצועים ונוחות

הרכב מצוייד במנוע 1.4 ליטר טורבו ומשודך לתיבת 7 הילוכים.

בעיר השילוב הזה מרגיש בסדר גמור, הרכב מאיץ בצורה זריזה (בפורפוציות הנכונות, כן?) ועבודת הגיר די חלקה.

מחוץ לעיר הרכב לא התקשה לעמוד בקצב של התנועה מסביבו גם כאשר היה עמוס עם 3 נוסעים מבוגרים ו-2 ילדים לא הורגש שחסר כח.

תאוצות הביניים סבירות, כאלה שיגרמו לך לחשוב פעמיים לפני יציאה לעקיפה פזיזה אבל בתנאים המתאימים יאפשרו לעקוף בצורה בטוחה.

מבחינת נוחות הרכב הרגיש בסדר גמור, לא שבר את יושביו במעבר על קטעי אספלט משובשים ובאופן כללי הרגיש נוח מספיק ברוב המצבים כולל נסיעות ארוכות יחסית.

צריכת דלק- מתנצל, לא התעמקתי בכך, בכללי הרגיש די חסכוני, אבל אני רגיל לצריכת דלק של הבהמה שלי שמחסלת 80 ליטר בתוך 270 קילומטר אז בנקודה זו עדיף להסתמך על מקור מידע אחר. ;)

שורה תחתונה

רכב חביב למדי, מאובזר (כמעט) בכל מה שצריך, הנדסת אנוש שפה ושם מרגישה חצי אפויה אבל כחבילה יוכל לשרת בצורה טובה את מי מכם שמחפש רכב קטן מידות שמאפשר לתצפת קצת מלמעלה על יתר התנועה מסביב.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה. לדעתי המוקה "שלך" היתה מלפני מתיחת הפנים, שלאחריה שודרג תא הנוסעים לזה "של" האסטרה החדשה. הבדל של שמיים וארץ, גם באיכותו וגם בהנדסת האנוש שלו.

אגב, לדעתי למוקה יש 6 הילוכים, זו יחידת הינע של האסטרה הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוקה אכן 6 הילוכים

לגבי מסך המגע, בוא נגיד את זה ככה, הוא לא אמור להיות מגע.

תוספת הטאצ היא התקנה מקומית כאשר המולטימדיה היא מקורית של אופל (מגיע נטולת waze ומוסיפים בארץ "קופסא" של waze ו"פילם" טאצ)

במקור תפעול המערכת הוא ע"י כפתורים (הגה או בקונסולה מרכזית לפי נוחות) או פקודות קוליות (בהנחה והמערכת תצליח להבין אותך).

במוקה החדשה (מוקה X) כבר שינו הכל והמערכת יושבת במרכז הקונסולה והיא טאצ מלא

When you're rife with devastation

There's a simple explanation

You're a toymaker's creation

Trapped inside a crystal ball

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן 6 הילוכים למוקה, טעות הקלדה.

לגבי המסך מגע בהתקנה מקומית, אכן נשמע כהסבר הגיוני, יותר הגיוני ממחלקת פיתוח שיש בה צוות של אורנגאוטנים.

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו מחכים לסקירה על הטיסה לארץ בCX. אישתי חזרה מוקסמת מהם בקו לארץ.

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה טיסה לארץ למרות הבעייתיות להסתובב עם 2 ילדים קטנים ולהחזיק אותם ערים בשעה 1 לפנות בוקר.

לגבי הטיסה חזרה להונג קונג, תתכונן לקבל אישה עם קצת פחות שמחת חיים....

טיסת צהריים קשה, אני ואישתי כמעט לא ישנו, הילדים הצליחו להרדם רק חצי שעה לפני הנחיתה מה שגרם לבן הקטן ג'טלג שנמשך כמעט שבוע שלם.

אבל,

אני עדיין מעדיף ילד עם ג'טלג ארוך מאשר את הפחטסים של אל על השם יקום דמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...