Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

4 ילדים. ברשותי: רכב 7 מקומות שכרגע במוסך. מתלבט קשות..

Elnatanz
שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

המצב הנוכחי:

4 ילדים, רכב 7 מקומות (טויוטה ורסו) שקנינו לפני שנתיים ב 80 אלף ש"ח (עם 120,000 ק"מ). כיום הרכב על 220,000 ק"מ, והמחירון שלו 52 אלף ש"ח. הבעיה שכיום יש בעיית גיר, והוא במוסך.. (כנראה גיר חדש או משומש יצטרכו..).

נתון חשוב : אישתי נוסעת כל יום 100 ק"מ לעבודה (הלוך וחזור).

נסיעות להורים פעם בחודש וחצי בערך הם די ארוכות (שעה וחצי-שעתיים נסיעה).

אלו הנתונים.

כעת ההתלבטות..

הרכב טויוטה כבר מתחיל להתיישן. ואם אישתי ממשיכה לנסוע עליו כל יום 100 ק"מ, זה אומר 2000 ק"מ בחודש, שהם 24,000 ק"מ בשנה, נטו עבודה בלבד. (בלי נסיעה קצרות פה ושם, או ארוכות להורים, צפונה/חופשה).

דהיינו, הרכב יהפוך לגרוטאה די מהר..

לכן אנחנו צריכים רכב קטן - שאותו אישתי תוכל לטחון בנסיעות.

הבעיה, שגם רכב קטן, תוך כמה שנים ימצא את עצמו מתמודד עם קילומטרז גבוה (24 אלף ק"מ רק לשנה, כבר אמרתי..).

השאלה היא בעצם 2 שאלות:

1. אנחנו חייבים רכב 7 מקומות - האם למכור את הטויוטה ורסו (לאחר הטיפול היקר בגיר..), ולקנות רכב 7 מקומות יחסית ישן יותר? אבל איתו ניסע אחר ורק את הנסיעות המשפחתיות להורים פעם בחודש וחצי..

ואם כן - אז אילו סוגי רכבים ישנים, יחסית אמינים..? משהו בסביבות ה 40 אלף ש"ח..?

2. אנחנו חייבים רכב קטן לאישתי - האם לקנות רכב קטן, שאותו בעצם אישתי תיסע את כל נסיעותיה לעבודה, או לקחת ליסינג ממקום העבודה?

אני לא יודע איך לחפש את העלות בין הפרטי לליסינג.

אני כן יודע להביא נתונים:

רכב ליסינג קטן - ירד מהנטו 2300 ש"ח , ואם נוריד הפרשים שנפגעו - נגיע ל 2400 ש"ח בחודש.

נתון חשוב - יש הגבלה של 28,000 ק"מ בשנה. (לכן אם ניקח ליסינג, היא תוכל לנסוע לעבודה בלבד, להגיע ל 24 אלף ק"מ בשנה, ולנסוע עוד קצת עד למגבלה של ה 28 אלף ק"מ)

לעומת -

רכב פרטי - איך מחשבים ירידת ערך? הרי אישתי תיסע בו הרבה. דלק אני יודע איך לחשב, וכן ביטוח, טסט, וטיפולים שוטפים. אבל איך את הירידת ערך? והאם יש עוד נתונים שצריך לקחת בחשבון?

האם יש מישהו שיכול לתת לי חישוב בשלוף, כדי לדעת אם אתקרב בכלל למחיר שאשלם על הליסינג? (2400 ש"ח..)?

מקווה מאד שעקבתם אחריי עד כה, אשמח מאד לעזרתכם!

אלנתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רכישה נדרש לציין:

מה התקציב?

רק אוטומט או שאפשר ידני?

לגבי הנסיעה פעם בחודש וחצי:

כמה רחוקים ההורים? פעם בחודש וחצי אתם נדרשים לרכב 7 מקומות לסופש אחד? הייתי ללא ספק שוכר רכב לנסיעה שכזאת במקום לקנות(במידה ותעמדו בתנאי השכירה - ולכן חשוב לדעת מרחק) וקונה רכב קטן יותר ליום-יום

רכב מהעובדה ל24 אלף בשנה(שיש 28 אלף - באפר סביר) לא נשמע רעיון רע על פניו, מה זה רכב קטן? איזה קטגוריה קטן?.

את הרכב שלך עדיף ככל הנראה בכל מקרה לתקן - אמרו לך בשרשורים אחרים המלצות למכוני גירים אחרים והייתי בודק, במידה והעלות תגיע ל30-40 אחוז משווי האוטו אז תוכל לבחון אופציות אחרות.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקנוק - שכירת רכב נראית לי לא-פתרון, כיון שאת הילדים צריך לשנע מפעם לפעם לא רק להורים. לכן השאלה היא במה מתנייד פות"ש. אם הוא מחזיק ברכב 6-7 מקומות אין בעיה, אבל אם יש לו רכב קטן מזה, או שכלל אינו מחזיק ברכב, מדובר בתוספת רכב למשפחה, וזו עלות גדולה מהחזקת רכב גדול אחד.

פות"ש - מה לגבי פתרונות לצמצום הנסועה של אשתך - כגון שימוש (לפחות חלקי) בהסעות או תח"צ או עבודה מהבית?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האישה נוסעת 24000 קמ בשנה ויש לה אפשרות לקחת רכב מהעבודה, הייתי לוקח את הרכב מהעבודה.

בנוסף, תבדוק אופציה לקחת מהעבודה שלה רכב של 7 מקומות.

במקום העבודה שלי, המון אנשים שנוסעים קמ גבוהה וצריכים רכב 7 מקומות, בחרו באופציה הזאת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה התקציב לרכב הקטן (בקניית חדש ירידת הערך גבוה מאוד)? במידה ותלכו כל משהו כמו סוזוקי ספלאש במחיר של בערך 30kשח, הליסינג לא תמיד משתלם וההגבלת קלומטרג' במקרה שלך משמעותית.

אני הייתי מתקן את הטויוטה, היא אמינה מאוד בדרך כלל ונוסע בה עוד לא מעט, חבל לספוג ירידת ערך של 2 רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נסועה של 2000 ק"מ לחודש לעבודה - שאישתך תיקח ליסנג קטן.

רק הדלק הוא מעל 1000 לחודש, תוסיף ביטוחים וטיפולים, זה נניח עוד 400 לחודש.

נשאר 1000 שקלים שזו ירידת ערך די סבירה לחודש.

תתקן את הורסו ותשאיר אותו כרכב למשפחה, הוא ישרת אותך בכיף עוד כמה שנים ושאישתך תיקח ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי קונה משהו כמו C1 (עם המנוע היפני) בן כמה שנים ב20K בשביל האשה. שתטחון עליו קילומטרים, הירידת ערך זניחה מאוד והוא אמור להיות יחסית אמין (וגם אם הוא הולך נגיד עוד שלוש שנים זו עדיין האופציה הזולה ביותר וזה כמו העלות של רכב מהבודה לשנה אחת!).

הוורסו רכב מעולה שלא יהיה לו בעיה להמשיך מעבר ל300K (בד''כ, אלא א''כ שלך שחוט ומוזנח במיוחד) וכן, בהחלט שווה לתקן אותו.

השאלה היא האם שווה לך להחזיק רכב גדול ולספוג ירידת ערך בשביל פעם בחודש וחצי נסיעה למרכז? אני הייתי שוכר בכל פעם וזהו. הפער בהחזקת רכב, אמין ככל שיהיה, להשכרה אפילו כל שלושה שבועות הוא לא הגיוני.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד לא הבנתי : מה ימנע מהורסו לשפוך שוב פעם גיר ? השמועה אומרת שיפוץ בארץ לא מחזיק הרבה. (יש פה חבר פורום עם סיפור על זה) . ייתכן ועדיף גיר חדש מה שיהפוך את הורסו לאופציה מאד יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי ונסיוני:

אין פה את הידע המספיק ובטח בשביל לשפצ גירים כגון הגיר של הטויוטה וורסו ולכן:

לתקן ולמכור את הרכב.

תחפש וורסו משומשת מיד 1 פרטית עם קצת ק"מ, תשלם מעט מעל מחירון ותקבל שקט נפשי לכמה שנים של שקט.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...