Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה נכונה על תיבת הילוכים רובוטית.

duzik
שימו לב! השרשור הזה בן 2555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גם לא מבין את ההמלצות לגבי נסיעה במצב S, אני הרי לא שולט על הקלאץ' בכל מקרה, ולא יכול למנוע מצב של גלישה על קלאץ' חצי לחוץ. מה זה נותן מבחינת הקלאץ'?

ממה שאני מבין, זה יכול למנוע "קפיצות" בין הילוכים, למשל במצב בו אני מאיץ קצת והרכב מעביר לשני, אבל אני צריך להאט מיד ואז הוא שוב יורד לראשון, את המצב הזה אכן ניתן למנוע אם נוהגים בS על הילוך ראשון. אני מבין נכון?

כן, כל ההמלצות של מעבר לM או S במהירויות נמוכות זה נטו בשביל לא לשגע את הגיר(כי הוא ממהר להעלות או להוריד הילוכים) ובהעברה לאחד מהמצבים האלה אתה בעצם מקבע אותו על הילוך מסוים.

לגבי הגלישה, ממה שאני מבין זה לא משהו שנפתר על ידי העברה לאחד מהמצבים הנ"ל(זה גם לא הגיוני) כי עצם הרעיון של גלישה זה קלאץ' חצי לחוץ. מסקנה: נדפקנו. פקקים הם חלק אינטגרלי מהנסיעה היומיומית שלי... אם אכן אראה את עצמי מבקר במוסך הרבה בגלל קלאצ'ים זה יהיה הDSG הראשון והאחרון שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי הגלישה, ממה שאני מבין זה לא משהו שנפתר על ידי העברה לאחד מהמצבים הנ"ל(זה גם לא הגיוני) כי עצם הרעיון של גלישה זה קלאץ' חצי לחוץ. מסקנה: נדפקנו. פקקים הם חלק אינטגרלי מהנסיעה היומיומית שלי... אם אכן אראה את עצמי מבקר במוסך הרבה בגלל קלאצ'ים זה יהיה הDSG הראשון והאחרון שלי.

ולשנות את אופן הנהיגה זה הס מלהזכיר?

פשוט דואגים לזחול דרך הפקק כמה שרק אפשר במהירות שבה המצמד משולב.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני צריך לסגל אופי נסיעה מיוחד בגלל מגבלות טכנולוגיות כאשר פקקים זה חלק מהיומים בהרבה ערים בעולם, אז מה שווה הטכנולוגיה של הגיר הרובוטי כפול מצמדים אם היא לא פרקטית בחיי היום יום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף כבר תיבות רציפות עוד לא שמעתי תקלה על גיר רציף מלבד שהוא מגביל את המנוע .

משיטוט באינטרנט הבנתי שהיא מחזיקה מעמד פחות זמן מתיבה פלנטרית, ובנהיגה אגרסיבית עם לחיצות חזקות על הגז היא נשחקת מאוד מהר.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני צריך לסגל אופי נסיעה מיוחד בגלל מגבלות טכנולוגיות כאשר פקקים זה חלק מהיומים בהרבה ערים בעולם, אז מה שווה הטכנולוגיה של הגיר הרובוטי כפול מצמדים אם היא לא פרקטית בחיי היום יום?

כלומר, כל צורת נהיגה שהיא לא זו שאתה רגיל אליה היא "לא פרקטית"?

זה לא בעיה למצוא דרך לנוע יחסית ברציפות דרך עומס תנועה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתם רחוק...

בגיר רובוטי, גם חד מצידי וגם כפול מצמדים, דוושת הבלם משמשת ביציאה מהמקום בנוסף לדוושת בלם גם כדוושת קלאץ'. שחררתם לגמרי? הקלאץ' מתחבר ונוסעים. כל ה"המלצה" ששמעתי גם אני מכמה וכמה גורמי מקצוע, היא פחות לא לזחול עם דוושת הבלם חצי לחוצה. זה הכל. כדי לשמור על הקלאץ' לא צריך לא s, לא m ולא נעליים. אם לא רוצים שהאוטו ירוץ בין ההילוכים בפקק, אפשר לקבע אותו על הילוך 1/2, אבל זה נכון בכל תיבה. ברובוטיות פשוט ההעברה קצת יותר מורגשת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף כבר תיבות רציפות עוד לא שמעתי תקלה על גיר רציף מלבד שהוא מגביל את המנוע .

לניסאן בזמנו היו המון בעיות עם תיבות מתחממות בג'וק. וגם בדגמים שונים הרצועה ממתכת או שרשרת לא מחזיקה זמן ארוך במיוחד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברובוטית החד מצמדית שלי אני תמיד נוהג לעזוב רגל מהגז לחצי שניה שההילוך יכנס כרצוני, מצד שני מצב S בפקקים שומר על התיבה יותר טוב ממצב רגיל מכיון שהוא מושך את הסל''ד גבוהה בקביעות ולא מחליף מהר ושוחק אותו.

עוד משהו חשוב בחד מצמדי: שעוזבים ברקס חשוב לעזוב בהדרגתיות כי אחרת הקלאץ נזרק מהר ושומעים מכה, הברקס משחק גם תפקיד של קלאץ.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתם רחוק...

בגיר רובוטי, גם חד מצידי וגם כפול מצמדים, דוושת הבלם משמשת ביציאה מהמקום בנוסף לדוושת בלם גם כדוושת קלאץ'. שחררתם לגמרי? הקלאץ' מתחבר ונוסעים. כל ה"המלצה" ששמעתי גם אני מכמה וכמה גורמי מקצוע, היא פחות לא לזחול עם דוושת הבלם חצי לחוצה. זה הכל. כדי לשמור על הקלאץ' לא צריך לא s, לא m ולא נעליים. אם לא רוצים שהאוטו ירוץ בין ההילוכים בפקק, אפשר לקבע אותו על הילוך 1/2, אבל זה נכון בכל תיבה. ברובוטיות פשוט ההעברה קצת יותר מורגשת.

אין לי מושג לגבי החד מצמדי ויכול להיות שזה באמת נכון בתיבה הזו, אבל בתיבה הדו מצמדית שלי אני מרגיש "בלימת מנוע" (=קלאץ' בנקודת חיכוך, לפי מה שאני מבין מהשרשור) גם כאשר דוושת הבלם לא לחוצה, במהירות של עד 10+- קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימת מנוע זה בלימת מנוע, זה קיים בכל אוטו עם כל תיבת הילוכים, איפה יותר ואיפה פחות.

ויחד עם זאת, הבנת הפוך. כח בלימת עולה ביחס ישר לכמות החיבור בין המנוע לגלגלים - משולב 100% - כוח בלימת מנוע מלא, לא משולב בכלל (ניוטרל) - אין בלימת מנוע.

מה שאתה מרגיש זה אכן בלימת מנוע אבל אתה מרגיש אותה דווקא כי הקלאץ' כן משולב. אם רגע לפני עזיבת הגז תעביר את התיבה לניוטרל, לא תהיה שום בלימת מנוע בכלל. עם תיבה ידנית למשל הרבה יותר קל להדגים ולהרגיש את זה, ככל שלוחצים על הקלאץ' יותר עמוק, ככה יש פחות בלימת מנוע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים האחרונות נוספה לתיבות הרובוטיות החד המצמדיות מערכת "זחילה", שמתחילה לפעול רק שנוגעים בדוושת הגז.

ברגע שמשחררים את דוושת הבלם, המכונית אינה מתקדמת כלל, ורק נגיעה ממש עדינה בדוושה, גורמת לשחרור הדרגתי מאד של המצמד, כך שהתחושה כמעט "אוטומטית".

בסוזוקי סלריו וב 301 הרובוטיות זה עובד מצויין.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...