Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה נכונה על תיבת הילוכים רובוטית.

duzik
שימו לב! השרשור הזה בן 2547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין יותר מדי בתיבות הילוכים, ורגיל לתיבה אוטומטית. גם על ידני לא נהגתי כבר שנים רבות.

עכשיו יש לי רכב עם תיבה רובוטית דו מצמדית. בנסיעה בינעירונית התיבה עובדת בצורה מדהימה,

אבל בנסיעה איטית בתוך העיר ובפקקים מרגישים תמיד "קפיצות" ברגע שלוחצים או עוזבים את הגז, ובלימת מנוע חזקה מאוד.

אשמח אם תוכלו להסביר לי למה זה קורה וכיצד נוהגים נכון עם התיבה הזאת על מנת למנוע חימום של הקלאצ'ים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיר כדי לעבור למצב ידני (טיפטרוניק ) זה פחות ישגע את התיבה וכך אפשר לשמור על התיבה ,כך אני נוהג לעשות ברכבים מסוג זה .

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר מידי מה לעשות בעיר כי ככה התיבה עובדת, זה החיסרון שלה. מה שכן אתה יכול לפני שהתיבה מעבירה הילוך לעזוב את הגז למעבר הילוך חלק יותר.

בלימת מנוע חזקה יותר לעומת תיבה פלנטרית זה בגלל שברובוט זה כמו גיר ידני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן אתה יכול לפני שהתיבה מעבירה הילוך לעזוב את הגז למעבר הילוך חלק יותר.

נכון לכל תיבה אוטומטית.

מעבר לזה, צוין פה שאפשר לקבע את התיבה בהילוך מסוים בסביבה עירונית מאוד צפופה: התיבה יודעת מתי להעביר הילוכים, אבל היא לא יודעת למשל שתכף אתה הולך להאט שוב בגלל עומס או סיבה אחרת כלשהי ושהיא תצטרך לרדת חזרה בהילוכים. אם תקבע את התיבה בהילוך מסוים, ה"שיטוט" המיותר הזה בין הילוכים יימנע. גם זה, אגב, נכון לכל תיבה אוטומטית.

מעבר לזה, ברובוטית חשוב להימנע מזחילה מאוד אטית שבה הרכב בעקרון מחזיק את המצמד בנקודת החיכוך כדי לאפשר לו לזחול. בעומס תנועה, עדיף לנסוע בצורה שתאפשר להתקדם ברציפות בקצב שבו התיבה כבר משחררת לגמרי את המצמד.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפלנארית אין צורך לעשות זאת, ההילוכים עוברים בצורה חלקה.

ברובוט חד מצמדי ההשהיות בהילוכים הנמוכים מאוד מורגשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפלנטרית תקינה אין קפיצות בין ההילוכים. מה שכן אפשר לעשות:

כשהסל"ד מספיק גבוה, להוריד קצת את הרגל מהגז כדי לרמוז לתיבה לעבור להילוך הבא.

במיוחד בתיבה שהיא לא מהשנים האחרונות, עם מעט הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב גיר רובוטי דו מצמדי, איני מרגיש לא בנסיעה איטית ולא בזחילה את מה שאנשים מתארים פה. הגיר עובד בצורה חלקה כמו גיר אוטומטי.

Hyundai IONIQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב גיר רובוטי דו מצמדי, איני מרגיש לא בנסיעה איטית ולא בזחילה את מה שאנשים מתארים פה. הגיר עובד בצורה חלקה כמו גיר אוטומטי.

אצלך גיר מיוחד. במהירות נמוכה הרכב שלך נוסע על חשמל. ביונדאי עשו את זה בצורה חכמה, החשמל מכפה על כל החיסרונות של הרובוטי.

אני לא האמנתי עד כמה טוב המערכת הזאת עובדת לפני שנהגתי ברכב הזה. הייתי מאוד סקפטי לגבי החלקות בזחילה של הרובוטי. באותו זמן היה לי רכב עם DSG6 שבזחילה גם הוא לא היה ממש כיפי ונמנעתי מזה עד כמה שניתן.

הרובוטי של יונדאי הייבריד יותר חלק ומהיר מפלנטרי בסונטה הייבריד בה ניתן להרגיש מעבר של ההילוכים בתנאים מסויימים.

אי אפשר להשוות את זה עם רכבים רגילים בעלי גיר רובוטי.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אצלך דו מצמדי ואין לו את ההשהיות של חד מצדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לכל תיבה אוטומטית.

מעבר לזה, צוין פה שאפשר לקבע את התיבה בהילוך מסוים בסביבה עירונית מאוד צפופה: התיבה יודעת מתי להעביר הילוכים, אבל היא לא יודעת למשל שתכף אתה הולך להאט שוב בגלל עומס או סיבה אחרת כלשהי ושהיא תצטרך לרדת חזרה בהילוכים. אם תקבע את התיבה בהילוך מסוים, ה"שיטוט" המיותר הזה בין הילוכים יימנע. גם זה, אגב, נכון לכל תיבה אוטומטית.

מעבר לזה, ברובוטית חשוב להימנע מזחילה מאוד אטית שבה הרכב בעקרון מחזיק את המצמד בנקודת החיכוך כדי לאפשר לו לזחול. בעומס תנועה, עדיף לנסוע בצורה שתאפשר להתקדם ברציפות בקצב שבו התיבה כבר משחררת לגמרי את המצמד.

אני מבין מה אתה רושם ברמת ההבנה, אבל ברמת המציאות - כיצד אני יודע מתי התיבה הרובוטית נמצאת במצב שהקלאץ' בנקודת החיכוך(מצב "לא בריא" לתיבה) וכיצד אני יודע מתי התיבה נמצאת במצב שהקלאץ' משוחרר(מצב "בריא" לתיבה)? האם יש סממנים כלשהם שמסמלים על המצב - רעידות, רעשים וכו'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה רושם ברמת ההבנה, אבל ברמת המציאות - כיצד אני יודע מתי התיבה הרובוטית נמצאת במצב שהקלאץ' בנקודת החיכוך(מצב "לא בריא" לתיבה) וכיצד אני יודע מתי התיבה נמצאת במצב שהקלאץ' משוחרר(מצב "בריא" לתיבה)? האם יש סממנים כלשהם שמסמלים על המצב - רעידות, רעשים וכו'?

אסור לשמור את הרכב עומד בעליה על ידי לחיצה על הגז

בנוסף, נסיעה במהירות אפסית במיוחד בעליות גומרת את הקלאץ. מה לעשות: תן למכונית שלפניך להתרחק ממך קצת לפני שאתה מתחיל ללחוץ על הגז. כשאתה מגיע אליה להחזיק את האוטו עם הברקס וחוזר חלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...