Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה האפשרויות החוקיות בידי מישהו שתפסו לו את החניה הפרטית?

T-Turbo
שימו לב! השרשור הזה בן 2540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפרט יותר:

נניח שיש לי חניה פרטית ויום אחד אני חוזר הביתה ורואה שמישהו חונה בה, מתקשר למשטרה היא מחפשת את בעלי הרכב ולא מצליחה לתפוס אותו, מגיעה ניידת, כורזת צועקת מצ'קלקלת וכל הבלאגן ואף אחד לא בא כי הנהג טס לחו"ל לשבועיים. שמים לנהג דו"ח שמן ונוסעים. נניח שאני נכה בכיסא גלגלים שהחניה מותאמת במיוחד לי ואני לא יכול להחליף עם אחד השכנים את החניה ואין חניה בחוץ, ת"א. כלומר אני חייב להחנות בחניה הפרטית שלי בשביל לנהל אורך חיים תקין.

מה האפשרויות החוקיות בלבד במקרה הזה להפסיק את תפיסת החניה על-ידי אותו זר?

כלומר, ברור שלתבוע אותו וכל הבלאגן אח"כ, אבל מה ניתן חוקית לעשות בשביל להעיף את הרכב משם? ניתן לגרור אותו על חשבוני? להזיז אותו על ג'קים?

*. למען הסר ספק - אני לא נכה ולא חנו לי בחניה הפרטית, המקרה הזה היפוטתי לחלוטין והוא רק כאן בשביל לתת רקע לשאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למיטב ידיעתי (ואני לא עו"ד/שוטר/פקח) ובהנחה שהחנייה הינה שלך באופן חוקי (רשומה בטאבו) ניתן לגרור לו את הרכב.

אין לי מושג על מי האחריות והתשלום.

ההיגיון שלי אומר שאם מדובר במקרה של חניית נכה, אזי הגרירה גם מחויבת ותתבצע על ידי גורמי האכיפה.

התשלום כמובן יבוצע על ידי בעל הרכב החוסם, וישלם גם על הגרירה וגם על אחסנת הרכב עד שיחזור מחו"ל.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פתרונות פשוטים ראה כאן

מתוך הקישור: "אנחנו לא מתעסקים בחניות פרטיות", הייתה התשובה. גרירת רכב כשההנדברקס למעלה יכולה להזיק לו, והחשש הוא שללא אישור הבעלים, הגרר עצמו עלול להיתבע על הנזק.

מעניין, כאשר גוררים רכב ברחוב, בלם היד לא מפריע להם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך אסור לגרור את הרכב. אם תבצע את זה, זה עלול להיחשב כגניבת רכב ו/או תשלם את עלות הנזק.

אם המשטרה איננה מצליחה למצוא את בעל הרכב, אתה יכול לפנות לעירייה. להם יש סמכות, במקרים מסוימים לגרור את הרכב.

במידה והעיריה מחליטה כי זהו איננו מקרה בו היא רשאית לגרור את הרכב (או שהעיריה איננה מבצעת בכלל גרירות רכבים) - אזי אין אופציה אחרת, אלא רק להמתין לכבודו שיחזור מחו"ל.

במקביל לכל הסיפור הנ"ל, יש אפשרות להגיש תביעת נזיקין כנגד בעל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשטרה יש גרר ויש להם גם אפשרות לפרוץ לרכב.

במקרה המאוד נדיר שאתה מתאר - ייתכן וישתמשו בסמכות הזאת.

פעם לאיזה רכב ברחוב שלנו נתקע הצופר. הגיע שוטר ואז חבלן שפרץ את הרכב וניתק את הצופר או את המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י, בכוונה הקצנתי את הסיטואציה בשביל לדעת מה האופציות.

במילים אחרות, אם מישהו חונה בחניה הפרטית שלי אין שום דבר חוקי שאני יכול לעשות בשביל להעיף אותו משם - איך קורה דבר כזה במדינה מתוקנת?

מה קורה אם אני לוקח עם עוד 3 חבר'ה 4 ג'ק עגלה, מרים את הרכב על הג'ק ושם אותו במקום אחר? לא רחוק מהחניה המקורית, נניח בצד השני של הרחוב לצורך העניין - האם זה חוקי? לא חוקי בכלל או על גבול האפור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים, בוקר אחד מצאתי רכב בחניה פרטית שלי. אחרי ששמתי לו פתק הוא עדין לא פינה את המקום.

יום למחרת באו שוטרים, אחרי שהבעלים לא ענה להם, הם אמרו לי שחוקית חוץ מלשלוח דוח לבעלים אי אפשר לעשות שום דבר.

אחרי שבוע וחצי הרכב נעלם מהחניה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכיוון ההפוך :

חניתי עם הרכב ברחוב במשך 3 ימים, באותם ימים ביצעו עבודות במדרכה וכשהגעתי לרכב גיליתי אותו במקום אחר

מישהו פרץ את הרכב, הוריד הנדברקס, שם ניוטרל והזיז אותו. לפחות לא לקחו כלום.

התקשרתי לעירייה, שלחו אותי לדבר עם הפקח הראשי, שמע את מה שהיה לי להגיד ובזה נגמר הסיפור.

כמובן אמרו שאני יכול לפנות למשטרה, אבל כולנו יודעים שאין לזה משמעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מותר לסנדל רכב כזה ולהשאיר לו פתק שיתקשר?

האם מותר לחסום אותו. כלומר להחנות את הרכב שלי כך שהוא לא יוכל לצאת? (כמובן במידה וזה לא מפריע לרכבים אחרים)

ראיתי בהרבה מקומות, בעיקר בתל אביב שלט עם ציור של סנדל שמזהיר שהרכב יסונדל ויחוייב בקנס לא זוכר מה הסכום.

האם זה אפשרי מבחינה חוקית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים, בוקר אחד מצאתי רכב בחניה פרטית שלי. אחרי ששמתי לו פתק הוא עדין לא פינה את המקום.

יום למחרת באו שוטרים, אחרי שהבעלים לא ענה להם, הם אמרו לי שחוקית חוץ מלשלוח דוח לבעלים אי אפשר לעשות שום דבר.

אחרי שבוע וחצי הרכב נעלם מהחניה...

הדרך להלחם באנשים אלה היא לפגוע בהם באותה הצורה, בעבר בחנייה של העבודה שלי הגיע רכב של חיל האוויר וחנה במקום שלי.

חניתי צמוד וחסמתי את היציאה שלו, אחרי שעה הופיע סא"ל עם אנשי אחזקת הבניין וביקשו שאזיז את הרכב. אמרתי לו שאני עסוק (סטרטאפ) ושאצא אזיז. שאל מתי אני יוצא אמרתי לו מאוחר - 22:00 וחזרתי לעבודה

האחזקה אפילו לא יכלה לעזור לו, אחר הצהריים ראיתי שיש חייל נהג במקום הקצין (לא נשאר פראייר והלך ושם נהג מסכן במקומו) ושיחררתי אותו אחרי זה.

מאז - אף אחד לא התקרב לחנייה שלי, ידעו שלא כדאי להם כי אני לא עושה חשבון.

זו הדרך לטפל באנשים אלה, להביא רכב שלך ולחסום אותו לשבוע או יותר ושיצעק לשמיים. אף אחד לא יכול לעזור לו.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...