Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפני רכישת דירת גן

rsm130d
שימו לב! השרשור הזה בן 2433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מעוניין להתייעץ איתכם בנושא הזה כי אין לי מושג בזה,

ואשמח אם האשכול יעבור לאוף- טופיק.

אני רוצה לקנות דירת גן.

עדיין לא החלטתי איפה.

ראיתי מודעה על דירת גן בשדרות והלכתי לראות אותה.

אכן מדובר בדירת גן 100 מ"ר + 90 מ"ר חצר\גינה.

החצר די גדולה ונמצאת בשטח של הדירת גן.

הכניסה למי שגר בדירת גן היא דרך הכניסה לגינה או כניסה אחורית בכניסה הראשית של הבניין (2 כניסות).

ביקשתי מבעל הדירה שיציג לי מכתב של ארנונה בשביל לראות מה רשום שם, ושם רשום רק על הדירה 100 מ"ר.

כששאלתי למה לא רשום הגינה כשטח כללי (דירה+ חצר), הבעל דירה טען שהחצר היא בטאבו ומוצמדת לדירת גן.

הוא הסביר לי שמי שרוכש את הדירת גן, החצר היא בלתי נפרדת מהדירה והיא של בעלי דירת גן.

שאלתי אותו, אין מצב ששכן מקומה 2 ו3 פתאום יגידו שחלק מהחצר שייך להם? הוא ענה לי שלא.

מה שהפריע לי זה שלא רשום בארנונה כול השטח השייך לדירת גן שזה 190 מ"ר.

יכול להיות שאני מפספס פה משהו?

אולי זה לא אמור להירשם, אלא רק מ"ר דירת גן ללא חצר?

גם שמתי לב, שבעל הדירה לא שם פרגולה בחצר.

כששאלתי אותו למה הוא לשם שם כשכול הדירות גן מסביב הם עם פרגולה, התשובה הייתה שהוא לא ראה צורך בזה.

לדעתכם- יכול להיות שהשכנים עשו לו צרות על המחשבה הזאת לשים פרגולה?

כמובן שכול מידע על השכנים נענו בתשובה שהם שקטים ולא שומעים אותם, ושום בלאגן.

אבל אני לוקח את זה בערבון מוגבל.

אם לדוגמה- אני רוצה לשים פרגולה על כול שטח החצר באופן חוקי עם אישורים מהעירייה,

השכנים למעלה יכולים למנוע את זה?

אשמח לעזרה כללית בעניין דירת גן וכול מה שמסביב לזה.

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חשבון הארנונה כולל רק את השטחים עליהם היא משולמת - יש שטחים שאינם מחוייבים בארנונה, בהתאם לחוק המקומי.

מה שקובע מבחינת הבעלות הוא הרישום במרשם המקרקעין, מה שקרוי בפי העם "טאבו". צריך לבדוק לא רק את נסח הטאבו עצמו, אלא גם את ה"תשריט" המהווה חלק ממנו, ובו מפורטות ההצמדות לכל דירה - כמו מרפסות, חלקים בגג (אם אינם משותפים), וגם שטחי הגינה והחניה.

בכלל, עסקה מסוג זה כדאי שתהיה מלווה על ידי עורך דין המתמצא בתחום. אותי עורך דין חילץ משתי עסקות בעייתיות - האחת עם בעיות רישום, והאחרת עם בעיות של בניה בלתי חוקית - ולמעשה לא שילמתי תמורת הייעוץ, אלא רק תמורת תפקידו ברכישת הדירה שבה בחרתי בסופו של דבר (וגם במכירת הדירה הקודמת).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שספראיל אמר: בדיוק בשביל זה המציאו את הטאבו.

אל תתפתה לשום נחמדות, הבטחות וכו' - מדובר בהחלטה רצינית, אולי אחת הרציניות בחייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את שתי התגובות מעלי - אצלי למשל יש מרפסת פתוחה לגמרי בעלת שטח לא מבוטל (שייכת בוודאות לדירה בטאבו) והיא לא כלולה בחישוב השטח המופיע בארנונה. לפי הבנתי (אצלנו לפחות) שטחים לא מקורים שצמודים לדירה לא חייבים בארנונה ולכן לא נכללים בשטח שקובע את החישוב שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל עיריה/מועצה כללים שונים לחישוב הארנונה. לכן אין להסתמך על חשבון בארנונה אלא רק על הרישום המלא בטאבו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לדוגמה- אני רוצה לשים פרגולה על כול שטח החצר באופן חוקי עם אישורים מהעירייה,

השכנים למעלה יכולים למנוע את זה?

העיריה תמנע את זה. לא השכנים.

לא ניתן להתקין פרגולה על כל שטח החצר, יש להוציא לכך היתר, עם אדריכל ומהנדס, אבל בוודאות לא תוכל לקרות את החצר כולה, בהתאם לסוג הפרגולה, קוי בנין במגרש, וניצול אחוזי פרגולות קיימות בשאר הבנין.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בדירת גן ברעננה.

לדירה מוצמדת חצר וחניה לא מקורה.

על שתיהן אני לא משלם ארנונה ושתיהן מופיעות בטאבו.

בדר"כ לא משלמים ארנונה על שטח שאינו מקורה (מרפסת שמש, חצר, חניה לא מקורה וכו').

בעבר שכרתי בית קרקע ישן בת"א על שטח של כחצי דונם, ושילמתי ארנונה רק על 60 מ"ר.

אבל כאמור לפני, זה תלוי ברשות המקומית.

מצטרף להמלצמה להזמנת נסח טאבו.

אפשר להזמין באינטרנט, לא רואה צורך בעו"ד בשלב זה.

קל להבין ממנו מה שייך לדירה.

אגב, אל תתפלא אם המ"ר הבנוי הרשום בטאבו שונה מהרשום בארנונה. העיריה מודדת לבד, וכמעט תמי לרעתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שמצאת דירה שאתה ממש אוהב, תעלה למעלה לשכנים שמעל הגן, הצג את עצמך ותתרשם מהם.

לא תצליח לאמוד אותם יותר מדי, אבל לפחות תקבל התרשמות ראשונית.

אני פשוט מציע את המקרה המאוד לא נפוץ של שכנים מטורללים שיכולים למרר לך את החיים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קואד - צריך לא רק נסח אלא גם תשריט. ואת זה לא מקבלים דרך המרשתת.

ניקו - קשה מאד לעמוד על טיבם של שכנים, אני יכול לספר לך על השכן המכובד שגר מעלינו ואשתו שמררה לנו את החיים. ועל השכנים המוזרים, וגם השכנים הנפלאים, ברב הקומות שבו גרנו.

היום יש לי שכנים נפלאים וזה אוצר, הפחד הגדול שלי הוא שהם יחליטו שהדירה גדולה עליהם וימכרו.

לפני הרבה שנים למדתי:

עם המשפחה אנחנו גדלים.

את החברים אנחנו בוחרים.

אבל השכנים הם מאלוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל כן כתבתי שהוא לא באמת יצליח לאמוד אותם, אבל גם התרשמות ראשונית, במקרים מסוימים, עשויה "להציל" אותו ממעבר לדירה עם שכנים הזויים.

כשהאופציה היא או לעשות את זה או לא לעשות את זה. אני הייתי עושה את זה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, הבנתי פחות או יותר.

הבנתי שצריך לגשת לעורך דין ולהוציא טאבו + תשריט בשביל להבין מה שייך ומה לא לדירת גן.

נזכרתי שגם בעלי הדירה הרחיבו את המטבח.

אני מניח בשביל להרחיב מטבח צריך לקבל אישור מהעירייה\ מנהל קרקעין, נכון?

זה אמור להיות רשום איפה שהו?

לגבי פרגולה- איך אני מוודא לפני קניה שאפשר לשים פרגולה?

לא רוצה להגיע למצב שאקנה את הדירה, ובסוף לא יאושר התקנת פרגולה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק עבור אלה תשלם לעורך הדין. הוא אמור לבדוק את הפרטים אמורים. זו גם הסיבה בגללה עיליך להעזר בעורך דין המתמחה במקרקעין, ורצוי שיכיר את הרשות המקומית הרלונטית.

לגבי בניה לא מאושרת - אני מניח שעורך הדין לא יאתר זאת בעצמו, אלא שיוציא לך את תוכניות הבניין, ואתה תשוה ביניהן לבין מה שראית בשטח. אחרת השמאי מטעם הבנק ימצא זאת בשלב יותר מאוחר, והוא עלול לתמחר זאת בהערכת ערך הדירה. הניסיון האישי שלי היה שעורך הדין הציג לי את תוכניות הדירה כפי שאושרו, ואני ראיתי מה השטח שנסגר בקומת עמודים בחזית הבניין, ואז החלטתי לוותר על העסקה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...