Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עד 8000 שיכול לסחוב נסיעות לגולן ולירושלים

inbala9
שימו לב! השרשור הזה בן 2549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפשת רכב חסכוני בדלק, ששמסוגל לנסוע רוב הזמן בנסיעות קצרות, וגם פעמיים בשבוע נסיעות של בין 100 ל-250 ק"מ באיזורים של הגולן או העליות של ירושלים.

עד עכשיו הייתה לי יונדאי גטס 2006 אוטומטי שנקנתה לפני כעשרה חודשים, אבל בשבוע האחרון בזמן נסיעה נקרעה הרצועה של האלטרנטור, בעקבותיו המשאבת מים, והמנוע הלך.

הרכב שווה פחות מ-10,000 לכן אין סיבה לתקן אותו.

אני צריכה את הרכב בעיקר לארבעה חודשים הקרובים כי לאחר מכן אני מתחילה ללמוד בירושלים ופחות אצטרך רכב פרטי.

השאלה שלי-האם יש רכבים במחיר הזה שיענו לצרכים שלי או שבכלל יותר משתלם לי להשכיר רכב כל פעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

את מדברת על סה"כ 36 נסיעות בארבעה חודשים. לשכור יעלה לא מעט אבל יהיה לך שקט ומסגרת כספית די ברורה.

זה נראה לי עדיף בהשוואה לרכישת רכב לארבעה חודשים בלבד.

אופציה שלישית היא לתקן את הרכב הנוכחי. קיבלת הצעת מחיר? אולי זה עדיף מצרה אחרת ב 8000 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההגיון שבלקנות עכשיו ב-8000 ש״ח רכב אחר - שמהווה חוסר ודאות גדולה מאוד - במקום להשקיע 3000-4000 ברכב הנוכחי והמוכר ולהמשיך איתו. מדובר בהוצאה קטנה משמעותית (בחצי!). אלא אם הוא דורש תיקונים נוספים מעבר למנוע בכדי להביאו למצב תפקודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההגיון שבלקנות עכשיו ב-8000 ש״ח רכב אחר - שמהווה חוסר ודאות גדולה מאוד - במקום להשקיע 3000-4000 ברכב הנוכחי והמוכר ולהמשיך איתו. מדובר בהוצאה קטנה משמעותית (בחצי!). אלא אם הוא דורש תיקונים נוספים מעבר למנוע בכדי להביאו למצב תפקודי.

התייעצתי עם המוסכניק והוא ייעץ לי שלא כדאי

הארבעה חודשים האלה הם הזמן העיקרי שבו אצטרך את הרכב, זה לא שאח"כ לא אצטרך, פשוט עכשיו אני לא יכולה להסתדר בלי רכב.

בכל זאת, יש לכם הצעות לרכבים אפשריים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה, מאוד בעייתי. (במיוחד אם התקציב כולל יישור קו)

הסיכון שרכב בתקציב כזה יכרע תחת עומס הנסיעות גבוה.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייעצתי עם המוסכניק והוא ייעץ לי שלא כדאי

הארבעה חודשים האלה הם הזמן העיקרי שבו אצטרך את הרכב, זה לא שאח"כ לא אצטרך, פשוט עכשיו אני לא יכולה להסתדר בלי רכב.

בכל זאת, יש לכם הצעות לרכבים אפשריים?

אכן להשקיע ולתקן את הרכב הנוכחי אינו מסלול אופטימלי. וייתכן שהמוסכניק שלך צודק בכך שעדיף לא לתקן. השאלה היא האם הוא מבין שהחלופה שלך היא רכב אחר ב 8000?

ייתכן שבין שתי החלופות הללו אז התיקון היא הפחות בעייתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לחפש סקודה פליסיה ישנה עם מנוע 1600 (המנוע היחיד של פולסווגן לדגם הזה) המנוע חזק ומתאים ממש לרכב הזה, המחירים ברצפה לרכב איכותי בסך הכל שיש לו שם רע בגלל המנוע 1300.

לי היה רכב כזה ידני במשך שנה שנקנה ב 4500 ש"ח והוא היה עם מעט תקלות וצריכת דלק של 1-14 אך בסופו של דבר הלך ראש מנוע, לאחר 250 אלף ק"מ, אך אין ערבות על כל רכב.

מכרתי ב 1000 ש"ח וכך הפסדתי מעט מאוד כסף :)

אם לא סקודה כזאת אז הסובארו הישנות מאוד טובות, וכמו בכל רכב- חייבים לקחת לבדיקה לפני קנייה וליישר קו לפני שהוא הופך להיות "הרכב שלך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שיש רכב שלא יכול לסחוב נסיעות-עליות לירושלים או לגולן, אני יכול להגיד לך שעם טווינגו בת 21 שנים (ועם 55 כ"ס במקור) הגעתי לחרמון בלי בעיות ובקצב נסיעה שלא גורם לפקקי ענק מאחורי (-:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לרכוש רכב ב-8000 ש"ח.

על רכב כזה צריך להשקיע באופן מיידי דמי ביטוח וייתכן והוא גם יעשה תקלות נוספות במהלך החודשים הקרובים.

כמו כן, בד"כ ברכבים כאלה ישנים המזגן דפוק - ואנחנו נכנסים לקיץ הישראלי האכזרי.

לכן - אם את צריכה רכב באופן דחוף, מומלץ לגשת לחברות השכרת רכבים, ולבקש רכבים קטנים להשכרה ארוכת טווח לארבעת החודשים הקרובים. הם ישמחו לתת לך את אחד הרכבים שעומדים אצלם - רק לא לשכוח שאפשר להתמקח ולהשיג הצעות טובות יותר.

נכון שבסוף לא תישארי עם רכב ענתיקה שאפשר למכור ב-X כסף, אבל שקט נפשי שווה גם הוא לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו אימפרזה משנת 2001 ומעלה.

עונה על כל דרישותייך חוץ מכך שהוא לא הכי חסכוני בעולם.

אמין מאוווווד. יחסית לגילו נוח ומזגן טוב. תבחרי אחד לא מכוסח מדאי. ועוד ארבעה חודשים תשארי עם רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו אימפרזה משנת 2001 ומעלה.

עונה על כל דרישותייך חוץ מכך שהוא לא הכי חסכוני בעולם.

אמין מאוווווד. יחסית לגילו נוח ומזגן טוב. תבחרי אחד לא מכוסח מדאי. ועוד ארבעה חודשים תשארי עם רכב.

הציעו לי היום סובארו אימפרזה 2003 אוטומט שמורה מאוד - ראיתי אותה, טסט לשנה והצמיגים חדשים

אבלל קילומטרז גבוה - בערך 450000 במחיר של 6,800

או רנו מגאן 2006 ב-6,500

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8000 ש"ח יספיקו לך כדי לשכור רכב ל-4 חודשים. לא תהיינה לך הוצאות נוספות (מעבר לדלק), וגם לא הפתעות שבטוח תהיינה ברכב שיעלה 8000 ש"ח.

כדי לנסוע ברכב ישן יש לטפל בו כמו שצריך וזה עולה לא מעט, כך שלא בטוח שתפסידי כסף בגלל ההשכרה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצוא רכב במחיר הזה במצב טוב זה קשה וגוזל זמן ומאמץ .

צריך להניח שכבר לא תמכרי אותו אלא יסע עד שיתפגר.

גם אם תמצאי , יש להוסיף לעלויות :

- ביטוח

- טסט אם יפול בקדנציה שלך

- תיקונים - בטוח יהיה משהו

- הפרש בצריכת הדלק בין אימפרזה אוטומטית ישנה לרכב קטן ומודרני (לשכור ידני בא בחשבון ?)

אני שכרתי לאחרונה ספארק ידנית ב2100 לחודש למשך כ-3 חודשים . צרכה 1 ל15 בממוצע

כל זה מחזק את הכוון לשכור ל4 חודשים .

נראה כביכול "הרבה כסף שזורקים" אבל יש תמורה . רכב הוא לא נדל"ן אלא הוצאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי נוהגת על מיצובישי כריזמה שנת 98, פרט לבעיות חשמל בצמד החלונות הקדמיים האוטו מוכיח את עצמו מבחינת אמינות ובסה"כ הוא נוסע פיקס. ממליץ לך לבדוק את האופציה, אם תמצאי אחת שמורה אני חושב שזו יכולה להיות אופציה טובה.

פורד פיאסטה ידנית 2013 1.25L 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...