Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני מבחן - פיאט טיפו האצ'בק

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

oryo -

תפסיק לנסות לחפש "הטרלות".

אם אני לא מסכים איתך, זה לא אומר שאני מטריל.

גם אם אני לא מסכים עם RK ועם SPIRE. זה אומר שיש לי דעה אחרת.

אין טעם בכל תגובה לתת חצי תגובה שהיא לעניין וחצי תגובה שהיא בין משתמשים.

אין לי משהו אישי נגדך או נגד אף אחד מהחברים כאן, בוא נתקדם לעיקר:

יש הבדלים בין 0 ק"מ לבין רכב חדש. חד וחלק.

ברוב המקרים ההבדל העיקרי הוא הסחירות העתידית. וזה משתנה מאוד גדול.

לפעמים ישנם הבדלים אחרים כמו רמת גימור נמוכה אם משווים בין אותו דגם מהיבואן לאותו דגם ב-0 ק"מ.

ובעיקר אצל קיה - בחלק מהדגמים - הבדל באחריות.

הכל חייב להלקח בחשבון וכמו שעניתי לחבר RK - כל אחד והעדפותיו.

אתה לדוגמא העדפת לקחת את התקציב שלך ולחפש לך גולייטה תלתן משומשת קלות ולא לקנות גולייטה 120 חדשה לדוגמא (אני לא יודע בדיוק מה המספרים, אבל אני בטוח שהבנת את העיקרון כי אני לא חושב שאתה מפגר).

חברנו RK העדיף ללכת לקנות גולייטה חדשה מסיבותיו.

מי מביניכם צדק? נניח ומחירי הרכישה של הרכבים שלכם היו דומים. אז שניכם צדקתם. כל אחד עם מה שמתאים לו.

אז כמו שאמרתי, ברור שיש הבדלים בין 0 ק"מ לבין חדש.

רצוי להשוות תמיד שקונים רכב חדש גם למחירי 0 ק"מ לדעתי. אולי תוכל לקבל רכב עדיף בתקציב . אולי תוכל לקבל את אותו הרכב בהנחה משמעותית. אולי תגלה שזה לא מתאים לך. אבל כן אפשר להשוות. לדעתי אילו רצוי.

לגבי הרכבים במימון וכו' - אני לא חושב שזה רלוונטי לדיון. אני חושב שגם אתה אמרת את זה בתגובה שלך.

אני אחדד רגע - לטענתי תקציב הוא פרמטר עיקרי שעל פיו צריך להשוות או להתאים רכב לאדם.

אם יש לי 100K - אז כל מה שנכנס בתקציב. תופס.

כל דגם עם יתרונותיו וחסרונותיו.

מותר לי להתלבט בין טיפו לפולו לספורטאז בת שנה לגולף 0 ק"מ למה שבא לי בעצם.

והחלטה מושכלת היא גם החלטה נכונה. כי לכל אחד מתאים רכב אחר.

יש *0* סתירות בין הדברים שלך לשלי בנוגע ל0 ק"מ, תקרא ותיווכח בעצמך.

יתרה מזאת - אני בעצמי רשמתי בכמה פעמים שכל הסיפור הזה של '0 ק"מ' אינו פסול, ואף מוצדק במקרים מסוימים.

מה שאני לא מסכים איתך זה עניין התקציב ברכישה, ויש לי אפילו תחושת בטן הזויה שאתה עלול להסכים איתי:

אני אחדד רגע - לטענתי תקציב הוא פרמטר עיקרי שעל פיו צריך להשוות או להתאים רכב לאדם.

אם יש לי 100K - אז כל מה שנכנס בתקציב. תופס.

כל דגם עם יתרונותיו וחסרונותיו.

לא מסכים, התקציב הוא חשוב מאוד - אבל הוא לא הכל (ואפילו: לא המרכזי, אם מדברים על 'רכישה מושכלת').

מה שחשוב זו עלות העסקה הכוללת, בדגש על עלויות תחזוקה וירידת ערך.

לכן, אדם עם 100K שיכול לקנות גולף GTI משומשת לרוב לא יעשה זאת: הביטוח, דלק, טיפולים וכו' יהיו יקרים בהפרש מאשר פוקוס 0 ק"מ.

ומכאן, ששילוב בין יכולת האחזקה ובין תקציב --> זה מה שמהווה את הגורם המרכזי ברמה הכלכלית כשאתה ניגש לבחור רכב (מעבר להעדפות סובייקטיביות וכו').

כל הדיון על 0 ק"מ נבע מכך שיש "עלות אבסטרקטית" שלרוכש ה"הדיוט" (זו לא קללה!) קל לפספס - ירידת הערך המואצת, שנות האחריות שהתפוגגו, אבזור חסר וכו'. כל מקרה לגופו.

כל הדיון היה סביב הטענה שהעסקאות לא שקולות ולכן ההשוואה לא פשוטה כמו שהמגיב הראשון הציג "הרבה יותר רכב באותו כסף!". כל הדיון אמרתי את אותם הדברים שלא עומדים בסתירה לדבריך, אבל עדיין בחרת לצטט אותי ולהסביר שאני טועה (שים לב: ההודעה שלי שציטטת? דומה מאוד להודעה שכתבת עכשיו. הטענה בה היתה שיש שוני, לא ש0 ק"מ זה רע, תחזור ותראה בעצמך שאני לא מערבב כלום)

אתה יודע מה - הנה אני אחסוך את העבודה - רבאק, זה נראה כאילו רשמנו את אותם הדברים...! זה הציטוט שלי:

אז בעצם אין הבדל בין 0 ק"מ לחדש? תוספת היד לא משנה במאום? הרישום לא ישנה כלום? תקופת האחריות זהה? תאריך עליה לכביש? אין אלמנט הפחתה במחירון לוי יצחק?

בונא זה מדהים אז עלית על משהו - בעצם יש שני מוצרים *זהים* שנמכרים בהפרש של אלפי שקלים! מדהים!

(רק שהם לא זהים, לתוספת היד יש השלכות כלכליות - לחלק יהיה אכפת לאחרים לא ויחידי סגולה פשוט לא יכירו בהשלכות לחלוטין. אם היית מבין את הביקורת היית משווה רכבי 0 ק"מ לרכבי 0 ק"מ אחרים, אבל אתה לא, אז לא. לכשל שלך להשוות "תפוזים לתפוזים" אין שום קשר לפיאט, למען הסר ספק)

עריכה: לאלו מכם שלא מבינים איך זה ייתכן ששני מוצרים "זהים" נמכרים בהפרש של אלפי שקלים, הנה

הסבר מקיף יותר

.

השורה התחתונה: 0 ק"מ זה לא דבר רע, זה לא דבר טוב - זו פשוט עוד שיטה לרכישת רכב. כל אחד יעשה את שיקוליו ויחליט.

זהות אין כאן

וכשאתה מצטט אותי, מוציא לחלוטין מההקשר את הדברים, קורא לי מתלהם או עוגיה - נדמה שההנחה שזו הטרלה היא לא כזו far fetched. אני לא יכול לנחש אם אתה ב-attack mode או genuine debate mode, אז אני מניח ע"ס היסטוריה. בסה"כ נשמע לי די לג'יט

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אוי פיאט..איזה טעות עשו עם הטיפו הזאת פשוט לא מבין את זה ,הלכו לייצר רכב סוג ב' שהיה להם ביד קלף מנצח - פיאט בראבו - רכב יפיפייה עם שלדה טובה, מנוע מצויין , רק היו צריכים להחליף את הדואלוגיק לTCT ולשים מנוע TJET 150 כסטנדרט במקום ה120 (ומערכות בטיחות ומולטימדיה וכל הפיצ'פקעס של היום)

ממש חבל..פיאט נראה לי הולכת להתרסק עם הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י, הטענה היא שכאשר מדברים על שתי מכוניות שונות, זה לא "פייר" להשוות בין שיטות רכישה שונות, זה הכל. בגדול ברור שאפשר להשוות בין 0 ק"מ ליבואן, אפילו רצוי ומומלץ. הנקודה היא שאם אתה מסתכל על הפוקוס ב-0 ק"מ, תסתכל גם על הטיפו באותו 0 ק"מ. או על שתיהן מהיבואן.

היתרונות והחסרונות של כל שיטה ברורים לכולם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי פיאט..איזה טעות עשו עם הטיפו הזאת פשוט לא מבין את זה ,הלכו לייצר רכב סוג ב' שהיה להם ביד קלף מנצח - פיאט בראבו - רכב יפיפייה עם שלדה טובה, מנוע מצויין , רק היו צריכים להחליף את הדואלוגיק לTCT ולשים מנוע TJET 150 כסטנדרט במקום ה120 (ומערכות בטיחות ומולטימדיה וכל הפיצ'פקעס של היום)

ממש חבל..פיאט נראה לי הולכת להתרסק עם הרכב הזה.

יכול להיות שעם מנוע הטורבו היא תהיה ממש שותפה טובה לנהיגת fun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי. אז תשווה את זה לתפוח שנמכר בפנים ותפוח שנמכר בחוץ.

אל תנסה למצוא לך איזה סולם לרדת מהעץ. תתייחס לעיקרי הדברים.

למה שרוכש רכב לא יוכל או למעשה אסור לו להשוות את כל הרכבים שנכנסים לו לתקציב. כולל 0 ק"מ ומשומש.

יותר מזה. אנשים כאן שוקלים האם לרכוש רכב חדש ויקר או לקנות משהו משומש ואת היתרה להשקיע.

גם זה אסור?

ומה עם אלו ששוקלים האם כדאי לקחת רכב ליסינג ממקום העבודה או לקנות משפחתית משומשת בת 3? מה נעשה איתם? סרט סרט.

לא סולמות ולא נחשים. מה שהערס אמר:

נקמיצ'י, הטענה היא שכאשר מדברים על שתי מכוניות שונות, זה לא "פייר" להשוות בין שיטות רכישה שונות, זה הכל. בגדול ברור שאפשר להשוות בין 0 ק"מ ליבואן, אפילו רצוי ומומלץ. הנקודה היא שאם אתה מסתכל על הפוקוס ב-0 ק"מ, תסתכל גם על הטיפו באותו 0 ק"מ. או על שתיהן מהיבואן.

כ"כ מסובך להבין?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטורבו מעניינת מאוד ושם את הנוקשות אפשר להבין.

היא כבר יותר מתאימה לשם לספורטיבו.

אם אתה מאזור הצפון אשמח להצטרף אליך לנסיעה.

הכינוי ספורטיבו לטיפו זו המצאה של היבואן המקומי. אני פחות חיפשתי את הספורט ויותר את בקרת השיוט האדפטיבית וזו נתנה אופציה מעניינת וזולה שבאה בחשבון עבורי.

אם תהיה באיזור נתניה אז אפשר לנסות לארגן משהו אבל קודם שהאוטו ימסר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאין קשר לרכב ספורט, פשוט אם כבר קראו לה ככה שתהיה הצדקה גם בגירסה האוטומטית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרכז את התשובות -

אוריאו - לא כתבתי שהתקציב הוא הפרטמטר היחידי. אבל הוא בהחלט אחד העיקריים.

מתוך התקציב שיש לך תבחר את הטוב ביותר. אם הטוב ביותר יקר יותר ואתה לא יכול להרשות אותו לעצמך. מה זה משנה?

ספייר/RK -

זה מאוד פייר.

נגיד אני רוצה טיפו 1.4 ידנית. אין ב-0 ק"מ. אבל לעומתה ליאון 1.2 ידנית יש.

אז אני מכניס לשקלול את היתרונות של כל אחת. בטיפו אני מוסיף שאני יד 0 מהיבואן כיתרון.

או בדגומא שניתנה כאן.

יש לי 100K.

בסכום הזה אני לא יכול להכניס פוקוס חדשה מהיבואן. יכול להכניס את אותה הפוקוס, אבל כ-0 ק"מ. ממש את אותו הרכב עם אותו מספר שלדה והכל.

אני כן יכול להכניס טיפו מהיבואן.

נגיד ויש לי גם את הטיפו ב-0 ק"מ. אבל אני לא רוצה. כי מהיבואן נכנס לי בתקציב.

אז זה גם לגיטימי להשוות.

אם נלך על משוואה מתמטית, נגיד שמבחינת ה"מה יותר שווה"

רכב מהיבואן>רכב 0 ק"מ > רכב משומש.

אלא אם כן מחיר רכב מיבואן >>>> מחיר 0 ק"מ.

אז השאיפה שלנו ללכת לסוכנות המרכזית, לקנות רכב חדש, אלא אם כן ההנחה גדולה מאוד ב-0 ק"מ או לחילופין אני יכול לרכוש ב-0 ק"מ רכב אחר שמתאים לי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין הטיפו ב-0 ק"מ ואת האחרות יש, אכן ההשוואה מוצדקת, אבל בוא ניתן לחברות הליסינג 100 ימי חסד כדי שיכניסו אותה להיצע.

להיות מוכן לקנות פוקוס 0 ק"מ אבל לא להיות מוכן לקנות טיפו 0 ק"מ זה לא באמת טיעון הגיוני. לא שאני טוען לרגע שאתה הגיוני, אבל עדיין.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ההנחה על הטיפו ב-0 ק"מ קטנה מאוד?

אז עדיין הגיוני להעדיף רכישה מהיבואן.

אגב, יש את הטיפו ב-0 ק"מ (לפחות את הסדאן 1.6. היה בערך בדקה שהיא נכנסה לארץ וסיפרו לנו איך כל המלאי נמכר ואיך כולם צריכים לאכול את הכובע עם התמחור הנהדר ואיך היא תהפוך למלכת מכירות. בעצם, העתק הדבק על כל מה שסיפרו לנו עם ה-500X ועל עוד רכב אחד שכרגע הוא עדיין תפוח אדמה חם, אז לא ניגע בו בינתיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, יש את הטיפו ב-0 ק"מ (לפחות את הסדאן 1.6. היה בערך בדקה שהיא נכנסה לארץ וסיפרו לנו איך כל המלאי נמכר ואיך כולם צריכים לאכול את הכובע עם התמחור הנהדר ואיך היא תהפוך למלכת מכירות. בעצם, העתק הדבק על כל מה שסיפרו לנו עם ה-500X ועל עוד רכב אחד שכרגע הוא עדיין תפוח אדמה חם, אז לא ניגע בו בינתיים).

20358262.jpg

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אני גם נכחתי בשרשורים האלו ואני לא זוכר את הטענה שהטיפו/500X (ואפילו לא ג'וליה) הולכת להיות "מלכת המכירות".

8783c5f8fac5668883811fae9e55678b_im-not-saying-its-fake-but-its-meme-fake_553-484.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, אתה מדבר על הנתון של ה500x - אבל הרי הטענה לא היתה שהיא תהיה מלכת המכירות אלא שהיא פשוט... תמכר /=

בלי קשר להאם זה קרה או לא, זה הרי בכלל לא מה שטענת שנאמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ההנחה על הטיפו ב-0 ק"מ קטנה מאוד?

אז עדיין הגיוני להעדיף רכישה מהיבואן.

התמחור צולע (לפחות לדעתי האישית), אבל המלאי אכן נמכר. בכלל, מה אתה יודע על המתרחש?

"מלכת מכירות" - מצטרף לשאלה של RK.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...