Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר dsg7 - בעיה ?( פולקסווגן פולו )

Polotsi12
שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל פעם שעולה עניין אמינות ואג, ישר קופצים להגנתן וטוענים שלא יכול להיות שכ"כ הרבה קונים וטועים, ובכלל בדיוק השנה סידרו את כל הבעיות. בולשיט. הרכבים האלה הם כמו נוט 7, פצצת זמן.

נו באמת, אפשר להגיד את זה על כל רכב. בפועל, אף אחד לא יודע להגיד כמה אחוזים מהווים ברכבים התקולים מסך כל הרכבים שנמכרים. אגב, אם כבר הזכרת את הנוט 7, נשרפו סה"כ עשרות בודדות של מכשירים מתוך מליוני מכשירים שהספיקו למכור.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן אבל מה הטווח מחירים חברים אני רוצה לתקן עוד היום... בפליקס איך אוכל להוציא בחינם?

אמרו לך כבר, בין 5 ל-8 אלף ש"ח.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מוזר לי מאוד שלא הייתה העברת בעלות, לכל סוכנות טרייד חצי מכובדת יש תו סחר. תו סחר הוא שקוף בהעברת בעלות ולא מוסיף עוד יד בהיסטוריית הבעלויות של האוטו, אבל זה פחות קריטי לדיון.

זה שרכשת מסוכנות מסודרת דווקא יכול לבוא לטובתך. אולי מגיעה לך אחריות כלשהי על מנוע וגיר?

ממליצה לך לפנות גם אליהם מחר על הבוקר. אולי ינסו לעזור לך כדי לשמור על שמם הטוב, אין לך מה להפסיד.

נכון.

בעיני זה מחשיד מאוד שרכב נמכר ממגרש של סוכנות, שם עמד פיסית, אבל לא היה בבעלות הסוכנות.

השאלה שלי היא: למי עבר סכום הקנייה, לסוכנות או לבעלים הרשומים של הרכב?

אף סוכונות לא תיקח אחריות על מכטרוניקס תקול.היבואן בקושי לוקח על זה אחריות, אז סוכנות טויוטה?

מה שפות"ש צריך לעשות זה ללכת למוסך פליקס ולדרוש להחליף את המכטרוניקס על חשבונם, או לפחות להגיע להסדר כלשהו איתם, כי אם לא זה יכול להיות עסק יקר מאוד.

מתן ייעוץ לא מבוסס זו עבירה על חוקי הפורום. אין לך מושג על מה אתה שח, אז עדיף לקרוא ולא לכתוב.

1. סוכנות למכירה לא יכולה למכור רכב תקול. יש עליה מגבלות ואחריות במסגרת החוק. מה שלא ברור כאן זה מי מכר את הרכב, אבל בטח צריך לבדוק את העניין, לפני שרצים לתקן (או אחרי, כשרצים לתבוע את הכסף עבור התיקון).

2. מפליקס אי אפשר לדרוש כלום. זה מוסך פרטי, הוא לא מתקן כלום על חשבונו. הוא יכול לפנות לצ'מפיון, היבואן, בשם בעל הרכב, וצ'מפיון יכולים להחליט שהם משלמים את התיקון. מלצעוק על 'פליקס' לא ייצא כלום.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ₪3500 ? מח משומש מייבוא ? יש אחריות ? כולל עבודה ? תבדוק קודם את האופציות האחרות שאמרנו לך פה לפני שאתה מוציא שקל נוסף.

כשכתבתי פליקס ברור לכולם שהוא מוסך יבואן ואמור לדעת מה לעשות במקרה כזה , כולל הפניה ליבואן. הלקוח לא אמור לעשות את זה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית רכב מסוכנות של טויוטה אז קודם כל תיגש אליהם לבטל את העיסקה או שידאגו לטפל בבעיה. היו בשנים האלה בעיות עם סדרות מסוימות של הגיר, אחרי שמחליפים לגיר המשודרג אין בעיות וזה אחלה גיר שבעולם. כאחד שהיה לו ועדין יש לו פולו, תדאג שיסדרו את הגיר ואתה תהנה מאוד מהרכב. כנראה שזה שעשה עליו טרייד התחיל להרגיש רעידות או רעשים ולכן מיהר להיפטר מהרכב. כאמור, הייתי מתחיל קודם כל בסוכנות שממנה קנית את הרכב ומדבר בקול רם תוך הזכרת מילים כמו עורך דין, תקשורת וכו'. אם לא הולך איתם אז כמובן לגשת למוסך שטיפל ברכב לפי ההיסטוריה שלו. בהצלחה

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מגרש אחי תקשיב בא אדם פרטי לסוכנות טויטה עם הרכב שלי (פולו) רצה יאריס חדשה, השאיר את הפולו ולקח יאריס (טרייד) הם לא סוחרים וזה לא מגרש פשוט זה מה שהיה זה הרכב היחיד שהיה להם שהוא לא טויוטה.

טרייד-אין זאת עסקת החלפה. זה לגמרי עונה להגדרה של סחר ברכבים ובשביל לבצע את זה צריך תו סוחר.

הבעלים המקורי של הפולו הגיע לסוכנות וביקש לעשות עסקת טרייד אין כדי לחסוך כאבי ראש במכירה עצמאית. הוא קיבל זיכוי עבור הרכב שלו ואת היתרה השלים לבד.

ברכישה של הפולו אתה לא התנהלת מול האדם הפרטי, אלא מול סוכנות רכב.

האם קיים הסכם כלשהו בינך לסוכנות? למי העברת את התשלום? איזה שם מופיע בהעברת בעלות?

הרכב כבר במוסך מורשה, תבקש לראות היסטוריה כדי לבדוק האם היו תלונות קודמות על הגיר.

כל עוד אתה מתעקש לבצע את התיקון בלחץ אתה גורם נזק בעיקר לכיס של עצמך.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן גבר קניתי את הרכב מאדם פרטי (יד 00) שהלך לסוכנות טויוטה באור יהודה ועשה טרייד על יאריס חדשה והשאיר אותה שם ללא העברת בעלות ככה שאני קניתי את הרכב מיד 00 מהסוכנות של טויוטה כי הוא עשה טרייד ובכוונה לא העבירו בעלות שלא תעלה עוד יד, יש לי ספר טיפולים מלא של הרכב אך הוא באוטו ולא ליידי , הרכב עם 94 אלף קמ. מאוד שמור. הפתיע לרעה.

לא הבנתי כלום, נדמה לי שגם פות"ש לא ממש הבין את העסקה שהוא ביצע. מול מי בוצעה העסקה? למי העברת את הכסף? למוכר? לסוכנות טויוטה?

לדעתי, אין פה שום טרייד אין. המוכר רכש טויוטה חדשה מסוכנות משנה של טויוטה והסוכנות עשתה לו טובה והשאירה את הרכב שלו למכירה במתחם שלה.

מקווה בשביל פות"ש שזה לא המצב בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אין פה שום טרייד אין. המוכר רכש טויוטה חדשה מסוכנות משנה של טויוטה והסוכנות עשתה לו טובה והשאירה את הרכב שלו למכירה במתחם שלה.

מקווה בשביל פות"ש שזה לא המצב בפועל.

אתה מכיר עסק "שעושה טובה" ונותן למוכר פרטי, של מוצר מתחרה, להשתמש בשטח שלו למכירה?

גם אם זה נכון, זה לא מריח טוב.

נחכה לתשובות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Polotsi12 היקר,

אתה עושה סלט פה לאנשים.

בנוגע לתקלה:

התקלה שיש לך היא מוכרת, קלה לתיקון במוסך מורשה אבל יקרה מאוד.

אתה מחוץ לאחריות היצרן המורחבת (הייתה תביעה ייצוגית, נתנו 5 שנים אחריות לבעיות בגיר הזה - לכל בעלי הרכבים עם הגיר הזה) אבל היה, בלשון עבר, זהו נגמר.

חשוב מאוד שתבהיר:

למי העברת כסף כשרכשת את הרכב - לסוכנות טויוטה ? או לאדם פרטי ?

אם זה מסוכנות טויוטה - גש לנציג שמכר לך את האוטו, כמה שיותר מהר, שייתן לך פיתרון.

יעזור גם אם תסתכל בחוזה שיש ביניכם אם כתוב משהו בנוגע לאחריות גיר מנוע, ותעמת אותו מול זה במידה ויהיו בעיות (בדר"כ הם לא עושים בעיות במגרשים הגדולים - הרווחת.)

אם זה מאדם פרטי - אתה תצטרך כנראה לשלם, כי מה לעשות הרכב בן 7, ולא סביר שמישהו מהמוסך או היבואן יקח אחריות על זה, למרות שזו אופציה.

אתה יכול לנסות לדבר עם הבן אדם שקנית ממנו, לראות אם הוא מוכן להשתתף איתך בעלות תיקון התקלה.

אם ייסרב, ויש בך כוחות נפשיים לתהליך, תתכבד ותוציא הסטוריית טיפולים מלאה מהמוסך בו טופל הרכב, תראה אם לאחרונה בביקור במוסך, הודיעו לבן אדם שהגיר בעייתי, עלות התיקון היא X והוא סירב לתיקון.

אם מצאת משהו כזה - אפשר לתבוע את המוכר על חוסר תום לב מכיוון שלכאורה, ביודעין הוא מכר לך רכב תקול וגם אם הוא לא סוחר רכבים או מוסכניק, זה עדיין לא פוטר אותו אם ידע מראש שיש תקלה ברכב ולא הודיע לך.

אם לעומת זה לא תמצא משהו כזה, אין לך מה לעשות רק לשלם את שכר הלימוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכנות אינה מחויבת לתת אחריות עפ"י חוק, אך היא מחויבת בגלוי נאות. אם לדוגמא תלך לפליקס ויסתבר שהבעלים הקודם ידע על התקלה טרם המכירה - הסוכנות תהיה בבעיה. גם אם לא עברה בעלות, ואתה העברת להם כסף. לדעתי תתחיל מפליקס, ותבדוק איתו אם הרכב נבדק אצלו הותקלה ידועה, וכן אם יש אפשרות להזתתפות של היבואן בעלות התיקון. עם הדו"ח של פליקס ולפני התיקון, תפנה לסוכנות ממנה קנית את הרכב, ותשאל אותם מה הם רוצים שתעשה.

1) תתקן לפי הצעת המחיר והם ישלמו.

2) יקחו את הרכב AS IS ויחזירו לך את הכסף.

3) ישתתפו בעלות התיקון.

4) משהו אחר שהם יציעו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזהר מנסיעה בפקקים.

שים לב לתמרור ''זהירות פקק תנועה לפניך'':lol:

ברצינות,הייתי מייעץ בפקק לנהוג במצב ידני (אם ניתן).

לא יודע אם ''רצון טוב'' חל על רכב בן מעל 7 שנים שגם האחריות המורחבת

שלו פקעה,

אם רכשת רכב ללא בדיקה וללא חוזה כתוב תוכל לדרוש/ לתבוע עגמת נפש

רק מעצמך.

מכל מקום אני במקומך הייתי מנסה את היבואן,ואם לא הולך למוסך אחר של היבואן

בבקשת רצון טוב.לפחות שיקח על עצמו חלק מההוצאה.

אם לא מסכימים אז לתקן אצלהם הם מומחים בתיקון הנ''ל וגם יתנו אחריות על התיקון.

רכבים האלה הם מאד מהנים לנסיעה,אבל הבעיה איתם היא אחזקה יקרה,ביטוח יקר,חלקים יקרים,

(בעיקר אחרי תקופת האחריות) ולפי מה שאני שומע גם אמינות של גיר בשנים מסויימות.

אם תשאל אותי לא מתאים לחייל אלא אם אבא שלו מחזיק לו הוצאות.

לא ברור לי למה במקום לגשת למוסך אתה ממשיך לשאול כאן,אין כאן אף אחד עם מקל קסם,

שיסדר לך את הבעיה, אני במקומך,עם שחר יום א' הייתי משכים קום ומגיע לסוכנות לתקן.

אולי,בטובך גם תענה לאומה על השאלה האם לקחת לבדיקה או לא...

לגבי הטרייד יתכן שרשמו על שמם ללא יד (רשיון סוחר).

שיהי בהצלחה חבר יקר ותעדכן בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, אפשר להגיד את זה על כל רכב. בפועל, אף אחד לא יודע להגיד כמה אחוזים מהווים ברכבים התקולים מסך כל הרכבים שנמכרים. אגב, אם כבר הזכרת את הנוט 7, נשרפו סה"כ עשרות בודדות של מכשירים מתוך מליוני מכשירים שהספיקו למכור.

אתה צודק RK טועה. הפורום אינו מדד או דוגמא למספר הרכבים שבאמת התגלו כתקולים. אם תבדוק את כמות המשתמשים האמיתיים בעלי רכב עם התיבה המדוברת אשר פרסמו הודעה על תקלה בתיבה מסוג DSG7 בפורום לדעתי לא תמצא יותר מ-20 בעלי רכבים :oops:

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק10 , זה דיון אחר אבל אם אחד המשתשמים הוא גם מנהל צי רכב או עובד בחברת ליסינג גדולה עם מאות רכבים אז פתאום הסטטיסטיקה נראית אחרת. אכן 20 רכבים זה לא ממש מייצג. אבל 400 רכבים תקולים ... בשביל לבטל את זה צריך להיות באמת בת יענה.

( מנהל צי רכב אין לו בדרך כלל העדפה ליצרן זה או אחר אז קשה לטעון שהוא ״נגוע״).

קרא

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?612650&p=5226344&viewfull=1#post5226344

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...