Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרגלי נהיגה מיותרים

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני תוהה אם יש בכלל משעות היום לתרגילי נהיגה כמו עקב-בצד-אגודל או גז ביניים ?

מה קטע בהילאנדטו במנועי טורבו מודרניים עם רצועת כוח שטוחה החל מ2000 סל"ד? לדעתי זה אפילו מזיק לנהיגה ולשמירת קצב.

למה צריך גז ביניים בתיבות חדשות עם מסנכרנים? גם בזבוז זמן מיותר בהעברת הילוך.

לדעתי הדברים האלה היום הם בגדר גימיק של OLDFAGS שרוצים בעצם להגיד: Newfags can't triforce.

הא ותו לא.

או שאני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לרוב משתמשים בתרגילים הללו בזמן האטה (heel and toe) או בסופה (גז ביניים) כדי לנטרל את בלימת המנוע בזמן הורדת הילוך ולהאט רק עם הבלמים.

בנהיגה נמרצת, אם תבלום חזק לקראת פניה ואז תשלב הילוך - אתה תנעל גלגלים מעוצמת בלימת המנוע המשולבת של המנוע והבלמים.

גם בנהיגה רגילה, אם בלמת כמו שצריך אז בלימת המנוע מהורדת ההילוך תהיה מיותרת ולכן גז ביניים כלשהו יהיה רצוי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאט קצת יותר ומשלים את כל הפעולות לפני הסיבוב, אז אתה לא צריך עקב-אגודל. רק גז ביניים פשוט.

יותר קל לביצוע, ויותר קשה לגרום כך בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך גז ביניים בתיבות חדשות עם מסנכרנים? גם בזבוז זמן מיותר בהעברת הילוך.

זה לא מבזבז זמן, וההילוך נכנס חלק, מהר ואין בלימת מנוע, אז התחושה היא של נהיגה חלקה.

אם צריך את זה, אלא אם אתה נוהג אגרסיבי - לא.

אבל ההרגל אצלי קיים. אני לא חושב על זה, אני עושה את זה אוטומטית, כל פעם שאני משלב להילוך נמוך בטורים גבוהים. אני חושב שבהורדה בין חמישי לרביעי אני לא עושה גז ביניים (שני ההילוכים הם הילוכי שיוט בקקטוס). בין רביעי לשלישי - תלוי. בהורדה לשני, אני חושב שתמיד כן.

כאמור, זה אוטומטי, אני לא חושב על זה.

אם אני מגיע לפנייה שאני רוצה לקחת מהר, וצריך גם להוריד הילוך, אני עושה עקב בוהן. זה שומר את הבלימה רציפה וחלקה. שוב, זה הרגל. לא לעשות את זה דורש חשיבה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה גם עניין של לשמור על המצמד, אאל"ט.

אבל כמו שכתב falou, גם אצלי זה עניין של הרגל. במיוחד כשאני רוצה להאיץ ויש צורך להוריד הילוך, אוטומטית אני גם מוסיף מעט גז.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מצליח לעשות היל אנד טו באוטו שלי, גם בגלל מבנה הדוושות. אני בהחלט מרגיש שזה מפריע לי לנהוג מהר בכבישים טכניים שבהם אני צריך לבלום ולהוריד הילוך לפני האצה החוצה מהפניה. חוסר היכולת לעשות את זה בתנועה אחת חלקה גורם לזה שאני מחכה לסיום הבלימה ומאבד זמן או שאני מוריד הילוך כשרק הברקס לחוץ ואז מקבל בלימת מנוע אלימה קצת, זה לא חלק ולא נעים, גם אם זה לא מוביל לנעילת גלגלים וכו'.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה גם היבט טכני של נהיגה חלקה יותר וצמצום העברות משקל קדימה-אחורה בהורדת הילוכים. אבל עבורי לפחות יש פה גם היבט של הנאה מביצוע הפעולה בהיבט של מיומנות, לא בהכרח צורך.

ממש כמו שמצמד כפול לעולם יהיה מהיר יותר מתיבה ידנית, אבל אני נהנה יותר מההיבט של תפעול ידני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מצליח לעשות היל אנד טו באוטו שלי, גם בגלל מבנה הדוושות.

לפעמים ממש אי אפשר.

אפשר להחליף דוושות, וזה יכול לעזור במקרים מסויימים, אבל צריך לעשות כזה דבר בזהירות, כדי לא ליצור בעיה עם חופש התנועה של הדוושה. זה גם אסור ואפשר להכשל בגלל זה בטסט.

לי היו דוושות מתכת מקוריות שבאו עם הקליאו ספורט שלי, ופעם לא רצו להעביר אותי טסט, בטענה שהחלפתי...

בכל מקרה, אם בלימת המנוע אלימה, אז הורדת הילוך מוקדם מדי. פשוט תחכה.

בכלל, עדיף לבצע את הורדת ההילוך בסוף הבלימה. יש נטייה להלחץ ולבצע את ההעברה מוקדם, אולם בשלב הזה, של ההאטה המשמעותית, הגוף (בייחוד אם הוא לא רתום) רוכן לפנים גם וכשמשחררים את רגל שמאל, המייצבת, לטובת הקלאץ'... מאבדים יציבות במושב.

עדיף לחכות, לאחר שהחלק המשמעותי בבלימה הסתיים, ואז רק להוריד הילוך.

וכן, רתמה מאוד משדרגת את הנהיגה, בתנאים כאלה. יש רתמות שמתאימות לכסאות רגילים (לא באקט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי ספייסר מיוחד שמאפשר להגביה ולקרב את דוושת הגז לבלם, זה עדיין לא זה לצערי. צריך אולי לנסות כיווננים שונים, לא יצא לי להתעסק עם זה.

הבלימה לא אלימה ברמה שאתה נזרק קדימה, אבל זה בהחלט מורגש ולא נעים. יש פניות קשות שאתה לא רוצה להוריד יד מההגה באמצע הפניה כדי להוריד הילוך, אז מורידים קצת לפני..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אף פעם לא רוצה להוריד יד מההגה להוריד הילוך באמצע פניה. אין סרט כזה, כי כל האיזון של המכונית נפגם.

כל הורדה היא לפני (וכן, אפשר למצוא סרטוני אקסטרים שבהם לא נוהגים בדיוק by-the-book, אבל בו נעזוב מצבי קיצון נהוגים ע"י מקצוענים).

כל מה שכתבתי אמור לקרות לפני סיבוב ההגה. השאלה היא מתי לפני.

אז צריך לתרגל להוריד את ההילוך, אחרי שכבר ביצעת את ההאטה המשמעותית, אבל לפני שהתחלת לפנות אל תוך הפנייה.

דרך אגב, גם אם אתה עושה H&T, עושים את זה לקראת סוף הבלימה, ולא בהתחלה/אמצע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביכול כן, אבל הכבישים במציאות הם לא ישורת ואז סיבוב תאורטי. יש הרבה אלמנטים של מספר פניות משולבות, נסגרות, עם שינויי גובה וכו', וזה הופך את העניין ליותר מורכב, ואתה בהחלט עלול להזדקק להורדת הילוך כשההגה לא ישר. אני גם עושה תמיד טרייל ברייקינג לתוך הפניה אז אין הפרדה ברורה בין הבלימה להפניית ההגה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פתרון מושלם, אבל אפשר לוותר על הבלימה הנגררת, להאט יותר לפני הפניה (או רצף הפניות) ולהשלים את כל הפעולות בקו ישר.

ברוב המקרים, ההשפעה של בלימה נגררת על קצב הנהיגה - הרבה יותר קטנה ממה שחושבים. זה תרגיל שבעיקר נועד למנוע עקיפה בפנימי במירוצים.

וכן, רתמה מאוד משדרגת את הנהיגה, בתנאים כאלה. יש רתמות שמתאימות לכסאות רגילים (לא באקט).

מה שעוד אפשר לעשות הוא להדק את חגורת הבטיחות הרגילה אל הגוף. פשוט רותמים את החגורה בזמן שהמושב נמצא כמה שלבים מאחורי לתנוחת הנהיגה הרגילה ו/או משענת הגב שכובה יותר לאחור. אז מושכים בזריזות את החגורה כדי לנעול אותה ונשענים קדימה עליה כדי להשאיר אותה נעולה על ידי משקל הגוף. אחר כך מחזירים את המושב לתנוחת הנהיגה הרגילה כך שאתה "נדחף" לתוך החגורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביכול כן, אבל הכבישים במציאות הם לא ישורת ואז סיבוב תאורטי. יש הרבה אלמנטים של מספר פניות משולבות, נסגרות, עם שינויי גובה וכו', וזה הופך את העניין ליותר מורכב, ואתה בהחלט עלול להזדקק להורדת הילוך כשההגה לא ישר. אני גם עושה תמיד טרייל ברייקינג לתוך הפניה אז אין הפרדה ברורה בין הבלימה להפניית ההגה.

1. לא תמיד צריך לעשות טרייל ברייקינג. גם אם כן, עדיין טרייל ברייקינג לא נועדה לגרור את ההאטה משמעותית לתוך הפניה, אלא לשמור על איזון נכון ומתאים בתוך הפנייה (לשמור על מספיק אחיזה לקדמיים). וזה לא קשור להילוך. אתה עדיין צריך להיות בהילוך המתאים לפני הפנייה, אם אתה עושה טרייל ברייקינג או לא.

2. לפעמים עדיף לוותר על הורדת/העלאת הילוך, גם במחיר של השתהות בהאצה (זה בייחוד נכון עם מנועי טורבו מודרנים, שמאוד גמישים). זה אולי מרגיש שאתה לא מאיץ במקסימום, אבל בסה"כ אתה יכול להיות יותר מהיר.

אם אתה תכופות מוצא את עצמך מוריד הילוך בתוך פניות, אז התכנון של הפנייה (או הרצף) שגוי. יש לי רושם (אני לא יודע, לא ראיתי אותך נוהג, רק מהתיאור) שאתה בולם מאוחר מדי ועושה דברים באיחור, בתוך הפנייה עצמה.

ושוב, רתמה זה אחלה שדרוג.

נ.ב.

הנה סתם סרטון אקראי:

https://www.youtube.com/watch?v=A0MANBDX4Ag

תראה איך הוא עובד עם ההילוכים. תפסתי אותו פעם אחת מוריד לשבריר שנייה באמצע פנייה, בשביל לתת מכת גז להוצאת זנב, וברור שהיתה שם שגיאה.

זה עוד יותר טוב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן לא לומדים נהיגה בהתכתבות ;) בשורה התחתונה - אני מכיר את כל התו״ל, ואני מרגיש מוגבל עם חוסר יכולת לעשות היל אנד טו.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...