Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות ליסינג פרטי

electro78
שימו לב! השרשור הזה בן 2524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרעיון נחמד...מקדמה קטנה יחסית , תשלום חודשי קבוע ובסוף התקופה אפשר להחזיר את הרכב ולקחת חדש במקומו ולהמשיך את התשלום

ביטוח עליהם ואפשר גם להוסיף תשלום מסויים שגם יכסה טיפולים ( ששם אני בטוח שהם יחסכו כמה שיותר וזה אולי לא משתלם )

אני מפספס משהו?

מישהו עשה משהו כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש בפורום. יש בממוצע 4 שרשורים דומים כל שבוע.

בקצרה - העסקה כדאית לסוכנות. האם גם לך? צריך לרדת לפרטי העסקה ולצרכים וליכולות שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף נזיל אין ממש

זה למכור רכב וממה שאקבל זה יהייה הפיקדון והתשלום החודשי לתקופה מסויימת

אבל זה נותן רכב חדש כל 3 שנים בתשלום של רק ירידת ערך + -

נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירידת ערך + הרווח של חברת ליסינג.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לוותר?

כי בגדול...1500 +- לחודש בישביל רכב חדש כל 3 שנים לא נשמע לי כ"כ נורא

גם אם אני צריך לשלם ביטוח וטיפולים זה עדיין יותר זול מלהחזיק רכב מתיישן עם טיפולים יותר יקרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך כסף נזיל יש לך גם אופציה של מימון מלא אני פחות מתחבר לליסינג הפרטי חושב שזה לא משתלם לשלם ובסוף להישאר בלי שום רכב בשני האופציות תשלם ריבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לשלם וכל 3 שנים רכב חדש ולהמשיך לשלם את אותו סכום

אני מדבר על לעשות דרך החברות הגדולות ולא חברה קטנה ועלומת שם שיכולה מחר להעלם והרכב עימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500₪ בחודש זה 18,000₪ בשנה, או 54,000₪ בשלוש שנים. תוסיף לזה מקדמה שלא חוזרת, אולי תשלום בסוף התקופה אם הרכב במצב פחות ממושלם, ותקבל ירידת ערך, לדעתי, די גבוהה.

מניסיון עם רכב ישן ותדמית אמינות בקרשים - גם אם מכפילים את עלות כל הטיפולים בשלוש שנים לא מגיעים לסכום כזה, או אפילו קרוב.

יש גם כמה סעיפים מגבילים, כמו מגבלת ק"מ שנתי או קנס על החזרה מוקדמת של הרכב, ואתה גם לא תמיד יכול לקבל איזו רמת גימור או צבע שאתה רוצה.

אם המטרה היא לחסוך - אתה לא חוסך. אם המטרה היא להמנע מהכאב ראש של קניה ומכירה, ואתה מוכן לשלם על התענוג, אז בכיף. זה פשוט לא זול.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש המון סעיפים נחבאים בעסקה כדאי להכיר אותם: הגבלת ק"מ בשנה, מה כולל ולא כולל הכיסוי הביטוחי והטיפולים, מה התוספת עבור "חבילת אבזור" (הכוונה להחלפת צמיגים ומצבר אחת לתקופה של ה-3 שנים, יש סיכוי לא רע שאחרי שנתיים בטסט האחרון יבקשו צמיגים חדשים).

2. הסעיף הבעייתי באמת זה האם בסוף התקופה יש מפתח תמורת מפתח לרכב הבא לעוד 3 שנים, הכוונה מה קורה אם אתה מחזיר רכב שאחרי 3 שנים זה בהחלט סביר שיהיו פה ושם מכות חניה, אולי אפילו תאונה, פה בעייה בטיימינג, שם בעיה במשאבה וברדיאטור... דברים קורים. זו נק' אי הוודאות המרכזית בעסקה. צריך לשים לב שאין קנס במצב הזה. אני בקלות יכול לדמיין איך רק על שריטות חניה בפגוש מבקשים במעמד ההחלפה לרכב הבא עוד תוספת של 5,000 ש"ח.

3. אחרי שאמרנו את כל זה, ניתן למצוא עסקאות ליסינג פרטי הכוללות ביטוח וטיפולים ברמה כזאת שבסבירות גבוהה המקדמה + התשלום החודשי אכן יהיו התשלומים היחידים שתוציא על הרכב ולא יהיו הפתעות נוספות. במצב הזה עסקה שבה הממוצע (מחשיב מקדמה ושאר תוספות) לחודש למשך 3 שנים על משפחתית הוא 1,500 ש"ח - זה אכן לא רע כי +500 על דלק=2,000 ש"ח הוצאות תחבורה בחודש, ואין לזלזל בזה שאין כאב ראש של ירידת ערך נוראית שיש היום (בגלל הצפת השוק בליסינגים) בשוק היד2, והעובדה שתמיד יש רכב חדש ולכן מתעדכנים במערכות בטיחות חדשות וסבירות נמוכה לתקלות.

סתם שאלה לחברי הפורום: בממוצע, בלי להיכנס לדגם ספציפי לטוב ולרע, מי שקונה היום רכב משפחתי חדש כשהמחיר הממוצע הוא 135,000 ש"ח, בכמה הוא ימכור אותו אחרי 3 שנים של שימוש ממוצע? אני טוען לירידת ערך של 50,000 ולכן ימכור ב- 85,000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בסוג הרכב ומוצאו. היפנים שומרים יותר על ערך.

לגבי הכדאיות, ממליץ לך להשוות להלוואה בהסדר יבואן בבנק. בהלוואה בנקאית אתה קונה רכב שאתה בוחר לא בסטנדרט לליסינג. המימון הבנקאי מאוד זול היום מבחינת ריביות וניתן לפרוס עד 5 שנים את ההלוואה. אחרי 3 שנים אם אתה רוצה להחליף, תמכור את הרכב או תעשה טרייד אין אצל היבואן ותתקדם הלאה. הרכב הוא שלך במקרה הזה ואתה תיהנה מהשווי שלו בסוף תקופת השימוש.

לי נראה שזה עדיף וזול מליסינג פרטי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי, חשוב לזכור שאין ארוחות חינם. זו תמיד נקודת מוצא טובה בחיים. אם לוקחים רכב מחברת ליסינג, היא גם צריכה להרוויח, ומישהו צריך לשלם את הרווח הזה.

בגדול, חברת הליסינג מרוויחה משני הצדדים: היא קונה את הרכב בזול יותר מהיבואן, ומחכירה אותו ביוקר ללקוח.

זה משתלם למי שממש לא רוצה להתעסק עם קניה ומכירה, ולרוב יהיה מוכן להוסיף עוד כמה שקלים כדי לחסוך לעצמו גם ביטוח וטסט. בנוסף, עסקה כזו מהווה סוג של ביטוח בפני ירידת ערך, בהנחה שאתה לא מחויב לכלום בהחזרת הרכב - כלומר, אתה יודע בדיוק כמה אתה משלם מראש. גם על ה"ביטוח" הזה אתה משלם פרמיה. כל עוד מבינים את מהות העסקה, זה בסדר. רק לא צריך לחשוב שזו דרך חסכונית לקנות רכב חדש.

אם נניח בנוסף ל-54,000₪ שאתה משלם בשלוש שנים אתה משלם גם 10,000 מקדמה, ואיזה קנס שקר כלשהו של 5,000₪ בסוף התקופה, שילמת סה"כ כמעט 70,000₪ במשך 3 שנים. זול זה לא. אפילו אם ירידת ערך של רכב חדש מקביל תהיה 60,000₪, עדיין הפסדת. להבנתי המחיר הנ"ל הוא לפני ביטוח, טסט וטיפולים, שיהיו זהים בשני המקרים.

אם רוצים לחסוך, רכב משומש בן 3-4 שנים יהיה אופציה זולה בהרבה. כן, גם עם תיקון, שניים או שלושה בלתי צפויים, בהנחה שבוחרים דגם אמין ואקזמפלר מתוחזק בצורה סבירה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר לוקחים חבילה עם טיפולים, אגרות רישוי וביטוחים כולל נהג צעיר וחדש , העיסקה משתלמת בתנאי שיש נהג צעיר בבית בגלל עלויות הביטוח הגבוהות לעיסקה במימון אחר.

ישנם הבדלים גדולים מאוד בתנאים בין החברות השונות, וגם בדילים שיש לכל חברה בסוגי רכב מסויימים, מומלץ לבדוק אצל כולם, אישית... מצאתי שאוויס נותנים את העיסקה הטובה ביותר למי שרוצה ליסינג פרטי תפעולי כמעט מלא.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...