Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו לייפ 2016 ליסינג - שרשור מתגלגל

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(קצת ארוך)

הקדמה -

אחרי חצי שנה מדהימה ומלאת חוויות מוטוריות עם פיג'ו 208GTI , הרגשתי שאני מרחף על ענן מאושר, כמו תמיד שהדברים הולכים טוב מגיעה המכה שמחזירה אותך לקרקע המציאות - אצלי היא הייתה בדמות ג'יפון שחצה צומת ברמזור אדום והחזיר אותי במכה של 70 קמ"ש לקרקע - לי שלום לפיג'ו? פחות.

לאחר שהתפללתי לכל האלים וסגרתי את חובי לעולם על היותי שלם הגיע הזמן לחזור לשולחן השרטוטים, לצערי הרב כל החישובים הובילו אותי לעובדה שאין ברירה - החזרה לליסינג לפחות לזמן הקרוב היא הכרחית.

בדקתי מה האופציות והייתי צריך לבחור בין איביזה 1.0T סטייל מודל 2016 לרנו קליאו LIFE מודל 2016.

התלבטתי המון מול הקליאו לאיביזה - מצד אחד האיביזה מגיעה מאובזרת כמו שצריך(בניגוד לאבזור הליסינג החסר של הקליאו), אבל הייתה לי לפני כן בליסינג איביזה 2014 1.2 רפרנס עם DSG7 ולא נהנתי ממנה - בעיקר מהמושב הגרוע להחריד שלה שהצליח להוציא ממני כאבי גב שלא ברא השטן.

הלכתי לראות את 2 המועמדות ולצערי הרב המושב של האיביזה עדיין הרגיש קשה מאוד ולא נוח ולכן היא ירדה ולקחתי את הקליאו.

החוויה של הליסינג(כמה לא התגעגעתי) -

קיבלתי רכב בן חצי שנה שעשה 4600 קילומטר(היום על 5800 בערך), בסופש של הקבלה הלכתי לבדוק מפלסים ואוויר בגלגלים - מסתכל על המיכל עיבוי ואבוי..ברכב חסרים מים(מתחת לMINׂ) מתקשר לחברת הליסינג מדבר עם הנציגה

נציגה: "רגע, אז נדלקה נורה? הרכב לא נוסע?"

אני : "לא, בדקתי פשוט כמו כל שבוע וראיתי שחסר - קיבלתי את הרכב אתמול אפשר בבקשה להביא מישהו שימלא את מה שחסר?"

נציגה: "אבל האוטו נוסע? אין בעיה? לא נדלקה אף נורה?"(שמעו ברקע את התמיהה שלה של התקשרתי לפני שנדלק נורה או שנתקעתי).

אני " לא, אבל זה מתחת לMIN וזה לא תקין, בבקשה תשלחו איש שירות למלא רגע מים"

לאחר מספר דקות דיבר איתי המכונאי דרך:

מכונאי:"לא מבין, חסרים מים?? אז מה הבעיה תמלא מהברז! אין טעם שאגיע תמלא מהברז וזה בסדר"

אני:"לא, אני לא ממלא מהברז אני לא יודעי איך(כן,בטח) תבוא בבקשה עם מי קירור ותמלא למנוע"

בסוף נקבע איתו זמן בסוף היום אחרי שהרכב עמד כבוי - הגיע, עשה קצת פרצופים "אתה מבין שזה כמו מים מהברז רק עם אנטי-פריז נכון? חבל על הזמן שלך שחיכית פה.." ומילא מים.

מאז אותו אירוע לא קרה שוב איבוד מים - אבל כל מי שרץ למגרשי הליסינג בשמחה, האירועים האלה מזכירים לי למה לא כדאי לקנות רכב יוצא ליסינג.

על הרכב עצמו -

מנוע-גיר -

יש לי נקודת השוואה מעניינת - האיביזה 1.2TSI עם גיר הDSG שהייתה לי, למען האמת? יחידת ההינע של הקליאו מרגישה לי עדיפה כמעט בכל מצב.

המנוע הקטן שמח וזריז והגיר מתפקד מעולה(אין מצב S הD הוא איפשהוא בין הD לS של האיביזה), הרכב צובר מהירות בקלות גם בהאצות ביניים,גם ביציאה מהמקום וגם במהירות בין עירונית - הרבה יותר ממה שציפיתי אחרי שקראתי עליו שהוא פחות זריז מהDSG.

הבעיה שלו כמו הDSG באה לידיי ביטוי בתנועה איטית\פקקים - במהירות 0-25(בניגוד לפקקים ב20-40 בDSG) הגיר נותן לך להרגיש פתאום על איזה תיה"ל אתה נוהג, הגיר מרגיש כמו נהג שהשאיר את הרכב בהילוך ראשון ונותן "לחיצות" גז ממהירות זחילה - מכות קטנות ולא נעימות מהגיר מלוות בזחילה.

צריכת הדרך לפי המחשב רכב(אופס כשקיבלתי את הרכב) במהירות ממוצעת של 36 קמ"ש? 1-14 - על פניו(ללא בדיקה פיזית) לא שונה מהצריכה הממוצעת שהייתה לי בפיג'ו האמת.

נוחות נסיעה והתנהגות -

אחרי רכב ספורטיבי שבאתי לעלות על סופר-מיני צרפתית קונוונציונלית חשבתי שעברתי לים של נוחות נסיעה עם מתלים רכים - טעיתי.

המתלים של הקליאו נוקשים(לא פחות מהGTI לצורך העיניין - יותר מהאיביזה) ומעבירים לך כל שיבוש בכביש ישירות פנימה לתא הנוסעים.

מצד שני? המושב של הנהג יחסית נוח - האמנם אני אוכל את הכובע מול יוליאן ואגיד שאני מבין את האמירה שלו על חוסר התמיכה של הגב(המושב שטוח יחסית) - ועדיין? עדיף לי משמעותית על התומכים של המושב באיביזה שנתקעו לי בתוך הגב(המושב צר מידיי).

רעשי רוח מורגשים במהירות בין עירונית.

מצד שני? ההגה קל באופן מוגזם אבל מאוד מדוייק,המתלים יחסית לא רוכנים וביחס לאיביזה(גם ההגה יותר מדוייק ועם פחות שטחים מתים, גם המתלים) היא מתנהגת משמעותית טוב יותר(לא ה-GTI, אבל לא רע).

אבזור(ככה זה בחיים) או, החיים עם רמת גימור LIFE -

אז קודם נתחיל בחדשות הטובות - השאירו את הבקרת שיוט(שחשובה מאוד!),שליטה על המערכת מההגה,דיבורית BT מלאה(אך ללא תמיכה בעברית) עם חיבור A2DP לטובת הזרמת מוזיקה,כיוון מראות חשמלי נשאר(גם זה צריך לציין בפיג'ו 208 אקסס גם את זה לקחו) וכלפי חוץ הרכב לא נראה "ליסינגי"(אפילו חישוקי סגסוגת 16 אינצ' נשארו).

שנכנסים פנימה מזהים את הרמת גימור הנמוכה צועקת, לקחו את ההגה המצופה בעור,מערכת המולטימדיה,השאירו 2 רמקולים בלבד ואת הפלסטיקה ב"שחור פיאנו" שיש בקליאו הרגילה החליפו בפלסטיקה אפורה ופשוטה,הכרטיס של הרנו נשאר - אבל ההנעה ללא מפתח נשארה אצלהם ונדרש להכניס את המפתח למקום שלו כדי להניע את הרכב.

IMG_0091.jpg

הרדיו עושה את כל העבודה שהוא צריך - אבל איכות הסאונד יכולה להיות טובה יותר, הבאסים "קורסים" בקלות רבה מידיי - למי שמוזיקה חשובה ברכב המערכת הזאת פשוט לא מספיקה.

מחשב דרך - פשוט תכנון גרוע, נתנו למסך קטנטן אחד(הזה שמעל המד מהירות) להיות אחראי על יותר מידיי דברים ודורש דפדוף מעצבן בין פונקציות כדי לראות את מה שאני רוצה ואני צריך לבחור - שעון\טמפרטורה(אין שעון ברדיו),קילומטרז,,TPMS,כל מה שקשור לTRIP(צריכת דלק ממוצעת,עכשווית,מרחק לתדלוק וכו') ובקרת שיוט- שמשתלטת על המסך ברגע שהיא מופעלת.

אם אני משייט בכביש בין עירוני ורוצה לראות מה השעה? נדרש 3 לחיצות כדי לדלג במסך ולראות את השעה.

בקרת השיוט - נהגתי בהרבה סוגים של בקרת שיוט(סיאט,מיצובישי,יונדאי ופיג'ו) אבל הזאת של רנו פשוט לא טובה מספיק, לא מצליחה לשמור על המהירות בירידות\עליות(בעליות לוקח כמה שניות עד שהיא מפסיקה להאט את הרכב ומתחילה "לתת גז") ולא "מתקשרת" עם הגיר(לדוגמא אני בירידה, מוריד הילוכים ע"מ לייצר בלימת מנוע שלא מתבצעת לבד ובסוף הירידה מחזיר לD עם הבקרת שיוט - הגיר נתקע על ההילוך הנמוך למספר שניות ללא סיבה).

סך הכל?

המנוע-גיר מצויינים וביינתים אני מרוצה מהתחושה של הנסיעה(רגיל למתלים נוקשים), האבזור הבסיסי עושה את העבודה(שליטה מההגה? יש, בקרת שיוט? יש?,דיבורית BT עם שליטה על הטלפון? יש) אחזור שאצבור עוד קילומטרז איתה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תמיד אומרים שנוחות זה עניין אישי והסיכום שלך מדגיש זאת, לטעמי המושבים באיביזה מתוחת הפנים עדיפים אבל אתה הרגשת ההפך. הקליאו אכן קשיחה בטח לעומת ה208 שמציעה נוחות צרפתית יותר.

דווקא לגבי הגיר גם בטווינגו וגם בקליאו אני הרגשתי את חוסר הזריזות שלו לעומת הdsg אבל הקליאו בהחלט בעלת מנוע טוב מאוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין שעון חום מנוע ברכב.

רק נורה שמחווה - מנוע קר \ כלום (טמפרטורת עבודה \ מנוע חם (תקלה)

אני אוסיף ואומר שלדעתי ברמת גימור LIFE ההגהה נראה מאוד זול ופשוט.

כמו של הפאביות הידניות ברמת הגימור הבסיסית.

ברמת הגימור EXPRESSION PACK ומעלה נראה הרבה יותר מעניין.

6c0874e451669929258590546ec8cae1_renault_clio_interior-600-350-c.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת הגימור הגבוהה יותר נראית טוב יותר משמעותית, לגביי הנוחות - יכול להבין היטב את מה שאמרת, הקליאו 3 הייתה לי נוחה יותר, ושקלתי את הקליאו 4 עם מנוע 0.9T וגיר ידני בזמנו.

מבחינת מערכות מקוריות, עושה רושם שרנו לא ממש משקיעים באיכות המערכת, אמנם לא חסר שם כלום כמו שאתה אומר, אבל איכות הסאונד די גרועה. בקליאו שהייתה לי וגם במגאן של ההורים, לא מי יודע מה. אולי בקליאו 4 ברמת הגימור הגבוהה יותר זה נשמע קצת יותר טוב, אבל אני די בספק שיש שיפור משמעותי.

היא צריכת הדלק נמדדה גם בתדלוק במשאבה? ואם כן, כמה מדויק מחשב הדרך? ומה לגביי אופי הנסיעות? (לפי המהירות הממוצעת אני מבין שמדובר על משולב ביחס של 50/50 בערך)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא נסע איתי על הקליאו 3 וגם ציין שהיא הרבה יותר נוחה בעיר ובכלל סופגת טוב יותר שיבושים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשקניתי את ה208 הייתי "על הקצה" מבחינת עלות , הנסועה שלי גדלה ועוד גורמים סביבתיים שהשתנו בחצי שנה האחרונה גרמו לי להבין שבתקופה הקרובה רכב חברה עדיף לי - בכל מקרה לא הייתי קונה עוד 208 כי קשה לקנות רכב אחרי שעברת איתו חוויה שכזאת(על גבול האמונות התפלות).

הרכב עלה לכביש בספטמבר 16 ועבר "שינוי ייעוד" לרכב ליסינג(כנראה היה מיועד להימכר ב0 קילומטר במקור) - ולכן הוא לפני המתיחת פנים(שגם ככה מינורית).

רמת הגימור לייף ללא ספק מרגישה "זולה" יותר מאשר הרגילה, גם הרדיו עם המראה המאוד פשוט שלו(נראה כמו רדיו-דיסק בפועל אין דיסק) גם ההגה(פה דווקא מרגיש דומה למה שהיה לי באיביזה רפרנס מבחינת החומרים) וגם החוסר בפלסטיק "המבריק" של הרמות גימור הגבוהות בולט.

אין שעון חום אלא חיווי בעזרת נורה.

אין לי הסבר לגבי למה הEDC "יושב" לי יותר נכון מאשר הDSG - כשהDSG מגיב בהססנות(ביציאה מרמזורים לדוגמא) גם הEDC מגיב ככה, אבל בשאר הנסיעה לא הרגשתי הססנות מיוחדת וניסיתי להביא אותו למצב שאני מרגיש, מצד שני הDSG של האביזה שנהגתי עליה עבר חיים לא קלים ופה הרכב כמעט חדש ואולי אם הזמן אני אצליח להבין.

המערכת מבעסת ממש כי באופציה השניה(איביזה) הייתה מערכת הרבה יותר טובה - אבל עדיף לי מערכת פחות טובה מאשר מושב שלא נוח לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני הצנוע עם רכב אחר של רנו עם גיר ממשפחת ה-EDC - לקח לי הרבה יותר מ-1200 ק"מ ללמוד לחיות עם הגיר בתנאים עירוניים (אולי הגיר הוא זה שלמד אותי בעצם). בעיקר מדובר בסיטואציות מסויימות שמועדות לפורענות כמו משחקי גז-ברקס תכופים ותחילת נסיעה בירידה.

אני דווקא מאוד התרשמתי מכך שהגיר יודע יופי להוריד הילוכים לבד כשצריך, אבל זה לא קורה תמיד, מן הסתם תלוי בהרבה משתנים. יש מקומות ספציפיים בישוב שלי שבהם פעם אחר פעם אני יודע שהוא יורד הילוך וכך בדיוק קורה. מצד שני, במעבר לירידה ארוכה בכביש בין עירוני (נניח כביש 70 מאליקים ליקנעם) הגיר לא מוריד הילוך מרצונו החופשי במצב אוטומטי, אלא אם נוגעים בברקס. לאחר שההילוך כבר ירד, הוא לא יעלה הילוך עד שתיגע שוב בגז.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהנה עם הקליאו, מעבר קשה מ208GTI.

חלק ממה שכתבת רלוונטי גם ל-RS. מחשב הדרך מעצבן לאללה. מיקום כפתור הפעלת בקרת השיוט גם מעצבן.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרסת הלייף זה באמת רכב פחות מוצלח.

אם הגרסה הזו היתה ה"רגילה" ולא ליסינג, הייתי בוחר רכב אחר.

יש לנו במשפחה גם קפטור רובוטית עם מנוע 1.2.

המנוע מוצלח.

הגיר פחות.

בספק אם הייתי קונה קליאו אוטומטית בדיוק בגלל מה שאמרת.

לא הבנתי את הטענה לגבי המיקום של כפתור בקרת השיוט.

ממתי נוגעים בו בכלל?

נגעתי בו פעמיים, פעם אחת כשקיבלתי את הקליאו הנוכחית וביום שקיבלתי את הקליאו הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הLIFE נמכרת בעיסקאות ה0 קילומטר באיזור ה79K מה ששם אותה בקטגוריה אחרת לגמרי(שמה דווקא יש לה סיכוי),

דווקא הדבר המרכזי שמרגיש לי חסר זה מערכת יותר טובה מבחינת סאונד(אפילו לא חייב מולטמדיה - גם ככה המקורית לא מציגה וויז או שיקוף).

המעבר מאוד קשה(בעיקר אני - פשוט שונא תיבות הילוכים אוטומטיות,פשוט מתעב) - אבל מתרגלים, החלום נשאר ויחכה קצת - אני אחזור.

הכפתור ממקום פשוט במיקום תמוהה לחלוטין(בין המושבים) - אצלי ברגע שקיבלתי את הרכב איפשרתי בקרת שיוט ולא נגעתי בו עוד ,מצד שני? ברגע שהוא מאופשר הוא משתלט על המסך של המחשב דרך כל הנעה מחדש.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עברו להם 5 חודשים ו-12,000 קילומטר שאני עם הקליאו, למדנו אחת את השניה וזה הזמן למיני סיכומון - בעיקר על דברים שמרגישים רק לאחר ״חיים״ עם הרכב.

ההסתגלות לEDC -

- המכות במהירות אפסית באות בעיקר מ״טפיחות״ עדינות על הגז ממהירות עמידה(שנענות בתגובה מאוד אגרסיבית מהגיר), הגיר לא מסוגל לסבול את זה ומחזיר ב״להיזרק״ קדימה, פשוט צריך ללמוד להתגלגל עם הרכב רק ב״גלישה״ ולא ע״י לחיצה על הגז בפקק(גם אם הרכב מקדימה קצת רחוק אעדיף להתקדם בגלישה).

- הגיר לא אוהב הפתעות, עליה לא צפוייה? רכב שחוסם את הדרך ודורש עקיפה? במצב האוטומטי הגיר נכנס להשייה מרגיזה, הפתרון היחיד שעבד לי זה לזרוק את הידית הילוכים למצב ידני(בלי לגעת בהעברת ההילוכים) והתיבה תשתחרר להילוך הנכון - לאחר העקיפה או הצבירת תאוצה בעליה ניתן להחזיר לאוטומט.

- בניגוד לdsg הגיר לא יודע להחזיק הילוך בירידות(אין לי מושג למה) ונדרש להעביר למצב ידני בירידות ע״מ שלא ״להיזרק״ קדימה(מה שאני עושה בכל גיר בכל מקרה).

כל זה בנוסף למה שציינתי בסקירה הראשונה - לדעתי כשמתרגלים לחיות איתה מדובר בתיבת הילוכים לא רעה בכלל, אם כי היא עדיין לא ״אוטומטית״ סטנדרטית כמו שאפשר לחשוב על דו מצמדית ונדרש לסגל נהיגה מתאימה בשבילה.

בהאצה עם רגל קצת כבדה מהמקום להגה יש נטייה לסטיר טורק.

צריכת הדלק יציבה על 1-13 במספר מדידות שעשיתי לנסיעה משולבת ורגל לא תמיד קלה.

נוחות הנסיעה אני אדגיש זאת שוב - המתלים של הרכב פשוט יכולים לחרפן מרוב שהם פשוט עובדים אובר טיים בלהעביר כל שבר וסדק בכביש ישירות לגב שלי.

כשמגיעים לבורות הגדולים אמירות ״אאוצ׳״ וכיווץ הגוף שניה לפני שמגיעים לבורות הגדולים הם לא נמנעים - אם כי המושב נוח מאוד, גם אחרי נסיעות של שעתיים-שלוש בפקקים ועצבים הגב שלי חוזר שלם(כל עוד הכביש לא מאוד משובש).

המושב האחורי בלי המון מקום לרגליים אבל ברכב נסעו לא פעם נוסעים בוגרים מאחורה לנסיעות קצרות בלי להתלונן יותר מידיי על המרחב - מה גם שמסופקת להם תעסוקה וקומדיה בדמות החלונות הידניים עם המנואלות שמספקים הנאה לנוסע המשועמם(ותמיהה על הטיפשות של רכב ללא חלונות חשמל מאחורה).

אחסון

תא המסמכים הפתוח מול המושב של הנוסע מעל התא כפפות נוח מאוד - משהו קטן שלא חושבים עליו ביום יום אבל כשמתרגלים למקום הזה לזרוק בו דברים זה שימושי.

תא המטען מעט גבוהה להטענה ועם פתח צר אבל הנפח מספק לי.

אין כיסים במושבים הקדמיים ואין משענת יד.

המערכת - סך הכל אני מאוד אוהב את התפעול של הדיבורית - חוץ מהמחסור בעברית העובדה שיש לי ספר טלפונים מלא, גישה לשיחות שלא נענו/יוצאות/נכנסות,חייגן שברעיון נשמע נחמד אבל בפועל לא שמיש(לך תשחק עם הגלגלת כדי לבחור ספרות ספרה אחרי ספרה ע״מ לחייג).

בנוסף החיבור לa2dp כולל היכולת להציג את שם השיר והעברת שירים מהשליטה בהגה כולל מתוך פלייליסט ביוטיוב מראה שיש למערכת הזאת יכולות הרבה יותר טובות ממה שהיא נראית על פניו.

הרמקולים מעפנים - אני בקלות מסוגל בתחנות מסויימות לשים את המערכת על הווליום המקסימלי ולהרגיש שאני רוצה להגביר עוד.

הקליטה של הרדיו מעולה והוא מציג שמות של התחנות(לא הציג בתמונה כי לא הייתה קליטה בחניון) ויודע לדלג בין תדרים בזמן נסיעה(2 תכונות שעל פניו בסיסיות שלא היו לי במולטימדיה סיניות למינהן) כולל 3 כפול 6 תחנות שניתן לשמור בזיכרון.

משהו קטן ומגניב שלא ידעתי ויכול להיות שימושי לבעלי רנו אחרים - ע״מ להפעיל מיוט מתוך השליטה מההגה צריך ללחוץ יחדיו על הכפתור ווליום למעלה ולמטה.

ובכל זאת מישהו ברנו החליט לייצר לה בכוונה מראה בטעם של פעם(במתיחת פנים של 2017 העסק נראה טוב יותר).21908208_10211382109403403_813222636_o.jpg

חוויתי בנוסף תקר בצמיג, פה באמת קיללתי את רנו - להיתקע באמצע הלילה עם רכב ופנצ׳ר זה גם ככה חוויה לא נעימה, אז המנגנון עינוי של רנו להחזקת הצמיג ספייר היא בהחלט התבלין שגורם לך לרצות להרוג את הצרפתי שתכנן אותו - למזלי עם יוטיוב וקצת מצב רוח ב11 בלילה ביום שישי הצלחתי לבצע את ההחלפה ואפילו לימדתי את הפאנצרמאכר לאחר מכן איך מחזירים את הצמיג ומשחררים אותו ברנו - סרטון הסבר קצר שנעזרתי בו בעת החירום:

לצערי הרב הצמיג חטף בורג בקצה של הסולייה והלך - חברת הליסינג סיפקה לי כמובן במקום את מיטב התוצרת הסינית ואחד הגלגלים מקדימה נועל צמיג farroad frd 16 שמבעס לכשעצמו.

עוד מוזרויות צרפתיות(או סתם דברים קטנים שמציקים ביום יום רק אחרי הרבה זמן)מתגלים לי עם הזמן:

- חגורה אמצעית אחורית מטופשת - 2 אבזמים וחגורה שיורדת מתוך התקרה(לא יורד לסוף דעתו של מי שתכנן את העסק ככה - ילד או בחור נמוך יצטרך עזרה ע״מ למשוך את החגורה מהגג).

- המחשב רכב כפי שתיארתי מקודם מעצבן - משאיר אותי חסר אונים(רוצה לקבוע פגישה או עונה לטלפון דרך הדיבורית בנהיגה ורוצה לבדוק מה השעה - עכשיו לך תשחק עם המחשב רכב כדי ״לדפדף״ בין התפריטים שלו עד שאגיע לשעון) - כמובן שהמחשב מקובע באופן קבוע על מהירות אחרונה בבקרת שיוט על עוד היא מאופשרת(והכפתור נמצא במקום מטופש כדי שבכלל ארצה לשחק בו) מהרגע שהנעתי את הרכב(אם רק הנעתי יוצג פשוט --- במקום המהירות האחרונה - אבל לא יוותרו על התפריט המקובע), הנדסה מטופשות שביום יום ממש מציקה ברמה שבחרתי להדגיש אותה שוב(גם הרדיו אצלי לא מציג את השעה - הוספתי תמונות של המסכים שאישית אני צריך לדפדף בינהם לרוב) - חוץ מזה לוח המחוגים הוא ללא ספק אחד המגניבים שפגשתי בעיצוב(המספרים שזזים במד מהירות פשוט אדירים).

21868442_10211382109443404_1333005709_o.jpg21875964_10211382109003393_2028222665_o.jpg21895184_10211382109043394_362005138_o.jpg

- אם בלוח המחוגים עסקיננו, הכיוון תאורה של הלוח מחוגים היא עם גלגלת פיזית שקובעת בהירות ביום, בהדלקת האורות הלוח מעומעם קלות ביחס להגדרה של היום - למה לא לתת אפשרות לבחור בהירות שונה ביום ובהירות שונה בלילה? הדבר גורם לי לשחק עם הגלגלת הרבה פעמים כשאני נוסע ביום/לילה.

- אי אפשר לסובב את כפתור ההגדרות של המזגן ב360 מעלות, הרכב נמצא על מיזוג לכיוון הפנים? יש טל על החלונות שמסתיר את הדרך? אי אפשר לסובב את הכפתור סיבוב אחד להגדרה שמכוונת את הפן על החלון הקדמי - אלא נדרש לסובב את הכפתור כל הדרך לצד השני(הכפתור הרביעי בתמונה).

index.4.jpg

קצת תחזוקה -

הרכב עבר טיפול שנתי לפני כחודש - ביקשתי ממש לקבל פירוט של מה היה בטיפול, קיבלתי ד״וח טיפול תקופתי עם הפירוט ״טיפול 30,000״ ללא כל הסבר למה בוצע, כן - לפי הוראות יצרן הטיפולים בקליאו אחת לשנה או 30 אלף קילומטר - המלצה שחברת הליסינג מאמצת בשמחה רבה(הרכב עלה לכביש בלי שנסעו בו בספטמבר ולכן טופל עכשיו למרות שעשה ״רק״ 16,000 , הרכב עלה לכביש לפני שנה אבל בפועל החל את החוזה ליסינג בנובמבר) - בקצב נסועה שלי הרכב יצטרך להגיע לטיפולים לאחר 30 אלף קילומטר, לא חובב של הרעיון הזה בכלל.

עם כל החסרונות מדובר ברכב עם מושב מעולה שמשאיר אותי ללא כאבי גב גם נסיעות ארוכות, מנוע זריז וגמיש וגיר זריז בתנאים שלו, מרווח פנים טוב מאוד לנוסעים קדימה וסביר לנוסעים מאחורה(גבוהה לא יצליח לשבת בנוחות במושב האחורי) - ביינתים אני והקליאו נמשיך לצבור קילומטרז ואחזור עם תובנות לדעתי ב0 קילומטר עם מחיר של 77 אלף שקל לדעתי מדובר בעיסקה מעניינת.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להעיר לגבי הגיר:

בפלואנס דיזל הגיר כן מצליח להחזיק הילוך נמוך בירידיות. לפחות את הירידות החדות של ירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...