Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו לייפ 2016 ליסינג - שרשור מתגלגל

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^ מסכים כנ"ל. בפלואנס ההתנהגות שונה, הגיר לא רק שומר הילוך נמוך אלא לפעמים גם מוריד לבד.

לגבי מיוט - בפלואנס/מגאן פשוט לוחצים על הכפתור האמצעי ב"מקל" שמאחורי ההגה. מוזר לי שבקליאו זה שונה. האמנם כך?

לפי התיאור, הלוגיקה של לוח המחוונים מיישרת קו עם רוב המכוניות היום (בשונה מהפלואנס) - לוח המחוונים מואר ביום ומעומעם בלילה. חבל - דווקא פיצ'ר בטיחותי שגרם לי להחזיק מרנו קצת יותר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

- אי אפשר לסובב את כפתור ההגדרות של המזגן ב360 מעלות, הרכב נמצא על מיזוג לכיוון הפנים? יש טל על החלונות שמסתיר את הדרך? אי אפשר לסובב את הכפתור סיבוב אחד להגדרה שמכוונת את הפן על החלון הקדמי - אלא נדרש לסובב את הכפתור כל הדרך לצד השני(הכפתור הרביעי בתמונה).

[ATTACH=CONFIG]494179[/ATTACH]

לא מכיר רכב שזה שונה בו.

גרמת לי לשנוא חברות ליסינג עוד יותר מהפוסט הזה.

וכן, החלפתי פעם פנצר לבחור עם רנו וזה היה פשוט סיפורץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקליאו שלי ניסיתי לא מעט פעמים , ולחיצה על ווליום למעלה+ווליום למטה לא עושה כלום ושום דבר.

0.9 Expression Pack

עוד משהו מציק, זה החלונות, לא נסגרים אוטומטית שסוגרים את הרכב.

הכרטיס של ההנעה ללא מפתח עליי תמיד.

יוצא מצב שאם יש מישהו נשאר באוטו ואני הולך לשנייה לYELLOW בתחנת דלק או למלאות אוויר בגלגל, הרכב ננעל.

אני צריך או להשאיר דלת פתוחה, או לפתוח שוב עם השלט - מציק.

ובכלל, הטווח של ה"נעילה אוטומטית" מעצבן, אם אתה ניגש לבגאז' - הכל טוב.

אם אתה ניגש לחלק הקידמי של הרכב, הוא ננעל וצריך, שוב, לפתוח אותו.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stum,

- מוזר שאין לך את המיוט מההגה - ייתכן שזה רק מקליאו במודל מסויים.

- בLIFE אין בכלל מפתח עם טכנולוגיית KEYLESS, אני צריך ללחוץ על הכפתור פתיחה בשלט כדי לפתוח\לנעול את הרכב ולהכניס את המפתח למקום שלו בדשבורד כדי להניע - אז לא מכיר את הנושא.

- החלונות אבל אם אתה לוחץ לחיצה ארוכה אחת ממשיכים להיסגר עד הסוף?(חלונות אוטומטיים)? תמיד היה לי מוזר למה בקליאו אצלי זה לא ככה(חשבתי שזה ממש סטנדרט של חלונות חשמל ממזמן אולי גם על זה התקמצנו בLIFE).

לא מכיר רכב שזה שונה בו.

גרמת לי לשנוא חברות ליסינג עוד יותר מהפוסט הזה.

וכן, החלפתי פעם פנצר לבחור עם רנו וזה היה פשוט סיפורץ

נכון חלקית בקיה ריו שהייתה לי זה היה ככה , אבל ברכבים אחרים לפחות הסיבוב הוא יחסית קצר בין המצבים(כמו האיביזה שהייתה לי) - כאן נדרש לסובב שלושת רבעי סיבוב את המתג היחסית גדול ומגושם במצב שאמור להיות נגיש בקלות יחסית.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקליאו שלי ניסיתי לא מעט פעמים , ולחיצה על ווליום למעלה+ווליום למטה לא עושה כלום ושום דבר.

0.9 Expression Pack

כנראה תקלה אצלך.

אצלי גם בקפטור וגם בקליאו זה ככה.

בקליאו הקודמת גם, והיא היתה גרסת 1.2

עוד משהו מציק, זה החלונות, לא נסגרים אוטומטית שסוגרים את הרכב.

אופציה של 1500 שקל.

הכרטיס של ההנעה ללא מפתח עליי תמיד.

יוצא מצב שאם יש מישהו נשאר באוטו ואני הולך לשנייה לYELLOW בתחנת דלק או למלאות אוויר בגלגל, הרכב ננעל.

אני צריך או להשאיר דלת פתוחה, או לפתוח שוב עם השלט - מציק.

אם אתה לא מכבה את האוטו הוא לא ננעל.

וגם אם יש מישהו בתוך האוטו הוא יכול לצאת בלי בעיה.

ובכלל, הטווח של ה"נעילה אוטומטית" מעצבן, אם אתה ניגש לבגאז' - הכל טוב.

אם אתה ניגש לחלק הקידמי של הרכב, הוא ננעל וצריך, שוב, לפתוח אותו.

זה בספר הרכב.

זה פיצ'ר, לא באג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אז הגיע הזמן לעדכון קצרצר, בעיקר לדברים קטנים שלומדים עם הזמן.

עברה ממש כמעט שנה(מתחילת אפריל שנה שעברה) והזמן עף - הקליאו איתי כבר 22+- אלף קילומטר ובכללי נמצאת על 26+- אלף קילומטר.

קצת על תחזוקה ודברים שהיה צריך לעשות(בלי מחירים כמובן, לא אני טיפלתי) -

- ב18 אלף קילומטר בערך העדפתי לשלוח את הרכב ל"תכנות" מחשב גיר בגלל רעידות - בפועל אני חושב שזה יותר בגלל איך שאני נהגתי ברכב, אני למדתי עם הזמן "להתנהג" עם הגיר(מעשית צריך "רגש" מסויים ברגל) והיום הגיר כבר פחות מתנהג לי מוזר, "התרגלתי" לנהוג בו(הEDC דורש עקומת למידה).

- ב22 אלף קילומטר הגיע הזמן לטפל בבלמים שחורקים - הוחלפו רפידות+צלחות בילום, הנציג של החברת ליסינג אמר שהחלפות רפידות בלמים היא דבר נפוץ בקליאו.

- רגישות מוזרה משהו בקליאו, המפתח ברגים - הוא פשוט נשחק אחרי 2 החלפות של הגלגל - נהיה "עגול" בפנים במקום משושה, והחליק בזמן החלפות גלגל, בעיה זהה הייתה בקליאו זהה של חבר לעבודה - הוחלף בטיפול הנ"ל.

- רוכב קטנוע אידיוט הוריד לי את המראה, למזלי רק הזכוכית השברה והמנגנון נשאר שלם - 100 שקל והחלפתי בעצמי את הזכוכית, הרגיש לי מטופש לתבוע את הביטוח של חברת הליסינג על זה(חבל על התביעה).

נוחות נסיעה -

יש רעשי רוח מורגשים במהירות 80+, לי פחות אכפת אבל חשוב לדעת למי שזה מפריע - המתלים נוקשים אבל התרגלתי, כבר פחות נורא לי ממה שהיה לי בהתחלה.

רק השבוע עשיתי נסיעה של שעתיים לעכו מהמרכז עם הרכב, אחרי הנסיעה הארוכה יצאתי לא עייף בכלל מהנסיעה, משהו שלא מובן מאליו במיוחד אצלי שיכול להתעייף מאוד מנסיעות ארוכות.

סלון ומרווח פנים -

תאי אחסון, חסרים לי תאי אחסון - יש לי מדף מכתבים נחמד מעל התא כפפות,תא כפפות ומקום קצת איפה שיש את המפתח והמצת מתחת לשליטה של המזגן - אין שום מקום אחר לאחסון בו דברים ברכב, יוצר לי קצת באלגן מידיי פעם עם ניירת וכו'(מדף פתוח לא תחליף למשענת יד עם תא אחסון או כיסים במושבים), נושא מבעס מבחינתי, גם התא מטען דווקא בסדר מבחינת מקום(כןכן, יש לי בלו"ז לפנות קצת באלגן מהתא מטען).

כמי שמסתובב בשטח יוצא לי לבקר במקדונלדס- ולצאת עם כוס שתייה גדולה(מה שאני התחלתי לקרוא לו מבחן מקדונלדס), הקליאו ללא ספק לא אמריקאית אלא מגיעה מאירופה- אין מחזיק כוסות מספיק גדול בשביל לאחסן את הכוס הגדולה.

לנהג יש סביבת מחייה לא רעה(אחד הדברים שאני מאוד אוהב בקליאו ביחס לקטגוריה שלה), מול זאת למי שיושב מאחור אין כמעט מרווח לרגליים כלל, אבל אנשים נסעו גם מאחורה ויצאו בחיים כדי לספר - גם המנגנון המטופש של החגורה במושב המרכזי(חגורה מהגג עם 2 אבזמים) הוא פשוט מיותר.

הפלסטיקה והפנים של הרכב פשוטים מאוד,הצבע החד-גוני והאפור של הדשבורד קצת מדכא בנוסף לעובדה שהוא פלסטיקי וזול בתחושה שלו - מצד שני הרכב לא מראה שום סימנים של קירקושים או בעיות והכל נראה מרוכב טוב מאוד - דווקא למושבים יש תפירה אדומה שמוסיפה קצת צבע לסלון.

IMG_20180303_175552.jpgIMG_20180303_175510.jpgIMG_20180303_172329.jpgIMG_20180219_093500.jpg

לסיכום,

מצחיק שמתוך אילוץ(לא היה לי הרבה מבחר בליסינג ומצד שני נדרשתי לרכב ליסינג) יצא לי רכב שעונה מצויין על דרישותי - נוצר לי "קליק" מסויים ולא צפוי איתה.

היא עושה את היום-יום פשוט טוב,בנוחות ועם כל המאסט שאני צריך מובנה -שפשוט כיף לי להיכנס אליה בבוקר ולהתחיל יום.

היא מצליחה להיות משייטת לא רעה בנסיעות בין עירוניות ארוכות ולא להוציא אותי עייף מהן(מושב מעולה, מנוע-גיר זריזים ובקרת שיוט), אם כי למי שמפריע הנושא של הרעשי רוח(לי מעולם לא הפריע) ייתכן ויהיה פחות מוצלח בסעיף הזה.

בנוסף גם בעיר היא כייפית(אם כי כפי שכבר ציינתי בפוסטים קודמים הגיר לא חובב נסיעה עירונית וכן דורש לתרגל בלימה עירונית כדי למנוע משיכה של הרכב קדימה בזמן הבלימה ע"י הגיר), כמי שנוהג הרבה בתוך ערי המרכז הצפופות הגודל הקטן שלה וההגה הסופר רך(שקצת חיסרון שהמהירות עולה) לתמרן לתוך חניה כחול-לבן או להיכנס לסימטה צרה ממוצעת במרכז היא משחק ילדים - וזה בשבילי דבר חשוב מאוד.

IMG_20171125_120139.jpg

חשבתי השני לבקש שדרוג, אולי לקפצו'ר,דאסטר או גרנד קופה(השדרוגים שרלוונטים עבורי לפי הקטלוג של החברה) - השבוע כשחניתי בכחול-לבן כמו כפפה בדואר ליד הבית בחניה שמאזדה 3 סדאן שניסתה להיכנס לפני יצאה לסיבוב שני של חיפוש חניה הבנתי למה ייתכן שהמחשבה הזאת פשוט מיותרת בשלב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

טוב, עברו להם 8 חודשים - אנחנו עשינו ביחד כבר 38 אלף קילומטר והיא הגיעה ל41 אלף קילומטר - סיכומון קצרצר(כי אין הרבה מה לעדכן).

מבחינת תחזוקה היה שקט מוחלט, הרכב נוסע ומתפקד טוב מאוד - אין פה שום דבר מיוחד לדווח.

הוחלף ב33 אלף קילומטר עוד צמיג(בורג בצד של הצמיג) - עכשיו יש זוג צמיגי Farroad frd16 וזוג קונטיננטל מקוריים מאחורה.

מה שכן? התחיל להופיע מעט בלאי בסלון של הרכב:

- המקום שבו אני מחזיק את ההגה פלסטיק מתחיל להיראות ולהרגיש "משוייף"(חלק, מציק קצת יותר להחזיק)

- כפתור סירקולציה פנימית במזגן מתקלף

- הידית הילוכים בצד מתחילה להתקלף

IMG_20181016_212920.jpgIMG_20181017_215717.jpgIMG_20181017_215730.jpgIMG_20181017_215746.jpg

מה גם שהיא שברה שיא אישי - הרכב שהיה איתי הכי הרבה זמן ונהגתי עליו הכי הרבה(כן, יצא לי להחליף הרבה רכבים), יש לי עוד שנה לחוזה ליסינג עליה ולמען האמת אני לא מוצא סיבה להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך עכשיו תשכנע את הנציג של הליסינג שזה מוצדק להכניס את הרכב למוסך הזה(הרי יגידו לי "במה זה מפריע לך", קרה לי) ואם כבר אצליח לשכנע זה אומר להיות שבועיים עם רכב בן 4-5 שעבר נסועה של 6 ספרות בלי דיבורית, סקאי מרוח בשילוב ריח סיגריות וללא בקרת שיוט - ואז פתאום זה לא נורא כ"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי, מכיר שזה נהוג - ספציפית פה זה ממש כאילו באתי עם פינצטה ושייפתי את ההגה.

לגבי חברות הליסינג מקס - זה לא שיגידו לי "לא" מלא, אבל צריך להתחיל לשכנע ובסוף אם אבקש ממש יתרצו - אבל אין לי כוח לחלופי פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

איך מסכמים שנתיים ו8 חודשים ו61 אלף קילומטר(65 על המד בסך הכל) ביחד עם הקליאו?.

אני יושב וחושב איך אני עושה סיכום טכני ויבש לתקופה הזאת ותאכלס, את המידע היבש על הקליאו כבר חשפתי פה לאורך התקופה בסיכום – הרכב הציג אצלי אמינות הרבה יותר טובה ממה שחשבתי, ובכל זאת בתקופה האחרונה:

- המדחס של המזגן כנראה קרוב לסוף, בעמידה הרכב התחיל להכניס אוויר חם ולפי כמה פוסטים פה בפורום זה מחלה ידועה שאומרת שהמדחס קרוב לסוף חייו

- נכנסו לי מים דרך הדלת בחורף הקודם, המוסך כיוון את הדלת ומאז היה שקט בתחום הזה

- יש פה תמונות של חלק מהחלקים בתא נוסעים שמראים בלאי לא קטן(כפתורים מקולפים, הגה משוייף וכו').

אני מסתכל אחורה על התקופה הזאת עם הרכב הנ"ל ומבין שזה הרכב שהיה באחזקתי הכי הרבה זמן באופן משמעותי – זה כבר לא לנהוג על רכב זה לחיות עם הרכב, ממש כל יום מה גם שבעבודה כמו שלי שאני כל יום אצל לקוח אחר ומסתובב לא מעט האוטו הוא המשרד שלי, וביליתי בתוכה לא מעט שעות.

מה לא הספקתי לעשות איתה? נסעתי איתה לגולן הרחוק והגעתי איתה עד אילת, עמדתי בפקקים, חניתי בת"א, עברתי סימטאות ונסעתי בכבישים המפותלים של עליות ירושלים ובכבישים המהירים כדי להגיע ללקוחות מצפון ועד דרום.

2 חברים נוספים החזירו את הקליאו ליסינג שלהם, האחד לקח ארונה חדשה והשני לקח CX3, שניהם מספרים על הרכבים החדשים התחושה הג'יפונית שלהם האבזור המפנק שלהם ביחס למעליב של הקליאו LIFE והאיכות חומרים העדיפה – אבל בתאכלס? הם ביחד אומרים שבחינת ביצועים והנאה מנהיגה - הקליאו עולה עליהן.

והנה מחר מגיע הרגע להיפרד, לסיים תקופה – גם בחיים וגם תקופה עם הקליאו, כשאני בדיוק עובר עבודה היא תחזור לחברת הליסינג ותמשיך הלאה.

האם אני הייתי ממליץ לרכוש קליאו? בפירוש, פשוט רכב תענוג לנהג – היו לי הרכב רכבים בחיי(מקורולה עד 208GTI ) ומאף רכב לא מאוד נהניתי לטווח הרחוק כמו שנהניתי מהקליאו.

ובקרוב הרכב הבא....

unnamed.jpg

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום. למרות שיש לי את הגרסה הידנית שלא מציגה את הביצועים של ה 1.2 אני מזדהה, רכב שהוא באמת תענוג לנהג לפני הכל, ובמקרה של הגרסה שלי גם האבזור יפה מאוד למחיר ולסגמנט.

מאיזשהי סיבה נקשרים מאוד לרכב הזה, אני גם בתקופה שמחפש להשתדרג לרכב ספורטיבי וחזק יותר ובמהלך התקופה היו לי הזדמנויות למכור את הרכב שלי במחיר ממש טוב שברור היה שלא יחזור ולא עשיתי את זה כי בתכלס? היה לי פשוט קשה להפרד למרות שזאת כל המטרה שלי במהלך הזה, לא יכלתי ככה סתם לזרוק רכב שאני מאוד אוהב וקשור אליו מבלי שמצאתי את הרכב הבא למרות שזה מה שהיה חכם לעשות.

סוגר איתה שנתיים ממש עכשיו, גם אצלי גילתה אמינות מוחלטת בתקופה הזו, אבל עשיתי הרבה פחות קילומטרים ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...