Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מדובר בכניסת מגבר לפרוטקשן [תופעה שקורית לאחר התקנה]

פליקס
שימו לב! השרשור הזה בן 2532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אתמול התקנתי את המערכת ברכב (206 3 דל').

הרכיבים הם:

מגבר http://mbquart.com/na1-320-4/ מוצהר 80 וואט לערוץ ב 4 אוהם, לא ניתן לגישור.

קומפוננטים של מורל וירטוס 6.5"

וHU פיוניר 6650.

המגבר מוזן עם כבל 8 גייג' שנלקח לא ישירות מהמצבר אלא מקופסת הפיוזים שנמצאת לידו (הצרפתים עשו ככה שהפלוס הולך מהמצבר לאלטרנטור ובדרך מתפצל אל תיבת הפיוזים הזו), כמו בתמונה כאן:

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=464008&d=1466490189

וכעת קורית תופעה מוזרה, כשאני מעלה את הווליום גבוה ב HU לנק' מסויימת (לכל טראק זה קורה בווליום אחר) מה שקורה זה שהמוזיקה כאילו מפסיקה לשניה וחוזרת, מפסיקה וחוזרת ומתנגנת למקוטעין. אם אני מוריד את הווליום ברמה שתיים זה מסתדר והמוזיקה מתנגנת כמו שצריך. בשירים עם באסים הווליום הנ"ל נמוך יותר מאשר בשירים ללא באס. לא משנה איזה מוזיקה אני שומע אני לא מצליח לעבור את ה43 ב HU (מתוך 62) ללא שהסאונד נהיה מקוטע.

האם מדובר על כניסה של המגבר לרוויה וזו הגנה מובנית של המגבר? מניסיון עם מגברים אחרים כשהם נכנסים לפרוטקשן הם נכבים לזמן מה ולא נדלקים ישר, לכן אני בכלל לא בטוח שמדובר בפרוטקשן של המגבר. אולי מדובר על איזושהי הגנה מהצד של הקרוסים שמנתקים מתח לרמקולים?

בנסוף שמתי לב שאם אני עושה פאוז למוזיקה וה HU דולק אבל לא מוציא סאונד אני שומע יללת אלטרנטור שעולה ויורדת בהתאם לסלד, כשהמוסיקה מתנגנת לא שמתי לב לרעש הנ"ל. להתעסק עם ההארקה של המגבר וה RCA-ים או שאם לא שומעים את זה עם המוזיקה פשוט לא לגעת?

בנוסף לפעמים כשאני מניע את הרכב והמערכת עולה לראשונה יש לפעמים מעין איזשהו צפצוף קצר כזה עם העליה של המערכת או מעין פאק שהרמקולים מקבלים (כאילו הרמקולים מקבלים DC), זה תקין?

אשמח לעזרתכם וחוות דעתכם.

תודה מראש

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הורדתי מעט את הגיין במגבר ועכשיו הקיטועים קורים בווליום גבוה יותר ב HU (מצליח להגיע לאזור ה50 בHU), הגיוני סה"כ.

דבר נוסף, לאחר שהורדתי מעט את הגיין במגבר, יללת האלטרנטור נראה שנעלמה, אולם הצפצוף המוזר בעליה ראשונה ומעין פאק (כמו DC לרמקול) עדיין קיימים לפעמים.

העניין הוא שאני כמעט ולא מרגיש שום שיפור עם המגבר הנ"ל ביחס לשימוש במגבר הפנימי של ה HU. יש סיכוי שהמגבר בכלל לא 80 לערוץ כמו שמוצהר אלא יותר לכיוון ה50?

האם איך שתיארתי למעלה, ככה נשמעת רוויה של מגבר?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין בצרפתיות ולא לחלוטין הבנתי את התיאור שלך, אבל האם לתיבת הפיוזים הזו מגיע כבל ראשי מהמצבר בעובי ראוי? אם כן, אז לא רואה עם נקודת החיבור הזו בעיה בהכרח. האם אין שום דרך לבצע חיבור ישיר למצבר?!

להיכן מחובר המינוס של המגבר? האם הוא איכותי (כלומר מחוזק היטב לנקודה חסרת/משוייפת צבע, ועם כבל בעובי מתאים)?

אין שום אינדיקציה, לא באתר החברה ולא בחוברת ההפעלה, אם ההספק המוצהר הוא RMS או לא. מה שלא מעיד לטובת הענין.

בנוסף, גם אם נניח שהמגבר הוא 100% נציל (והוא לא), נראה שהוא מוגן ע"י פיוז בודד של 20A. כלומר 20A x 14.4V באופן אופטימי שכזה נותן 288W, שזה כ-72W לערוץ. אם הייתי צריך לשער, הוא כנראה מספק בין כ-40 ל-60 וואט אמיתיים לערוץ. זה עדין יותר מהגברה פנימית של ר"ד ועדין אמור להיות יותר איכותי (אבל גם תלוי איכות סיגנל שהוא מגביר).

אין לשלול שיש תקלה במגבר שמוביל לרעשים/ניתוקים/פאקים וכד'. אבל יש לוודא שאכן חיבורי המתח תקינים ואינם מושפעים ממערכות אחרות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

הצרפתים בחוכמתם התקינו נעל כבל שניתנת לשליפה מהירה, כמו בתמונה הזו:

http://farm3.static.flickr.com/2779/4412006899_3a010a105e_o.jpg

לכן אין אופציה להתחבר ישירות למצבר אלא אם כן אני מחליף נעל כבל, מה שאני לא רוצה לעשות. מהנעל הזו הם עשו פיצול שהולך אל תיבת הפיוזים (הכבל השרשורי השחור בתמונה הנ"ל ( http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=464008&d=1466490189)

וכבל עבה יותר שהולך לאלטרנטור.

הפיצול אמנם דק יותר מהכבל שהולך לאלטרנטור ולהערכתי מדובר במשהו כמו 6 גייג' (לעומת 4 גייג' כנראה שהולך לאלטרנטור).

המינוס של המגבר הוא גם כן 8 גייג', ומתחבר לנק' הארקה מקורית של הרכב שקיימת ליד המושב הימני קדמי, מודה שלא בדקתי אם הצבע שויף או לא.

החיווט הוא לא הכי איכותי ואני לא מאמין שהוא באמת 8 גייג' אמיתי (חיווט של סאונדסטרים או EARTHQUAKE לא זוכר מה המתקין שם, כנראה זבל סיני כלשהו). אני אקח כבל 4 גייג' ואחבר פלוס ישירות מהמצבר ואוסיף עוד הארקה ואעדכן אם משהו השתנה.

אגב אם אחבר סקופ במוצא המגבר אני אמור לראות את העיוותים הנ"ל, לא? נניח אשדר סינוס בתדר מסויים (נאמר 100 הרץ) ואתחיל להגביר את הווליום עד שיהיו קיטועים אוכל לראות האם מדובר ברוויה בסקופ, נכון? או לחילופין למדוד את המתח בכניסה למגבר ולראות אם המתח עליו נופל?

בכל מקרה במידה ולא יעזור אקנה מגבר חדש. יש המלצה למגבר 4 ערוצים קטן (שיכנס מתחת למושב) שיגביר סט וירטוס וסאב 10" שיכול לספוג סביבות 150 וואט (SCAN SPEAK או מורל כלשהו, טרם החלטתי מה לקנות)?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...