Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכבת אבק ה קלילה - איך אתם מתמודדים?

שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כולם מכירים בעיקר בעלי הרכבים הכהים את המצב:

שטפת את האוטו שעה השקעת שמת אפילו ווקס והרכב נוצץ- נהדר)

יום אחרי יומיים אחרי שהאוטו טיפה בחוץ מצטבת השכבה הדקה הזאת שאפשר להתעלם ממנה אבל ברגע שאתה מעביר את אצבע על מכסה המנוע ורואה את ההבדלים אתה מקבל את הגננה:?

מה אתם עושים?

אני לא מסוגל להשאר אדיש לזה ויש לי מגבת מיקרופייבר מהקוראיני(צהובה) ומרסס שטיפה מהירה של מגווירס

אני משפריץ ומנקה

זה ממש פוגע בצבע הרכב?

מדובר על שכבת אבק דקה ולפי העין לא חושב שזה הורס- מה אתם חושבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית שוטף את הרכב ביסודיות בימי שישי עם מיטב החומרים רוב הפעמים . במהלך השבוע כשמצטברת השכבה הדקה אני מתיז מים עם הגרניק על הכל ומנגב

Sent from my iPhone using Tapatalk

C200k W204 & C180k W203 coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופת הסתיו והאביב אי אפשר להימנע מכך.

שים לב ששכבה דקה עדיין הרכב מבריק(מנסיון) אבל אין ספק שזה מבאס.

הבעיה היא שכל כך חם בחוץ שזה מייאש כל כמה ימים לשטוף, בטח שאתה חוזר עייף מהעבודה.

אין מה לעשות, לוקח אותה לפעמים לשטיפה אצל מכוני שטיפות, פחות מפריע שכן הרכב גם ככה עם קילופים בכל חור.

לכל מי שיש גרניק או צינור חזק נייד אתם בכלל לא בבעיה. אלו שלא ואלה שגרים בבניין ללא צינור זה הבאסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט ביותר, כרגע עשיתי את זה. (כמובן הרכב עבר טיפול דיטיילינג לפני כמה ימים,לא ניתן בלי)

2 דליים מים (סחבתי מרחק גדול מאוד אחד אחד) דלי ראשון שטיפה עם כפפה

לאחר ריסוס ONR בעדינות רק להוריד את שכבת האבק הראשונה.

דלי 2 מהול ב ONR (שוב לרוץ מרחק למלא מים) מעבר עם הרבה מים מהדלי

על ידי כפפה נקייה -לשפוך את המים (מילא הם נקיים) על חלקים אוגרי לכלוך (מכסה מנוע/גג/תא המטען)

מעבר עם אובר בלי לחץ כמעט/ליטוף (כי אם נשארו גרגרים? הם לא ישרטו את הצבע) מעבר

שני עם מטלית נוספת לבאפינג. (מטלית 1100GSM של הקוריאני עושה את המטלה בצורה בטוחה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל זה קצת פרויקט אני מתכוון למשהו קליל אחרי השטיפה האמיתית שלי

משהו בין לבין כזה

השאלה אם השיטה שלי לא הורסת את הצבע? למרות ששוב מדובר על שיכבה דקה ואני מרטיב טיפה את המגבת ומרגיש שהאבק יורד ממש בקלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום פרויקט,זו שטיפה פשוטה וקלה.

לאחר יום מספיק אפילו דלי אחד באותו תהליך שציינתי - והרכב נקי ללא רבב.

רק חייבים ללמוד את יסודות השטיפה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תכסה את הרכב?

אצלי הרכב שחור, ומהשטיפה עד שמחנה את הרכב (10-15 דקות) כבר רואים את האבק על הרכב.. אין מה לעשות, אבל כיסוי משאיר את הרכב נקי עד כמה שאפשר גם אחרי כמה ימים, לפי דעתי גם מונע את ה"טל" בבוקר להגיע לרכב.

בכל זמן שיש לי אפשרות והרכב חונה כמה שעות בית/עבודה - מכסה את הרכב.

תחשוב על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התזת קוויק דיטיילר על שכבת אבק, וניגוב, זה מתכון לסווירלים גדולים ויפים.

גם כיסוי לרכב זה מתכון לסווירלים.

חניה עם גג זה יעיל, אבל עדיין במשך היום יצטבר אבק.

שני דליים זה ממש לא פתרון מהיר ויומיומי.

אי לכך, העצה היחידה היא התזת צינור (למי שיש), וניגוב עם מיקרופייבר שהותז עליו קוויק דיטיילר.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר, אם הרכב אחרי טיפול דיטיילינג ושכבת ננו, וכמובן מכוסה - הבנתי (ותתקן אותי אם אני טועה), שאפילו אם יש סווירלים, זה על שכבת הננו ולא ממש על צבע הרכב - זה נכון? או שלמרות הננו הסווירלים נשארים על צבע הרכב?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור - אין פתרון קל וזריז, הקל שאני עושה מזיק לצבע לפי הבנתי? למרות שלפי ההגיון שלי באמת שדיברתי על שיכבה דקה מאוד ולא נראה שזה מזיק , אולי אם אשפוך מים לפני טיפה ואז אעבור עם התרסיס זה יהיה פחות גרוע כי לא יהיה מגע של אבק עם הפח? אגב פתרון של כיסוי הרכב נשמע מעולה , עד כמה זה מסובך ההתעסקות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני מאוהב בצבע השחור אבל כן גם סובל ממנו, בכל מקרה אשמח לשמוע על עוד פתרונות יעילים לניקוי זריז בין שטיפות, המוצרים שמיועדים לזה גורמים נזק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...