Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד מזהים בוצה במנוע? סיאט איביזה 1.9 דיזל 2003

ov600
שימו לב! השרשור הזה בן 2552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מנהלים, לפני שתפנו אותי לחוקי הפורום, ערכתי חיפוש ולא מצאתי מידע לגבי זיהוי הבוצה אלא רק על איך מטפלים.

אני נוסע באיביזה דיזל SDI שנת 2003. הרכב אצלי כבר 10 שנים וקרוב ל 200K ק"מ ומפגין אמינות של 100%.

מטופל בשמן מסוג טורבו סופר מוטור 15-40 (עונה לתקן WV505). אבל זהו שמן מינרלי.

אני מחליף שמן עצמאית כל 7.5K ק"מ (המנוע עם כ 350K ק"מ) וכל החלפה שניה גם פילטרים (שמן ואויר).

הרכב נוסע במהירויות גבוהות רוב הזמן (110 - 130). אינו אוכל שמן ואינו מאבד מים.

אתמול דחפתי אצבע לפתח מילוי השמן, הצמדתי אותה לדופן הפנימית של המנוע וגרפתי. הרגשתי שקיים קרום עדין ודקיק (באמת דקיק) של חומר שחור וצמיגי על הדופן הפנימית.

לעשות פלאשינג + פתיחה של הקרטר ללא וודאות שאכן צריך, נראה לי מיותר וסתם "לחפש צרות".

איך אני יכול לדעת אם יש הצטברות של בוצה במנוע או לא?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שמן מכיל תוספים שמנקים את המנוע ואתה לא צריך לעשות פלאשינג אם ברכב נעשו טיפולים בזמן.

ניקוי פלאשינג עלול "לפתוח חורים" במנוע והמנוע יתחיל לאכול שמן.

קודם כל תפסיק להשתמש בשמן מינרלי עלום שם הזה. שמן נורמלי, סינטטי מלא עולה מאה שקל, לא הוצאה כזאת גדולה.

השכבה השחורה, זה בעצם הבוצה שמדברים עליה. תתחיל לטפל בזה בעזרת שמן עם יכולות ניקוי טובות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזהות בוצה?

במקרה שלי בI20 , פותחים פקק שמן כי במדיד לא ראו , מגלים שכבות של בוץ אדירות על הפקק+בתוך המנוע.

אם לא היינו הולכים למוסך לטיפול גם לא הייתי רואה את זה כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע שמטופל כל 7500 ק"מ, אם יש בו בוצה זה רק מסיבה אחת - השמן הגרוע שאתה משתמש בו.

בדיעבד, אם היית משתמש בשמן "מותג" 5-40 או 10-40 כלשהו ומחליף כל 15.000, היה יוצא לך אותו דבר מבחינה כספית והמנוע היה נשאר נקי.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע שמטופל כל 7500 ק"מ, אם יש בו בוצה זה רק מסיבה אחת - השמן הגרוע שאתה משתמש בו.

תודה Buki על התשובה. העניין הוא שזה שמן של דלקול, http://www.delkol.co.il/catalog.asp?cat=12&item=78 לא איזה יבוא סיני לא ברור. כמו כן, עומד בתקן המתאים של היצרן. אינני בטוח שההגדרה "שמן גרוע" שחזרה כמה פעמים בתגובות, מתאימה כאן.

אשמח לדעת מה חושבים אנשי מקצוע והאם מהתמונות שהעליתי יש סימנים בכלל לבוצה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב מה רשמתי: אם יש בוצה.

אם יש בוצה במנוע שמטופל כל 7500 ק"מ, אז הסיבה היא השמן.

יכול להיות שאין שום בוצה.

אני לא מצליח מהתמונות להבין משהו.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הגיעה ההנחה הזו ששמן מינראלי= זבל?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...