Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת מפלס נוזל קירור (פורד פוקוס 1.6 טורבו 2012)

doryo9
שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, צריך הבהרה בנוגע לכמה דברים שקשורים למים ברכב

-בדיקת מים מדויקת צריכה להתבצע רק בבוקר כשהמנוע קר לגמרי? או שבמשך היום (בשיא החום) גם ניתן לבדוק ולקבל מדד מדויק למרות שבחוץ חם מאוד? (אחרי שהרכב עמד עם מנוע כבוי כמובן)

-במהלך נסיעה מים ממיכל העיבוי בורחים לרדיאטור ולכן כאשר בודקים תוך כדי שהמנוע עובד נדמה שיש פחות מים במיכל העיבוי ממה שבאמת יש? לאחר שמכבים את המנוע ונותנים לרכב לעמוד נניח חצי שעה המים אמורים לחזור למיכל העיבוי? כי בבוקר למשל היה נדמה שחסר לי מים אחרי שהאוטו עמד שעה וחצי (לאחר נסיעה), רק לאחר שקצת פתחתי את הפקק של מיכל העיבוי שמעתי לחץ משתחרר והמפלס עלה, זה מצב תקין?

המנוע ברכב שלי התחמם לפני מספר ימים בנסיעה, עצר לידי מוסכניק במקרה. כיבינו את המנוע כמובן, הוא פתח את הפקק של מיכל העיבוי נתן למנוע להתקרר כמה דקות, ניקז את המים שהיו במיכל החוצה ומילא לי מי קירור חדשים. הוא טען שהיה לחץ כלוא במיכל וזה מה שגרם להתחממות של המנוע אבל זה לא נשמע הגיוני כי לחץ תמיד מצטבר במיכל העיבוי לא? לאחר מכן לקחתי את הרכב למוסכניק שלי שחיפש נזילות, עשה בדיקה לרדיאטור עם לחץ וטען שהכל תקין לגמרי, אמרתי לו שאולי מים מהמיכל התאדו משום שהפקק לא היה סגור טוב והוא אמר שיכול להיות כי הוא לא מצא שום בעיה.

השאלה שלי היא האם הגיוני שההתחממות של המנוע נגרמה משום שמים התאדו עקב כך שהפקק לא היה סגור היטב? (ומה ששאלתי בקשר ללחץ שהשתחרר אחרי שפתחתי את הפקק^)

תודה רבה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה לא מצליח לערוך את ההודעה המקורית... הרכב הוא פורד פוקוס ecoboost 1.6L שנת 2012

ההסבר באנלית קצת סיבך אותי, האם כאשר המנוע חם מפלס המים במיכל העיבוי אמור להיות נמוך מהרגיל עקב בריחת מים לרדיאטור? וכאשר המנוע קר הוא אמור לעלות? (במידה והוא עולה רק לאחר פתיחת מכסה מיכל העיבוי ושחרור ה"ואקום", המצב מעיד על בעיה?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמנוע קר גובה נוזל הקרור אמור להיות בין המקסימום למינימום . כאשר המנוע מתחמם גובה הנוזל עולה . כאשר מתקרר הוא חוזר לגובה הראשוני . את גובה הנוזל בודקים כאשר המנוע קר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמנוע קר גובה נוזל הקרור אמור להיות בין המקסימום למינימום . כאשר המנוע מתחמם גובה הנוזל עולה . כאשר מתקרר הוא חוזר לגובה הראשוני . את גובה הנוזל בודקים כאשר המנוע קר .

שמתי לב שמה שקורה הוא כזה דבר: כשהמנוע מתחמם מפלס המים יורד, ברגע שהמנוע קר המים לא חוזרים לגובה המקורי אלא רק לאחר שאני פותח את מכסה מיכל העיבוי משתחרר ואקום ואז המפלס עולה. הבנתי שהואקום שמשתחרר הוא טבעי אבל לא לאחר שהמנוע התקרר במשך שעות, זה נכון? ואיך זה שהמפלס דווקא יורד כשהרכב מונע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהסביר אייל צבי זה אמור להיות המצב הנכון ואתה לא אמור לפתוח את הפקק כדי שהנוזל יחזור למיפלס הנכון שלו. יכול להיות שקיימת בעיה בפקק מיכל העיבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמנוע מתחמם מפלס המים יורד

זה מסמן שיש כיסאות אוויר בחלל נוזל קירור במנוע.

צריך לנקז.

ועם זה חוזר יכל להיות בעיה במכסה כפי נאמר לפני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהסביר אייל צבי זה אמור להיות המצב הנכון ואתה לא אמור לפתוח את הפקק כדי שהנוזל יחזור למיפלס הנכון שלו. יכול להיות שקיימת בעיה בפקק מיכל העיבוי.

זה מסמן שיש כיסאות אוויר בחלל נוזל קירור במנוע.

צריך לנקז.

ועם זה חוזר יכל להיות בעיה במכסה כפי נאמר לפני

ייתכן גם שמדובר בבעיה בתרמוסטט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה בתרמוסטט מתבטא במנוע קר מדי או חם מדי כל הזמן.

גם נפסל אפשרות של תקלה באטם/ראש מנוע כי בוצע בדיקת לחץ והיה תקין.

הבנתי אז כבר כל התקלות נשללו מלבד מכסה מיכל עיבוי לא תקין, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...