Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 VS קורולה VS גולף

explorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני הולך לשדרג את הרכב שלי ומחפש רכב משפחתי ל3-4 אנשים.

תקציב עד 100 אלף ש"ח ושנתון 2014 ומעלה

אני מחפש רכב חזק, שיסחב טוב ויפה, חסכוני בדלק ועלות אחזקה שווה לתמורה וכמובן שיהיה נוח (לא פיג'ו) לנוסעים.

לענייני אמינות הבנתי שקורולה ומזדה הן יותר אמינות מגולף אך פחות קשוחות ויציבות.

מזדה 3 מדובר במנוע 2000 סמ"ק

גולף מנוע 1.2 או 1.4

וקורולה 1.6

התרשמתי מאוד שהמאזדה עם מנוע 2000 (צורה חדשה) היא רכב חדשני עם ביצועים נהדרים אך מוטרד טיפה מצריכת הדלק וגם מהמושב האחורי.

עד כמה הגולף או הקורולה יהיו עדיפות על מאזדה 3 הן מבחינת ביצועים, נוחות ודלק?

לפני משרשום על נייר ניתן להבין שהמאזדה עולה על שני הרכבים האחרים בכל פרמטר למעט תא המחסן ונוחות המושב האחורי (שם לקורולה יש יתרון). האם אכן זה מה שיהיה במציאות?

אשמח לעצותכם,

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הגולף מרווחת יותר מהמאזדה במושב האחורי, תא המטען של המאזדה האצ'בק מאוד דומה לגולף, מעט רחב יותר. אמנם למאזדה ישנם 165 כס, אבל לפחות עם תיבת ההילוכים לפני 2017 (ללא מצב ספורט) הגולף 1.4 (אפילו 125כס) מרגישה זריזה יותר, והמספרים משקפים את זה. תיבת ההילוכים של מאזדה חלקה יותר, אך מתרגלים לחוסר התגובה המיידי ב DSG יחסית מהר. לגבי אמינות - המאזדה שברשותי ללא תקלות מ-2014. אין לי את הגולף מספיק זמן לאמת מידה עדיין.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולף מרווחת יותר מהמאזדה במושב האחורי, תא המטען של המאזדה האצ'בק מאוד דומה לגולף, מעט רחב יותר. אמנם למאזדה ישנם 165 כס, אבל לפחות עם תיבת ההילוכים לפני 2017 (ללא מצב ספורט) הגולף 1.4 (אפילו 125כס) מרגישה זריזה יותר, והמספרים משקפים את זה. תיבת ההילוכים של מאזדה חלקה יותר, אך מתרגלים לחוסר התגובה המיידי ב DSG יחסית מהר. לגבי אמינות - המאזדה שברשותי ללא תקלות מ-2014. אין לי את הגולף מספיק זמן לאמת מידה עדיין.

תודה לך

אז ללכת על גולף 1.4 122 כ"ס מודל 2014 ולוותר על מאזדה? אני טיפה מוטרד מהגיר של הגולף, חושש שהבעלים הקודמים לא ידעו לנהוג אותו. האם מכון בדיקה יכול לעלות על בעיות בגיר או כמו גיר אוטומט הכל עניין של מזל?

לעניין הדלק, כמה שותה המזדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח לגבי התיבת הילוכים, צ'מפיון טוענים שהבעיות נפתרו במארק 7 אבל גם פה יש לא מעט נושאים של בעיות עם גיר מצמדים יבשים כמו בגולף. המאזדה עושה 1/10 במקרה הטוב. בנהיגה נמרצת 8.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למאזדה, לטעמי, עיצוב פנים ספורטיבי יותר מאשר הגולף הרגילה. גם מערכת המדיה טוב יותר, במיוחד השליטה בסמוך לבלם היד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתף אותך מניסיון האישי במשפחה,

גולף דור 6 שנת 2010 - גיר ה-DSG מת לאחר כשנתיים. הוחלף מוח גיר באחריות.

לאחר כ-4 שנים, סביב 60,000 ק"מ התחילו רעידות חזקות יחסית בתחילת נסיעה (הילוכים: 1,2) - ככל הנראה מדובר בקלאצ'ים שדורשים החלפה.

עוד לא הגענו לשלב שזה קורה כל הזמן ולכן החלטנו שלא להחליף אותם בשלב זה.

גולף דור 7 שנת 2014 - נהג בודד, נוהג תמיד בצורה רגועה בטירוף (אין דברים כאלה), נהיגה משולבת עירוני ובין עירוני (לא תמיד בפקקים).

הרכב גמע כ-44,000 ק"מ.

הגיר עובד בצורה הרבה יותר חלקה מהדור הקודם ולא היו שום תקלות כ- 3 שנים.

שמנו לב בשבועות האחרונים, שיש לפעמים רעידות מאוד קלות בתחילת נסיעה - הילוכים 1, 2. ייתכן שזו הפרנואידיות שלנו ויתכן שזו אכן בעיה שמתחילה להיווצר עקב שחיקה של הקלאצ'ים..

יש עדיין אחריות של שנתיים על הגיר ולכן החלטנו להמתין ולראות אם התופעה מחמירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתף אותך מניסיון האישי במשפחה,

גולף דור 6 שנת 2010 - גיר ה-DSG מת לאחר כשנתיים. הוחלף מוח גיר באחריות.

לאחר כ-4 שנים, סביב 60,000 ק"מ התחילו רעידות חזקות יחסית בתחילת נסיעה (הילוכים: 1,2) - ככל הנראה מדובר בקלאצ'ים שדורשים החלפה.

עוד לא הגענו לשלב שזה קורה כל הזמן ולכן החלטנו שלא להחליף אותם בשלב זה.

גולף דור 7 שנת 2014 - נהג בודד, נוהג תמיד בצורה רגועה בטירוף (אין דברים כאלה), נהיגה משולבת עירוני ובין עירוני (לא תמיד בפקקים).

הרכב גמע כ-44,000 ק"מ.

הגיר עובד בצורה הרבה יותר חלקה מהדור הקודם ולא היו שום תקלות כ- 3 שנים.

שמנו לב בשבועות האחרונים, שיש לפעמים רעידות מאוד קלות בתחילת נסיעה - הילוכים 1, 2. ייתכן שזו הפרנואידיות שלנו ויתכן שזו אכן בעיה שמתחילה להיווצר עקב שחיקה של הקלאצ'ים..

יש עדיין אחריות של שנתיים על הגיר ולכן החלטנו להמתין ולראות אם התופעה מחמירה.

תודה לך על השיתטף.

במקרה של תקלות, לכמה אלפי שקלים תגיע העלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפוסטים קודמים שראיתי בפורום, עלות החלפת קלאצים נעה סביב 4000 ש"ח (פלוס מינוס) לרכב שלא באחריות.

את ההחלפה לגולף שאיננה באחריות אעשה רק במוסך רון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפוסטים קודמים שראיתי בפורום, עלות החלפת קלאצים נעה סביב 4000 ש"ח (פלוס מינוס) לרכב שלא באחריות.

את ההחלפה לגולף שאיננה באחריות אעשה רק במוסך רון.

אגב, איזה נפח מנוע יש לך?

אם זה 1.2, איך הוא מבחינת ביצועים ודלק?

אם זה 1.4, איך הוא מבחינת דלק והאם זה נכון שהוא צורך הרבה שמן יחסית?

מעבר לנושא הגיר, האם יש תקלות או מחלות אחרות ברכב? צא מנקודת הנחה שמדובר בנהג שמאוד שומר על הרכב שלו ומטפל בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה אישית- קורולה רכב אמין אך משעמם.

גולף- רכב מעניין אך אמינות הגיר שנויה במחלוקת (בוא נניח שלא הייתי קונה רכב,שאני יודע שעלול להיות שור מועד מבחינת המנוע/הגיר-עשה חיפוש המחלות ידועות היטב).

מאזדה 3 החדשה- בניגוד למה שנאמר,הרכב הרבה יותר חסכוני ממאזדה 3 דורות קודמים בזכות מנוע מעט יותר גדול,גיר שונה בעל 6 הילוכים לעומת 4 או 5 הילוכים בדורות קודמים ומערכת סטארט -סטופ המדוממת מנוע בעצירות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המנוע המדובר הוא 1.4 TSI עם 122 כוחות סוס (קוד מנוע CAX)

2. ה-1.2 מבחינת ביצועים זריז יותר מאשר רוב המנועים האטמוספריים בנפח 1.6. הייתה ברשותי איביזה ספורט בעלת מנוע כזה.

האיביזה קלה יותר מהגולף והייתה זריזה מאוד. הגולף עם המנוע הזה תהיה מעט פחות זריזה מהאיביזה כמובן.

3. ה-1.4 יחסית חסכוני מבחינת צריכת דלק (תלוי כמובן בסגנון הנהיגה)

4. לא היו שום תקלות, למעט ריפוד גג שהתקלף והוחלף אצל רפד מחולון שהומלץ בפורום במחיר הוגן מאוד

5. החלפתי את הג'נטים המקוריים מברזל בגודל 15 אינטש, לג'נטים ממגנזיום בגודל 16 אינטש בשילוב עם צמיגים של הנקוק (S1 EVO) וזה שיפר בצורה ניכרת את האחיזה ושיפר את המראה החיצוני

6. אני מתכוון להחזיק ברכב הזה כמה שיותר.. מכיוון שהוא בטיחותי, נוח מאוד, זריז ומהנה לנהיגה

והסכום שאקבל עבורו (סביב 55,000), ככל הנראה יהיה מגוחך לעומת התמורה הנהדרת שהוא מספק.

נ.ב

אני חושב שמאזדה 2.0 ליטר עם מערכות בטיחות תהיה צעד בטוח אך הגולף נותנת סוג של חוויה אחרת.

ממליץ לעשות נסיעת מבחן בכל אחד מהרכבים.

אגב, איזה נפח מנוע יש לך?

אם זה 1.2, איך הוא מבחינת ביצועים ודלק?

אם זה 1.4, איך הוא מבחינת דלק והאם זה נכון שהוא צורך הרבה שמן יחסית?

מעבר לנושא הגיר, האם יש תקלות או מחלות אחרות ברכב? צא מנקודת הנחה שמדובר בנהג שמאוד שומר על הרכב שלו ומטפל בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בשלושתם. הקורולה מרווחת, אבל משתרכת מאחור בחווית הנהיגה. הגולף בהחלט מובילה מבחינת חווית נהיגה, מרווח ותאי איחסון ביחס למאזדה 3 שמהנה לנהיגה, אבל חסרה בתאי איחסון וקלסטרופובית מאחור.

לטעמי, הגולף 1.4 מועדפת, אבל צריך לקחת בחשבון אמינות גיר לא ברורה כאשר המאזדה 3 תתן לך שקט בגיזרה הזו. אני יכול להעיד שהגולף מאוד חסכונית בצריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית הגולף תקרע אותך באחזקה ובהוצאות השוטפות וכמובן זה נגזרת של אמינות,מנוע,גיר הכל כאב ראש גדול והתעסקויות, המאזדה מעולה אך צריכת שלק שערורייתית ומנוע שני ליטר אומר ביטוח וטסט יקר יותר וכמובן איך לא טיפולים, לגבי הטויוטה אני משוחד ולכן, תיקח סיבוב ותדבר עם אנשים שיש להם, אני אישית בנהיגה רגועה עושה איתה 1 ל 18 בדלק והכל בכיף, הרכב סוחב מעולה וגם מרגיש מעולה, הוצאות תחזוקה מינימאליות אמינות 100 אחוז מנוע גיר טויוטה אין בעיות.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת חווית נהיגה המאזדה כנראה תתן הכי הרבה , הגולף סולידית יותר, הקורולה לא מעניינת בהיבט הזה, ויש לה זוויות גלגול מורגשות.

המאזדה והטויוטה דיי אמינות, הסימן שאלה בגולף הוא בעיקר הגיר.

מבחינת מרווח פנים הקורולה והגולף , המאזדה בין הצפופות בקטגוריה.

אישית הייתי מעדיף את המאזדה בגלל שהיא פונה יותר לנהג כשאני יודע שאני מתפשר על צריכת דלק ומרווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...