Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מיותרת

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את זה לא הייתי יכול לעשות כי הוא לא ניסה להשתלב בתנועה, אלא לחתוך את כל מי שהיה בדרכו. גם אם לפי הסרטון זה לא ישמע אמין - לאלו שמנסים להשתלב אני אדיב מאוד. הפיוז קופץ לי דווקא למי ששמוק. אבל אכן, כמו שרשמתי, הייתי פשוט יכול לאפשר לו לבצע את עבירת התנועה הזו ולמנוע את התאונה.

אם כבר התפתח דיון בנושא למרות שלא בכך רציתי, אשמח אם לפחות תתיחסו לנושא בהיבט המשפטי כפי שאפשר ללמוד מהסרטון. ישה, בתור הקטגור, האם לדעתך הסרטון יכול לבוא לרעתי ? אשמה תורמת או משהו בסגנון?

וצילמתי את חזית האוטובוס ואת אחורי הרכב שלי, אבל רק אחרי ששנינו פנינו שמאלה, כלומר לא במקום התאונה.

ביקשת קיבלת

רואים בסרט שהאוטובוס מנסה לעבור לנתיב אחר הוא ממתין עד שרכב אחר שלפניו עבר אותו ואז מבצע את הסטיה.

קשה לראות מהסרט עם האיתות שלו שמאלה עובד ( לפחות לי )

ואתה ב" דווקא" כפי שכתבת , באגרסיביות תוך שימוש בצפירה, שלא באה למנוע תאונה, מונע זאת ממנו וגורם לאוטבוס לבלום עד שתעבור במרווח הצר.

אחרי שעברת אתה בולם שלא לצורך ממשיך להתגרות בו עד שהוא נכנס בך.

האדומים עבירות שביצעת, המוכחל העבירה שהאוטובוס מבצע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בלי לחנך? מגיע לך

עם לחנך? מגיע לך בריבוע.

אני באופן אישי לא הייתי מעז להעלות את הסרטון לפורום.

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה האטת את הרכב עד כדי כמעט עצירה אחרי שכבר עקפת את האוטובוס..?! אתה אשם לא פחות מנהג האוטובוס אם לא יותר.

חוץ מזה, התנהגת כמו עבריין על הכביש, אז מגיע לך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - כאשר אני רואה את הסרטון אני מרגיש כמו עם אחד ממגיבורי שרשור הסרטונים הדביליים - שמפגין התנהגות לקויה בכביש ומתלונן שהוא זוכה לביקורת.

אני לא מבין מדוע כעסת על נהג האוטובוס. הוא לא היה יכול לפנות שמאלה בגלל רכבים אחרים שהפריעו לו, אולי כיון שהיו במקביל אליו כאשר יצא מהתחנה ואולי כיון שהתנהגו כמוכך. מכל מקום, נהג האוטובוס נותר עם מרווח מוגבל לביצוע הפניה שמאלה, ואתה הפרעת לו במכוון. נכון שלכל אחד מאתנו מפעם לפעם "קופץ הגן המזרחי" (ואני נתלה באילן גדול) בכביש - אבל זו התנהגות לא חכמה.

לעניין קביעת האחריות הייתי רוצה לראות גם את הסרטון שאני מניח שצולם גם על ידי האוטובוס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונה מטומטמת? וודאי. יכלה להימנע עם קצת סובלנות. אך נהג אוטובוס שלו אחריות רבה על הנוסעים שאיתו חייב להיות חכם יותר מכל נהג ממוצע ולכן רק על הסעיף הזה הנהג אוטובוס אשם כיפליים. אז מביני עניין שיורדים על בן אדם , תסלחו לי אבל אין לכם מושג. בתאונה מסוג זה משפטית אתה תצא צודק ב-90% לפחות ובלי סרטון 100%. יש מצב ש-10% יפסקו לטובת האוטובוס. בכל מקרה על עליית פריימה ניתן לתבוע בתביעות קטנות וזה מאוד מקובל. ושוב אני אדגיש מטומטם זה הנהג אוטובוס שבמקום להיות חכם ירד לרמה של פותח השרשור כאשר הוא עם נוסעים ויכל להיות עם ילדים בבמלימה כזאת היו נפגעים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אין לך מושג

תקרא את הודעה 31 ותראה כמה עבירות מבצע פות"ש, לעומת העבירה שעשה נהג האוטובוס שלא הספיק לבלום לרגל הבלימה הבלתי צפויה והבלתי נחוצה של פות"ש.

אם האוטובס היה מעיף אותו קיבינימט נהג האוטובוס היה אשם מאוד ככה עם פגיעה מינורית לו אני השופט קובע 84% אשמת פותש 16% אשמת האוטובוס

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אין לך מושג

תקרא את הודעה 31 ותראה כמה עבירות מבצע פות"ש, לעומת העבירה שעשה נהג האוטובוס שלא הספיק לבלום לרגל הבלימה הבלתי צפויה והבלתי נחוצה של פות"ש.

אם האוטובס היה מעיף אותו קיבינימט נהג האוטובוס היה אשם מאוד ככה עם פגיעה מינורית לו אני השופט קובע 84% אשמת פותש 16% אשמת האוטובוס

ישה, תיסע באוטובוס עם ילדה על הכיסא ואז תבקש ממנו לבלום. הנהג אוטובוס כנראה באותה כריזה כמו הנהג וסטה בכוח אבל הנהג החליט להוריד את המהירות. כל שופט תעבורה חוץ ממך יחליט את רוב החוזים לטובת הנהג. נהג עם עשרות נוסעים שמאבד אשתונות ונסחף על אי מתן זכות במעבר נתיב לא ראוי להסיע נוסעים. במיוחד שהוא נכנס בו לא מאחור אלא בצד האחורי וזה מאוד קריטי כאן. זה אומר שהוא היה במעבר נתיב. ולכן כשאתה עובר נתיב צריך לשים לב לרכב מלפנים ולא להיכנס על המילימטר. להפיל הכול על פותח השרשור ובלי להתייחס לנהג האוטובוס בצורה לפחות שוות ערך, זה הייתה הכוונה "אין מושג".

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונה מטומטמת? וודאי. יכלה להימנע עם קצת סובלנות. אך נהג אוטובוס שלו אחריות רבה על הנוסעים שאיתו חייב להיות חכם יותר מכל נהג ממוצע ולכן רק על הסעיף הזה הנהג אוטובוס אשם כיפליים. אז מביני עניין שיורדים על בן אדם , תסלחו לי אבל אין לכם מושג. בתאונה מסוג זה משפטית אתה תצא צודק ב-90% לפחות ובלי סרטון 100%. יש מצב ש-10% יפסקו לטובת האוטובוס. בכל מקרה על עליית פריימה ניתן לתבוע בתביעות קטנות וזה מאוד מקובל. ושוב אני אדגיש מטומטם זה הנהג אוטובוס שבמקום להיות חכם ירד לרמה של פותח השרשור כאשר הוא עם נוסעים ויכל להיות עם ילדים בבמלימה כזאת היו נפגעים.

---------------------------------------------------------------

נכון מאוד חלק נכבד מהמגיבים כאן שוכחים עובדה פשוטה אחת :

נהג אוטובוס חייב להכיר את כללי הנהיגה יותר טוב מנהג פרטי ,כי הוא מסיע עשרות נוסעים ואחראי עליהם וזו הפרנסה שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים בסרט שהאוטובוס מנסה לעבור לנתיב אחר הוא ממתין עד שרכב אחר שלפניו עבר אותו ואז מבצע את הסטיה.

קשה לראות מהסרט עם האיתות שלו שמאלה עובד ( לפחות לי )

ואתה ב" דווקא" כפי שכתבת , באגרסיביות תוך שימוש בצפירה, שלא באה למנוע תאונה, מונע זאת ממנו וגורם לאוטבוס לבלום עד שתעבור במרווח הצר.

איזו עבירה נעשתה כאן? פות״ש המשיך בנתיב הנסיעה שלו, זה הכל. האוטובוס לא אותת כלל על כוונתו לעבור מסלול. אין ספק שהתנהגות פות״ש אנטי סוציאלית בעליל אבל הוא לא עובר כאן שום עבירה, מלבד אולי שימוש בצופר, שנעשה אגב גם ע״י האוטובוס ברקע, ובכל מקרה לא רלוונטי לתאונה שמתבצעת הרבה אחרי כן.

אחרי שעברת אתה בולם שלא לצורך ממשיך להתגרות בו עד שהוא נכנס בך.

נכון שפות״ש הפחית מהירות, אבל אני לא התרשמתי שמדובר בבלימת חירום (לא נשמעה חריקת בלמים). שלא לצורך? שוב, לא מדובר בבלימת פתע או במהירות נמוכה באופן קיצוני, כך שזו קביעה סובייקטיבית. מלבד זאת, התאונה מתרחשת כ-5 שניות לאחר הפחתת המהירות, כך שנהג האוטובוס לא יכול לטעון שנכנס בפות״ש בגלל בלימת פתע (בהתחשב במרחק הקצר שהיה ביניהם).

לסיכום: פות״ש המשיך בנתיב נסיעתו ובלם והפחית מהירות לאחר מכן. לא ההתנהגות הכי חכמה ו/או חברותית בעולם (בלשון המעטה. זו התנהגות של דושבאג) אבל לא עבירה על החוק.

לעומת זאת האוטובוס לא אותת על כוונתו לעבור מסלול, ונכנס בפות״ש מאחור כ-5 שניות לאחר הבלימה.

לדעתי - מבחינת החוק היבש - אין כאן לאוטובוס קייס. אי אפשר להאשים - חוקית - את פות״ש בתאונה שקרתה. להתמודד עם דושבאגים בכביש כולנו צריכים על בסיס יומי, וזה לא מצדיק עבירה על החוק. על אחת כמה וכמה כשמדובר בנהג תחבורה ציבורית שאחראי על חייהם של עשרות נוסעיו.

לא הבנתי איך קביעת האשמה קשורה לנזק שנגרם. מדובר בשני דברים נפרדים - מי עבר על החוק וגרם לתאונה, והנזק שנגרם כתוצאה מכך.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

, הוא פשוט נכנס בי מאחורה.

הנזק קטן. אצלי יש 2 שריטות בטמבון שאני יכול לתקן לבד. אבל החיפוי פלסטיק של הפנס האחורי נסדק באופן רציני, ואני מעדיף לתקן (להחליף) אותו. חוץ מזה זהו.

א

מה כדאי לי לעשות? מבחינתי הנזק היחיד זה החיפוי פנס,

אבל הנהג החליט להוריד את המהירות. במיוחד שהוא נכנס בו לא מאחור אלא בצד האחורי וזה מאוד קריטי כאן. זה אומר שהוא היה במעבר נתיב. ולכן כשאתה עובר נתיב צריך לשים לב לרכב מלפנים ולא להיכנס על המילימטר. להפיל הכול על פותח השרשור ובלי להתייחס לנהג האוטובוס בצורה לפחות שוות ערך, זה הייתה הכוונה "אין מושג".

האוטובוס נכנס בו מאחור ולא בצד האחורי ( מניח שהתכוונת בדלת הימנית האחורית או באיזור הזה )

לא הוא נושק בעדינות את רכבו של פות"ש עקב הבלימה של פות"ש הבלתי נחוצה שהיה לו אור ירוק ברמזור הן ישר והן שמאלה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקצוע שאני עוסק אין טעויות, יש רק הזדמנויות שיפור.

וכאן, במחיר שוה לכל נפש יש הזדמנות שיפור הן לנהג האוטובוס והן לפות"ש.

(הייתי ממליץ על הרופא של השר ליברמן ש"האריך לו את ה...", אבל זה יקר מדי.

פות"ש - אתה הכי מודאג מעליית הפרמיה. תקן את הפנס על חשבונך ותזכור לשנות מעט את סדרי העדיפות שלך

נהג האוטובוס או חברת האוטובוס לא יעשו ענין מכמה שריטות.

ובא לציון גועל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נפרט את העבירות שניתן להדביק לכל אחד מהנהגים באירוע

סטיה מנתיב ללא מתן אות כנראה שבוצע על ידי נהג האוטובוס ( לי קשה לראות מהסרט האם האיתות עובד ) 100 ש"ח 0 נקודות

נהגת ברכב הנ"ל ובלמת אותו פתאום שלא לשם מניעת תאונה ומבלי שהדבר היה

דרוש לבטיחות התנועה,

בניגוד לתקנה 53 לתקנות התעבורה פות"ש 250 ש"ח 0 נקודות

גרמת הפרעה / עיכוב לתנועה כשנהגת ברכב הנ"ל בכך ש... (פרט העובדות),

בניגוד לתקנה 21 (ב)( 3) לתקנות התעבורה. פות"ש 500 ש"ח 4 נקודות.

נהיגה בחוסר זהירות

נהגת ברכב הנ"ל בלא זהירות בכך ש... (פרט את התנהגות הנהג),

בניגוד לתקנה 21 (ג) לתקנות התעבורה. פות"ש 500 ש"ח 0 נקודות

נהיגה בקלות ראש

נהגת ברכב הנ"ל בקלות ראש בכך ש... (פרט את התנהגות הנהג), פות"ש העמדה לדין 6 נקודות.

הפעלת צופר בדרך עירונית

נהגת ברכב הנ"ל בדרך עירונית והפעלת צופר שלא לשם מניעת סכנה קרובה,

בניגוד לתקנה 63 (ג) לתקנות התעבורה פות"ש 250 ש"ח 0 נקודות . אם הצפירה שנשמעת ברקע היא של נהג האוטובוס הרי גם לו מגיע. לאוזני היא נשמעת חלש מדי לצופר של אוטובוס.

כפי שאני רואה את ה"תאונה" , נהג האוטובוס מנסה לעבור לנתיב השמאלי, פות"ש מחליט להראות לי מי הגבר כאן גורם לאוטובוס לעצור לחלוטין כדי לאפשר לו לעבור.

פות"ש עובר , ובמקום להמשיך למחוז חפצו ממשיך להטריד את האוטובוס ועקב משחקי הבלימה שלו קורית התאונה.

הכביש זה לא מקום למשחקים בטח לא להראות למי יש יותר גדול.

העובדה היא שכבר בהודעת הפתיחה שלו חש פות"ש שלא התנהג כראוי.

ולא רק שהוא לא נתן כבוד לאוטובוס ובכך היינו נמנעים מכל השרשור הזה אלא הוא מחליט ללמד את נהג האוטובוס לקח.

עבירות בריונות כנגד רכב שמוביל עשרות נוסעים.

כך אני רואה זאת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נפרט את העבירות שניתן להדביק לכל אחד מהנהגים באירוע

הדיון פה על האשמה בתאונה, לא על אילו עבירות תנועה נעברו.

סטיה מנתיב ללא מתן אות כנראה שבוצע על ידי נהג האוטובוס ( לי קשה לראות מהסרט האם האיתות עובד ) 100 ש"ח 0 נקודות

נכון. הקנס אגב הוא 250 ש״ח (סעיף 5439).

נהגת ברכב הנ"ל ובלמת אותו פתאום שלא לשם מניעת תאונה ומבלי שהדבר היה

דרוש לבטיחות התנועה,

בניגוד לתקנה 53 לתקנות התעבורה פות"ש 250 ש"ח 0 נקודות

לא מסכים. הבלימה לא היתה פתאומית לטעמי לפי הסרטון. נהגים מאטים לפני כל יום, אני לא נכנס בהם (5 שניות מאוחר יותר!) אלא מאט בהתאם. לא משנה כמה זה מעצבן אותי.

גרמת הפרעה / עיכוב לתנועה כשנהגת ברכב הנ"ל בכך ש... (פרט העובדות),

בניגוד לתקנה 21 (ב)( 3) לתקנות התעבורה. פות"ש 500 ש"ח 4 נקודות.

שוב, לא מסכים. אין שום עדות בסרטון לכך שפות״ש גרם איזושהי הפרעה לתנועה.

נהיגה בחוסר זהירות

נהגת ברכב הנ"ל בלא זהירות בכך ש... (פרט את התנהגות הנהג),

בניגוד לתקנה 21 (ג) לתקנות התעבורה. פות"ש 500 ש"ח 0 נקודות

נהיגה בקלות ראש

נהגת ברכב הנ"ל בקלות ראש בכך ש... (פרט את התנהגות הנהג), פות"ש העמדה לדין 6 נקודות.

פה כבר מדובר בהגזמה פראית. לפי הסרטון, פות״ש לא עשה שום דבר שמזכה אותו בהאשמה בנהיגה מסוכנת ו/או בקלות ראש.

הפעלת צופר בדרך עירונית

נהגת ברכב הנ"ל בדרך עירונית והפעלת צופר שלא לשם מניעת סכנה קרובה,

בניגוד לתקנה 63 (ג) לתקנות התעבורה פות"ש 250 ש"ח 0 נקודות . אם הצפירה שנשמעת ברקע היא של נהג האוטובוס הרי גם לו מגיע. לאוזני היא נשמעת חלש מדי לצופר של אוטובוס.

מקובל. גם נהג האוטובוס השתמש בצופר (חלש מדי? ממש לא).

כפי שאני רואה את ה"תאונה" , נהג האוטובוס מנסה לעבור לנתיב השמאלי, פות"ש מחליט להראות לי מי הגבר כאן גורם לאוטובוס לעצור לחלוטין כדי לאפשר לו לעבור.

פות"ש עובר , ובמקום להמשיך למחוז חפצו ממשיך להטריד את האוטובוס ועקב משחקי הבלימה שלו קורית התאונה.

הכביש זה לא מקום למשחקים בטח לא להראות למי יש יותר גדול.

העובדה היא שכבר בהודעת הפתיחה שלו חש פות"ש שלא התנהג כראוי.

ולא רק שהוא לא נתן כבוד לאוטובוס ובכך היינו נמנעים מכל השרשור הזה אלא הוא מחליט ללמד את נהג האוטובוס לקח.

עבירות בריונות כנגד רכב שמוביל עשרות נוסעים.

כך אני רואה זאת.

כך אתה רואה זאת. אבל בית המשפט לא בא להכריע בשאלה מי היה נחמד למי בכביש. בית המשפט מכריע באשמה בתאונה בהתבסס על העובדות היבשות. כל העבירות שתארת (נהיגה מסוכנת וכו׳) הן עניין של שיקול דעת, ולי אישית קשה להאמין שתובע יאשים את פות״ש בעבירות האלה, אפילו בהתבסס על הסרטון.

העובדות הן כאלה: נהג האוטובוס התכוון להכנס לנתיב הנסיעה של פות״ש - ללא איתות. פות״ש המשיך בנסיעתו ומנע ממנו את הכניסה (ד״א - עד עכשיו שום דבר לא ממש רלוונטי לאשמה בתאונה). לאחר מכן מסיבה כלשהי האט את רכבו. לא בלם לפתע ואפילו לא עצר - האט. לפי מה שראיתי בסרטון - לא סטה שמאלה ולא חסם את מסלול הפניה שמאלה עצמו - האוטובוס יכול היה לעבור מאחוריו למסלול השמאלי הקיצוני ולפנות שמאלה. מקסימום היה יכול לחכות קצת בסבלנות. במקום זה - 5 שניות שלמות לאחר ההאטה! - האוטובוס נכנס ברכבו של פות״ש מאחור. קשה לייחס את התאונה להאטה עצמה (מעבר לעצבים שהיא עוררה אצל נהג האוטובוס).

אין ספק שפות״ש התנהג בצורה סוציומטית להחריד - על כך אין ויכוח. אבל מבחינה חוקית - אין שום סיבה לגיטימית לאוטובוס להכנס בפות״ש מאחור. האשמה כולה - או לכל הפחות הרוב המוחלט שלה - של נהג האוטובוס.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאני רואה בריונות איפוא שאתה לא רואה וזה בסדר.

אירוע התאונה לא התחיל בנשיקה בין שני כלי הרכב הוא התחיל הרבה לפני זה, וכל כולו התגרות בנהג האוטובוס מצידו של פות"ש.

כך יראה זאת גם השופט.

יושבים בדיסקו , אני מסתכל על החברה שלך, אתה מתעצבן , אני מתחיל איתה ,אתה כבר על טורים , אני מציע לה לרקוד , אתה מעיף לי כסא בראש ואני מת.

האם מדובר כאן ברצח או בהריגה?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...