Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מיותרת

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתנצל שלא הבנתי אותך

כאשר המותקף נשאר בחיים, כן , השופט יכול גם למצוא אותו אשם.

זה שהוא יצא מהבית סבבה לא קשור לתאונה

זה שהוא היה אגרסיבי בטיפול בנהג האוטובוס ואחרי כן האט / בלם והביא לגרימת התאונה.

את רשימת העבירות שעברו שניהם כבר כתבתי

והשופט שלמרבה ההפתעה הוא גם בן אדם רואה את הקשר הנסיבתי בכל האירוע הזה מתחילתו ועד סופו ושוקל מה האשם התורם של כל אחד מהם.

חלוקת האשם אצלי כבר נכתבה לפני מספר הודעות שופט יכול לסבור אחרת.

כתב פות"ש שהוא הסיר את הסרטון. למה לדעתך?

מה הקשר בין היותי משפטפטן לתשובות שלי.

מקודם סתם הייתי פטפטן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למי שמתעניין, ביררתי והעלות של פנס הינה 300 ש"ח, ובזה מסתכמת כל העלויות אם אני אתקן בעצמי (צבע כבר יש לי מתיקון קודם) + כשעתיים מזמני.

אני לא מכיר את ההליך הבירוקרטי כך שעוד לא החלטתי סופית האם לספוג את העלות המזערית בשביל למנוע את כל הטרטור הצפוי. אבל כאמור זה הכיוון שאני נוטה אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"היו זמנים בומבה", האם גם חברת האטובוסים חושבת כמוך?

אתה יצרת קשר איתם או הם איתך?

שלא יתברר לך פתאום שבזמן שאתה "ישן" הם זוממים כנגדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניהם אשמים.

שניהם לא צודקים ולא חכמים

אחרת, לא היה מתרחש האירוע

עדיף לגמור את זה כך מאשר ללכת ולהתדיין בפני שופט (שיחליט בסוף על חלוקת הנזק כך או אחרת) וכך כל אחד ייתן את הדין על פי חלקו

מנהל, אנא הכרז על הנושא כחפור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים פה נותנים עצות לפות"ש שרשור ,כי לא יתכן שמי שאשם בתאונה לא יתן את הדין ,רק בגלל דעות שנויות במחלוקת

אתה סתם מגזים.

יש דעות שחושבות שהנהיגה של פות"ש אינה אשם תורם.

יש דעות שחושבות שנהיגתו כן אשם תורם.

אני חושב שאם הוא לא מציג את הסרטון (ובמידה ולנהג האוטובוס אין כזה) הוא כן יקבל את הנזק. זה יהיה הדבר הנכון משפטית לעשות, אבל לא ההגון.

מאידך, אם הוא כן יציג את הסרטון, לדעתי הוא לא בהכרח יקבל את כל הנזק.

זו דעתי. דעתך שונה וזה בסדר.

עכשיו יחליט פות"ש מה הוא רוצה לעשות. ללכת לתביעות קטנות ולקוות שיקבל 300 שקלים (או חלקם) או לספוג את הנזק.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"היו זמנים בומבה", האם גם חברת האטובוסים חושבת כמוך?

אתה יצרת קשר איתם או הם איתך?

שלא יתברר לך פתאום שבזמן שאתה "ישן" הם זוממים כנגדך.

לא יצרתי אתם קשר ולא הם איתי.

בהנחה ואני מחליט לספוג את הנזק - יש לי מה ליצור אתם קשר? (או לעדכן את הביטוח למשל?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מן הנמנע שנהג האטובוס אפילו לא דיווח על "התאונה" הזו לחברה.

אתה צריך להחליט אם לשאת בנזק הזה לבד ולראות בכך שכר לימוד או לפנות לחברת האוטובוסים ולנסות את מזלך בקבלת הכסף מהם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שהחלפנו פרטים הנהג דיווח למרכז הבקרה של החברה והפקיד שם גם לקח ממני טלפון. אז הנהג לא ניסה להסתיר את זה. אבל בהחלט יכול להיות שהאחראי שם בחברה יחליט לא לעשות עם זה כלום (הנזק אצלם מסתכם בשפשופים בלבד, שגם ספק אם הם ממני כי בסרטון רואים שלפני התאונה חלקם כבר היו קיימים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין השורה השניה בהודעה הקודמת רלבנטית עבורך.

חברת האוטובוס לא תעשה דבר כנגדך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל שלא הבנתי אותך

כאשר המותקף נשאר בחיים, כן , השופט יכול גם למצוא אותו אשם.

באמת? השופט ימצא אותו אשם בכך שהותקף נמרצות מכיוון שהתחיל עם החברה של המתקיף? אתה מכיר אולי מקרה כזה שאתה יכול להביא בתור דוגמא? ולא מקרה שבו המותקף יזם את התקיפה או התחיל אותה פיזית, אלא רק ״קינטר״ את המתקיף כפי שאתה הגדרת.

זה שהוא יצא מהבית סבבה לא קשור לתאונה

כנראה אינך מבין עוקצנות מהי... לזאת בדיוק היתה כוונתי.

זה שהוא היה אגרסיבי בטיפול בנהג האוטובוס ואחרי כן האט / בלם והביא לגרימת התאונה.

אגרסיבי? הוא היה מעצבן. זה הכל. הוא לא עבר שום עבירה שגרמה לתאונה. כאמור, ההתנגשות התרחשה כ-5 שניות לאחר ההאטה, כך שלא ממש ניתן לטעון שהבלימה שלו היא זו שגרמה לתאונה. נהג האוטובוס גרם לתאונה, אם זה בכוונה או מתוך רשלנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פתאום בכוונה? נהג האוטובוס ניסה להכנס ופות"ש לא נתן לו וצפר. נהג האוטובוס בטח קילל קצת ואמר לעצמו טוב, יאללה שיזוז כבר. פות"ש האט בכוונה למרות שאין לפניו מכוניות ונהג האוטובוס, שצריך להספיק בזמן לתחנה הבאה, נצמד אליו כדי שיסע כבר. פות"ש האט שוב (באמת, אם הסרטון היה למעלה היית מסתכל שוב ורואה את זה) ונהג האוטובוס לא הספיק להגיב ונגח בו קלות. נהג האוטובוס אשם, אבל פות"ש יצא מה זה קטן... בית המשפט לא אוהב חוכמולוגים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, כאמור צפיתי בסרטון כמה וכמה פעמים ולא ראיתי את ההאטה השניה המדוברת. בכלל, לדעתי קשה מאוד להסיק על האטות בסדר גודל כזה (שהן לא בלימות חירום) מסרטון שצולם מנק׳ הראות של הנהג המאט.

ובלי קשר, גם לפי התיאור שלך האשם היחיד (מבחינת החוק) בתאונה הוא - האוטובוס. אני מסכים כמובן שפות״ש יצא דושבאג מוחלט, אבל (לצערנו) זה לא הופך אותו לאשם מבחינה חוקית. אם הייתי נכנס ברכב של כל אדיוט שעצבן אותי בכביש הייתי כנראה בחובות רציניים, אם לא בכלא...

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה קשה? יש לך פסים מקווקווים שזזים בקצב מסוים ופתאום מאטים. אפשר אם רוצים להסיק אפילו את המהירות המדויקת...

מבחינת החוק היבש אתה צודק, אבל יש כאן כל מיני נסיבות - פות"ש האט שלא לצורך, עיכב את התנועה, ועשה את זה לרכב הסעה ציבורית גדול. מילא היה מעכב מכונית פרטית...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זה לא כ״כ קשור לנושא הדיון אבל אם שאלת...

לדעתי לנו כבני אדם די קשה להסיק את השינויים במהירות הרכב המצלם. למה? מכיוון שבתמונה יש הרבה עצמים שזזים בכל מיני כיוונים ובכל מיני מהירויות. אתה צודק שתיאורטית אם נתמקד רק בקווים על הכביש אנחנו אמורים להיות מסוגלים לבצע את המשימה, אבל קשה לנו לעשות את זה מכיוון שמה שמושך את תשומת ליבנו באופן טבעי הם העצמים הזזים בתמונה. הרבה יותר קל לנו להתרכז באחד מהם.

בנוסף, אנחנו רגילים ביומיום לשלוט במהירות של הרכב שלנו (בניגוד לעצמים שמסביבנו) ולכן משקיעים הרבה פחות (אם לא אפס) מאמץ קוגניטיבי בניסיון לשערך את המהירות שלנו והשינויים בה. לכן לדעתי זו משימה שאנחנו לא מוצלחים בה.

מדובר כמובן רק בתיאוריה אישית שלי ויש צורך בניסויים כדי לאושש/להפריך אותה, אבל זו האינטואיציה שלי, שנובעת בין השאר מהתעסקות (חישובית) לא מועטה בתמונות וסרטונים.

ברור שבאמצעים חישוביים אפשר לעשות זאת בדיוק די טוב (אם ידועים לך פרמטרים מסוימים בסצינה).

קונקרטית לענייננו - נכון שפות״ש האט אבל קשה לומר שעיכב משמעותית את התנועה. בסרטון רואים בבירור ששני הנתיבים - מימינו ומשמאלו - פנויים לגמרי. שוב, הטיעון לגבי רכב ציבורי נכון, אבל קשה לי להאמין שזה היה מזכה אותו באשם תורם מכיוון שבעצם לא ממש עבר על החוק. ודאי לא היה מקבל את רוב האשמה (לפי ישה - 86%!!!).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...