Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות - רנו גרנד קופה (מגאן סדאן) בישראל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סתם תהיה. כל הזמן אומרים לבדוק צריכה במשאבה ולא לפי המחשב.

למה זה בדיוק יותר מדוייק? אני לא מדבר בכלל על המקרה שתידלקתם במשאבות שונות. גם אם תדלקתם באותה המשאבה מי הבטיח לכם שהיא תקפוץ בדיוק באותו הרגע?

או שאתם ממשיכים למלא את המיכל עד הפיה?

יש סיכוי לא רע שבהרבה בדיקות שהתגאו שלא הסתמכו בהן על המחשב, מחשב הרכב היה מדוייק יותר מהמשאבה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט נכון לחישוב על סמך תדלוק חד-פעמי.

כשעושים סטטיסטיקה לטווח ארוך לפי מספר רב של תדלוקים רציפים האפקט הנ"ל מתבטל, למעשה נשארת רק אי-וודאות לגבי דיוק המשאבה, וגם עניין זה נפתר ע"י תדלוק במדגם של תחנות.

במקרה שלי, הנתונים שהבאתי מבוססים על תיעוד של כל התדלוקים שנה וחצי אחורה, אז אני חושב שהסטטיסטיקה שלי די אמינה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן אומנם עשיתי רק קורס אחד בחיי שנגע לחישובי שגיאות אבל מה שאתה אומר לא מתיישב עם המציאות.

אם כבר התוצאה של תדלוק במספר רב של תחנות ומשאבות שאין לך מושג לגבי הדיוק שלהן או מה הנקודה שהן "קפצו" ביחס לעבר היא שגיאה מצטברת לא ידועה. השגיאה של מחשב הרכב אם יש כזו היא לפחות קבועה. כלומר גם במקרה של הרבה נתונים שנאספו לאורך זמן מחשב הרכב הוא עדיף, כי אפשר בסוף להגיד השגיאה היא X בעוד במשאבות אתה לא יכול להגיד מה השגיאה. אלה אם אתה בודק מה השגיאה של כל משאבה שאתה מתדלק בה, וגם מוודא שהיא קפצה תמיד באותה הנקודה מה שכמובן אין שום סיכוי שמישהו פה עשה או יעשה.

לדעתי עדיף להסתמך על מחשב הרכב ופחות על המשאבה. גם אם תיקחו תסריט של שגיאה של 5% ולא סביר שזה מעבר אתם יכולים לפחות לדעת שהשגיאה שלו קבועה ועקבית. מה גם שאני אישית סומך הרבה יותר על מערכת אלקטרונית שאחראית על הזרמת הדלק ברכב בדיוק שמהנדסי הרכב מצאו אותו כתקין, וגם כנראה יודעת לעקוב כמה דלק הזרימה מאשר משאבת דלק שאיזה חאפר כיוון לפני חצי שנה והחבר החאפר שלו לא הגיע היום כי החליטו לחסוך. כן זה תסריט גרוע, אבל גם אם מהנדס יכוון אותה בכל שבוע הידית לפחות אם אינני טועה היא עדיין מערכת מכאנית, או שהיא מתבססת על חישה של מדד שהרבה יותר חשוף לשינויים ממערכות הרכב. היא יכולה להחליט לקפוץ חצי ליטר או שני ליטר יותר מוקדם. אני בכלל לא מזכיר משאבות שמתחילות לספור כמה שניות או חצי שניה או עשירית שניה לפני שהדלק זורם.

אשמח אם מישהו שמבין איך משאבות דלק בתחנות דלק עובדות יתקן אותי אם יש טעות במה שרשמתי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכולתי לערוך לכן הודעה נפרדת. מעניין לקרוא את הכתבה הבאה ובמיוחד את שתי הפסקאות האחרונות שלה. עכשיו תחליטו לבד על מה אתם מסתמכים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4175041,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאב7,

1. יש נקודה מהותית שאתה מפספס: ברגע שאתה עושה חישוב צריכת דלק לפי מספר גדול של מדידות משורשרות, כבר לא מעניין אותך בכלל היכן קפצה המשאבה - משנה רק כמה דלק זרם פנימה במצטבר. נשארת אי-הוודאות של ה"קפיצה" האחרונה בשרשרת. עכשיו, נניח שאי-וודאות זו היא מסדר גודל של 5 ליטר. בבדיקה לפי מילוי בודד זו כמובן שגיאה עצומה. אבל, אם אתה מחשב לפי 20 תדלוקים ברצף, נניח, שאצלי למשל זה בערך אלף ליטר, אזי אנחנו בשגיאה של פחות מאחוז! מה שנשאר זו השגיאה האינהרנטית במשאבות של תחנות הדלק, במידה וישנה.

2. ככל הידוע לי, לפחות במכוניות נוסעים אין מדידה ישירה של ספיקת דלק, אלא מתבצע חישוב עקיף. מה שבטוח הוא שהמחשב יודע לכמה זמן המזרקים נפתחים, וכנראה גם מה הלחץ במסילה המשותפת ומה טמפ' הדלק. מכאן והלאה הכל ספקולציות:

* באילו נתונים, אם בכלל, המחשב משתמש כדי לחשב/לתקן את הספיקה המחושבת, ואילו נתונים, אם בכלל נלקחים כקבועים שהם hard-coded בתוכנה?

* האם המחשב משתמש בנתונים מהמצוף כדי לתקן/לשערך בצורה כלשהי את נתון הספיקה?

* האם המחשב מוסיף לערך המוצג סטייה קבועה/משתנה כלשהי כדי לפצות על נתונים לא ידועים או להשאיר שולי בטחון? (בדיוק כמו עם תצוגת המהירות).

כמו שאתה מבין העסק לגמרי לא טריוויאלי. מבחינתי אין כאן תלונה כלשהי או טענה ל- "קונספירציה" אלא פשוט הכרה במגבלות האינהרנטיות של מדידת הצריכה באופן מעשי ברכב נוסעים רגיל. אילו היה מדובר בחללית שצריכה להגיע למאדים, מן הסתם היו שמים את הטכנולוגיה הכי top-notch באותו זמן; אבל אנחנו לא צריכים להגיע למאדים אלא לכל היותר לבאר שבע, ושגיאה של שניים-שלושה ליטרים לפה ולשם לא באמת קריטית כנראה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגבי עניין קפיצת המשאבה. בסופו של דבר חשוב כמה דלק זרם פנימה.

עכשיו הוויכוח הוא איפה השגיאה הגדולה יותר. אין לי שמץ של מושג איך מתבצע החישוב ברכב, הצגת שאלות מעניינות ובעיות מעניינות שאין לי עליהן תשובה.

מתקן את עצמי העסק אכן לא חד משמעי לכאן או לכאן. על מה עדיף להסתמך? לא חושב שגם אני וגם אתה סיפקנו תשובה חד משמעית, לכן ההמלצה של להסתמך על משאבה ולא על מחשב הדרך היא גם לא בהכרח נכונה.

שכל אחד יבחר את הדרך שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הבעיה בחישוב לפי המשאבה, הרי מה זה משנה מתי המשאבה קופצת אתה בסופו של דבר משלם על כמות הליטרים שנכנסה (אלא אם המשאבה "משקרת" והנתון שהיא מספקת על כמות הליטרים לא תואם את מה שבפועל נכנס),

אם אתה מאפס את מונה הק"מ בכל תדלוק תקבל בכל פעם את הצריכה בחישוב די פשוט.

מה אני מפספס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הבעיה בחישוב לפי המשאבה, הרי מה זה משנה מתי המשאבה קופצת אתה בסופו של דבר משלם על כמות הליטרים שנכנסה (אלא אם המשאבה "משקרת" והנתון שהיא מספקת על כמות הליטרים לא תואם את מה שבפועל נכנס),

אם אתה מאפס את מונה הק"מ בכל תדלוק תקבל בכל פעם את הצריכה בחישוב די פשוט.

מה אני מפספס?

כי כל פעם המשאבה קופצת בזמן אחר

לפעמים אני צריך להפעיל אותה כמה פעמים בזמן תדלוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מחשב מספר ק"מ לטנק דלק או לקפיצות משאבה. אלא לליטרים.

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהמשאבה מדוייקת. שמספר הליטרים שרשום במונה של המשאבה הוא מספר הליטרים שיצאו בפועל.

לאחר מכן אנחנו מניחים שמד הק"מ ברכב שלך מדוייק. שמספר הק"מ שרשום הוא מספר הק"מ שנסעת בפועל.

אז עושים חילוק פשוט של ק"מ לליטר וזהו.

מספר מדידות לאורך זמן נועדו בעיקר לבטל הבדלים בין סגנון נהיגה לא רגיל לזה שאתה נוסע בפועל.

אם אתה רוב הזמן נוהג על בכיש מהיר ב-90 קמ"ש ומדדת את צריכת הדלק דווקא בשבוע היחיד בשנה שכל היום נסעת בפקקים לתל אביב - זה לא מייצג.

זה גם יבטל/ימזער אפקט של משאבה ש"מזייפת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק העניין עם הידית לא קריטי. התייחסתי לזה בתגובתי האחרונה. לא יודע מה חשבתי כשרשמתי את זה.

עדיין נשאר הוויכוח של מה מדויק יותר, המשאבה ומד הק"מ או מחשב הרכב. תשובה ברורה אין. שכל אחד יבחר את המקור שלו, עדיין לא שוכנעתי שמדד אחד עדיף על השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זה היה קצר: רמת גימור הבסיסית (ZEN) מצטרפת ליציע במחיר של 2000 ש''ח פחות בלבד מהדגם המפואר.

במקום לוח מחוונים דיגיטלי "7 מקבלים לוח מחוונים רגיל, בורר מצבי הנהיגה ירד וכך גם חיישני החנייה הקדמיים והמצלמה האחורית. במקום בלם יד חשמלי מקבלים כזה מכני, במקום תאורה ראשית LED מקבלים פנסי הלוגן פשוטים, גימור פשוט יותר בתא הנוסעים וצבע אחיד, במקום מולטימדיה "8.7 מקבלים מערכת "7 (מקורית), במקום חישוקי סגסוגת "17 יורדים מידה אחת ל-”16 והחלונות מאחור ללא השחרה.

בקיצור לא רואה אף אחד שירכוש את זה הגרסה הזאת רק בגלל 2000 ש''ח, אין שום הגיון.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...