Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בטיחות אקטיבית - בלימת חירום לשווא

mpol
שימו לב! השרשור הזה בן 2532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסעתי אתמול בבוקר לתומי בכביש ריק על מהירות סבירה בכביש עירוני יחסית די צר עם האאוטלנדר.

פתאום הרכב עושה ציפצוף קל ו"דופק" לי ברקס שמצמיד אותי לשמשה הקדמית, לא הבנתי מה הוא רוצה ממני ולמה הוא עצר אותי בלי שאף אחד לפני בכביש, למזלי לא היה אף אחד מאחורי כי אם כן הוא לא היה מצפה ממני לבלום בפתאומיות והוא פשוט היה נכנס בי.

שהגעתי הביתה הוצאתי את הסרטון מהמצלמת דרך (אני אנסה להעלות אותו בקרוב אבל משום מה המצלמה מתחילה לצלם רק אחרי הבלימה ולא את מהלך הנסיעה) והבנתי שבחור יצא מבניין סמוך לכביש וכנראה הרכב "הבין" ממנו שהוא בדרך לכביש למרות שהוא פנה מיד למדרכה שאני בתור נהג היה ברור לי שזה מה שקורה ולא חשבתי על זה בכלל.

למרות זאת באלפי פעמים שניסיתי להתקרב במהירות לעצמים כאלה ואחרים המערכת לא צפצפה בכלל (מוביליי היה נהיה צרוד מצעקות) ובטח לא בלמה, אבל שאני נוסע בכביש שהוא קצת זיגזג ויש רכבים שחונים בצד הוא כן מצפצף.

לא מצליח להבין את זה.

זה לא שהוא לא מזהה כי בקרת שיוט אדפטיבית עובדת יופי.

יש מצב שצריך לפנות עם זה למוסך? אני בספק אם הם ידעו להתעסק או לכייל את המערכת הזאת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי ביציאה מרמזור, לא היה אף אחד לפני. נבלמתי בפראות ע''י המערכת. במוסך בעת הטיפול שאלתי לגבי זה והוסבר לי ששמש חזקה מאד ישירות מול המערכת עלולה לסנוור אותה ולגרום לבלימת חירום. מזל שהרכב (ג'אז 2016) בולם רק במהירות עירונית כי זה יכול להיות מסוכן.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מערכות בשלב הבטא. אסור לסמוך עליהן (ראה מקרה טסלה) . ותסלחו להן אם הן טועות לפעמים. גם אנחנו עושים טעויות .

תשים מצלמה. אם תגרם תאונה בגלל עצירת שווא , דבר עם היבואן על השתתפות בתיקון. למרות שאני בטוח שהיצרן מגן על עצמו באותיות הקטנות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מערכות בשלב הבטא. אסור לסמוך עליהן (ראה מקרה טסלה) . ותסלחו להן אם הן טועות לפעמים. גם אנחנו עושים טעויות .

תשים מצלמה. אם תגרם תאונה בגלל עצירת שווא , דבר עם היבואן על השתתפות בתיקון. למרות שאני בטוח שהיצרן מגן על עצמו באותיות הקטנות.

איך בדיוק תעזור המצלמה? לא יהיה הבדל בצילום בין אם הנהג יבלום או הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילום עצירת פתע בכביש פנוי לחלוטין יכול לעזור. אדם מן היישוב לא יעשה דבר כזה. אני מאמין שזה גם נרשם במחשב הרכב

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא הראשון שמתלונן על מערכת בלימת חירום שבולמת לא לצורך. אני מכיר עוד כמה אנשים.

בדקה 91 לפני שרכשתי את הרכב, גם אני חשבתי על העינין של בלימת חירום שלא לצורך. בהתחלה חשבתי להעדיף מערכות אקטיביות.

הרי יש מערכות מבוססות מכ"מ (כמה שאני מבין זה יותר אמין), יש מערכות מבוססות מד מרחק לייזר ויש מערכות המבוססות על ניתוח תמונה מהמצלמה. לפי התנהגות הרכב שלך והסבר מהמוסך, אני מניח שזה מבוסס על האופציה השלישית.

יש לי ברכב מובילאיי והיו לי מספר מקרים שזה צפצף כי זיהה רכב בכביש ריק בלילה (כניראה בגלל החזר אור של תמרור). אם זה היה מערכת אקטיבית, מניח שהיא הייתה בולמת בלימת חירום.

כמו כן, יש איזה מקום איפה המערכת באופן קבוע "מזהה" הולך רגל (תמרור נמוך על המפרץ - כניראה המערכת "חושבת" שזה בן אדם :|).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי יש מערכות מבוססות מכ"מ (כמה שאני מבין זה יותר אמין), יש מערכות מבוססות מד מרחק לייזר ויש מערכות המבוססות על ניתוח תמונה מהמצלמה. לפי התנהגות הרכב שלך והסבר מהמוסך, אני מניח שזה מבוסס על האופציה השלישית.

בכל רכב בו יש בקרת שיוט אדפטיבית יש גם רדאר וברוב המערכות שאני מכיר, הוא משמש להרחבת היכולות של מערכת הבלימה האוטונומית מבוססת המצלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר הולנדי סיפר לי שזה קרה לו עם הרכב ליסינג שלו (Renault espace).

רק שאצלו זה קרה באוטובן במהירות של 160 קמ"ש...

הוא סיפר שהוא השתין במכנסיים והחליף רכב אחרי המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי ביציאה מרמזור, לא היה אף אחד לפני. נבלמתי בפראות ע''י המערכת. במוסך בעת הטיפול שאלתי לגבי זה והוסבר לי ששמש חזקה מאד ישירות מול המערכת עלולה לסנוור אותה ולגרום לבלימת חירום. מזל שהרכב (ג'אז 2016) בולם רק במהירות עירונית כי זה יכול להיות מסוכן.

בגלל שמש הרכב יכול להחליט לבלום? זה כשל רציני ביותר, אם זה נכון. אבל ההסבר נשמע לי תמוה, אחרת היינו שומעים על הרבה מקרים דומים, לא?

מפחיד לחשוב מה יכול באמת לקרות בגלל משהו כזה.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביפר - התופעה במובילאיי הטרידה אותי מאד בתחילה. איכשהו המצב משתפר עם הזמן, אם כי לא במידה מושלמת. יש כמה מקומות בהם ברור לי שמערכת אקטיבית היתה עוצרת אותי באמצע הדרך - ליד תמרור נמוך בשכונה, וגם בפניה של 30 מעלות מחורב לפרויד (חיפה) במקום שבו היא מזהה הולכי רגל שעומדים על אי התנועה כסיכון להמשך הנהיגה וצווחת ככרוכיה.

אלון - איזה מזל שלא קרה לי עם האספאס בשבוע שבו ביליתי אתה על האוטובאהן. אמנם פה ושם קיבלתי נצנוצים כתומים זעירים על המחוון, אבל חוץ מזה שקט מחולט. מי שדיבר אלי הרבה היה מחוון הקרבה ההיקפית בחניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוביליי מצפצף הרבה יותר מהמערכת האקטיבית.

המערכת אקטיבית לפי מה שהבנתי צריכה לראות תזוזה בשביל להחליט שזה בנאדם בדרך לכביש.

לעיתים מאוד נדירות המערכת מצפצפת בכלל ככה שאין השוואה בכלל למוביליי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שמש הרכב יכול להחליט לבלום? זה כשל רציני ביותר, אם זה נכון. אבל ההסבר נשמע לי תמוה, אחרת היינו שומעים על הרבה מקרים דומים, לא?

מפחיד לחשוב מה יכול באמת לקרות בגלל משהו כזה.

זה מה שאמרו במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה בדיוק קיים בכל רכב. מערכות מבוססות מצלמה מסוגלות לזהות נתיבים, אנשים, תמרורים וכל מני דברים אחרים אבל אם המצלמה מסנוורת אז היא עלולה לפרש לא נכון lens flares כמשהו שמצריך התערבות.

מערכות מבוססות מכ"ם מסוגלות לזהות בעיקר רכבים (גושים מתכתיים גדולים) ולעשות את זה באמינות גבוהה למדי אבל זה כאמור לא מתאים עבור ילדים שקופצים בין הגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...