Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת לד לפנס טרקטור

sorvall
שימו לב! השרשור הזה בן 2561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי פנס בטרקטור. בפנס יש את הנורה המצורפת כאן.

איזו נורת לד אני יכול לשים שתחליף את הנורה הזו?

תודה

נורה לנגרר1.jpg

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה ההסבר למה לא מומלץ: הנורה שאתה מוציא, זה כ-40W הלוגן. שזה נותן כ-800 לומן. נורת לד שתפיק כמות כזאת של תאורה, תצטרך להיות חזקה בהרבה מהאחד שבלינק שהוא הביא. אבל, אז זה עושה הרבה חום. החום הוא לא בעיה להלוגן, אבל לד לא יכול אפילו 100 מעלות בלי למות מהר. לכן, בשביל עוצמה כזו, צריך נורה עם גוף קירור, כמו בלינק שאצרף כאן. ואז הבעיה היא, המחיר...

http://www.ebay.com/itm/Ultimo-LED-Fari-P45T-9200-Lumen-Alta-Lo-Faro-Conversione-12V-16-x-Z-ES-Chip-/182478860178?hash=item2a7c966f92:g:~gsAAOSwCfdXocpT

יש לשים לב לנתון נוסף. שלפעמים שמים נורת לד בעלת גוון אור בהיר, וזה נותן אשלייה במוח שזה בהיר כמו הנורה המקורית. הבעיה היא, שבפועל כאשר אתה נוסע וחייב לראות בלילה, זה לא נותן לך את מה שהעיניים שלך צריכים באמת, שזה עוצמת תאורה חזקה מספיק, ולא עוזר מעט אור עם גוון בהיר. גוון בהיר איננו בהכרח עוצמה חזקה, אבל עושה אשלייה כזו.

עריכה אחרונה על ידי yosle
שיפור ניסוח
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין.

אין אפשרות לשים לד כמו בקישור הראשון וגוף קירור או מאוורר מחשב קטן?

תודה רבה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואט זה וואט. אם נורת 45 וואט (ליבון, זה אפילו לא הלוגן) עבדה שם, נורת לד בכל הספק עד 45 וואט (אם תמצא כזה) תעבוד היטב. אורך החיים ועוצמת האור הן שאלות אחרות. אפשר להניח שבכל מקרה נורת לד תספק יותר אור באותו הספק חשמלי.

ההמלצה שלי - קנה נורת הלוגן, לא לד, בגודל הנ"ל.

http://www.ebay.com/itm/Osram-64198-H4-60-55W-P45t-12V-Halogen-R2-Off-Road-Lamp-BILUX-Motorcycle-Bulbs-/231933478413?hash=item360050060d:g:PtQAAOSwiYFXKlTL&vxp=mtr

אם צריך, דאג לאספקת 12V בלי מפלי מתח (השתמש בממסר) מהאלטרנטור/מצבר ישירות לפנס.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

יוצא שיותר פשוט וזול לקנות פרוזקטור לד ולהעיף את הפנס הנוכחי לפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...