Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול גדול 105K לסובארו B3

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

אני לפני טיפול גדול לסובארו B3,

105000 קמ

יודע בוודאות שזה כולל שמנים + טיימינג + מותחנים + רצועות מנוע + פלגים + פילטרים + עבודה

קיבלתי הצעה של ~2700 שח.

ידעתי שיהיה גבוהה, אבל לא תיארתי שעד כדי כך.

המחיר נראה לכם סביר?

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת הצעת מחיר ממורשה יבואן?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק כולל הטיפול? איזה חלקים/שמנים? המחיר לא נשמע הגיוני בכלל.

דרך אגב, אם עושים טיימינג מומלץ להחליף משאבת מים על הדרך (נוטה לנזול ב100-150 אלף ק״מ ומצריכה פירוק של הטיימינג)ץ

אם זה כולל קיט טיימינג מקורי, שמן מנוע/גיר/דיפרנציאל/נוזל בלמים, פלאגים ופילטר שמן/אוויר/מזגן, אז רק עלות החלקים פה היא בערך 2400 ש״ח:

טיימינג 1100

שמן מנוע 150

פילטר שמן 80

פילטר אוויר 150

פילטר מזגן 20

שמן גיר 400

נוזל בלמים 30

שמן דיפרנציאל 100

פלאגים 300

אני משער שמדובר רק בטיימינג (בלי משאבת מים), שמן מנוע ופילטר שמן/אוויר, ורצועות.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסובארו חובה להחליף מותחנים בהחלפת רצועת טיימיניג.לכן המחיר של ההחלפה גבוה יחסית. הצעת מחיר ריאלית לחלוטין. המחירים בשנים האחרונות ירדו מעט אצל היבואן. אני זוכר ששילמתי על טיפול דומה לפני מספר שנים יותר מ3000 שקלים. באם אתה הולך למוסך רגיל תבקש שיחליפו מותחנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי,

תודה על התגובה המפורטת והמדוייקת, אז אני מבין שאני לא משלם יותר מדי...:-), אפילו ההפך מדברייך.

קצת סדר, הרכב מנוע 1500 ושנת 2010, כך שאין בו AWD, אז אני מניח שדיפרנציאל לא רלוונטי.

לגבי שמן גיר, גם לא הוכנס לטיפול (למרות שצריך) היות שהוחלף לפני 30 אלף.

לגבי משאבת המים...שאלתי לגביה, כי אני יודע שנהוג להחליף ביחד, אמר לי שזה נכון בדרך כלל, אבל לא בסובארו - או שלפחות לא ברכב הזה - שבו מומלץ ע"י היצרן להחליף משאבת מים כל 300K!

לפי הפירוט הנ"ל, סה"כ חלקים יוצא 1830, אז זה + עבודה נשמע כבר יותר הגיוני, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר, הרכב מנוע 1500 ושנת 2010, כך שאין בו AWD, אז אני מניח שדיפרנציאל לא רלוונטי.

עדיין יש לך דיפרנציאל קדמי, שבכל רכב רגיל הוא חולק את אותו שמן עם הגיר, אך בסובארו הוא נפרד, עם שמן משלו (80W90 GL-5) ואפילו מדיד נשלף משלו.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הטיימינג חשוב שהמוסך ייזהר בהרכבת המיכסים והסגירה של הברגים שלו. מכיוון שבמיכסים האלה האום תבוע בתוך המיכסה אז סגירה חזקה מידי ללא מקסימום רגש ייגרום לאומים לזוז מהמקום שלהם בתוך המיכסים ואז בטיימינג הבא או בנזילה של המשאבה שתצריך פתיחת המיכסים הברגים לא יוכלו להתברג אחוצה וירוצו על ריק מה שיצריך קריעה של המיכסים והחלפה שלהם ויש כאלה מקוריים בלבד שלא לדבר על מחיר העבודה לדבר שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לסבר את המסך לגבי משאבת מים וטימינג- החזקתי אימפרזה 1.6 שנת 99' במשך 8 שנים מ 170 אלף ק"מ ועד 650 אלף ק"מ ומשאבת מים הלכה כל 230 אלף ק"מ, טיימינג הלך בלי התרעה פעמיים בגלל שלא כל המותחנים לא הוחלפו במוסך.

החלפתי מוסך והטיימינג עבד טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול הסתיים בהצלחה אתמול.

עלות סופית 5000 ש"ח :shock:

בנוסף לטיפול הגדול המתוכנן:

הברקסים היו שחוקים מאוד - נאמר לי עוד לפני 15K, והחלטתי לדחות, היות שאין ירידה ביכולת הבלימה (עברתי טסט בינתיים), מה שכן היו רעידות קלות בבלימה במהירות גבוהה, והאוטו היה לפני טסט עכשיו, החלטתי לתקן = החלפה של סט דיסקים ורפידות (הכל מקורי) קדמיים + עבודה.

2 התפוחים הקדמיים היו יבשים וקרועים חלקית, והאוטו היה לפני טסט עכשיו, החלטתי לתקן = החלפה של 2 תפוחים קדמיים + עבודה.

2 תותבים גמורים - האוטו באמת היה "מתרסק" על כל בור של 2 ס"מ עומק, לא יודע עם רק בגלל זה או בשילוב עם התפוחים, בכל מקרה החלטתי לתקן גם את זה.

מעמ על כל הסכומים + על הטיפול המקורי.

ביחד עם כל ה"חגיגה" ביקשתי כבר מהמוסך שיעביר לי את האוטו טסט (ב2 הפעמים הקודמות לא הצלחתי להעביר חלק (בגלל בעיה לא בטיחותית)).

בסיכומו של יום, האוטו עבר טסט, הברקסים עובדים חלק, שקט וללא רעידות.

האוטו עובר מהמורות בקלות ולא "מתרסק" עליהם.

האוטו עבר סוג של יישור קו, ובעצם היה לי ריכוז של טיפולים+תקלות שהזנחתי לאורך זמן.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...