Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יד 2 בין 60-70 אש"ח

victorsk
שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות לכולם,

אני מעוניין לקנות רכב יד שנייה בקיץ בטווח מחירים המצוין. הטווח המצוין בכותרת גמיש לשני הצדדים אבל אני מעדיף לא לחרוג כלפי מעלה.

דרישות מהרכב (לפי הסדר):

1. אמין- תיבה ומנוע אמינים, כמה שפחות ביקורים במוסך, טיפולים לא יקרים. בקיצור עלות תחזוקה סבירה.

2. נוח - חשוב לציין שאני 190 ס"מ ככה שלא כל רכב כנראה יהיה לי נוח באותה מידה, במיוחד בנסיעות ארוכות.

3. חסכוני- לא מצפה ל1/20 כמובן אבל רצוי באזור בין 1/12-1/14

4. אבזור- מעדיף כמה שיותר עשיר - לא צריך חישוקי מגנזיום ודברים דומים אבל מערכת מולטימדיה טובה, בקרת אקלים ושיוט, חיישני חניה ודברים דומים הם בהחלט דבר מאוד מבורך שיכול להטות את הכף.

5. נפח תא מטען- כרגע - שיהיה מרווח וגדול (ציוד לטיולים וקמפינג) בעתיד- עגלת תינוק צריכה להכנס ללא בעיות. בגלל הסעיף הזה רוב הסופר מיני נופלות.

6. סחירות בעתיד- הרכב מיועד לתקופה של 5-6 שנים (כנראה) לפחות.

7. ביצועים- בעדיפות הכי נמוכה אבל מעדיף אוטו שמגיב היטב (אני רגיל ליונדאי שלי שב100 קמ"ש עושה כבר רעשים). מעדיף גם אוטו שיסחב בעליות בצורה סבירה+ (גר בחיפה).

אופי נהיגה:

נסועה מוערכת היא בין 10-15 אלף ק"מ בשנה, כנראה לכיוון 10. בין-עירונית בעיקרה בסופ"שים ולעתים עירוני (סידורים כאלה ואחרים). בקיצור- הרוב בין-עירוני (70-80 אחוז) והשאר עירוני.

דגמים שראיתי בינתיים שיכולים לענות על הדרישות - קיה פורטה, יונדאי I25/I35, סקודה אוקטביה (כנראה לא רלוונטי בהתחשב במחיר)

אני אשמח לקבל עוד שמות/המלצות או חוות דעת על הדגמים הנבחרים. אם אתם חושבים שיכול להתאים אוטו אחר תרגישו חופשי להציע גם.

מעדיף שנתות גבוה יחסית (2013 ומעלה). לא יודע כמה זה ריאלי בהתחשב בסכום אותו אני מוכן להשקיע.

תודה מראש לכל העונים והעוזרים!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוב של נהג גבוה, ציוד לטיולים/ קאמפינג + עגלת תינוק בעתיד גורם לי להמליץ עם i30cw/ קיה סיד סטיישן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוב של נהג גבוה, ציוד לטיולים/ קאמפינג + עגלת תינוק בעתיד גורם לי להמליץ עם i30cw/ קיה סיד סטיישן.

מעדיף לא סטיישן- בדיוק חזרתי מסיבוב הליכה וראיתי את שני הדגמים. זה די overkill מבחינת המקום בבגאז'. כלומר הטיולים וקמפינג זה לא על בסיס שבועי ואנחנו לא נביא גנרטורים ושולחנות ככה שבגאז' בגודל 450-500 ליטר אמור לעשות את העבודה בצורה מספקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ברשימת הבקשות יש לך שני דברים שמתנגשים :

שנתון גבוה ורכב עם שוק טוב ( לדוגמה, קורולה רכב מבוקש בשוק, אבל בגלל שהרכב מבוקש, המחיר של מודל 2013 גבוה מהתקציב ).

דבר שני - רכבים משפחתיים עם מנוע בנזין אטמוספרי כמעט כולם לא נותנים צריכת דלק שביקשת.

לכן תצטרך להחליט מה יותר חשוב - רכב סחיר או שנתון מתקדם, רכב משפחתי עם מנוע בנזין וגיר לא מסובכים / חדשניים או צריכת דלק 1:14 לפחות.

לכן, אפשר לקנות קיה פורטה או מיצובישי לנסר משנתון גבוה או קורולה פחות חדשה.

אפשר לרדת מרכב משפחתי ולמצוא הונדה ג'אז או טויוטה ספייס ורסו ולקבל צריכת דלק רצויה.

אפשר לבדוק גם סוזוקי sx4 או ניסאן נוט. חלק מהרכבים שרשמתי יהיו גבוליים בנושא תא המטען.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית שנתון ושוק טוב הם דרישות שוות משקל ככה שאין עדיפות לאחת על פני השנייה.

אין בעיה לרדת שנתון ואין בעיה גם לקחת רכב עם ביקוש יותר קטן הכל בתנאי שהרכב ישרת את שאר הדרישות.

לגבי הצריכה- ברור לי. רוב המשפחתיות צורכות 1:11- 1:12 משולב וזה מקובל. הייתי מעדיף לקבל יותר אבל זה גם יעלה יותר וגם אצטרך לרדת בשנתון (ראה ערך סקודה אוקטביה).

הקיה ויונדאי נראו לי הכי מתאימים מבחינת רוב הדרישות שציינתי ולכן גם רשמתי אותם. הונדה ג'אז פחות מכיר וגם טיוטה ספייס ורסו- אבדוק לגביהם.

בהתחלה חשבתי ללכת על סופר מיני אבל אז תא המטען די פסל אותם. אם יש כאלה עם תא מטען גדול ושעונות על שאר הדרישות אשמח לשמוע.

עריכה אחרונה על ידי victorsk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'אז וספייס ורסו - רשמתי אותם כי אלה סופר מיני שיכולות להוות תחליף לרכבים משפחתיים בחלק מהמקרים, בזכות מרחב פנים ובגאז' גדולים יותר מסופר מיני אחרים. ניסאן נוט רכב שימושי מאוד עם יכולת הזזת שורה שניה קדימה/אחורה.

אין צורך לצטט הודעה צמודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומות לכולם,

אני מעוניין לקנות רכב יד שנייה בקיץ בטווח מחירים המצוין. הטווח המצוין בכותרת גמיש לשני הצדדים אבל אני מעדיף לא לחרוג כלפי מעלה.

דרישות מהרכב (לפי הסדר):

1. אמין- תיבה ומנוע אמינים, כמה שפחות ביקורים במוסך, טיפולים לא יקרים. בקיצור עלות תחזוקה סבירה.

2. נוח - חשוב לציין שאני 190 ס"מ ככה שלא כל רכב כנראה יהיה לי נוח באותה מידה, במיוחד בנסיעות ארוכות.

3. חסכוני- לא מצפה ל1/20 כמובן אבל רצוי באזור בין 1/12-1/14

4. אבזור- מעדיף כמה שיותר עשיר - לא צריך חישוקי מגנזיום ודברים דומים אבל מערכת מולטימדיה טובה, בקרת אקלים ושיוט, חיישני חניה ודברים דומים הם בהחלט דבר מאוד מבורך שיכול להטות את הכף.

5. נפח תא מטען- כרגע - שיהיה מרווח וגדול (ציוד לטיולים וקמפינג) בעתיד- עגלת תינוק צריכה להכנס ללא בעיות. בגלל הסעיף הזה רוב הסופר מיני נופלות.

6. סחירות בעתיד- הרכב מיועד לתקופה של 5-6 שנים (כנראה) לפחות.

7. ביצועים- בעדיפות הכי נמוכה אבל מעדיף אוטו שמגיב היטב (אני רגיל ליונדאי שלי שב100 קמ"ש עושה כבר רעשים). מעדיף גם אוטו שיסחב בעליות בצורה סבירה+ (גר בחיפה).

אופי נהיגה:

נסועה מוערכת היא בין 10-15 אלף ק"מ בשנה, כנראה לכיוון 10. בין-עירונית בעיקרה בסופ"שים ולעתים עירוני (סידורים כאלה ואחרים). בקיצור- הרוב בין-עירוני (70-80 אחוז) והשאר עירוני.

דגמים שראיתי בינתיים שיכולים לענות על הדרישות - קיה פורטה, יונדאי I25/I35, סקודה אוקטביה (כנראה לא רלוונטי בהתחשב במחיר)

אני אשמח לקבל עוד שמות/המלצות או חוות דעת על הדגמים הנבחרים. אם אתם חושבים שיכול להתאים אוטו אחר תרגישו חופשי להציע גם.

מעדיף שנתות גבוה יחסית (2013 ומעלה). לא יודע כמה זה ריאלי בהתחשב בסכום אותו אני מוכן להשקיע.

תודה מראש לכל העונים והעוזרים!!

גם לי קיה פורטה זה הרכב הראשון שעלה.

יש לו אח-תאום שנקרא קיה-סיד, ובעוד הסיד מיוצר לשוק האירופי, הרי הפורטה מיוצר לשוק האמריקאי - זה אומר שזה רכב ששמו בו את הדגש על גודל, מרווח, ונוחות - בול מה שאתה צריך.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתה ממהר לפסול את הסטיישן, הרבה יותר פרקטי מאשר סדאן, וגם פותח לך אופציות לרכבים נוספים.

אני הייתי מציע לבדוק פלואנס דיזל, קליאו סטיישן ואם תצליח למצוא אחת סבירה אז מגאן 3 דיזל (סטיישן, כי ההצ'באק כנראה תהיה קטנה מדי מבחינת תא המטען), כולן יענו על צריכת הדלק שאתה דורש, מניסיון עם המגאן היא נוחה מאוד, כולן כוללות בקרת אקלים ובקרת שיוט (בפלואנס החל מרמת גימור מסוימת), מולטימדיה יש בקליאו מקורית, בפלואנס ובמגאן יש מערכת מקורית עם שליטה מההגה, AUX, למגאן יש BT וUSB ולפלואנס ברמות הגבוהות יש אותה מערכת בדיוק, תחזוקה סבירה יחסית (טיפול גדול אחרי 5 שנים בדיזל - טיימינג שהוא יקר יחסית), לנו יש את המגאן דיזל כבר 4 שנים והאמינות מצוינת, לא היו שום תקלות ברכב. בחלק מהדגמים גם יש חיישני רוורס מקוריים, כולן יסחבו מעולה, הן הדיזל של הפלואנס והמגאן וגם הטורבו בנזין של הקליאו. (יש גם סטיישן טורבו דיזל אך אני חושש שהיא לא בתקציב שלך)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע להגיד לך בוודאות אם עגלת נכנסת ו/או האם אתה האוטו אמין כי נהגתי באחד מהשכרה, אבל הסקודה רומסטר עונה על קריטריונים של צריכת דלק כוח ונהיגה נוחה מאוד לאדם בגובה 194סמ.

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הייתי מתאמץ ומנסה לגרד עוד עשירייה מאיפשהו והולך לכיוון קורולה 2013 פרטית gli עם ק"מ נמוך.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוספת שצריך להוסיף לקיה פורטה או מיצובישי לנסר 2013 לטובת קורולה 2013 פשוט לא הגיונית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לעונים ותודה על ההמלצות

אני אבחן את כל מה שאמרתם ונראה איך זה משתלב בדרישות.

עדכון מהיום:

חבר טוב שעובד איתי מוכר את I35 שלו, 2012 עם 54000 ק"מ. הבחור יותר פדנט עם הרופא, רוב הנסועה היא בין עירוני והוא יד 2 (קנה מליסינג עם 20000 ק"מ לפני 3 שנים). הוא רוצה 67000 והוא קצת גמיש. האוטו משודרג עם מערכת מולטימדיה וניווט ונראה טוב (ראיתי היום בעבודה). כמו כן הוא עשה בדיקה במכון לא מזמן ולא נמצא שום דבר חוץ מכמה שריטות פח קטנות. מה אתם אומרים?

חוץ מרכבי רנו יש עוד אירופאיות מומלצות? הבנתי שיש סטיגמה של אמינות פחותה וטיפולים עיקריים, לא יודע כמה זה נכון ומדויק לדגמים המודרניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I35 רכב לא חסכוני.

חוץ מזה, רכב משפחתי טוב מאוד. תיקח בחשבון, שאם תרצה למכור בעוד שנתיים- שלוש, תצטרך להוריד במחיר חזק כי תהיה יד 3 עם רישום ליסינג. אם הכוונה להחזיק את הרכב 4-5 שנים, ותוכלו לחיות עם צריכת דלק של משפחתית ( לא הכי חסכונית ), בערך 1:10, כדאי לקנות רכב כזה ( שמור, ממישהו שמכירים כפדנט וללא תאונות ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לעונים ותודה על ההמלצות

אני אבחן את כל מה שאמרתם ונראה איך זה משתלב בדרישות.

עדכון מהיום:

חבר טוב שעובד איתי מוכר את I35 שלו, 2012 עם 54000 ק"מ. הבחור יותר פדנט עם הרופא, רוב הנסועה היא בין עירוני והוא יד 2 (קנה מליסינג עם 20000 ק"מ לפני 3 שנים). הוא רוצה 67000 והוא קצת גמיש. האוטו משודרג עם מערכת מולטימדיה וניווט ונראה טוב (ראיתי היום בעבודה). כמו כן הוא עשה בדיקה במכון לא מזמן ולא נמצא שום דבר חוץ מכמה שריטות פח קטנות. מה אתם אומרים?

חוץ מרכבי רנו יש עוד אירופאיות מומלצות? הבנתי שיש סטיגמה של אמינות פחותה וטיפולים עיקריים, לא יודע כמה זה נכון ומדויק לדגמים המודרניים.

הסטיגמה הזאת רלוונטית לדגמים ישנים, לא לדגמים מודרניים, ואני מדבר מניסיון.

אגב, יש גם את הסניק שהיא פרקטית בטירוף למשפחה, יש אותה עם מנוע 2.0 וגיר רציף (שניהם של ניסאן) או טורבו דיזל כמו שיש בפלואנס ובמגאן (התצורה העדיפה עליי).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחיים לא חשבתי שאני אקנה רנו, סטיישן בפרט.

והנה, מעל 50 אלף קילומטר וזו אחת המכונית הכי טובות בתמורה למחיר. חוץ מבעיה אחת בגיר שסודרה תחת אחריות, כלום ושום דבר, טיפולים בלבד.

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...