Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חכם - למי יש? מה יש? מה השימושים?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 1557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש המון, מגוון ענק של מוצרים לבית חכם, אלקסה של אמזון וכל מיני חברות שונות, מ200 שקל ועד 20,000 שקל

לאחרונה שיאומי לא מפסיקה לייצר מוצרים משלימים לבית חכם, כנראה שזאת הייתה התוכנית ההתחלתית שלהם כי כל המוצרים שהם יצרו הם דאגו שתיהיה בניהם תקשורת, כמו הצמיד ספורט שלהם שקיים כבר מעל שנתיים ויודע להתמשק עם המנורות החכמות שלהם ולכבות אותם אוטומטית במידה והצמיד מזהה שנרדמתם (והוא מזהה בצורה כמעט מושלמת). הם אפילו דאגו לייצר קומקום איכותי שנשלט מהטלפון לגמרי. בעתיד הקומקום יזהה שהתעוררתם בעזרת אותו הצמיד ותיהיה אפשרות שיופעל ברגע שקמתם.

בכל מקרה לשאלה שלי, למי יש בית חכם? למי שיש, לקחתם חבילה מוכנה סטייל "הבית החכם של בזק" או שרכשתם מוצרים בנפרד? אם בנפרד, של איזה חברה ומה השימושים שלכם לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

״החבילה של בזק״, אלקסה, מכשירים תומכים וכו אינם בית חכם.

הם תחליפים אלחוטיים שבאים לתת פתרון חלקי בבתים קיימים שמראש לא בוצעה בהם תשתית חשמל ותקשורת קוית לבית חכם.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זאת הכוונה שלי, מי משתמש במכשירים משלימים ולא באלו שבאים מוכנים עם הבית בבנייתו..

מי ניסה לאבזר את הבית שלו ל"חכם" ובעצם בכך הקל במידה מסויימת על דיירי הבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טלוויזיה כוללת יוטיוב (וגם הקודי) - שניהם מתחברים לנייד או לטלפון וניתן להעביר דרכם וליצור רשימות (מאוד נח!)

מכשיר google home, ואליו מחוברת נורה אחת של Phillips hue בצבע צהוב (אחת נשרפה :()

חוץ מזה מאוד בא לי על המתג לדוד חכם, אבל נראה לי מיותר כי אני גר בשכירות

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שנשוי למרוקאית יש לו בית חכם שמופעל מיידית ורק בקולה.

טכנולוגיה ישנה משחרית הימים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין בזה ממש צורך ולכן זה לא תפס מעולם, כבר 15 שנה אני שומע דיבורים על בית חכם.

אני ממש לא מרגיש צורך שהצמיד שלי יזהה שהתעוררתי וידליק את הקומקום, אני הולך כמה צעדים ולוחץ על כפתור, זה לא ממש קשה.

פה ושם נקודתית יש דברים שאפשר לעשות נוחים יותר אבל הם גם נפתרים נקודתית. אין צורך בפיתרון מרכזי. לפחות לדעתי.

הבית הטיפש הוא הבית הכי טוב שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית חכם כמו שפות"ש יכול ליצור מהקיים אצלו, באמת שאין צורך.

אפשר להדליק קומקום לבד או את המזגן.

בית חכם אמיתי, אמור לזהות שחסר דברים במקרר או במזווה ולהזמין אותם לבד מהחנות. כל אביזר ומכשיר בבית ידע "לדבר" עם משנהו במקרה של תקלה יזמין לעצמו טכנאי ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שנשוי למרוקאית יש לו בית חכם שמופעל מיידית ורק בקולה.

טכנולוגיה ישנה משחרית הימים.

70b1864a-e351-43f1-8431-c809ae013d3b.jpg

העניין הוא שמי שנשוי למרוקאית לא ישב בפוזה הזו. הוא יופעל באופן אוטומטי בפיקוד קולי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין בזה ממש צורך ולכן זה לא תפס מעולם

את אותו משפט אפשר להגיד גם על פרארי 488, או מרצדס S AMG.

זה תפס מזמן, ועובד מצויין.

בכל הבתים שתכננתי ב-20 שנה האחרונות (יותר מחמשה-שה) יש חשמל חכם מלא.

להגיד שזה ״לא תפס״ על סמך זה שלך אין / אינך מכיר - זו טעות.

הענין הוא שלעשות בית חכם מלא, בתשתית קוית יקר מאוד ולכן לא נפוץ בכל רמות המחירים של הבניה החדשה.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית חכם זה נוח ברמות על.מי שיש לו מתמכר ולא יכול בלי.

חברים שמתקינים בתים חכמים.במקרה של תקלה לקוח מוכן להישאר בלי מערכת אזעקה פעילה אבל שהאור ידלק לבד כשעולים במדרגות בבית.או שהתרחישים ימשיכו לעבוד כי זה נהיה כבר הרגל שלהם.

לכן לצופה מהצד זה נראה מיותר.למי שכבר בתוך זה קשה בלי.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש כל מיני פטנטים מאוד נחמדים, למשל amazon button. זה פשוט גאוני ואני מקווה שזה יגיע לארץ מתישהו

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את אותו משפט אפשר להגיד גם על פרארי 488, או מרצדס S AMG.

זה תפס מזמן, ועובד מצויין.

בכל הבתים שתכננתי ב-20 שנה האחרונות (יותר מחמשה-שה) יש חשמל חכם מלא.

להגיד שזה ״לא תפס״ על סמך זה שלך אין / אינך מכיר - זו טעות.

הענין הוא שלעשות בית חכם מלא, בתשתית קוית יקר מאוד ולכן לא נפוץ בכל רמות המחירים של הבניה החדשה.

נתת 2 דוגמאות של צעצועים לעשירים. לרוב המוחלט של האנושות אין גישה לאלו ואין שום צורך אמיתי בדברים האלה.

אתה יכול לתת דוגמאות של מענה לצרכים אמיתיים שבית חכם יכול לספק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יחסי.

יחסית לרוב האנושות גם ברז מים, אסלה, חשמל כמו שיש אצלך בבית זה ״צעצועים לעשירים״.

גם בסין והודו יש אנשים שיגידו שאסלה בבית - ״אין בזה צורך ולכן זה לא תפס מעולם״.

לרוב המוחלט של האנושות אין גישה לאלו ואין שום צורך אמיתי בדברים האלה.

זה מותרות. זה נח. זה משפר את החיים.

כנל 488, או חשמל חכם, או טלפון סלולארי.

אפשר להסתדר בלי זה, אבל להגיד שזה לא תפס מעולם כי אין בזה צורך מעיד על אי הבנה מהותית.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי אם יש לך הסכום הדרוש ואופי של early adopter.

האם זה יהפוך למיינסטרים? ימים יגידו. לפני כמה שנים חשבנו שכל הטלויזיות שלנו ילכו לפח ויוחלפו על ידי 3D. זה לא קרה, וה-3D נעלם. גם ה"בית החכם" נמצא עדיין בסטטוס של חידוש יקר. לי , אישית, ממש אין קושי לקום בבוקר ולרדת למטבח להפעיל את הקומקום החשמלי. אבל אני זקן, יתכן שצעיר נמרץ יתעצל לעשות זאת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון של בית חכם מדליק ואני חושב שהשרשור הזה יכול להיות אחלה מקור ידע בנושא (כמו שרשורים רבים אחרים בתחומים אחרים).

וכשזה נאמר, בהתחשב בעובדה שהרוב כאן כבר גרים בבתים שלא נולדו חכמים ושמטבע הדברים יש שימושים שהינם גימיק, יש כאלו שהם סתם נוחים ויש כאלו שמאוד יכולים לשפר את איכות החיים ביחס לעלות, אני חושב שהשרשור יכול לתרום אם יעסוק ביכולת ללמד את הבית, או חלקים ממנו, להחכים.

אז אני אתחיל,

יש לי דוד שמש. יש לי גם שעון שניתן לכוון שעות שידליק ויכבה את הדוד, אולם הוא מצוי בארון חשמל ולדעתי גם מסובך להשתמש בו.

הייתי שמח לפיתרון שייתן יכולת שליטה על הדוד, בעיקר בשני אופנים: יכולת קביעת זמני הפעלה ויכולת להדליק מרחוק. הקטצ׳: משהו שנותן יחס עלות תועלת ולא סתם את הפיתרון הכי יקר.

יש משהו מיוחד שצריך לדעת על החשמל/דוד לפני שבכלל ניגשים לזה?

יש למישהו המלצה ספציפית?

בן

נ.ב. ספירל, אני מסכים עם מה שרשמת, אבל גם בנוגע לאנשים צעירים יותר, לא כולנו עצלנים :)

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...