Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות מול סוכנות ביטוח

שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוטובוס פגעברכבי כשהייתי ממש ליד האוטו בחניה. אשמתו המלאה- (עוברי אורח שעמדו בתחנת האוטובוס הסמוכה התנדבו לתת את פריטיהם) סוכנות הביטוח ה"קטנה והאישית" שלחה שמאי רכב. הפגישה עם השמאי נקבעה במוסך מורשה בכדי שמומחה פחחות מטעם המוסך יוכל לתת חוות דעת נוספת. למעשה השמאי עשה את השמאות מחוץ למוסך, מבלי שהמוסכניק יוכל לחוות דעה. לאחר שהלך התקשרתי אליו לשאול מה לגבי ירידת ערך- אך הוא ענה " אין ירידת ערך. ואם כן, היא לא משמעותית סביב 1.5אחוז." מדובר בתיקון קטן אומנם, אך דורש החלפת דלת, צביעה. תיקון פינה אחורית , וצביעת פגוש. כך שלדעתי ירידת הערך גדולה הרבה יותר.

לסיום: מה אני יכול לעשות? יש לי בכלל אפשרות להביע דעה מנוגדת לדעת השמאי? לדרוש שמאות חוזרת? לדרוש חוות דעת של שמאי אחר?? או שאני בידיים שלו וזהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב שמאי מטעם הביטוח. יכול לקחת כל שמאי שבא לך. מאחר ואתה לא אשם גם לא חייב לטפל במוסך הסדר, אלא בכל מוסך שבא לך. פחח זה שמעריך את העבודה ושולח דוח נזק לשמאי שבא רק לצלם. ורק אז אתה מקבל דוח שמאי מסודר עם הערכת נזק בהתאם לתיקון הדרוש. את הדוח הזה מעבירים לסוכנות ביטוח ואז הם תובעים את הצד השני.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Dada

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמצב שלי, כשהשמאי כבר היה . יש עוד מה לעשות?

מה שאתה יכול אם חוות הדעת של השמאי מטעם הביטוח לא מוצא חן בעייניך

אתה יכול להיכנס לאינטרנט ולמצוא שמאי ויש רשימה ענקית בדרך כלל שעובד עם חברת הביטוח שלך

בדרך כלל יש בשוק אלפי שמאים שעובדים עם מספר חברות ביטוח במגביל תמצא לך פשוט אחד ותדבר איתו על מה שאתה רוצה בדרך כלל יש הרבה אפור בעניין הזה ויש גמישות להכול .

יחד עם זאת אם תמצא שמאי שלא עובד עם חברת הביטוח שלך מסיבה כזאת או אחרת לא מומלץ להביא אותו מהסיבה שחברת הביטוח שלך לא תקבל את הערכה שלו בטענה שהם לא מכירים אותו. ולא עובדים איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא לא אשם בתאונה חברת ביטוח שלו לא צריכה להיות בררנית לא לגבי שמאי ולא לגבי פחח

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה הולך לחפש שמאי אחר וכו'.

אשמח אם תרשום לנו באיזה רכב מדובר - או ליתר דיוק מה המחירון שלו.

מה זאת אומרת.

נניח יש לך רכב ששווה 300 אלף ש"ח. ההבדל בין ירידת ערך של 1.5% לזאת של 3% משמעותית.

אם יש לך רכב של 60,000 ש"ח, ממליץ לחשוב רגע.

שמאי נוסף יעלה לך כסף. אתה לא יכול לתבוע את חברת הביטוח של צד ג' על שני שמאים.

עלות שמאי כ-1000 ש"ח.

במקרה הזה, גם אם השמאי החדש ייקבע ירידת ערך של 3% - אתה עדיין מפסיד כסף. כי ההפרש בין ירידות הערך הוא 900 ש"ח.

בלי לקחת בחשבון זמן שלך. ואם תרצה לתבוע את הפוליסה -= חברת הביטוח תעדףי את השמאות של החברה שלה.

הייתי מדבר עם השמאי שלך, מסנה ללחוץ עליו שייתן ירידת ערך מעט יותר גבוהה. מה שהוא יכול. אולי ללחוץ דרך סוכנות הביטוח.

קח בחשבון שלצביעת פגוש והחלפת דלת אין ירידת ערך גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה חשובה!

אכן, ערך הרכב שלי הוא 40 אלף ביום טוב...

מכיוון שכך השאלה שלי היתה אם אני אוכל להזמין שמאות חוזרת מטעם חברת הביטוח מבלי שאשלם על כך. הבנתי ששמאי דורש שכר טרחה של 900 ₪ ובמקרה כזה באמת לא ארוויח הרבה מכל הבלאגן.

לגבי שיחה עם השמאי,ובכן ניסיתי לנהל שיחה ענינית עם השמאי אך מהר מאוד הבנתי שהוא כלל איננו סימפטי והשיחה לא הובילה לשום מקום. אנסה ללחוץ על סוכנות הביטוח שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב שמאות נוספות - אפשר להמשיך עם השמאי הנוכחי.

א - דבר עם הפחח וראה אם הערכת התיקון של השמאי מתאימה.(אולי גם בשמאות יש חוסר)

ב - דבר עם השמאי - והזמן אותו לביקור נוסף במוסך להמשך שמאות -

" השמאי אמור לראות את הרכב מפורק ולצלם את חלקי החילוף.. ובד"כ הם מוותרים על-כך.

ומבקשים מהפחח לצלם ולשלוח להם תמונות.. או שוכחים מכך בכללי.

בנוסף - השמאי אמור לבדוק את הרכב בסוף התיקון ולצלם - לאשר תקינות גמר התיקון "

בד"כ במידה והשמאות התקשורת עם השמאי תקינה - מוותרים על הנוהל הנ"ל.

במסגרת הזו - במידה ולאחר בדיקה שלך ושל הפחח, אתם מעריכים כי הנזק עקב ירידת הערך.

גדול יותר - אפשר לבקש מהשמאי הערכה מחודשת - השמאי מסכם את השמאות רק בגמר התיקון.

ויש לו אפשרות לבצע הערכה נוספת.

(אבל באמת אסוף מידע, התייעץ עם המוסך ובמידה ויש הבדל רציני בקש הערכה מחודשת)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...