Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות בתאונת שרשרת

שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מוקדם יותר היום הייתי מעורב לצערי בתאונת שרשרת של 3 רכבים. למזלנו לא נגרם נזק כלשהו לאנשים ונזק קל יחסית לרכבים.

הרכב הראשון ביצע בלימת חירום, אני ברכב השני הספקתי לבלום גם כן אך הרכב השלישי לא הספיק לבלום ונכנס בי מאחור, כתוצאה מכך אני שפשפתי את הרכב לפני.

הנזק לרכבי לא גדול במיוחד, הפגושים קצת משופשפים ויש מכה מכוערת בתא המטען. מקדימה הנזק הוא ברמה של שפשוף בצבע לשני הרכבים. הרכב השלישי יש נזק לפגוש ולגריל.

החלפנו פרטים, לי יש ביטוח צד ג'. רציתי להתייעץ האם במצב כזה כדאי להפעיל ביטוח (להבנתי אני צריך לתבוע את הביטוח של הפוגע מאחור או שניתן להציע לו להסתדר מחוץ לביטוח? להערכתי הנזק אצלי לא עולה על 2000-3000 ש"ח לתיקון (צביעת פגוש + PDR לתא מטען נראה לי).

האם מכיוון שהפוגע מאחור יאלץ להפעיל ביטוח מקיף לרכבו משתלם לו יותר לערב את הביטוח בכל זאת?

יש לי תיעוד של העצירה המלאה שלי ואז הרכב נדחף קדימה על ידי מכה במצלמת רכב הקדמית.

אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה כפי שתיארת ( מגובה לדבריך בסרטון ) האשמה היא של הרכב האחרון הפוגע בך ומעיף אותך לרכב הראשון.

הרכב האחרון צריך לשאת בנזק של שני כלי הרכב שלפניו.

נקווה שלא יתחמק מחבותו.

תן לאחרון להחליט אם הוא רוצה להפעיל את הביטוח שלו עבורך ועבור הרכב הראשון

תקן היכן שבא לך ואם צריך שמאי , קח שמאי מטעמך.

תקווה שהרכב הראשון לא יפנה אליך אלא ישר לרכב האחרון.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדווח לא עולה כסף ורצוי מאוד.

הדיווח אינו פוגע בהיעדר תביעות, רק הפעלת הביטוח עצמו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת, במידה והוא מחליט להפעיל ביטוח, איך אני תובע זאת מהביטוח שלו?

יש לי רק צד ג', במקרה כזה חברת הביטוח שלי לא תתערב במי, נכון? האם עלי להגיש תביעה ישירות לחברת הביטוח שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכר שמאי מטעמך ומצרף את דו"ח השמאי עם מסמכי התיקון למכתב, שבו אתה דורש את עלות הנזק שנגרם לך מהפוגע ו/או חברת הביטוח שלו.

אם ישלמו, יופי.

אם לא ישלמו, תיאלץ לתבוע את כולם בבית משפט לתביעות קטנות.

בנזק מינורי אולי אין צורך לשכור שירותי שמאות, אך קשה לייעץ מבלי לדעת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי בפורום אסתטיקה

לצערי הנזק ככל הנראה לא מינורי (פוליש ווקס) אלא דורש PDR או פחחות.

האם יש פורמט מומלץ למכתב? כמו כן להבנתי עלי לבחור שמאי שעובד עם חברת הביטוח של הפוגע? ז"א שעלי להמתין עם תיקון הנזקים עד לתחילת ההליך מול חברת הביטוח של הפוגע, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בוחר שמאי שלך ולא שמאי שעובד עם חברת הביטוח של הרכב הפוגע.

ובוחר פחח לפי בחירתך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצב זהה לשלך לפני כמה חודשים וגם אצלי במבט ראשון לא נראה שנגרם הרבה נזק אבל בבדיקת השמאי התגלו דברים שנראים קטנים אבל עלותם היתה גבוהה (למשל תושבות פנסים קדמיים שנפגעו מהרכב שלפני).

ראיתי בשרשור השני את התמונות של הנזק שנגרם לרכבך ומנסיוני אני אומר לך לקחת שמאי, מכיוון שהנזק הסמוי יכול להיות יקר מאוד לתיקון. במידה ולא יהיה אפשרי לבצע PDR בטח תרצה לתקן את דלת תא המטען (כתבת שמים נכנסים בשטיפה) וזה יכול להסתכם בקלות באלפי שקלים (דלת משומשת מפירוק+צביעה+פירוק הישנה והרכבת החדשה). אותו הדבר לגבי הפגושים שמתחתם יש מגנים או חלקים סופגי אנרגיה שאני די בטוח שנפגעו מהרכב שפגע בך.

אני לא הפעלתי את הביטוח שלי ותיקנתי את הרכב במוסך שלקח על עצמו את כל נושא התביעה כנגד הנהגת הפוגעת (יש במוסך אנשים שעוסקים רק בזה). יש לך את הצילום ממצלמת הנסיעה כך שלא אמורה להיות בעיית הוכחה. אולי תחבור לנהג שאתה נדחפת עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נעזרתי בשירותיו של השמאי אלי אמרן, מומלץ הפורום (ולא בכדי).

את התיקון של הרכב עשיתי במוסך רכב דוד בת"א. אעלה סקירה מפורטת על העבודה שלהם בהמשך אבל בקצרה היא היתה טובה, היחס שם טוב והיתרון הגדול הוא שכל נושא התביעה מטופל על ידם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת שעלתה היום לאחר הפגישה עם אלי ושיחה עם הסוכנות ביטוח של הפוגע (שאגב מודה שפגע בי) - האם במידה והנזק עולה על 40% משווי הרכב, הרכב יוגדר טוטאלוס?

נשמע לי קצת מופרך שרכב שצריך להחליף לו מכסה תא מטען יגרט כי המחירון שלו נמוך. :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה ? שיהיה טוטל לוס או לא?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמר כך לשמאי והוא "יארגן" לך נזק קצת מתחת לטוטל לוס

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...